Externí energie pro HTC Evo 3D

Fórum věnované prvnímu telefonu od HTC s 3D displejem
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Externí energie pro HTC Evo 3D

Příspěvek od Fisherman »

Původně jsem tento thread zamýšlel spíše jinak, ale vyvinulo se to v hledání externích zdrojů připojitelných k našim "miláčkům", takže doufám, že tu každý najdete, co potřebujete :)
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je to telefon pro mě?

Příspěvek od dufulo »

Mám desire HD aj Evo 3D a tvoje požiadavky sú dosť náročné a nevyhovie ti takmer žiadny mobil.
6 hodín navigácie je utópia, telefón vydrží, ale ostane ti 10% batérie, čo potom?

Aj ja hrám geocaching, preto som si k mobilu kúpil externú batériu 5000 mAh, pretože ma tiež nebaví vymieňať batériu. Externú stačí pripojiť usb káblom.
Navyše mám na ceste 4000 mAh batériu pre Evo 3D s rozšíreným krytom, takže budem môcť byť bez obáv celý deň v teréne :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od mike-biker »

Bohužel všechny Smartphony a zejména ty větší jsou pochopitelně energeticky náročné. Technologie baterií a jejich kapacita jsou ale téměř stejné, jako před lety.
S trochou jízlivosti by se dalo říci, že se výrobci ze všech sil snaží, aby nevydržely dlouho nabité! :tlem: .
Ale vážně, marketingovou prioritou je bohužel mobil, který je tenký, nebo má jiné nej...ale výdrž není na výsluní zájmu.
Ale nezoufejme, on se najde nějaký génius, který najednou zjistí, že je to in, aby se kladl důraz na výdrž. :-).
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od Fisherman »

Děkuji za odpovědi, ale moc jste mi toho neřekli :D

dufulo: Na ten GEOCHACHING by externí adaptér byla volba :) Kolik tě stál? Nemusel by být ani tak silný - stačilo by třeba 2000-3000mAh.

Jinak myslíte, že by ty požadavky na "normální den" vydržel?
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je to telefon pro mě?

Příspěvek od dufulo »

Vyšlo ma to na cca 15 eur.
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od Fisherman »

A co to všechno musí splňovat? :) Stačí pouze, aby to splňovalo těch 1,8 V ? Nebo jsou nějaké další parametry?

Mohl bych tě poprosit o odkaz? Já všude vidím externí zdroje 2400 mAh kolem 900 Kč ! (Pokud vím, tak to je něco přes 30 euro :D)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od mike-biker »

Pozor. Levný zdroj většinou nemá ochranné obvody a může se stát, že více škodí, než prospívá! :!:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od uni »

Výdrž 6-7h na GC je v pohodě, čím větší baterie, tím lépe. Nicméně, podmínkou je např. vypnutí push radši přímo datových přenosů, příp. ještě lépe režim letadlo. Pak záleží, jak moc se bude displejem svítit, běžné keškování je ve stylu zapnu/vypnu, čili relativně minimální spotřeba.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od dufulo »

Fisherman píše:
dufulo: Na ten GEOCHACHING by externí adaptér byla volba :) Kolik tě stál? Nemusel by být ani tak silný - stačilo by třeba 2000-3000mAh.
takze odskusane k plnej spokojnosti mam obe tieto externe nabijacky/baterie

http://www.dealextreme.com/p/3000mah-em ... lack-55928" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.dealextreme.com/p/2xaa-batte ... lack-93277" onclick="window.open(this.href);return false;
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od Fisherman »

dufulo: Moc děkuji. Ta cena je naprosto ohromná. Když vezmu, že http://www.czc.cz/energizer-xp4001-univ ... 14/produkt" onclick="window.open(this.href);return false; stojí 1000Kč a ta nabíječka od tebe mi vyjde na necelých 350Kč, tak je to fakt bomba. Zároveň přemýšlím nad tou AA nabíječkou, která by se dala využívat v případech nejvyšší nouze.

Má někdo zkušenosti s používáním telefonu právě při nabíjení z externího zdroje? Neměl by s tím snad být řádný problém...
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je to telefon pro mě?

Příspěvek od dufulo »

Používam obe, do tej na AA batérie mám 2xGP 2500 mAh a je to tiež v pohode.
v kombinácii s desire HD úplná pohoda.
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od Fisherman »

Ještě jsem narazil na http://www.dealextreme.com/p/9600mah-po ... -psp-45799" onclick="window.open(this.href);return false; ... To musí být hrozivé dělo :D Pokud dobře počítám, tak nabije HTC Evo 3D (1700mah) asi 5x do 100% :) To je skvělý výkon, ale je to bohužel 1000Kč.

Teď mě vycucne ten telefon, takže si asi počkám, až začne moje "geocacherská sezona" a potom do ní půjdu. Pokud si dříve nekoupím ten slabší za 400Kč, což je úplně skvělá cena. (dokonce je na tom dealextreme doprava zdarma :) )

Ještě se zeptám. Kolikrát ti to nabije tvůj Desire? A kolik má vlastně Desire kapacitu?
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od Iceman111 »

Desire HD ma zakladni kapacitu 1230mAH a dokoupit se da 1500mAH od mugen, nebo 1800mAH andida a jsou i jine otazka jestli udavana kapacita opravdu sedi. Ma baterii vsunutou do pristroje takze zvetsena baterie se zadnim krytem nepripada v uvahu. Jinak Desire HD take vynikajici mobil byla max. spokojenost ale evo za tu cenu to neslo nevymenit.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je to telefon pro mě?

Příspěvek od dufulo »

Mám tú batériu od mugen a áno dhd je super telefón :)
Kvôli cene som zobral Evo a čakal som že pôjdem do lepšieho...ale zatiaľ neviem neviem...inak k evu mám objednanú 4000 mAh batériu od seidio, mugen má “iba “ 3600 mAh v ponuke.


Inak pôvodnú batériu v dhd mi to nabilo 2x do plna, mugen raz a kúsok :)
Evo som s tým ešte nenabíjal..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od uni »

No k těm odkazovaným na dealxtremu...noname kapacita a značková kapacita bývá (nemusí vždy) dost odlišná v praxi. Resp. noname si dost cucají hodnoty z prstu. V případě druhém, moc si nemyslím o schopnosti nabíjet z 2xAA resp. 3 nebo 2,4 (aku) voltu... To mnohem více použitelné.
Ale jak píši, 6-7 hodin používat foun jako GPS bych se nebál, pokud se po něm nechce, aby dělal hromadu věcí okolo.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je to telefon pro mě?

Příspěvek od dufulo »

Tie 2 nabíjačky mám overené, inak by som ich sem nedal.
Kapacita bude +- sedieť, keďže som tou 3000 mAh nabil 2x originálnu batériu v dhd 1230 mAh. Nabíjací prúd bol cca 600-700 mA, čo je slušné...
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Je to telefon pro mě?

Příspěvek od Fisherman »

Hodně přemýšlím nad tím 9600mAh. Ta kapacita je obrovská a telefon to nabije snad 6x, což je super, protože mohu vyrazit třeba na 3-4 dny bez nabíječky :)

E: Rád bych požádal moderátora o přejmenování tohoto tématu na "Externí adaptéry pro HTC Evo 3D". Přepíši první příspěvek a udělám to právě tak, aby to ladilo k tomuto tématu ;)

Děkuji.
Fisherman
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 21, 2012 12:50
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Externí energie pro HTC Evo 3D

Příspěvek od Fisherman »

Tak mi zdroj přišel. Mám variantu 9,6Ah, jedné známé jsem objednal ten 3,5Ah. Je tu vidět značný rozdíl v kvalitě. Také jsem si objednal tu nabíječku na AA baterie.. Zkusím napsat takovou kratičkou recenzi :)

Zdroj 3500mAh:

Provedení je takové nic moc. Vypadá to dost levně a hlavně je hrozně lehký a na poklepání zní dutě. Jelikož není můj, tak ho nepoužívám a tedy nevím, kolikrát by Evo dobil. Nabil jsem ho bez problému a vyzkoušel nabíjení telefonu, což proběhlo bez problémů. Na spodní straně je vstupní nabíjení vyvedeno v miniUSB a výstup je v klasickém USB. Je tu také dioda, která ale signalizuje pouze to, jestli adaptér nabíjíte nebo jestli nabíjíte telefon. Je zde přibaleno hooodně redukcí, které najdou zastoupení všude. Některé redukce ani nevím, kde se využívají. Dokonce jich zde je více než u silnějšího modelu. Níže nějaké fotky.
3500 mAh
3500 mAh
3500.jpg (33.23 KiB) Zobrazeno 8898 x
3500 mAh
3500 mAh
35003.jpg (14.51 KiB) Zobrazeno 8353 x
3500 mAh příslušenství
3500 mAh příslušenství
3500kabely.jpg (23.58 KiB) Zobrazeno 8353 x

Zdroj 9600mAh:

Moc se mi líbí kombinace černé a bílé barvy. Nabíjecí vstup je miniUSB a výstup na klasické USB. Na stejné straně také najdete diody pro kontrolu nabití, které se skládají ze 3 zelených a jedné červené diody. Nejdříve jsem nevěděl, kdy je adaptér nabitý, ale když jsem ho nechal celý den a noc, tak je jasné, že nabitý je, když svítí všechny diody. Je tu také tlačítko Power, které rozsvítí tyto diody. Potom je zde posuvník ON/OFF, který aktivuje dobíjení. Hmotnost je u tohoto modelu docela veliká, což by mohla být také záruka určité kvality. Vypadá, že je docela kvalitně zpracovaný. Stejně jako u slabšího modelu jsou zde mraky různých redukcí, které zapojíte snad do každého telefonu. Některé konektory dokonce ani nevím, na jaké telefony jsou. Níže najdete fotky.

P.S. Teď pár dní budu nabíjet jen z adaptéru, takže vyzkouším, kolikrát nabiji Evo :)
9600 mAh
9600 mAh
9600.jpg (16.02 KiB) Zobrazeno 8898 x
9600 mAh
9600 mAh
96003.jpg (14.91 KiB) Zobrazeno 8353 x
9600 mAh příslušenství
9600 mAh příslušenství
9600kabely.jpg (29.05 KiB) Zobrazeno 8353 x
Nabíječka 2x AA:

Taková zachytná nabíječka na 2 tužkové baterky. Když si koupíte pořádné baterky, tak se z toho dá vytáhnout i slušná kapacita. Provedení je celkem slušné, ale když je to bez baterek, tak by jste neřekli, že to něco umí :D Je zde signalizační dioda, která signalizuje nabíjení telefonu. Výstup je klasické USB a hned vedle tohoto výstupu najdete malou LED diodu na přisvícení :) Foto níže..
2xAA nabíječka
2xAA nabíječka
2xAA.jpg (29.78 KiB) Zobrazeno 8353 x
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Externí energie pro HTC Evo 3D

Příspěvek od Bartyx »

Ty redukce u 3,5 Ah jsou z leva:
Nokia AC-3E
Nokia AC-2E
Samsung D-800
Micro USB
Mini USB
Samsung G-800
iPhone

Nebo aspoň to tak vypadá.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Externí energie pro HTC Evo 3D

Příspěvek od dufulo »

Tak si nakoniec nakúpil :)

Odkedy som kúpil poriadnu batériu do Eva, tak už to nepoužívam. Ale ako poistku nosím v ruksaku dve AA batérie :)
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů