[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Slim84
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: sob bře 21, 2009 19:19
Zařízení: SGS2

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Slim84 »

Zdravim, prosel jsem trochu fora a jsem z toho porad takovy nejaky nesvuj. Jak je to s CWM na SGS II resp nejaky jednoduchy postup protoze tomu moc nerozumim. Mohl by mi nekdo poradit? Predem dekuji
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

jak na CWM

Příspěvek od mahon »

CWM získáš při rootu telefonu a vznikne ti v aplikacích ikona ozubeného kolečka s popiskem CWM kde si můžeš třeba udělat backup(záloha) nebo restore (obnovení) a jiné.Pokud ti jde o vysvětlení pojmů v CWM,do kterého se dostaneš trojhmatem (volume+,home,power)tzv Recovery mod,tak ty znamenají toto:
Pokusím se to tedy trošku popsat
Pohyb po menu se děje pomocí VolumeUp a VolumeDown (umístěné na levé straně SGS2).Akce se potvrzují tlačítkem Home. Jednotlivé volby se spouští pomocí dotykové klávesy \"Zpět\".


reboot system now
provede restart SGS2

apply update from sdcard
nahraje soubor update.zip, který je umístěn na interní SDkartě např. aktualizovat věci jako ROM / jádra /.

wipe data/factory reset
provede tovární nastavení a vymaže všechna data.Odstrani vsechny aplikace (ne ale jejich slozky), call logy,sms atd.
Továrním nastavením se samozřejmě nemyslí to, že když do SGS2 nacpeš jinou ROM, než se kterou jsi to koupil (přišlo z továrny), že ti to obnoví do toho stavu. Obnoví to do defaultního stavu, který je definován danou ROM, kterou máte v SGS2.

wipe cache partition
vymaže cache partition.odstranuje docasna data aplikaci z sd karty (data se pri behu aplikace neukladaji pouze do pameti ale nektera i na sd)

install zip from sdcard
pomocí této volby se instalují custom ROM podporující instalaci pomocí CWM. Následuje výběr složky na interní SD kartě.

backup and restore
pomocí této volby lze provést zálohu a obnovení.

mounts and storage
slouží k připojování a odpojování jednotlivých oddílů (partition). Oddíly lze následně formátovat. Také lze připojit SGS2 k PC a pomocí mount USB storage zpřístupnit interní SD kartu v tomo módu.

advanced
- reboot recovery: provede restart a znovu se přepne do recovery módu
- Wipe Dalvik cache: vymaže cache virtuálního stroje. Používá se při instalování nové non-wipe rom, kdy je vhodné, pokud to instalátor neudělá sám tuto cache vymazat. V Dalvik cache se ukládají předkompilované programy, aby jejich spouštění bylo rychlejší.
- Wipe battery stats: slouží k vymazání statistiky baterie - viz XDA
- Report Error: ?
- Key test: vypisuje kódy stlačených kláves (tlačítek)
- Partition SD Card: slouží k rozdělení interní SD karty na více oddílů
- Fix permissions: mělo by to sloužit k nastavení výchozích oprávnění pro čtení/zápis do složek .. pokud by se nějak např. stalo že by něco/někdo změnil práva, bohužel nevím, kterých všech složek se to dotkne. Ale nastaveni je zapsano ve slozce /sbin

Tohle si chtěl vědět ?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

jak na CWM

Příspěvek od NeoPlex »

hezky Mahon, dam to nahoru. Je to hezky navod
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

NeoPlex dík za pochalu,rád jsem to udělal hlavně pro nováčky.

Tak si ještě dovolím doplnit návod na ten ROOT,tímto děkuji za jeho vytvoření uživateli " fireman.cz "
CO JE ROOT?
Výraz pro systémového super uživatele(Super User) s nejvyššími možnostmi a nejvyššími oprávněními, které lze v Androidu získat. Toto oprávnění by se dalo přirovnat k administrátorovi ve Windows. Většina aplikací nainstalovaných do telefonu k provozu nepotřebuje ROOT. Existují, ale aplikace, které ROOT potřebují.

CO ZÍSKÁM ROOTem?
Rootem telefonu je možné získat právě oprávnění SuperUser. Toto oprávnění je použitelné především pro úpravy systémových aplikací a dat, správu systémových aplikací jako je odinstalování nepotřebného softwaru, který je do telefonu vložen Samsungem, nebo Googlem. Dále je možné využít programy pro zálohování a obnovu aplikací a spousty dalších věcí.

CO DÍKY ROOTu ZTRATÍM?
S ROOTem je většinou spojena ztráta záruky. ROOT se dá sice vrátit zpět, když telefonu vrátíte původní firmware, ale tím se nevynuluje vnitřní počítadlo telefonu, které značí počet přehrání ROM nebo ROOTnutí systému.
Vynulování počítadla, ale také není nemožné. Pro vynulování počítadla se používá pomůcka JIG. Bližší info zde

Seznam Aplikací využívající ROOT:
ROM Manager Premium - Jak napovídá název ROM manager
Titanium Backup PRO - Tvorba záloh aplikací a dat
System APP Remover - Správa aplikací
Shoot Me - tvorba screenshotu obrazovky pomocí gest
A mnoho dalšího


INSTALACE
KROK 1: Nainstaluj Odin v1.85 do svého počítače a pak stáhni do počítače soubor Kernel s příponou .tar
KROK 2: Ujistěte se, že je Váš telefon v režimu Ladění USB: Nastavení -> Aplikace -> Rozvoj -> Ladění USB.
KROK 3: Restartujte telefon do download režimu. To uděláte takto: Vypnete telefon a po úplném vypnutí zmáčknete najednou tlačítka ZESLABENÍ HLASITOSTI+STŘEDOVÉ TLAČÍTKO NA TELEFONU+VYPÍNACÍ TLAČÍTKO a budete držet dokud nedojde k načtení obrazovky s Android panáčkem a po té zmačknete ZESÍLENÍ HLASITOSTI PRO POKRAČOVÁNÍ.
KROK 4: Zapněte ODIN.
KROK 5: Připojte telefon pomocí USB kabelu k Vašemu počítači.
KROK 6: Počkejte pár sekund, dokud vám ODIN neukáže že je telefon připraven na Flash.
* Ujistěte se že v ODIN jsou zaškrtnuty políčka, "Auto reboot" a "F. Reset Time".
* Zmáčkněte "PDA" tlačítko, a vyberte .tar soubor s Kernelem.
* Stiskněte "Start". Odin flashne telefon na nový KERNEL, který obsahuje root, po provedení flashe by se měl telefon restartovat.
Přílohy
screen1kn.jpg
(100.71 KiB) Staženo 21 x
screen2ut.jpg
(118.2 KiB) Staženo 21 x
Slim84
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: sob bře 21, 2009 19:19
Zařízení: SGS2

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Slim84 »

dekuju moc pokud bude sraz smartmanie v praze a dojedes mas u me pivko. Ja mel predtmi HD2ku a tam to bylo trochu jiny a problem sem nemel ale tady jsem malinko tapal. Perfektni popis.
Pedro1872
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2009 12:26
Zařízení: HTC HD2
Kontaktovat uživatele:

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Pedro1872 »

Dobrý, mám dotaz ohledně rootu tohoto telefonu. Mám ho zakoupený u T-Mobilu, tak jestli i já můžu provést root podle zdejšího návodu. Děkuji za odpověď
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Určitě si ho můžeš udělat i na T-Mobile.Jenom tam musíš dát správnou verzi k tvé rom odtud http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1103399" onclick="window.open(this.href);return false; Když si nebudeš vědět rady co máš vybrat tak napiš verzi firmware co máš a já ti pošlu odkaz přímo k tvé verzi.
Pedro1872
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2009 12:26
Zařízení: HTC HD2
Kontaktovat uživatele:

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Pedro1872 »

Verze Androidu : 2.3.3
Verze základního pásma : I9100BOKG1
Verze jádra : 2.6.35.7-I9100BOKG2-CL255512
root@DELL104 # 2
Číslo sestavení : GINGERBREAD.BOKG2

Děkuju moc.
Slim84
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: sob bře 21, 2009 19:19
Zařízení: SGS2

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Slim84 »

hele vidim ty mas jeste verzi androidu 2.3.5 proved update pres aktualizace (Nastavení->O telefonu->Aktualizace software) nahodi se ti tam novejsi verze a pak uz neni problem sehnat spravnou verzi na root
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Pedro1872
Ještě se tě zeptám kdy jsi naposled aktualizoval přes Kies v PC? Pokud ti nabídne aktualizaci tak to bude zase jiný root.Tady máš ten root http://www.mediafire.com/?nlgb73bp6ewf3c9" onclick="window.open(this.href);return false;

Slim84
Musím tě trochu poopravit.Má 2.3.3 asi jsi se upsal na 2.3.5. A to co mu píšeš o té aktualizaci přes telefon (OTA) se mu nepovede protože T-Mobile aktualizuje přes Kies.Přes OTA jede Vodafone.
Slim84
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: sob bře 21, 2009 19:19
Zařízení: SGS2

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Slim84 »

aha tak to jsem nevedel diky za info, O2 ma OTA
Pedro1872
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2009 12:26
Zařízení: HTC HD2
Kontaktovat uživatele:

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Pedro1872 »

[quote="mahon"]Pedro1872
Ještě se tě zeptám kdy jsi naposled aktualizoval přes Kies v PC? Pokud ti nabídne aktualizaci tak to bude zase jiný root.Tady máš ten root http://www.mediafire.com/?nlgb73bp6ewf3c9" onclick="window.open(this.href);return false;

Na aktualizaci přes Kies jsem se díval a píše mi to, že firmware mám aktuální. Tak si myslím, že už by to mohlo být v pořádku. Jinak ti mockrát děkuju za pomoc. Více takových jako jsi ty :-)
temnyprizrak
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 14, 2011 17:32
Zařízení: NOKIA 5800XM

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od temnyprizrak »

Dobrý den,
měl bych takový (možná hloupý) dotaz. Chci si jít koupit SGS2 takzvanou zánovní verzi(max by měla být otevřená krabice, ale kdo ví).. Tudíš se chci zeptat kde najdu informaci počtu provedených rootů/flashnutí? Dočetl jsem se, že někde v download modu na který se dostanu po "trojhmatu" ale kde přesně tam? Ať na prodejně nejsem za blbce :oops: ; )
Předem díky za odpověď.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od elka_cz »

Jakou ROM doporučíte když mám pocit, že se baterie u Stock vybíjí rychleji, než by asi bylo dobré?
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

A jakou máš verzi firmware ? Já jedu na polské 2.3.5 a v pohodě 2 dny.
John112
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 16:54
Zařízení: Samsung Galaxy S2

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od John112 »

Ahoj, omlouvám se že obtěžuji a možná budu mít blbou otázku, ale mám SGS2 a provedl jsem v Kies nedavno aktualizaci softu a asi jsem mobil odpojil brzo a od ty doby mám tyto problémy. Když vložím sim, tak mobil nereaguje a musím aktivovat letecký mód, který se v ten moment zasekne a nejde deaktivovat. Musim tedy mobil vypnou a zapnout a zapnout, někdy i na tvrdo vyndat baterku a nechat ho par minut bez ní a pak vrátit, někdy zase musím vyndání baterky opakovat, (atd. variant je víc) až se mi povede docílit toho, abych mohl deaktivovat letecký mod). V případě, že mobil jen restartuju, tak mobil hlásí, že je letecký mod deaktivovaný a přitom v rohu signalizuje zapnutí ikonkou letadla. Někdy (zrovna teď) mi po této "akci" přestane fungovat senzor naklanění (mám ho všude zapnutej).
A proto mě napadlo, že bych nahrál novejší software, mám totiž poslední verzi a Kies mi tedy neumožní verzi nahrát znova, ale nevím kde najít vhodnej software. Podle zdejšího návodu bych to snad zvládnul, ale nerad bych tam nahrál nějakou špatnou verzi. Jestli jsem dal příspěvak do špatnýho topicu, tak se omlouvám.

Zde jsou údaje:

Verze Androidu : 2.3.4
Verze základního pásma : I9100XXKI1
Verze jádra : 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468
root@DELL143 # 2
Číslo sestavení : GINGERBREAD.XWKI4

Díky moc za Váš čas a jestli potřebujete další informace, nebo chcete abych svůj problém lépe popsal, tak napište, udělam to rád, ale nechtěl jsem Vás tady moc spamovat.
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Nejdříve proveď trojhmat do recovery modu a udělej wipe data a wipe cache,restart (reboot).To by mohlo pomoct.Pokud ne tak to budeš muset přeflešnout přes Odin tou samou romkou,o záruku nepříjdeš.No a kde sehnat aktualní formware ?
Podívej se sem http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=142&t=28379" onclick="window.open(this.href);return false;
lnadeb
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte pro 02, 2008 17:44
Zařízení: HTC Touch HD

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od lnadeb »

Potřeboval bych poradit kde mám najít kernel pro moji verzi KJ3. Chtěl jsem nahrát miui rom podle tohoto návodu:

ZÁLOHUJ SI VŠECHNA DATA (NAPŘ. TITANIUM BACKUP, zdarma https://market.android.com/details?id=c" onclick="window.open(this.href);return false; … niumBackup )

1. pro jistotu měj nabitý telefon
2. stáhni si romku miui z tohoto webu (miui.cz) a stažený soubor nahraj na interní sd
3. z marketu nainstaluj zdarma rom manager https://market.android.com/details?id=c" onclick="window.open(this.href);return false; … rommanager
4. spusť rom manager a dej Flash ClockworkMod Recovery a ze seznamu vyber SAMSUNG GALAXY S II
5. nech telefon rebootovat
6. znova spusť rom manager a dej REBOOT INTO RECOVERY
7. v recovery modu dej wipe data/factory, wipe cache a pak v položce ADVANCED dej wipe dalvik cache
8. pak dej go back
9. pak install zip from sd card a vyber ten zip co jsi stáhl a přesunul na kartu
10. reboot the system položka
11. pokud vše proběhlo správně, tak by Ti měl najet MIUI na Tvém telefonu

ale při naběhnutí mám v nabídce jen reboot system, apply udate from sd, wipe data a wipe cache, žádnou položku advanced ani install zip from sd card. Už se s tím trápím a nevím jak na to. Na HTC HD2 jsou jasný návody, pro SGS2 to asi nechápu... Díky.
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Protože nemáš rootlej telefon tak tam ani tu nabídku mít nemůžeš.Musíš telefon rootnout a kdyby jsi si přečetl i předešlou stránku tak jsem tam dal odkaz na všechny rooty a najdi si tam root k té tvé KJ3 a přes Odin flešni.Mám takové tušení že si se na to ptal i na jiném foru.Než se pustíš do flešování tak si prostuduj návody a pak flešuj.Vše potřebné by si měl zde na foru najít.A ještě si prostuduj jak to vše vrátit zpět v případě záruky.A zazálohuj si složku EFS protože jak se ti stratí IMEI tak je prúser.
lnadeb
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte pro 02, 2008 17:44
Zařízení: HTC Touch HD

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od lnadeb »

Už jsem na to přišel. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale nějaké ucelené a přehledá informace o nahrávání neoficiálních rom prostě chybí. Na HD, které mám jsou jasné návody třeba na wmmania, ale o SGS2 musí člověk prolízat x topiců a hledat a hledat...
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů