note a sms

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

mohu se optat jak se na note napise sms a pak se ulozi? pro pozdejsi editaci ci odeslani? ja jsem si takhle zvykl delat pzn atd.

plus jak udelat aby poslal vice sms nez 3? (po 3 sms to prevede na mms coz nechci)

diky
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

note a sms

Příspěvek od Pipa »

zkus jiný soft nez vestaveny
dobre hodnoceny jsou handcent SMS a V3.30
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: note a sms

Příspěvek od Bobanovicz »

Rozepíšeš zprávu a stiskneš tlačítko zpět.

Rozložení zprávy na max tři tak, aby přišla jako jedna je záležitost sítě.
Alternativní programy to pošlou jako další SMS.
Například GoSMS.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

diky za odpovedi.
zkusim to.

ale nedomnivam se ze 3 sms jsou omezeni site. (aspon tak jsem to pochopil) jelikoz pred tim jsem mel hd2 a ta to pres sense delala do 6. a jeste pred tim eten x650 ten klidne poslal 50sms.

edit: tak jsem je zkousel, stale to neni dle predstav. konkretne myslim to ze si napisi sms bez prijemce. a ulozim. coz ani v jednom navrhovanem prg nejde.

delsi sms jde na psat v tom v3.30

nemel by nekdo dalsi navrh?
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: note a sms

Příspěvek od Bobanovicz »

Nepsal jsem, že nemůžeš poslat 50 sms za sebou, ale o spojení do jedné sms.
Bez příjemce se ti neuloží to je logické.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

proc to neni logicke?
proste si neco napises a ulozis do draft. jako nevidim zadnou prekazku proc by to neslo. wm 6.5 to slo bez problemu.

no ale i tak. nezalezi spise na koncovem zarizeni jak se postavi k 50sms? do site to odesilatel rozdeli na jednotlive. a prijemcove zarizeni to zas spoji ne?
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Re: note a sms

Příspěvek od Starbuck »

Asi ti dost dobře nerozumím. Proč chceš používat sms bez adresáta jako poznámky když je tolik speciálních aplikací a widgetů.
A tomu rozpojování a spojování sms taky ne.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

no to spojovani ani neresim. to je mi f**k jak to vlastne funguje.

me jde o to ze me nekdy neco napadne. a napisi to do sms. ale nedopisi. pak se k tomu chci vratit. a kdyz to udelam tak jak to je ted to teoreticky jde. ale jen do kapacity 3sms. ale s tim ze musis vyplnit komu. coz pak znemoznuje udelat jich vice. jelikoz ke konkretnimu adresatovi lze ulozit jen jedna.

ja bych si to preste predstavoval aby se to chovalo cca jako mail. (tak se to chovalo na wm)
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

No jo, chápu že si myšlenky a nápady zapisuješ, ale nechápu, proč zrovna do SMSky. ;oI Já si taky zapisuji nápady a to co nemám zapomenout... :-D a mě nejlépe vyhovuje, když mám tento list rovnou čitelnej na některé z ploch (takže ho nemusím rozklikávat abych viděl, co je na něm zapsáno). Zkoušel jsem třeba i ColourNote, ale tam mi vadí, že to musím pokaždé rozklikávat.No a pokud to pak chceš poslat, není nic jednoduššího, než to zkopírovat. :wink:
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: note a sms

Příspěvek od Bobanovicz »

Zajímavé, já když píšu sms tak je to vždy určeno jednomu konkrétnímu člověku a ne, že se potom rozhodnu komu to vlastně pošlu :D Ale to je jedno, každý máme nějaké potřeby.
K tomu rozdělování sms. Jak chceš zajistit kompatibilitu mezi různými platformami a jejich app na sms? Myslíš, že když napíšeš v Gosms 50 sms do jedné, že ti třeba na obyčejné Nokii přijde jako jedna? Nepřijde. Rozdělí se po třech částech do několika.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

rozdelovani. spojeni 50sms do jedne je pak uz dano koncovem zarizeni. kolik maximalne dokaze.

ja vim ze psat si neco takoveho do sms je "divne". ale jsem na to uz tak zvykly. toho prijemce klidne prekousnu to problem neni. ale problem je proste v tom ze pokud ja zadam prijemce tak to rovnou priradi k nemu. a pak mu nemohu ulozit treba 3 sms na jednou vzdy jen tu posledni. coz by nevadilo pokud by zas zvladal vice nez 3sms.

ted jsem mel xperii v ruce a ta to nedela. ach jooo asi ho hodim do kose. protoze tohle me opravdu stve.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

note a sms

Příspěvek od xtonda »

No tak si zase zvykneš na něco jiného, aplikací na poznámky sou mraky a většina jich určitě bude lepší než znásilňovat pro tento účel koncepty nebo šablony SMSek. Přestat používat tak skvělé zařízení jako je Note kvůli takové pitomině by byl fakt úlet.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

note a sms

Příspěvek od Pipa »

asi tak, zkrátka začít používat aplikace nativně k danému účelu stvořené
zkus projet market a uvidis kolik je aplikaci ktery jsou supr a jak pise xtonda daleko lepsich nez si delat poznamky v ramci sms aplikace
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

Taky se připojuji! Dělat něco složitější cestou a odsoudit zařízení kvůli tomu, že tuto složitější cestu neumožňuje, je fakt pitomina.A řekl bych že ještě nejsi tak starej, aby ses nenaučil nové věci, zvláště když jsou lepší a jednodušší. V tom případě bych nechápal, co budeš dělat, až se ti tvoje Xperia odebere do věčných lovišť a ty si budeš Muset koupit Nové a Lepší zařízení. :wink:
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

no prave ze to jinak nejde. ty pzn pak rovnou tou sms poslu. jako textovku. (pro me je to fakt hodne dulezita funkce. a jinak to nejde opravdu resit. i z toho duvodu mam sms zadarmo)
na marketu jsem hledal nejake podobne aplikace co jste doporucili ale v te zmeti jsem nic nenasel. jen same skiny zvoneni atd... ale mozna spatne hledam.

ano, je to dobre zarizeni, ale zklamalo me uz v tolika ohledech...
ja bych si predstavoval ze to zarizeni vybalim z krabice a zacnu s prvnim zapnutim pouzivat a ne do nej cpat nejake dalsi aplikacky pro jeho normalni schopnosti jako managenovani sms. ktere si myslim ze by melo mit v zakladu.
zlata hd2. nebyt dnes uz tak pomala pouzival bych ji jeste dnes. (odkladal jsem ji do supliku pres rok)

dostal jsem k nemu tu multimedialni kolebku. rikal jsem si ze bude syncovat... a ejhle neumi to. takze je to jen stojanek (pro me). za dalsi jsem si k tomu koupil to pouzdro se zadnim krytem. a snim to nejde do te kolebky vlozit. a kdyz ano tak jen s trochou nasili. takze funkce kolebky a ted uz ani stojanku neni dostupna.
pak nastaveni zvuku sms me zarazilo. ze to neni ve zvukach ale v sms. (ale to se da samozrejme prezit, jako notifikacni led)

ale proc na xperii to koceptit jde a tady ne?
koupil jsem si nota protoze mam taba 8,9 a s nim jsem byl spokojen (ale je pravda ze jsem na nem sms neresil). ale takove to veci me presvedcuji ze ho budu muset odlozit. a premyslet o jinem zarizeni. jeste v po poskousim nejake droidi htc. a uvidim. snad to one x bude umet.

4Starbuck
ja ale nemam xperii. tu ma kolegyne v praci.
z obaz z lovis jsem opustil hd2
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

note a sms

Příspěvek od Starbuck »

Celá debata je ot, aleco už?
Já jsem zatím opravdu nepochopil, proč si potřebuješ psát poznámky do SMS bez adresáta, takhle si je ukládat a nakonec je odeslat, pravděpodobně tomu ne adresátovi. Možná jsi to tady někde vysvětloval,ale já jsem to jaksi nenašel a tutíž ani nepochopil. Pokus se mi to vysvětlit tak, abych to pochopil, a pak ti můžu pomoct.
Že jsou tvoje požadavky nějaké a přistroj je nesplňuje, to se stává. Mě osobně žádný přístroj nevyhovuje na 100%, ani Note ne. Na všem bych našel něco, co se dá kritizovat. Ale to není účel. Hračička jako ty nenajde žádný přístroj, který by vybalil a mohl ho hned používat k plné spokojenosti.
Uživatelský avatar
Steve74
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 31, 2012 18:41
Zařízení: Samsung Galaxy Note

note a sms

Příspěvek od Steve74 »

Stačí nainstalovat MyPhoneExplorer Client,který má widget pro poznámky z kterého jdou poznámky poslat kam chceš i SMS,takže v tom nevidím žádný problém. :)
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od hoktar »

4 Starbuck
takze vse co potrebuji si pisi do sms. nekdy je to delsi nez 3 sms v 1 (co dokaze note, byl jsem zvykly na 6v1). on to ovsem musi ulozit pod nejaky kontakt. takze problem cislo jedna. kratke sms.

to by ovsem nevadilo. pokud by zvladal ukladat sms bez adresata. protoze bych udelal vice sms.

ovsem pokud to musi byt bez podminecne pod adresatem. tak by k nemu mel ulozit vice sms nez jen jednu sms.

coz jsem zkousel na xperii a ta to zvladla v pohode.

a opravdu jsem hd2. vybalil z krabice. nabil a hned slapala a casem se do ni dohravali ruzne prg. a to byly typu svitilna a restartovaci. a backup od spb.

ja se oml za vse. ale me tohle prislo jako standartni vec. jelikoz uz to zvladali wm, hloupe nokie atd. mozna snad jen titan, ale toho k tomu to ucelu nepouzivam.
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

note a sms

Příspěvek od Rady »

Vzdyt to o cem neustale pises dokola umi MYPHONEEXPLORER kde v MPE poznamce napises cokoliv a muzes neustale dokola si poznamku editovat. Pote co budes chtit poznamku odeslat, tak das jen odeslat, pak se Ti zobrazi nabidka klientu vcetne SMS klienta a pres toho poznamku odesles. Poznamka pokud prekracuje pocet znaku na jednu sms je pote rozdelena na vice sms.
To je takovy problem pro Tebe si otevrit market a stahnout tuto aplikaci, ktera je v CZ lokalizaci a FREE?? Jinak co se tyce HD2 tak jsem ji mel take a tech nutnych uprav pro chod bylo daleko vic. Nakonec jsem ale radeji do HD2 dal android a tim jsem veskere nedostatky WM definitivne vyresil ;-)
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: note a sms

Příspěvek od Bobanovicz »

Já myslím, že je zbytečné radit někomu kdo radu nechce.
Prodej Note, vrať se k HD2 a tvůj problém je vyřešen.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů