note a sms

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Uživatelský avatar
Steve74
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 31, 2012 18:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note

note a sms

Příspěvek od Steve74 »

Přesně tak komu není rady tomu není pomoci. HD2 jsem používal dva roky a dalo to docela dost práce dostat ho do použitelného stavu,Note je proti tomu luxus.Zapomeň na psaní poznámek do SMS,je mraky aplikací na poznámky,kdy je možné odeslat je jako SMS,co je na tom k nepochopení?
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

aplikacku jsem zkusil. a slape to jak ma. dakuji za radu.
jen odeslani musi jit pres go sms. jelikoz ten neni omezen 3sms v 1.

no ja hd2 nemusel moc upravovat. vyhovovala mi tak jak byla. teda nepocitam aktualizace. ty jsem delal.

takze problem vyresen. ikdyz ne dle predstav. ale je pravda ze je vyresen.

dekuji za kazdou pomoc. a jeste jednou se oml.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

Žes HD nemusel tolik upravovat celkem chápu a je to dáno nadstavbou výrobce. Každý má nadstavbu jinou (nebudu říkat lepší nebo horší) a každému vyhovuje něco jiného. Tobě HTC, někomu Samsung, jinému SE. Tyto telefony mají tu VÝHODU, že kteroukoli aplikaci můžeš nahradit hromadou jiných, které ti vyhovují víc a tak ho uzpůsobit svým požadavkům. Ještě jednou opakuji, že je to VÝHODA a ne nedostatek :!: :wink:
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

ano mas pravdu je to vyhoda.
ale z druheho pohledu nedostatek. mas telefon ktery umi vse. ale musis si to do nej nahrat. a puk jdi blondynka z kancelare ktera umi zapnout jen pc. tak ...
ale to uz je vec nazoru. hlavne ze muj problem je vyresen. ikdyz by mohl byt elegantnejsi. ale uz je fuk
kazdopadne dekuji
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

note a sms

Příspěvek od Pipa »

promin, ale co je elegantniho na tom si delat poznamky do sms?,
ale jak bylo receno je to tvuj pozadavek na zarizeni a musis se s tim popasovat ;)
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

jasně že si to musíš nahrát! Ale podstatné je to, že si to Můžeš nahrát! A že máš co nahrát!

V podstatě jde o to, že si kupuješ hardware, který ti vyhovuje. Že tam je nějaká softwarová výbava, je už nadstavba, kterou ale můžeš změnit. Když si koupíš PC tak taky neplačeš nad tím, že tam není takový a takový prográmek. Prostě si ho instalneš a je to. A nebudem si nic nalhávat - NOTE už je spíš PC než telefon.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

4Pipa
ja mam k tomu sve duvody proc to pisi do sms. ono to nejsou poznamky. ale... to uz je jedno co to je. jako jasny seznam na nakup si napisu do klasickych poznamek. takze elgatni pro me je to kdyz si to hezky edituji v sms. a mam vse pod kontrolou a castecne automatizovane. coz takhle castecne ztracim. vytvorim poznamku (opominu to ze to nedela automaticky velka pismena na zacatku vety) odeslu a pak ji musim smazat. jinak se mi to zahlti...
ale tak to neni nic neprekousnutelneho. hlavne ze to jde.

4starbuck
nalhavat si nic nebudem. je to proste zarizeni.
ktere jsem si ja koupil jako telefon na posilani sms. i tak to samsung prodava. plus dalsi moznosti. takze muj predpoklad byl ze to zvladne moji kazdodenni potrebu. kterou jsem pokladal za samozrejmost. bohuzel diky tomu jsem prisel na to ze to asi uz neni samozrejmost.
ano koupim si pc. ale prave uz s tim os ktere ma zakladni funkce. coz odesilani sms je soucasti os nota.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

Já vím, že Samsung ho prodává jako telefon, ale přeněji jako chytrý telefon (určitě ho nechceš porovnávat třeba s Nokií 5110). A všichni už dávno víme, že telefonní funkce jsou u těchto telefonů spíš jako doplňkové, než jako základní. Já třeba na telefonování teď používám Nokii E52. Telefonování s klasickými mobily je mnohem pohodlnější, u SMS to zas taková pravda není.
Ano, i mě vadí že neumí některé věci, které uměli už staré Nokie. Konkrétně jsem měl rád funkci kalendáře, kde jsem si zadal že tehdá a tehdá mám telefonovat někomu a připomínka mi umožnila rovnou vytáčet číslo.
OK, máš svůj názor a já ho respektuji. Pokud ti NOTE nevyhovuje, tak ho prodej a kup si to, co ti bude vyhovovat. Každýmu vyhovuje něco jiného a to je dobře. Jinak bychom si všichni kupovali stejné stroje.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: note a sms

Příspěvek od Bobanovicz »

hoktar píše: ano koupim si pc. ale prave uz s tim os ktere ma zakladni funkce. coz odesilani sms je soucasti os nota.
A Note snad v základu neumí odesílat SMS? Ty máš naprosto nestandardní požadavek na určitou (pro 99% lidí nesmyslnou) funkci a pořád si stěžuješ na zařízení, které sis zvolil sám i přes to, že je na trhu spoustu jiných.
Nejsem určitě sám, kdo tvoji potřebu zapisovat si poznámky do SMS ani nepochopil, ostatně to neumíš vysvětlit ani ty. Smiř se s tím, že požaduješ něco, co nejspíš chceš využívat jen ty.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

ano, mate pravdu. je to vec potreb zvyku...
osobne mohu rici ze me to prekvapilo. protoze jsem predpokladal ze ty to funkce se "dedi" a jsou v zakladu.

jinak mel jsem na telefonovani nk e71. a nebyl jsem s ni spokojen. musel jsem ji vymenit za titana. neustale byla pomala zasekavala se. dokoncil jsem hovor. a stale byly zbytky obrazovky hovoru na lcd a nedalo se nic delat nez jen cekat. a restart tak 2x tydne. ale tak treba jeji nastupce e72 je na tom lepe.
kamarad prave vymeni nota za e52. a je statnej.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

Tak ať ho vymění se mnou a budeme šťastní oba dva :tlem: Dyť to se nedá vůbec porovnávat. To je jako koupit si náklaďák na práci, pak ho vyměnit za osobák a být šťastnej, jak se s ním dobře jezdí - ale nic s ním neodveze.

Osobně si nedovedu představit, proč by mělo být ukládání rozepsané SMS bez adresáta v základu, ani si nedovedu představit, proč bych takovou věc dělal. Dyť adresát je to první, co u SMS vyplním. Ale donutils mě podívat se, jestli to má E52 v základu, a má. Ale mě to skutečně přijde jako zbytečnost. Mou E52 restartuju tak 1xměsíc, nabíjím 1xtýdně. Ale co jsem četl, tak je to kus od kusu. Hlavní nevýhodou je anténa, která je nešťastně ve spodní části telefonu - ale touž je OT
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

on je totiz trochu paranoidni a nema rad google. v tom smyslu ze stale stahuje data. a pak o nem vi v podstate vse. ale tak me to je fuk.

me to jako zakladni vlastnost teda prislo. ja vetsinou rozepisi nekomu sms. pak prijde nekdo ze neco potrebuje. tak ji ulozim. a pak dokoncim.
toho adresata jsem resil kvuli tomu ze kdyby to slo bez nej tak mi zas tak to rozdeleni 3v1 sms nevadi. jen proste to co pisi rozdelim.

jinak jsem dnes kamosovi koupil onex za 11500. a hned to na nem zkusil jestli si ho take nemam koupit.
a on ma 5v1 sms. a konceptuje.

coz vlastne kdyz to vymenim tak si nepomohu. stejne bych musel doinstalovat go sms....
ale jinak to sense vypadalo uzasne. a hodne mi pripominalo hd2 (cim to asi bude? :tlem: )
papricash
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv pro 23, 2010 11:45
Zařízení: SGSII

note a sms

Příspěvek od papricash »

fakt som nečakal, že v roku 2012 bude niekto porovnávať telefón na základe parametru "sms bez adresáta".. k tomu one x, odporúčal by som pozrieť si na youtube porovnania medzi note a novinkou od htc.. v benchmarkoch 4+1 procesor síce víťazí, ale prakticky je note stále vyladenejší, napriek tomu, že šlape na 2.3.6ke..
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

me na vykonu zas tak nesejde. hlavne pokud to dobre maka se sms.
a ruku na srdce. potrebuji nejaky extra vykon? hry moc nehraji. a na ostatni veci zas az tak ten vykon neni dulezity.
pro me je dulezitejsi sw vybava zalohovatelnost a kvalita site.

a jeste jedna otz ohledne nota. kdyz zmacknu tlacitko power. tak cca 1s trva nez se rozsviti lcd. je to normalni? dela mi to i tablet.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: note a sms

Příspěvek od Bobanovicz »

Ano je to normální. Probuzení z deep sleep módu trvá kvůli úspoře baterie trochu déle.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů