[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od zbynda01 »

Ahoj, naše první aplikace pro Windows Phone :wink:

Aplikace CG Transit slouží k vyhledávání dopravních spojení v jízdních řádech v České republice a na Slovensku.

Klíčové vlastnosti:
- vyhledávání spojení a odjezdů, pokročilé nastavení hledání (přestupní a průjezdní zastávky, dopravní prostředky), možnost vyhledávat z aktuální pozice
- oblíbené spojení, možnost připnutí na hlavní obrazovku
- posílání spojení SMS a emailem
- zobrazení poznámek (nízkopodlažní vozy, čísla nástupišť atd.)
- zobrazení na mapě
- jednoduché posílání SMS jízdenek
- aplikace je lokalizovaná do češtiny, slovenštiny a angličtiny

Kromě historie hledání a spojení připnutých na hlavní obrazovku aplikace vyžaduje, aby bylo zařízení připojené k internetu.
Data poskytují společnosti CHAPS spol. s r.o. a Inprop s.r.o. Aplikace je zdarma plně funkční do 31.10.2012.


Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
kaon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 27, 2011 11:58
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od kaon »

Super aplikacia :) pekna a uzitocna... prva svojho druhu pre slovensko pokial viem :) este ak by sa dalo pripnut na hlavnu plochu spojenie bez vyplneneho datumu a casu a po spusteni by to rychlo vyhladalo spojenie s aktualnym datumom a casom a este pripadne pri spojeniach s prestupom ak by to nejakym sposobom zobrazovalo aj alternativne moznosti ak prvy spoj meska a prestup sa nestihne kolko bude treba cakat na dalsi alternativny :)
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od sssugi »

Mne by este viac vyhovovalo keby sa to spojenie bez vyplneneho datumu a casu dalo pripnut na obrazovku moznosti..zda sa mi zbytocne nevyuzita :)
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od zbynda01 »

kaon píše:Super aplikacia :) pekna a uzitocna... prva svojho druhu pre slovensko pokial viem :) este ak by sa dalo pripnut na hlavnu plochu spojenie bez vyplneneho datumu a casu a po spusteni by to rychlo vyhladalo spojenie s aktualnym datumom a casom
díky ;) Ty spojení už se připnout dají - pokud přidáte spojení do oblíbených a v oblíbených vyvoláte na dané položce kontextové menu, je možné připnout oblíbenou položku jako dlaždici...
sssugi píše:Mne by este viac vyhovovalo keby sa to spojenie bez vyplneneho datumu a casu dalo pripnut na obrazovku moznosti..zda sa mi zbytocne nevyuzita :)
docela dobrý nápad... je pravda, že možností zatím moc není :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od matoman »

sice to neni offline, ale uvital by som aspon aby vyhladane vysledky - trasa, sa dala ulozit offline, pripadne pripnut na hp... proste aby to slo prezerat i v metre... (vyhladavanie moze ostat online)
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od grafic »

Super aplikace! O takovou jsem vývojáře tady na fóru dlouho prosil. Hlavně o ty odjezdy (viz inspirace z Pražského MHD pro Android). Takže díky moc, velmi jste mě potěšili!:)

Mám k tomu pár poznámek:
- Líbilo by se mi, kdyby se na obrazovku dali připnout přímo dlaždice z hlavního menu aplikace (Odjezdy, spojení) - Budu využívat hlavně Odjezdy a ušetřilo by mi to klik:)
- U odjezdů mám nějaký problém se scrollingem - Když odscrolluju trochu níže a pak se chci vrátit zpět nahoru, tak se výpis nějak pochybně "zacyklí" a nad aktuální (třeba za 1 min) jsou další odjezdy (za 24 min atd). A také se tam nějak divně promění ikonka a číslo linky.
- Odjezdy z aktuální polohy - Vypisují jen jednu nejbližší zastávku? Osobně bych (na Androidu to tak je v Pražským MHD) vypisoval více nejbližších + informace o vzdálenosti. V Praze to má velké využití, jsem mezi dvěmi zastávkami a hned bych měl přehled o tom, kam je lepší jít. I když osobně si myslí, že položky by bylo lepší řadit dle zastávky a až pak dle času, nějak takhle - http://www.katalogaplikaci.cz/img/Scree ... 34&hgt=400" onclick="window.open(this.href);return false;
- Když spoj odjíždí v aktuální čas, tak to místo "Za 0 min" píše aktuální datum.
- U Odjezdů by v dolním meníčku mohla být ikonka "Obnovit", i když koukám, že to dělá asi samo:)
- Když na plochu připnu oblíbené spojení z "Nádraží Strašnice", tak je to v tile na dva řádky a zasahuje to do tý hvězdičky.

Kdybyste chtěli testera, tak se hlásím. Mám Lumii 800 a developersky odemčenou (taky jsem zkoušel něco programovat=D), takže deploynout to tam mimo MP pro mě není problém.

Ještě jednou chválím, výborná appka:) Je mi jasný, že stejné využítí (hlavně ty odjezdy) asi nebudou mít všichni uživatelé, ale kdyby se vám to tam nějak podařilo zapracovat, tak by mě to velmi potěšilo:) Kdyby byla Premium verze (klidně stejná funkcionalita jako Free), tak rád přispěju:)
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Igor Kulman »

Pekná aplikácia, páči sa mi oveľa viac ako WMM Jídzní Řády. Mal by som pár nápadov
- privítal by som Obľubené hneď na úvodnej obrazovke, podľa mňa tam majú väčší význam ako história: história pracuje s konkrétnymi dátumami, keď si teda chcem nájsť spoj niekam, tak mi je história na nič (zlý dátum), používam obľúbené
- ak si pripnem nejaké nájdené spojenie na homescreen, ukáže sa mi offline, to je pekné, keď si však pripnem nejaké obľúbené spojenie, chcem aby nebolo viazané na konkrétny dátum. Use case: mám pripnuté spojenie niekam a po kliknutí na live tail chcem vidieť moje možnosti vzhľadom na aktuálny čas
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od matoman »

aha fakt to funguje offline... ta zalozka.. ked som to prvy krat skusal nejako som si toho nevsimol :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od htcjirka »

Vyborna aplikace,mnohem lepsi nez konkurenci WMM...
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od zbynda01 »

Díky všem za připomínky a tipy....
grafic píše: - U odjezdů mám nějaký problém se scrollingem - Když odscrolluju trochu níže a pak se chci vrátit zpět nahoru, tak se výpis nějak pochybně "zacyklí" a nad aktuální (třeba za 1 min) jsou další odjezdy (za 24 min atd). A také se tam nějak divně promění ikonka a číslo linky.
- všechny seznamy jsou "nekonečné", když tedy sjedete až dolů, začnou se načítat další položky a když vyjedete nahoru, začnou se načítat předešlé. Je ale pravda, že s tím chci ještě něco dělat, aby byl nějaký indikátor, že se něco děje
grafic píše: - Odjezdy z aktuální polohy - Vypisují jen jednu nejbližší zastávku? Osobně bych (na Androidu to tak je v Pražským MHD) vypisoval více nejbližších + informace o vzdálenosti. V Praze to má velké využití, jsem mezi dvěmi zastávkami a hned bych měl přehled o tom, kam je lepší jít. I když osobně si myslí, že položky by bylo lepší řadit dle zastávky a až pak dle času, nějak takhle - http://www.katalogaplikaci.cz/img/Scree ... 34&hgt=400" onclick="window.open(this.href);return false;
- odjezdy by se měly hledat z více zastávek najednou, ale ještě s tím výpisem chceme něco dělat, protože ten současný stav zatím není ideální
grafic píše: - Když spoj odjíždí v aktuální čas, tak to místo "Za 0 min" píše aktuální datum.
- opravím :wink:
grafic píše: - U Odjezdů by v dolním meníčku mohla být ikonka "Obnovit", i když koukám, že to dělá asi samo:)
- pokud stisknete tlačítko "Nyní", výsledky by se měly obnovit
grafic píše: Kdybyste chtěli testera, tak se hlásím. Mám Lumii 800 a developersky odemčenou (taky jsem zkoušel něco programovat=D), takže deploynout to tam mimo MP pro mě není problém.

Ještě jednou chválím, výborná appka:) Je mi jasný, že stejné využítí (hlavně ty odjezdy) asi nebudou mít všichni uživatelé, ale kdyby se vám to tam nějak podařilo zapracovat, tak by mě to velmi potěšilo:) Kdyby byla Premium verze (klidně stejná funkcionalita jako Free), tak rád přispěju:)
- díky za nabídku. Za 1-2 týdny bude zřejmě aktualizace, která opraví největší problémy a potom uvidíme. Odjezdy byly zatím spíše doplňková funkce, ale asi na nich ještě zapracujeme.
Igor Kulman píše:Pekná aplikácia, páči sa mi oveľa viac ako WMM Jídzní Řády. Mal by som pár nápadov
- privítal by som Obľubené hneď na úvodnej obrazovke, podľa mňa tam majú väčší význam ako história: história pracuje s konkrétnymi dátumami, keď si teda chcem nájsť spoj niekam, tak mi je história na nič (zlý dátum), používam obľúbené
- ak si pripnem nejaké nájdené spojenie na homescreen, ukáže sa mi offline, to je pekné, keď si však pripnem nejaké obľúbené spojenie, chcem aby nebolo viazané na konkrétny dátum. Use case: mám pripnuté spojenie niekam a po kliknutí na live tail chcem vidieť moje možnosti vzhľadom na aktuálny čas
- v současné době jsou dvě možnosti - buď si připnete konkrétní spojení. V takovém případě je poté k dispozici offline. Pokud si spojení vložíte mezi oblíbené položky a poté v oblíbených v kontextovém menu oblíbenou položku připnete, mělo by se poté spojení hledat v aktuální datum a čas. Pokud to tak není, je zřejmě někde v aplikaci chyba.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

Druhá strana Live Tile ukazuje název výchozí stanice, to je OK, ale obrázek lupy jej ruší. Možná by mohla být tato plocha bez toho obrázku, tedy čistá.
Přední strana ukazuje časový údaj (datum a hodinu). Mají se tyto údaje samy aktualizovat?
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od dark_hood »

super aplikácia! :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od matoman »

Do kedy bude zdarma? :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

matoman píše:aha fakt to funguje offline... ta zalozka.. ked som to prvy krat skusal nejako som si toho nevsimol :)
Kde tam vidíte, že je offline? Která LT má takto fungovat? Je možnost hodit ji na homescreen z obrazovky, kde je ikona pro uložení do oblíbených, v menu je pak na výběr připnout na hlavní obrazovku (vytvoří se dlaždice s datumem a časem a lupou na druhé straně), anebo jde přímo v oblíbených podržet chvíli prst na spoji, který chceme mít na hlavní obrazovce a máme na výběr vytvoření dlaždice nebo smazání. Tato dlaždice má pouze názvy výchozí a cílové stanice a obrázek hvězdy. Která z nich je pro offline režim?
mzabsky
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 22, 2012 19:52
Zařízení: Lumia 800

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mzabsky »

Proč "Aktuální poloha" funguje tak, že se zafixuje při přidání do oblíbených?

Daleko užitečnější by bylo, kdyby "Aktuální poloha" znamenala opravdu aktuální polohou. Tedy abych pak z oblíbených (nebo z live tile) mohl například program používat jako "dostaň mě domů z místa kde právě jsem jedním kliknutím" :)

Tohle je z mého pohledu jediná moucha na kráse této aplikace - rád bych za ní i zaplatil. Děkuji autorům!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

Flynn píše:Kde tam vidíte, že je offline? Která LT má takto fungovat? Je možnost hodit ji na homescreen z obrazovky, kde je ikona pro uložení do oblíbených, v menu je pak na výběr připnout na hlavní obrazovku (vytvoří se dlaždice s datumem a časem a lupou na druhé straně), anebo jde přímo v oblíbených podržet chvíli prst na spoji, který chceme mít na hlavní obrazovce a máme na výběr vytvoření dlaždice nebo smazání. Tato dlaždice má pouze názvy výchozí a cílové stanice a obrázek hvězdy. Která z nich je pro offline režim?
Odpovím si částečně sám.
Přepnul jsem telefon do flight mode a zjistil, že dlaždice, která má na první straně datum a čas a na druhé obrázek lupy s výchozí a cílovou stanicí je ta offline. Zopakuji, že ta se vytvoří po zadání trasy do oblíbených a hned na to se na stejné obrazovce zvolí z kontextového menu (tři tečky vpravo dole) Připnout na hlavní obrazovku.
Uvedená druhá možnost, kdy vznikne dlaždice s hvězdou vyžaduje datové spojení.
Stále ale nikde nevidím (nebo jsem slepej) nic, co by mi říkalo, že jsem offline.
Ještě jednou se musím zeptat, proč je na dlaždici datum a čas jejího připnutí, očekával bych, že se bude měnit podle systémového času?
Dále, nevím, má li to tak fungovat, ale jakmile na dlaždici klepnu, načte se stránka s trasou, která začíná časem, kdy jsem ji dal do oblíbených. Opět bych očekával, že se bude automaticky posouvat na další den či aktuální čas.
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od zbynda01 »

Koukám, že se tady zase sešla spousta komentářů, tak to vezmu postupně :wink:
Flynn píše:Druhá strana Live Tile ukazuje název výchozí stanice, to je OK, ale obrázek lupy jej ruší. Možná by mohla být tato plocha bez toho obrázku, tedy čistá.
Přední strana ukazuje časový údaj (datum a hodinu). Mají se tyto údaje samy aktualizovat?
Co se týče připínání na hlavní obrazovku. V tuto chvíli jsou dvě možnosti:
1, Dlaždice s offline výsledky - připne se z menu "připnout na hlavní obrazovku" u nalezených spojení. Spojení se nemusí přidávat do oblíbených. Vlastní dlaždice vypadá tak, že na přední straně je datum a čas, kdy bylo spojení vyhledáváno, na druhé straně je odkud a kam. Po tapnutí se aplikace přepne na nalezená spojení a není potřeba připojení k internetu.
Záměr byl takový, že vím, že zítra pojedu z místa, kde není signál, tak najdu spojení a uložím si je, abych si je mohl později zobrazit. Až přestane být spojení aktuální, smažu dlaždici.
2, Dlaždice pro okamžité vyhledání spojení v aktuální datum a čas - připne se z kontextového menu v seznamu oblíbených spojení. Spojení předtím musím přidat do oblíbených. Dlaždice vypadá tak, že na první straně je odkud se jede, na druhé straně je odkud a kam se jede (hvězdičku buď zruším nebo zmenším). Po tapnutí na dlaždici se začne spojení vyhledávat v aktuální datum a čas a je potřeba připojení k internetu.
Záměr byl takový, že si uložím časté trasy a můžu si je později jednoduše vyvolávat.

Jinak je vidět, že připínání na hlavní nabídku je asi trochu matoucí (tak trošku jsem se toho bál, že to asi nebude úplně jasné). Takže to budoucna ještě promyslím...
matoman píše:Do kedy bude zdarma? :)
do 31.10.2012, potom uvidíme jak dál :wink:
mzabsky píše:Proč "Aktuální poloha" funguje tak, že se zafixuje při přidání do oblíbených?
Jedná se o chybu - aktuální pozice se neobnovuje. Do příští verze bude opraveno.
mzabsky
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 22, 2012 19:52
Zařízení: Lumia 800

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mzabsky »

Paráda. Děkuji.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

Dnes vyšla aktualizace, nikde jsem se ale nedočetl, co tato nová verze přináší za změny. Proč to není uvedeno alespoň na MP u popisu aplikace?
Jinak vizuelně se nic nezměnilo, např. pokud jde o slibovanou změnu LT (hvězdička, splývající s názvem stanice).
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mimonaut »

Poprosil bych posunout titulek "CG transit" v aplikaci níž než je notifikační lišta (a možná trochu zmenšit) -jak jsou ty písmena nahoře useklý vůbec nevypadá dobře.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 28 hostů