Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Kľudne rozvíjajme, pretože toto isté bola kedysi Nokia a Lumia 800 je skvelá možnosť pre návrat. Preto tvrdím, že je to u WP špička.
Nokia istou ikonou bola a má ňou šancu byť.
Vzhľadom na to, že je to 'naša' európska firma, prajem jej to viac než Samsungu (ktorý mám celkom obľúbený), alebo HTC, či Motorole.
attog
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 15, 2012 22:07
Zařízení: iPhone 4

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od attog »

Já jako jablíčkář řeknu, že si umím představit WP i třeba v Nokii jako alternativu k Apple ekosystému, protože WP7,5+W8 už budou tvořit solidní ekosystém, něco co zoufale postrádám u Androidu, né že by to tam nebylo, ale jaksi to není furt ono.
Faktem je, že ale Nokia přišla s WP pozdě do hry, samotný WP přišel dost pozdě, teď nesmí dělat chyby, nemají čas jako měl iOS na ladění X verzí, než přidali copy paste a další X než přidali další základní fce..
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Náhodou si myslím, že Microsoftu to ide skvele rychle oproti tomu ako to šlo Applu. Preto som aj presedlal.
WP mal na začiatku niečo, čo dodnes iOS (ale ani Android) nemajú.
WP čku chýba mnoho, ale napríklad koľko je tu iOS? 5-6 rokov? Sú tam už automatické profily?
NA WP stále nie, ale ja tajne dúfam, že Appolo alebo verzia po ňom to prinesie a ten OS bude mať stále len 2 roky.

A presne ako vravíš, ekosystém bude silný i vďaka Live. Mobil+PC+NB+Tablet+herná konzola. Ako vravievam chýba TV a automobil :)
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dagan »

Microsoft TV ma pres xbox, samozrejme jen v americe - ale neco uz tam je ...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ja som skor myslel tv prijmace s OS - smeruje tam apple i google.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

janac_marek píše:Lumia 800 je prvý útok na šperk. Ale nepodaril sa. K šperku ešte veľa chýba.
Pak je to naprosto v pořádku :-) Doufal jsem, že Nokii půjde především o kvalitu a odolnost konstrukce, ne o šperkovost.
janac_marek píše:Niekto chce ten šperk cítiť v ruke, iný s ním machrovať. Do tej druhej skupiny nepatrím a väčšinou tam patria ľudia, ktoým pojmi Android, iOS či nbodaj WP veľa nehovoria.
Preto bumper je bumper. Ochráni iPhone. Ochráni Lumiu.
Lumia mi spadla na zem v tom ochrnannom dodávanom puzdrierku a nič sa jej nestalo, takže toto u nokii hodnotim ako fajn plus a torcha to ochráni aj ten náchylny kov vzadu na poškrabanie.
To je přesně to, o čem mluvím - já nechci samoúčelnou krásu, kterou pak musím nosit v hnusném kousku gumy, aby přežila. A proto si budu víc cenit plastového Samsungu, který je odolný sám o sobě, a tak jako tak vypadá nakonec lépe, než iPhone zakrytovaný plastem/gumou.
Nechci se hádat, tvůj postoj (a postoj ostatních podobně zaměřených na šperkovost telefonu) chápu a neodsuzuju. Jen se potřebuješ naučit, že těch pohledů na svět je víc, ne jen ten tvůj.
janac_marek píše:...len sa treba zmieriť s tým, že ani jedna voľba nie je dokonalá, pretože taký systém neexistuje. Nie veru, ani RIM taký nedodá :) .
Je mi jasné, na koho tím míříš, ale neudělám ti radost, tento pokus o flame byl hloupý dokonce i na tebe. Ale chápu, proč kopeš :-)
silent64sk píše:Veľa hrá aj WoW faktor, veľa neznalých ľudí, kupujúcich Lumiu môže byť nepríjemne zaskočených, keďže sú zvyknutí na bežné funkcie zo Symbianu ako klasické profily, mass storage, prenos súborov cez bluetooth, atď. V našich končinách sú to využívané jednoduché funkcie a ľudia zrazu nechápu, prečo musí nejaký moderný telefón používať nejaké Zune. Mohol by som písať ešte veľa, ale v podstate nehovorím nič nové a zrejme je to tu všetkým jasné.
Jo, tohle je velký problém, já kolem sebe Windows Phone propaguju (a každému se líbí), ale pokaždé když zmíním absenci přenosu souborů přes bluetooth nebo absenci mass storage, tak narazím a dostane se mi výsměchu dokonce i od úplných lajků. Já je bohužel chápu, protože Windows Phone se svou "komunikační koncepcí" přišel příliš brzo - dostupnost, rychlost a (ne)omezenost mobilního internetu a wifi ještě zdaleka není na takové úrovni, aby bylo možno WP využít naplno.
spellshaper píše:Nejde o telefony, ty byly na svou dobu celkem dobré, ale HTC se vykašlalo na své zákazníky (ještě teď si pamatuju na snahu vymlátit z HTC driver na grafiku).
To, co HTC předvádělo od doby HTC Kaisera bylo neskutečné. Nejen tahanice ohledně driverů a slabých CPU, ale veškerá omezování jako jacky 2.5, diody pro foťák, dlouhodobá nekvalita foťáku samotného atd. atd. A to se, i když v menší míře, táhne do současnosti. Z lowendu se HTC dostalo díky HTC HD2 (ale z toho žije dosud) a konečně dnes je zase o stupínek výše novou generací Titanu, Radaru apod. Nicméně tehdejší progresivita a prorážení nových cest je u HTC tatam a pachuť zůstává. Ještě chvíli potrvá než si zase nějaké HTC koupím.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

ako tak citam posledne 3strany su "velmi produktivnou debatou" a tom ci je lepsia Lumia alebo HTC resp. Samsung. pPresiel som z N900 na N8 a z nej na Lumiu 800 a som v zasade spokojny (ano, aj napriek mnohym veciam, ktore mi vadia. rovnako ako mi vadili veci pri prechode z N900 na N8, s prechodom na Lumiu je to rovnake aj ked su to ine veci - mass storage, atd.)
Na viacerych stranach sa riesi display na Lumii. Pod vplyvom tychto debat som skumal ten display, ale ja tam nic nevidim, resp. nevidim nieco, co by mi vadilo, resp. udrelo do oka - Pentile matica.
Ja mam skor dojem, ze keadzy si haji to co ma doma a silou mocou hlada problem na "konkurencii". (je jasne, ze stale sa nieco najde, ked clovek chce). No tvrdenie napr. htcjirku: "Většina určitě chce od telefonu kvalitu a spolehlivost a funkčnost a to je u Lumie problém a "hoři" na tom..hrozný displej - zejména Pentile matice" mi pride ako silou mocou nieco najdem. NEVERIM, ze niekomu konkretne ten display bije do oci tak, ze je HROZNY.

koblihjr - pises: " nokia mapy umí v režimu pěšky vypočítat trasu i s použitím hromadné dopravy. Řekne mi to samo "tady nasedni na tohle a jeď přes tyhle stanice a vystup tady. A jsi na místě". Úžasná věc, o kterou jsou všichni ostatní výrobci ochuzeni". Toto si ako rozchodil na Lumii?
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Áno, htcjirka to preháňa a zvaluje na Nokiu aj to, čo nie je jej problém (viď to preskakovanie obrazovky ak posunieš prst odspodu do stredu).

Takisto súhlasím, že každý si háji to, čo má doma. Málo ľudí je objektívnych a veľa ľudí nechápe to, že to, čo vyhovuje im osobne nerobí zo zariadenia TOP.
Napríklad keď som si kupoval HD7 vedel som, že to žiaden TOP nie je, tam som radil skôr samsung alebo dell v tej dobe (medzi WP), ale jednoducho pre mňa HD7 vyhovoval najviac.

Ale k pentile matici treba objektívne priznať, že je to proste sklamanie.
Ak nemáš s čím porovnať, tak ok. Ale zober si do ruky hocijaký LCD displej a porovnaj ich.
Áno, na Nokii sú sýtejšie farby a dokonalá čierna. Ale tu konkrétne ide o takú zúbkovitosť napríklad rovnej čiary.
Samozrejme vonku a pri bežnom používaní to pri 3.7" ťažko badať.
Ale doma na posteli, či WC alebo ak máš telefón bližšie k sebe, tak to vidieť je.

Ako som spomínal, práve pentile a foťák raďím medzi najväčšie HW nedostatky Lumie (i keď ten foťák stále môže byť SW charakteru, uvidíme).
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

janac_marek píše:Takisto súhlasím, že každý si háji to, čo má doma. Málo ľudí je objektívnych a veľa ľudí nechápe to, že to, čo vyhovuje im osobne nerobí zo zariadenia TOP.
Tak podle toho, co si tu celou dobu psal, jsem moc dojem z objektivnosti nemel teda :grin: ja si stejne myslim, ze si lidi kupuji Lumii hlavne kvuli tomu designu, protoze je ten telefon proste ohromi, to se u HTC a Samsungu moc nedeje, bohuzel. Zkuste si u HTC nebo Samsungu koupit telefon v barve Cyan, to podle me taky hraje svou roli.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Určite celou dobu? Aj tu moju kritiku?

PS: A to že som si Lumiu kúpil hlavne kvôli designu a HW spracovaniu a preto dal prednosť pred Omniou W nijak neskrývam. Jeto holý fakt. Troška zohrala rolu aj navigácia, no aj tak keď vyjde iGO, kúpim si iGo.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

janac_marek píše:Ale k pentile matici treba objektívne priznať, že je to proste sklamanie.
Ak nemáš s čím porovnať, tak ok. Ale zober si do ruky hocijaký LCD displej a porovnaj ich.
Áno, na Nokii sú sýtejšie farby a dokonalá čierna. Ale tu konkrétne ide o takú zúbkovitosť napríklad rovnej čiary.
Samozrejme vonku a pri bežnom používaní to pri 3.7" ťažko badať.
Ale doma na posteli, či WC alebo ak máš telefón bližšie k sebe, tak to vidieť je.
pozeral som na to poriadne (konkretne kalendar pri nahlade celeho mesiaca) . Pri velmi velkej snahe a informacii co mam hladat to snad je vidno ale toto podla mna uvidi len ten, kto to vyslovene hlada. Ved to je telefon, nie FULL HD TV (tym neobhajujem lumiu). za chvilku sa tu zacne rozoberat ako velmi su zaoblene hrany atd. Mne to absolutne nevadi, narozdiel od inych veci, na ktore som bol dlhdobo zvyknuty (pisalo sa to tu uz 100x takze enbudem opakovat)
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

janac_marek píše:Určite celou dobu? Aj tu moju kritiku?

PS: A to že som si Lumiu kúpil hlavne kvôli designu a HW spracovaniu a preto dal prednosť pred Omniou W nijak neskrývam. Jeto holý fakt. Troška zohrala rolu aj navigácia, no aj tak keď vyjde iGO, kúpim si iGo.
Mam z toho celku takovy pocit, tou vetou si trosku protirecis, podle meho nazoru. A TOP zarizeni se pozna jak ? Podle ceny ?
Ja myslim, ze to je opravdu relativni.

Tak ja to samozrejme nemyslel konkretne na tvou osobu, ale obecne. Ony si hlavne divky vybiraji telefon podle barvy a o zbytek se moc nezajimaji :) Navigace zdarma je rozhodne plus.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ale veď čím chceš u WP určovať TOP? Uhlopriečkou?

Čím je iPhone tkaý 'šperk' ako to Standa nazval? Veď najlepšou HW výbavou to nie je.
Ide o spracovanie a u WP sa dnes fakt nedá nejak výrazne odlišovať.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Dnes ráno mi telefon nabídl update. Ale nějak nemůžu najít, co je nového. Seznam stále nevidím, a tethering taky ne. Takže mě napadá zatím jen ta deklarovaná baterie.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

U mňa takisto update.
Je tam len že Nokia update.
Tak možno bateria alebo žeby konečne foťák? :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

attog píše:Já jako jablíčkář řeknu, že si umím představit WP i třeba v Nokii jako alternativu k Apple ekosystému
Microsoft (a tím i Nokia) má už dnes mnohem lepší ekosystém než Apple - ten v internetových službách zaostává někde kolem roku 1998:

- web: funkční email s cca 400 mil účty (Hotmail)
- web: 25GB SkyDrive / účet
- web: online Office sada - Word, Excel, POwerPoint, OneNote
- web: propojení s Facebook, Twitter, LinkedIn
- web: provoz služeb na vlastní doméně zdarma (domains.live.com) - 500 schránek ZDARMA
- web: hledání (Bing) - zatím špička v USA, ale bude se týkat i ČR...
- online: WLM a Facebook chat, audio, video hovory
- online: Skype
- desktop: Office 2010 sada
- desktop: Live aplikace
- desktop i tablet: (budoucnost) Windows 8
- profi služby: Office365 cloud
- hry: Xbox Live, Xbox 360, Kinect (absolutní paráda)
- audio a video: Zune (opět třeba Zune přehrávač je mnohem povedenější než iTunes)

S tímto vším je Windows Phone provázaný. Tomu Apple nemůže pro náročné uživatele konkurovat ani ve snu... Jeho iCloud přišel pozdě a nic neumí, Google služby část z těchto funkcí nabízí (nemají takovou kapacitu a tolik věcí zdarma, plus jim chybí provázání na desktop).

Člověk, který opravdu zná co která firma nabízí, dnes používá jedině Windows 7 (do budoucna Windows 8), Windows Phone, Office 2010 a Live / Office365 služby. Nic lepšího totiž neexistuje...
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vanDit86 »

Taky jsem mel vcera vecer nabidnut NOKIA update , u me to byl firmware 8106
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Isté je, že s foťákom to nič neurobilo. Resp nič, čo by som postrehol.
Tak uvidíme baterku..... ale ja som s ňou nemal problém. Držala lepšie ako HD7.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

janac_marek píše:Ale veď čím chceš u WP určovať TOP? Uhlopriečkou?
No urcite ne podle ceny, to je dost zavadejici, to bych mohl prodavat Omnii W za 14 tisic a bude to pak TOP. Mozna byste se tu s tim TOP nemeli vsichni ohanet, zadny neni nejlepsi.
XwaveW
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 02, 2011 15:37
Zařízení: Nokia LUMIA 1020 White

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od XwaveW »

Zdravim, po update som zaznamenal jedine tak lepsie funguje senzor na automaticky jas a mozno dlhsia zivotnost baterky.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů