[SGS2] Oficialni update na ICS LPW [update 27.5.12]

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na ICS LPW [update 27.5.12]

Příspěvek od NeoPlex »

Zdravim,

seznam verzi ROM s ICS pro ceskou distribuci zde:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=142&t=28783" onclick="window.open(this.href);return false;

dale budu psat jen o Polske distribuci, ktera dostava updaty mnohem casteji.

moznost stahnout polskou verzi zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1075278" onclick="window.open(this.href);return false;

posledni rom je znacena XXLPW

zmeny v ROM:
- opraveny lock screen, datum se jiz zobrazuje korektne
- lehce poupravene rozhrani menu web. prohlizece
- % u baterky v notifikacni liste, stejne jako u SGS3 (nutno povolit v nasteveni displeje)
- dialer ma opet 4 zalozky, zpet je opet zalozka kontakty, jako tomu bylo u androida 2.3.x
- novy styl pisma: Rosemary
- opravena zpomalena odezva dotykove vrsty displeje
- moznost vypnout informaci tahem odemkni na lockscreenu
- odkaz do web. rozhrani samsungdive primo z menu/zabezpeceni


tot zatim vse co jsem objevil
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od Jiří Hrma »

mattakh
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 13, 2012 9:35
Zařízení: Samsung Galaxy S II

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od mattakh »

vzhledem k tomu, že mám Polskou edici už jedu na ICS..

první postřehy, aktualizace velmi rychlá, kontakty, zprávy apod vše zůstalo, pamatuje si i nastavení wifi v kterých sem byl, přibylo nejen vypnutí tel. ale i čudlík restartování při podržení čudlu na zamknutí/vypnutí, náběh systému mi přijde mnohem rychlejší.. nevím, ale zmizla ikonka na vypnutí mobilních dat a v elixíru mě to pod tou ikonkou hází do wifi. Pravděpodobně je to jen někde přehozené. Celkově mi to přijde svižné jako blázen, ale to může být i tím, že se to nově přejelo. Sem v práci, tak sem zatím moc víc nestihl vyzkoumat, tak aspoň bezprostřední dojem..
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od YAMATO »

Jak je udělané, aby byla možnost přepnout na Holo?
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od xtonda »

Forum engine je nějaký rozbitý, příspěvky z tohoto vlákna objevují v RSS feedu Dell Streak. http://smartmania.cz/forum/feed.php?f=157" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
BRAX105
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv zář 16, 2010 20:16
Zařízení: Android, Samsung, Samsung Galaxy S, SGS II

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od BRAX105 »

Nějaké další postřehy? Popřípadě video?
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od Sir Sprice »

Je ten rozdíl znatelný? Zkuste někdo benchmarky typu Quadrant, Antutu. Díky
mattakh
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 13, 2012 9:35
Zařízení: Samsung Galaxy S II

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od mattakh »

mobilní data jsou řešeny jak sem čekal jinde - v nastavení - použití dat - jde je klasicky vypnout/zapnout a nově je tam i nastavení limitu přenesených dat v určitém časovém úseku a je tam i graf využití. Kromě různých grafických změn, které jsou asi už provařené déle, jsou fajn např. lepší zobrazení data a času na lock screenu, jde tam i zobrazit poloha a počasí + samozřejmě jiný grafický styl odemknutí a možnost změnit pozadí v jakýkoli obrázek apod. Změnou hlavně grafickou prošly smajlící ve zprávách, karty kontaktu. Nevím jestli to bylo v minulé verzi, ale nově je v menu nastavení zjištění polohy, aby si aplikace mohly sami zjišťovat dle gps, sítě apod polohu a ukázat ji v přidružené aplikaci přátelům apod. např na facebooku asi. Je tam vícero možností jak ji zjistit a vše jde akt/deakt. Některá nastavení jsou podrobnější než byly řekl bych. Jde měnit font písma a stahovat z netu i jiné.


edit:
nevím jaké byly hodnoty předtím ale aktuálně dle z marketu quadrant standart

1.
total 3978
cpu 5454
mem 3835
i/o 7868
2d 590
3d 2142

2.
total 3961
cpu 5524
mem 3827
i/o 7713
2d 570
3d 2172

nemám ani root ani jiné další úpravy..

edit2:
obrazovka, když někdo volá prošla taky lehce změnou. Ikonky zvednout a položit jsou řešeny při pohybu prstem stejně jako základní odemykání na lockscreenu. Při zmeškaném volání je na lockscreen mnohem viditelněji vidět ikonka zmeškání.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od NeoPlex »

pocitove je rom sviznejsi, zatim teda trosku bojuju s obnovou nejakych aplikaci pres Titanium. A natahly se mi nejake kontatky z google plus, coz mi trosku udelalo bordel v kontaktech. Jinak zadnou chybu jsem zatim nenasel. Samozrejme se nebavim o ICS obecne.

jiny dialer, smart dialer uz umi vyhledat jak podle jmena, tak i prijmeni. Tudiz neni zapotrebi zalozka kontakty. Jen zalozka oblibene je nejaka divna.
lukyrallye
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 10, 2008 19:11
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od lukyrallye »

mam polskou verzi a nefunguje mi locker. a to ani pin ani detekce obliceje. zkouseno na 2 zarizenich. setkal se s tim nekdo? Pripadne da se nejak u go lockeru udelat aby se po stisku 2xhome nedostalo zarizeni do pohotovostniho rezimu?
JiRa
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 30, 2010 3:16
Zařízení: Samsung Galaxy Note2

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od JiRa »

Včera jsem udělal wipe a přes Odin nahrál "Poláka". Vše na ICS funguje perfektně kromě jediné věci - naprosto padá a je nestabilní Galerie, není prakticky možné prohlížet fotky a ani změnit tapetu na ploše, vždy se to sekne a pak systém hlásí, že app Galerie se zastavila... Dělá to také někomu z vás???
mattakh
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 13, 2012 9:35
Zařízení: Samsung Galaxy S II

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od mattakh »

já pro změnu zjistil, že mi nechtějí naskočit mobilní data a přípojí mne jen přes wifi .. asi zkusím čistej install přejet ještě, možná se to tluče jak se to jen přejelo z původní verze..

add galerie ta mě jede v pohodě naprosto ..

add lock ten mi taky jede naprosto v poho


edit: po obnoveni tov. nast. beha i internet i vse ostatni jak ma .. fuf ..
JiRa
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 30, 2010 3:16
Zařízení: Samsung Galaxy Note2

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od JiRa »

Já to právě dělal jako čistý instal, proto jsem z té nefunkční Galerie trochu v rozpacích.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od NeoPlex »

takze par poznatku po dni a pul pouzivani.

1) dialer
+ konecne funguje plnohodnotne smart vytaceni, tzn. postupnym tukanim filtruje aplikace kontakty, ale ted nove zahrnuje jak jmeno, tak i prijmeni (stejne jako treba dialer v Sense) do ted aplikace filtrovala jen prijmeni a proto vetsina lidi resilo tenhle problem pres jiny dialer. Po tomhle zmizela z dialeru zalozka kontakty. Kontakty jsou jiz oddelene.
- nelibi se mi vzhled zalozky oblibene, zobrazi jen 6 kontaktu na displej a nejde to prepnout jako u stareho dialeru, navic foto z FCB je v silene kvalite, velmi male rozliseni (mozna chyba aplikace facebooku)

2) sms aplikace
vse funguje normalne, akorat OBCAS, kdyz hned po odeslani sms udelam nekolik jakykoliv rychlych ukonu v systemu, tak se v notifikacni liste nezobrazi dorucenka, nekdy jen problikne a tim to zkonci, nastesti pri detailu na zpravu je stav dorucenky videt, ale jak rikam tohle je ojedinele a nemusi to byt pravidlem u vsech.

3) fotoaparat
zatim jsem netestoval kvalitu fotek, ale aplikace obsahuje novou funkci "ulozit jako preklopeny"
Mozna jen pocit, ale blesk se aktivuje na automatiku casteji nez predtim.

4) lockscreen
+ vzhledove hezci aniamce odemykani
+ moznost nastavit zobrazeni pocasi, pocasi zde kupodivu funguje lip nez na widgetu (lepe detekuje aktualni misto dle BTS, k tomu se vaze i oprava widgetu pocasi, kde predtim nedochazelo ke zmene lokace a porad to ukazovalo prvni nactenou BTSku)
- chybne zobrazeni data ve formatu napr. 12 3., (tuto chybu obsahovaly ze zacatku i GB romky)

5)Notifikace
+ daji se mazat jednotlive tazenim doprava a ne jen hromadne tlacitkem smazat

to je zatim vse co me v tuhle chvili napadlo. Vydrz baterie si ted netroufnu hodnotit, telefon je ted pod vetsi zatezi nez predtim. Jinak plyulost systemu je lepsi, pohyb je jeste o neco sviznejsi.
Samozrejme nezahrnuji vyhody Androidu ICS obecne, jako napr. funkce prohlizece atd..
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od mahon »

A máš tam složku USB Storage na připojení USB-OTG (připojení flešky) ? Já jsem to tam nenašel což je pro mne dost důležitá věc.Vrátil jsem se zpět na 2.3.5 a docela mi i vadilo,jak popisuješ v bodu 1) že není v dialeru volba kontakty a skupiny.Jsem zvyklej to mít vše pohromadě a ne abych zase ukončil dialer a lezl kvůli tomu do Kontaktů.To rozdělení nebyl dobrý nápad,dost nepraktické.Další drobnost jiná poloha tlačítek yes - no např.při instalaci app,teď je to obráceně a když jsem instaloval nějakou aplikaci tak jsem se vždy uklepl protože tlačítko yes je vpravo a na GB to bylo vlevo ale to je asi o zvyku.
mattakh
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 13, 2012 9:35
Zařízení: Samsung Galaxy S II

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od mattakh »

vyšel článek o změnách http://samsungmania.mobilmania.cz/vyzko ... gn=RSSfeed" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od NeoPlex »

Mahon: hele nenasel, USB ladeni uz takhle nefunguje... Mam ho zaple a nic. A ty prohozena tlacitka jsou nezvyk, ale da se to. Ale tak porad to je prvni oficialni release, tak snad se to zlepsi. Ale ten mass storage si nejsem jisty, jestli to neni obecna vlastnost ICS?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od NeoPlex »

tak oprava mass storage funguje!! Ladeni USB musi byt vypnute. Nez pripojis kabel, tak jdi do nastaveni/Bezdratove site - dalsi.../Nastroje USB/ a zde kliknes na pripojit pamet k pocitaci, pripojis USB kabel a spusti se ti klasicky mass storagerezim jako na androidu 2.3.X (zeleny pandulak, ktery zmeni barvu na oranzovou pro pripojeni jako mass storage)
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od mahon »

Jo to už jsem zjistil ale já jsem myslel jak mám tu redukci do které strčím flešku a zastrčím do USB v telefonu (USB-OTG) a múžu z flešky kopírovat,přehrávat a i obráceně.V 2.3.5 je ve vnitřní paměti složka USB storage a v té složce byl celý obsah připojené flešky.V ICS jsem tuto složku neměl a flešku mi to přes tu redukci nenašlo takže bug nebo je to ICS nedodělek rychle vypuštěný aby se vlk nažral a koza zůstala celá :)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

[SGS2] Oficialni update na Ice Scream Sandwich

Příspěvek od NeoPlex »

Jo takhle blbe jsem te pochopil, no hele to asi nejede. Podle ohlasu na xda lidem nefunguje mys atd. Takze tohle asi zatim ee
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů