Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

vanDit86 píše:Taky jsem mel vcera vecer nabidnut NOKIA update , u me to byl firmware 8106
To te ceka jeste jeden udpate,nove prodavane Lumie jiz maji 8107..
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

To je to same. Aspon jsem to nekde cetl, 8106 je zune update a rovna se to 8107 z vyroby. Nokia to ma aby to odlisili.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Hardreset jako řešení problémů s baterií

Příspěvek od GentlemanCZ »

Pokud i vaši Lumii postihl problém s baterií, pak by možná mohl pomoci hardreset telefonu.
Osobně jsem Nokii prvně aktivoval bez SIM karty, jelikož jsem ji ještě neměl oříznutou na MicroSIM, tak nevím, zda příčina není třeba právě v tom. Vše funguvalo na jedničku, nicméně v nastavení nešlo vstoupit do nastavení telefonu a rovněž aktivovat diagnostickou aplikaci nešlo - po zadání posledního křížku u ##634# se číslo prostě smazalo a aplikace se neaktivovala. Navíc po několika nabíjecích cyklech (2 týdny aktivní používání) mi mobil při plném nabití ukazoval odhadovaný zbývající čas cca. 16 hodin. Podle článku Marka Hajna (http://marekhajn.posterous.com/jak-jsem ... -lumie-800) mě napadlo provést hardreset telefonu - tedy v nastavení vybrat obnovení továrního nastavení. Toto jsem provedl s vloženou SIM. K mému překvapení se po hardresetu telefonu dalo vstoupit do nastavení telefonní aplikace, stejně tak šlo okamžitě aktivovat diagnostickou aplikaci zadáním výše uvedeného kódu a hlavně - systém při cca. 85% nabití baterie zobrazuje odhad zbývajícího času na 1 den a 11hodin.
Osobně tedy teď čekám, zda tyto údaje vydrží i během dalších nabíjecích cyklů, nebo zda klesnou. Pokud ovšem vydrží, pak by byl hardreset rychlým řešením problémů s baterií. Sice to znamená telefon nastavit znovu a rovněž instalovat všechny aplikace, nicméně myslím, že to je malá daň, pokud se tím výdrž prodlouží na normální hodnoty.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ono kdyz se podivas do for,tak prehrani firmwaru ci HR vzdy pomuze,ale postupem casu ty hodnoty plne nabite baterie zase zacnou klesat..takze by bylo potreba delat nekolikrat do roka HR..takze reseni je to docasne..a na nic.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Podľa mňa HR nie je riešenie žiadne. Nekupoval som si mobil aby som robil HR. Nie je doba WM, kde to bolo treba. Dnes stačí app nainštalovať a odinštalovať a mám istotu, že žiaden balast neostane.

Zatiaľ našťastie nič vážne s baterkou nepociťujem a kým začnem, tak vyjde update.

Navyše ak by to bol HW problém, Nokia bude Lumie určite zvolávať, aj keby bola stratová. Nie ako Apple, ktorý sa k tomu neodhodlal ani pri probléme s anténami.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Po patchi opravdu přítelkyně sleduje lepší výdrž, a to jí diagnostická app ukazuje super kapacitu už od prosince...

Ona ta diagnostická aplikace není vůbec pro nás, ty hodnoty mají technikovi napovědět jestli je něco OK nebo ne, a nemusí být nijak přesné.
attog
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 15, 2012 22:07
Zařízení: iPhone 4

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od attog »

"Navyše ak by to bol HW problém, Nokia bude Lumie určite zvolávať, aj keby bola stratová. Nie ako Apple, ktorý sa k tomu neodhodlal ani pri probléme s anténami."

Jo tohle v Applu nezvládli, dokonce i pul roku po tom když vyšel bílej iP4, tak měl stále problém s anténou. Něco nepochopitelnýho u firmy, jejímž krédem je doladění všech detailů..
U MS nebo jiných firme by to člověka až tak nezarazilo, ale tady to byla vyloženě rána do očí.
Bez krytu ten telefon nemůžeš pohodlně používat, kdekoli, kde není silný signál, tj mimo velká města atd..

Ještě k Nokii, jak to vlastně dopadlo s N97? stahovali je?
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vanDit86 »

Nebude to tim ze pritelkyne behem tech dvou dni nezapne ani jednou Explorer , Twitter , Facebook apod.? Protoze internet je to co vystavnuje baterii nejvic.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Bohuzel pro Lumii 800 neni vysledek nejlepsi,z teto ctverice nejhorsi..tak uvidime jestli slibovany update prinese ovoce..
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Přečetl bych si to ještě jednou :)
Za dobrých světelných podmínek + makro byla nejlepší. Naopak v interiéru a ve tmě ztrácí. Je to zvláštní, když má nejlepší f2.2. Takže jde snad skutečně pouze o SW nedostatky.
Knedla
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 03, 2012 14:49
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Knedla »

1) GPS má překvapivě (pro mě) velký vliv na výdrž. Mám ho pár dní zakázané a většinou už tlf přežije celý den (tj. asi 16h), přičemž večer zbývá něco okolo 25%. Počítám do toho i fb, twitter, web, wifi, mp3, ... samozřejmě je to pro každého individuální.
2) Pokud někoho mrzí, že ještě nemá na výběr pro vyhledávání Seznam... tak si nechte zajít chuť. Jak jsem mu chtěl dát šanci (protože na desktopu je pro mě naprosto nezajímavý a nepoužitelný), tak se nám za tuhle jeho 'exkluzivitu' odvděčil opravdu 'parádně'. Původně jsem se chtěl decinko rozepsat, ale škoda slov. Snad se to zlepší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

spellshaper píše:Přečetl bych si to ještě jednou :)
Za dobrých světelných podmínek + makro byla nejlepší. Naopak v interiéru a ve tmě ztrácí. Je to zvláštní, když má nejlepší f2.2. Takže jde snad skutečně pouze o SW nedostatky.
Hovoril jsem o celkovem hodnoceni,kde jasne na konkurenty ztraci,opet je tam zretelne jako uz to bylo na jinem webu a to i za dobrych svetelnych podminek nedoostreni..nokia rada vse svadi na software,ale vidime co zatim predvadi,porad vydava nejake opravne firmwary a vytvari nove bugy..
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Tak za špičku v oblasti fotoaparátu ju rozhodne považovať nemôžeme, čo je sklamanie. Ešte väčšie sklamanie je ale pre užívateľov stále čakať na nejaký update, čo má riešiť to a ono. Toto Nokia príliš dobre nezvládla, nech si hovorí kto chce, čo chce. Od Nokie by potešil nejaký nový špecializovanejší model na túto oblasť. Pár známym, čo som kupoval N8čku, sú aj dnes maximálne spokojní. Plne im nahrádza lacný kompakt. WP7 by sa skrátka taký model hodil, aj s hdmi výstupom, vážne by som nad ním uvažoval aj ja.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

htcjirka píše: Hovoril jsem o celkovem hodnoceni,kde jasne na konkurenty ztraci..
A co je celkové hodnocení? Ten redaktor sice píše, že nejhůře dopadla Lumie, ale zbytku článku to neodpovídá (pokud jsi ho četl).

Moje hodnocení je, že fotí líp než Omnia 7 ( se kterou mohu srovnávat) a fotky z běžných podmínek kompakt plně nahradí, jako asi u většiny telefonů. Naopak fotky v interiéru a za špatných podmínej jsou nepoužitelné opět stejně jako u všech testovaných telefonů. Ani jednu z těch fotek ve tmě nelze považovat za dobrou (použitelnou) i když má jeden o malinko menší šum nebo delší dosah blesku.

Nadějí je, že paramtery, které ovlivňuje HW se zadjí být dobre a pokud upraví automatické nastavení SW, můžou být fotky lepší, ale opět to bude venku hezké a za umělého světla k ničemu. Já jsem naopak rád, že Nokie updaty zatím dělá. Ostatní výrobci se s nimi většinou neobtěžují a často schválně (viz. sdílení Internetu právě na Omnii).

Lumie není dokonalý telefon, ale hledají se tu umělé problémy, které potom vypadají hůře, než to je. Mám oficiální Lumii a fotky v pohodě, zvuk úplně jinde než Omnie, baterie po updatu vydržela 1den a 10h + 10h zbývá ;)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Trocha objektivity - aké umelé problémy? To si skutočne tie tisíce majiteľov, ktorí ich majú vymýšľajú? Veď sú to predsa reálne problémy, ktoré sa riešia všade na fórach, na XDA, atď. O problémoch treba otvorene hovoriť, nech sa jedná o akúkoľvek značku. Netreba zahmlievať. Každý záujemca má predsa právo vedieť skutočnú funkčnosť a aj nedostatky. Takisto má majiteľ právo žiadať nápravu problémov. Veď predsa "padni komu padni", nech už je to akýkoľvek výrobca...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,titulni stranky i na webech plni neustale stiznosti majitelu na Lumii 800..Baterie je stale nedoresena,ta vydrz je stale podprumerna,Titan s jen o 100mAh baterii vydrzi dvakrat tak dele..update nejen baterie je slibovan od minuleho roku,novy firmware co je nyni to stale neresi a prinasi novy bug,podsvetleni tlacitek..To nejsou zadne umele problemy, ale realne veci,ktere trapi mnoho ludi a diky tomu nadavaji na Windows Phone,ikdyz za problem muze Nokia.
Tethering uz taky nokia slibuje od minuleho roku.Toto ma byt rozjezd nokie,ale vypada to spise jako dojezd..
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Ok, tak pár tisíc lidí z první serie má problém a co? Další statisíce problém nemají. Hlavně jirka tu dělá dojem, že Lumia je na h***o, ale opak je pravdou. Od designu, přes foťák, zvuk, výdrž jde o jeden z nejlepších mobilů.
V designu je nejlepší a všechno ostatní má taktéž výborné.

Je zajímavé, že o problémech nejvíce mluví ti, kteří telefon vůbec nemají... Takže pro budoucí majitele se snažím uvádět věci trochu na pravou míru. Ano problémy jsou, je tu o nich napsáno dost, ale neznamení to, že je má každý, spíše naopak. :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Hlavně jirka tu dělá dojem, že Lumia je na h***o
Kdepak kdyz se podivas i zde je dost majitelu ,kteri maji problemy.
Je zajímavé, že o problémech nejvíce mluví ti, kteří telefon vůbec nemají...
To si nemyslim,ja mezi ne nepatrim a ti dalsi co tu maji namitky take Lumii maji ci meli,mam Lumii uz ponekolikate pred sebou a jen se potvrzuji veskera negativa,ktera koluji na internetu.Je potreba byt objektivni a priznat si ze Lumia je opravdu velky nedodelek..
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Ty hlavně patříš mezi ně!
A v čem je moje Nokie nedodělek?
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deco »

Problémy určitě nějaké jsou, ale rozhodně si nemyslím, že je jich nějak výjimečně moc. To ani náhodou, osobně jako majitel Lumie mám v kolonce problémů číslo 0. Samozřejmě, když se o telefon strhne takový zájem, který několikanásobně převyšuje zájem o jakýkoli další WP telefon včetně Titanu, uživatelé nějaké chyby objeví, ale Nokia zatím reaguje výborně, vydává updaty apod., osobně třeba pozoruju zlepšení u baterie. Je rozdíl mezi upozorňováním na problémy a vedením cílené negativní kampaně o telefonu, který nevlastním, což podle mě dělá htcjirka. Přehání takovým způsobem a používá úmyslně tak zavádějící informace, že si zkrátka nemohu myslet nic jiného a přijde mi hloupé nechat takovou aktivitu bez odezvy, zvlášť, když jsem s Lumií navýsost spokojen.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů