Půjčení telefonu ?

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od ellhonza »

Slyšel jsem ,že si můžu telefonu půjčit v čem je háček ?
Zaplatím jeho cenu + něco ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od htcjirka »

Kde mas namysli?Toto nabizelo kdysi HTC,nic se za to neplatilo,jen se musela slozit cena telefonu,pokud jsi ho vratil ve stejnem stavu,penize ti byly vraceny..
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od ellhonza »

No měl jsem namysli ,že si příjdu do nějakýho obchodu a požádám o půjčený telefonu třeba na 2dny zaplatím cenu telefonu + nějaký bonus za půjčení :)

Takto se to nepůjčuje náhodou třeba na recenze na smartmania apod. ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od htcjirka »

Ne takto to opravdu nefunguje :tlem:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od mimonaut »

Ale de fakto takhle fungují internetové obchody (a teď nemluvím o morálnosti takového chování :-) ) - prostě si telefon koupíš a ze zákona máš právo ho do 14 dnů bez udání vrátit a oni tobě vrátit peníze. Jediné zaplatíš je poštovné a balné, což je právě ten tvůj "bonus" za zapůjčení. A pokud budeš kupovat u zaběhlých obchodů, nemusíš se bát.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Nemluvíš pravdu. Můžou si započítat veškeré prokazatelné náklady. Bankovní a účetní poplatky, práci přijímacího technika, otestování zařízení, čištění zařízení, náklady na poškozený obal....
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od tslany »

Mohu přidat mé zkušenosti s vrácením AP na CZC. Koupil jsem si AP že ho budu používat v režimu repeater (Edimax) přez internet s tím, že si ho vyzvednu osobně v Brně. Ani ne týden po koupi jsem jim ho šel vrátit, jelikož se na něj (do nastavení) nešlo dostat z nadřazené sítě (což u současného TP-Linku lze), prodavač si ho prohlížel nějakou chvilu, potom mi zaúčtoval 60Kč za obnovení prodejního stavu a já vybral jiný AP. Takže ano, prodejce si může nějakou tu částku zafinancovat, ale ty ani nemusíš jej objendávat poštou, stačí tu smlouvu uzavřít "na dálku" (na internetu) a vyzvednout si jej osobně, a stále platí 14 denní lhůta na vrácení.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od mimonaut »

Mám zkušenost s vrácením mp3 přehrávače od mall.cz. Stál 3.500,- a prostě se mi po pár dnech nezdála kvalita reprodukce, ani zpracování (byl jsem zvyklý, že iRiver je špička, ale tohle byl fakt šunt), tak jsem jej po týdnu vrátil na prodejně. Zaplatil jsem doručovací službu a poplatek za dobírku (při doručení) + 50 kč za "zkontrolování" při odevzdání. Spokojenost. I když ten přehrávač nebyl u nich nejlevnější, jak vidno, velmi se to vyplatilo právě kvůli bezproblémové možnosti ho vrátit.
Důležité ale je vrátit výrobek zcela nepoškozený a s kompletním obalem. To ano. Pak se nemají na co vymlouvat. A taky je asi lepší koupit přes net u prodejny, která má kamenou pobočku, protože ti peníze vrátí hned, když tam zboží doneseš osobně.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Kód: Vybrat vše

protože ti peníze vrátí hned, když tam zboží doneseš osobně
tohle není také žádné pravidlo a ani zákon to nijak nevyžaduje. ono spoustu věcí nepoznáš jen tak okem a opravdu se to musí otestovat. poslední dobou přibejvá vyčůránků :) u nás se ve většině případů tyto poplatky pohybují cca kolem 50 až 100 Kč, vyjímečně výš. Zboží se pak prodává jako mírně použité, s kompletní zárukou a většinou za nákupní cenu nebo mírně pod ní.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od mberdych »

Kdyz jsem vracel Lumii do Alzy, clovek na prijmu to prohlizel asi 5 minut, uplne do detailu. Byla pouzita cca 2 dny v tom pouzdre co k ni je a presto se na plisku u fotaku objevily 2 drobne skrabance. Cenu mi stahl o 5% diky tomu, tedy asi 500 korun. Beru to, chapu, ze jako nove to neprodaji. Na druhou stranu mi dal normalne dobropis at si dojdu na pokladnu a bylo mu v zasade jedno, jestli si koupim neco jineho nebo ne. Fakt je, ze jsem za posledni 3 roky v Alze na bezneho koncaka nechal dost penez, ale nevim, jestli to nejak zohlednuji. V zasade jsem byl s tim pristupem spokojenej a prislo mi to fer. Tedy hlavne to, ze mi prachy dal hned, protoze to podminka neni a v jejich obchodnich podminkach maji, ze do 30. dnu.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od Tomáš Kubec »

jj tohle je naprosto v pořádku a fér. bouhužel ale někteří zákazníci nechápou že je fér si něco strhnout :-D
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Takovéhle chování až neberu fér, koupit si něco z eshopu, týden to používat a vrátit jako nevyhovující.

Nejen, že uživatel pak poničí kompletní balení a rozmotá příslušenství, nejen, že telefon znehodnotí drobnými škrábanci, ale především poškodí prodejce.

Nicméně myslím si, že byste si tuto variantu měli rozmyslet, prodejce vám naúčtuje náklady spojené s uvedením telefonu do původního stavu nového telefonu, pokud škrábnete například dotyk, tak telefon ani nevracejte, bere se to jednodušše. Původní stav nový = originál nepoškrábaný s transportní folii z toho vyplývá, zákazník škrábne dotyk, musí se koupit nový díl (dotyk) a vyměnit, což se může u drahých modelů pohybovat okolo 4-5 tisíc viz. iPhone, SII a další.

Uvědomit byste si měli, že vy nemáte právo si něco pujčit, používat (znehodnotit) a vrátit a chtít za to plnou kupní částku, takhle na to ani zákon nepomýšlí.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od mberdych »

Nevidim nic spatneho na tom, pokud si neco koupim a nesedne to to vratit. Samozrejme respektuju pravo prodejce mi nauctovat sve naklady. Mimochodem, proto take delam to, ze prvni tyden nerozbaluji prislusenstvi (pokud to neni nutne), abych si pro jistotu produkt nechal co nejvice jako novy. Az kdyz jsem si jist, ze vracet nechci to rozbalim (u mobilu nekdy ani tak ne). Presto byla vracena Lumia muj prvni pripad, kdy jsem nebyl spokojen a vratil za poslednich vice jak 10 let nakupu na Internetu. Nekdy se to holt nepovede. Pokud to nekdo bere jako zapujcku zbozi, to mi take prijde docela vycurane, abych to rekl slusne.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Půjčení telefonu ?

Příspěvek od Tomáš Kubec »

jj takto si někteří vychcánkové snaží před dovolenou půjčovat, kamery, foťáky, navigace... a někteří se tím dokonce chlubí i na fórech
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů