Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Necroman: s tím souhlasím a je to docela rozumné vysvětlení. Lumia 800 má potenciál pořádně platformu WP oživit a až se více rozšíří, pak může Nokia přijít s něčím "v plné palbě" :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od htcjirka »

Tak dnes jsem se konecne dostal k tomu porovnat zvukovy vystup na Lumii 800 oproti Titanu.Bez nejake nadsazky, rikam ze nehraje ani o chlup lepe nez HTC Titan.Navic pri vyssi hlasitosti je tam opravdu slysitelny sum mezi pisnickami,ktery u Titana neni.U Titana jsem pri porovnavani vypnul podporu qualizeru + srs ,aby srovnani bylo vyrovnane.Po zapnuti srs ci qualizeru hraje Titan o poznani lepe.Testovano bylo se sluchatky Sennheiser IE8 coz mezi zadne s..ty nepatri.Presvedcil jsem se na vlastni kuzi ,ze je to od Radka opet jen neobjektivni euforicke jasani stejne jako (ne)recenze Lumie 800 o kterou se Radek pokusil + zahranicini fora zase tak nelhala,zvukovy vystup neni propadak,ale take zadna hitparada.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od spellshaper »

A dokážete nědo porovnat zvuk Omnia 7 a Lumia 800?
Používám klasické pecky od samsungu ale na Omnii i tak slyším šum.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od htcjirka »

Tak na klasickych peckach od Samsungu to bude asi jedno,tam to klidne muze byt sluchatky..Omnii 7 tu nemam,ani nikdo z mych znamych ji nema.Klasicka sluchatka at uz nokiacka ci HTC ani nerozbaluju,zvuk z nich je strasny.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Radek Hulán »

htcjirka píše:Po zapnuti srs ci qualizeru hraje Titan o poznani lepe
Pokud má někdo pocit, že SRS či equalizér zvuk vylepšují, pak nemám slov :-) (ale jo, více zkreslení a dunících basů, více muzika, pro někoho...) Každopádně poté co jsi "hodnotil" zvuk aniž jsi telefon slyšel se nedalo nic jiného čekat.

K Omnia7 - hraje otřesně, zvukový výstup nepoužitelný. Nedostatečná je také hlasitost, to se dá poladit zásahem do registrů, ale pak se zase slyšitelně zvyšuje zkreslení.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od htcjirka »

Radku hodnotil jsem s vypnutym srs i equalizerem,sum tam bohuzel je a zvuk nijak lepsi neni,takze ty tve jasave vysky apod tam nejsou.Byla to jen euforie.Navic pouziti equalizeru pouzivam k doladeni vysek apod.Kazdy malinko slysime jinak,rozhodne nepouzivam equalizer k duneni apod.Prebasovani apod sracky nemam rad.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Radek Hulán »

K Titanu nemohu napsat nic, neslyšel jsem jej ;)

Slyšel jsem mnoho jiných HTC a byly horší jak Lumia 800.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od kalmia »

Radek Hulán píše: K Omnia7 - hraje otřesně, zvukový výstup nepoužitelný. Nedostatečná je také hlasitost...
K tomu mohu jen dodat, že zřejmě co kus, to jiné parametry zvukového výstupu. Je to, pokud nepoužiji nějaké měřící zařízení, subjektivní záležitost. Mně naopak připadá zvukový výstup dostatečně hlasitý a kvalita mi přijde docela přijatelná. :smile:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Radek Hulán »

To asi jo, spousta telefonů se nakonec dělá v množství variant, interní součástky, aniž se to rozlišuje navenek. Třeba Samsung Galaxy S II má prý 9 variant..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od htcjirka »

Slyšel jsem mnoho jiných HTC a byly horší jak Lumia 800.
To s tebou plne souhlasim,nejen kvuli mizernemu zvukovemu vystupu jsem HTC opustil.Titan se me do rukou dostal nahodou a prekvapil.Kazdopadne ve srovnani s predchozimi HTC by mela urcite nokia navrh.Takove HTC 7 PRO, ktere jsem mel jako posledni model s WP7 hralo otresne.
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od vlasta »

Já si na kvalitu zvukového výstupu také nemůžu stěžovat. Divné je, že pan Hulán zjistil, že hraje naprosto otřesně až když přestal Omnii používat. Mám trochu obavu, že až za pár měsíců vymění Lumii 800 za jiné zařízení, tak se pak teprve dozvíme - no, už mám z toho strach. :cry:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Radek Hulán »

O Omnia7 jsem psal na fóru, že je to nejlepší telefon, co se dá pořídit za 5.000 Kč (DE verze s 16GB). Ale vlastně jsem nikdy (na MyEgo) nepsal přímo o telefonu samotném, nemá jedinou recenzi, jen pár "hackování" jak tam dostat Mango: http://myego.cz/category/windows-phone" onclick="window.open(this.href);return false; - věnoval jsem se vždy jen a pouze OS samotnému. Pokud jsi z článků o OS dedukoval něco o kvalitě audio výstupu Omnie, tak jsi tam četl něco, co tam nebylo.

Recenzi na telefon jsem napsal až v případě Nokie:
http://myego.cz/item/nokia-lumia-800-fi ... -roku-2011" onclick="window.open(this.href);return false;
Senátor
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 14, 2012 12:47
Zařízení: Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Senátor »

Absence EQ mi přijde zásadní, mám rád basy, a tak raději poslouchám hudbu z iPhone, alespoň 3 filtry mohli do Nokie dát.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od mimonaut »

Teď se teda musim zastat Radka.. a to né v hodnocení zvuku lumie (tady zatím nevím), ale obecně.. I malá zařízení můžou vykouzlit překvapivě dobrý zvuk, pokud k nim připojíte sluchátka odpovídající kvality a pustíte si kvalitně nakódovanou skladbu s odpovídajícím datovým tokem. Jasně to dokazují např. MP3 přehrávače od COWOONu, iPody (iPhony), nebo téměř jakýkoliv telefon od Nokie ze série XPressMusic, které prostě narozdíl od jakéhokoliv telefonu od HTC (titana jsem nezkoušel) nebo Samsungu SKUTEČNĚ hrají.. Takže je blbost, že k telefonu to nemá cenu dávat dobrá sluchátka, že to není poznat apod... Moje stará nokia hrála se sennheiseryPX100 naprosto kouzelně a totálně mne vtáhla do muziky, jen jsem to zapnul.. Bohužel, s omnií7 se to prostě nedá.. Proto bych i rád věřil, že lumia je na tom alespoň trochu podobně, jako má bývalá N5220. A v podstatě (až to vyzkouším), bude to asi jediný a rozhodující důvod, proč O7 poslat k vodě a jít do 800.
Vím, že Radkovy názory jsou extrémní, ale tohle by tak být i mohlo.
HTCJirka: nevšiml jsem si, že by někde na diskusích hodnotili kvalitu zvuku jako špatnou, problém se netýkal kvality, ale občasného šumu, nebo lupání mezi skladbami. A to je rozdíl (a pro mě rozhodně ne tak podstatná chyba, i když to může být nepříjemné).. navíc se to prý řeší..

PS: O7 je skutečně hodně podprůměrná co se týká jak výkonu sluchátkového zesilovače, dynamiky i frekvenčního rozsahu.. S dodávanýma špuntama to ještě jde, ale když se připojí něco kvalitnějšího, rozdíl tam je sakra znát. Na hudbu jsem háklivej a tohle mě na ní opravdu mrzí.. Jo, dá se to poslouchat, ale není to žádný pořádný zážitek.

A tedy pokládám znovu otázku, která byla na začátku: může někdo, kdo má uši a aspoň trochu kvalitní sluchátka (případně zesilovač a kvalitní repro) potvrdit, nebo vyvrátit kvalitu zvukového výstupu NL800? :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od mberdych »

Co se lupani mezi skladbama tyce, to dela i Titan. Myslim, ze je to vlastnost WP.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Flynn »

OT: Lupání potvrzuji i na HTC Radar, je to nemilé, ale nějak jsem se s tím smířil. Používám In-Ear sluchátka AKG K324-P a jejich zvuk považuji za excelentní. S peckami od HTC ani od iPhone se nedají srovnávat. Je to prostě zcela jiná kategorie. Pecky jsou navíc nepraktické, nedrží ve sluchovodech, zvuk závisí i na jejich usazení v nich, v neposlední řadě hrají tak, že obtěžují svým zvukem okolí. Špunty nasadím a hrají vždy stejně a navíc nevypadávají z uší.
zune85
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon zář 06, 2010 1:50
Zařízení: Lumia 735
Bydliště: Praha - Holešovice

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od zune85 »

kto používa deflautné slúchadlá ? a AKGK324 su priemer ,lacný priemer,klasika bassy,basujú-musia byť,žiadne stredy,výšky cinkaju-privela,pridáš hlas a bassy sú už tiež fuč
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od Flynn »

OT: O kvalitě sluchátek AKG K324 se budu klidně přít a říkat o nich, že jsou laciným průměrem, je poměrně odvážné. Ještě řekni, že lepší jsou KOSS Porta Pro a budu mít dokonalou představu o tvých nárocích na zvuk.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od tslany »

Musím se též přimluvit za K324P, mám je již třetím rokem, vystřídal jsem je na několika WM a WP zařízení a musím říct, že měnit nehodlám. Na cestování ve vlaku to stačí, basy jsou tak akorát (žádné přebasované Koss), středy jsou ideálně v rovnováze (pusťte si na nich někdo bicí a uslyšíte, proč to říkám), a výšky trochu ostřejší (což mě osobně vyhovuje, jelikož jsem na ně "úchylnější"). Neříkám, že nejsou lepší, ale dokáží vyšachovat naprosto drtivou většinu standartně používaných sluchátek a stačí i k rozpoznání kvalitního/nekvalitního zdroje zvuku.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 800: Jak hraje (kvalita zvukového výstupu)

Příspěvek od koblihjr »

Btw, používám Nokia BH111 a super. :) Dálkové ovládání a kolečko pro regulaci hlasitosti - obojí je pohodlné. Doporučuji v těchto zimních dnech.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů