programování a tvorba aplikací a her

Vývoj aplikací v Silverlightu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Jsem veliký nadšenec do systému windows phone :-) a rád bych se naučil vytvářet aplikace a hry.Bohužel vůbec nevím jak začít. Mám zkušenosti maximálně tak s html jinak žádný jazyk neovládám. Potřeboval bych poradit jak a kde začít. Četl jsem tu už pár témat ohledně tvorby, ale pro uplného začátečníka jsem tohjo moc nenašel.Třeba nějaké knihy ( lepší by byly v češtině ) atd. potom bych měl prosbu, jestli někdo zkušený by mi nepomohl v začátcích :-) :-D Že bychom si i spolu třeba psali :-D Děkuju.
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od jira80 »

Jsme na tom podobně. Doporučuju seriál Roberta Vargy pak osvědčenou metodu pokus-omyl :D
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Robert Varga »

Ahoj,
doporučuju svou prezentaci z H@ckathonu: http://www.slideshare.net/RobertVarga1/ ... ne-aplikac" onclick="window.open(this.href);return false;

Případně textovou verzi: http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-ap ... 1-dil-1865" onclick="window.open(this.href);return false;

R
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Tigerish »

Jedina cesta k uspechu je zacit u programovaciho jazyku. Nejvhodnejsi C#. Bez toho to moc nepujde.

http://projektysipvz.gytool.cz/Projekty ... aspx?uid=1
http://www.zive.cz/autori/sc-44/default ... 05&pgnum=4
http://csharp.aspone.cz/codes/consoleAp ... orial.aspx

Ale muj nazor je, ze zacit programovat pro WP bez predchozi znalosti programovani je nevhodne.

Pro uplneho zacatecnika, je nejlepsi osvojit si zaklady jazyka na klasickych konzolovych app pro pc. Naucit se syntaxi, osvojit si zakladni programatorske dovednosti a pak budete teprve schopni napsat nejake trivialni aplikace. Ale nic co by bezneho uzivatele zaujalo.

Kdyz clovek zmakne zaklady, je potreba naucit se pouzivat .NetFramework. To uz je o praci s dokumentaci a vlastnich zkusenostech. Cim vic toho ma clovek za sebou, tim snaze vse jde. Podle me, teprve v tuto cvhilku ma smysl vzit do rukou takove prednasky a zacit zkouset aplikace na WP.

Samozrejme se mnou asi mnoho lidi nebude souhlasit, ale jedna vec je programovat a druha vec je nepochopene opisovat zdrojovy kod nejake tutorialove aplikace.

Muzete mi poslat klidne PM tady na forku a ve volnym case muzu s necim poradit.
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Tak určitě bych jen nechtěl opisovat kody, ale nějak se začít musí a ten tvůj způsob vypadá velice zdlouhavě.Když budu hloupě opisovat kody a mít snahu to všechno pochopit jak a co, tak by to časem mohlo jít ne?? Jen nevím jak začít.Je lepší začít u her a nebo u aplikací?
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Tigerish »

sorrer píše:...a mít snahu to všechno pochopit jak a co...
Tahla veta te vraci na zacatek meho postupu. Jen budes muset u toho navic resit Silverlight / XNA coz ti to chapani veci zkomplikuje a celej ten proces uceni to podle me prodlouzi. Jazyk samotnej a zaklady programovani je otazka par dnu/tydnu podle toho jak si chapavej.
Anglictinu se taky asi neucis tak, ze vemes Shakespeara v originale a nezacnes u nej.

Tohle ja povazuju za nejvetsi omyl vsech zacatecniku a taky jich 90% kvuli tomu zdechne.
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Angličtinu ovládám dobře, jen pro začátek bych chtěl něco v češtině. Takže včem je největší problém, když ne základy programování :-)
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Tak přečetl a vyzkoušel jsem první lekci od Roberta Vargy. Všechno co tam bylo jsem pochopil. Vidím to, že ted bych se měl naučit C# nebo basic. Který jazyk si mám vybrat?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od matoman »

urcite c#
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od kalmia »

Souhlasím s tím, že nejlépe je začít se učit C#, protože většina odkazů na internetu je na C#. Já sám jsem dříve programoval ve VB 6 a bláhově jsem doufal, že můžu pokračovat ve VB.NET, ale brzy jsem byl vyveden z omylu, protože 90% info na netu je opravdu v C#. A než zdlouhavě hledat zdroje informací pro VB.NET, je rychlejší se naučit C#. Takže spoustu informací najdeš na internetu a také doporučuji knihu Microsoft Visual C# 2010 Krok za krokem.
Pokud máš v plánu v budoucnu programovat pro Windows Phone, nainstaluj si Microsoft Visual C# 2010 Express a začni nový projekt pomocí WPF Application, protože se tak seznámíš s kódem XAML, který se ve Windows Form Application nepoužívá, ale naopak pro Windows Phone ano.
A jak ty počáteční nezdary a problémy vydržet? Studovat jen teorii, to Tě brzy přestane bavit. Já jsem v podstatě také začátečník a dělám to tak, že si dám za úkol vytvořit nějakou jednoduchou aplikaci např. kalkulačku nebo známou hru patnáctku (a nehledám cizí zdroje :lol: ) a tak musím za pochodu řešit nejrůznější problémy, na něž hledám odpověď na internetu nebo v literatuře. Hlavně to nevzdat a když se tak dívám na Tvůj věk, času na učení máš dost. :tlem:
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Tak přesně takovou odpověd sem potreboval :). Diky za tip knizky, hned si ji objednam. Bude to chtit hodne trpelivosti jak vidim. :) zitra na to vletnu :) kdyby byly jeste nejake rady a tipy, tak nevahejte sem napsat. Budu jenom rad a myslim, ze ne sam
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od silent64sk »

Celkom zaujímavé návody sú aj na http://www.inet.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, aj pre začiatočníkov, ak ti teda nevadí slovenčina: http://www.inet.sk/clanok/1941-programu ... -c-diel-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
MartinJ
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv zář 15, 2011 8:08
Zařízení: Lumia 920 white (GDR3)

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od MartinJ »

Pěkné lekce jsou i tady: http://channel9.msdn.com/Series/Windows ... -Beginners" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Tak právě studuju knihu Microsoft visual C# krok za krokem. :) Zjistil sem, že tvorba aplikací na wp není vůbec žádný problém. Njehorší je napsat kod. Takže se budu muset nejspíš hodně věnovat C# :-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Martin Suchan »

Njehorší je napsat kod.
Wow, já myslel, že nejhorší je vymyslet název :)
Právě programování je to, o co tu jde. Návodů sice existuje spousta, ale bez hlubšího pochopení, jak funguje Silverlight pod tím, to člověk nikdy nebude mít snadné. Doporučoval bych jinak třeba i knížku od Charlese Petzolda, pokud nedělá problém angličtina
http://www.charlespetzold.com/phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jiří Kopecký
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2011 7:15
Zařízení: HTC HD 7
Bydliště: Hovězí
Kontaktovat uživatele:

programování a tvorba aplikací a her

Příspěvek od Jiří Kopecký »

:-D tož čekal sem, že bude víc zádrhelů, ikdyž ten jeden bohatě stačí. "krývá vsobě mnoho dalších určitě. Tak snad do měsíce tu knížku projdu.
Odpovědět

Zpět na „Silverlight“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů