100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Petrroll
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: sob bře 06, 2010 15:24
Zařízení: Samsung galaxy S

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Petrroll »

Jednoznačný to neni, to pravda.
Ohledně 50 stažení:
někteří z nás dělájí poměrně úzce profilované aplikace, které jen tak těch 50 stažení dostat nemusí (co jsem viděl, tak výpočet úsťové rychlosti střely nebo například moje chystaná na výpočet průtoku vody kanálem etc.)
Rozhodně ale nejde o ménécené appky, konkrétné tu moji by využil takřka každý projektant vodohospodář a pochybuji, že by ji na jiné platformě našel.
A i normální appky to nemají jednoduché, ačkoliv vím, že nebyla nejlepší, tak moje hříčka Linerous byla ráda za 130 stažení a to rozhodně nebyla nikterak triviální.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od matoman »

myslis 130 za prvy den nie?
Petrroll
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: sob bře 06, 2010 15:24
Zařízení: Samsung galaxy S

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Petrroll »

Za první den 100, pak už vůbec nic. Zapadla a nikdo si na ni už nikdy nezpoměl.
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Tigerish »

Jo to sem nedomyslel, mam trosku jinej pristup k takovym vecem. Vysoce technicke/profesni aplikace na telefonu podle me nemaji moc smysl. Samozrejme je to vec nazoru.

Pak bych u takovych aplikaci v pripade komplikaci spolehal na rozumnou domluvu s poradateli, protoze pri nahlaseni aplikaci slo o 50 stazeni celkem. Ale pokud ani vsechny tri app nedosahnou 50 stazeni, tak asi neni moc co resit.

Linerous mela publikaci jen na CZ marketu?
Petrroll
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: sob bře 06, 2010 15:24
Zařízení: Samsung galaxy S

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Petrroll »

Na všech, na obranu uživatelů, nešlo o žádnej zázrak a v prvních verzích i občas padala. Na druhou stranu, se 130 staženími a asi mésícem vývoje (holt to byla prvotina) jsem se kvůli neúspěchu na WP7 skoro úplné vybod.
//Pak mi to vynahradil Dotty s 1300 za první týden, pak ale zase nic a max 2 stažení denně.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Paulos »

Se svojí aplikací SmartDial se držím už tak měsíc stabilně na 5-8 staženích denně, není to tak zlé. Pomáhají mi i hvězdičky a reporty, které mi lidi dávají a na které se snažím reagovat. Možná to je jeden z dalších způsobů, jak si uživatele dostatečně naklonit. :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Martin Suchan »

Jen dodatek z vlastni zkusenosti, pokud clovek publikuje aplikaci i v anglictine a s aspon trochu zajimavym nazvem a popisem, tak neni problem ziskat 50 i mnohem vice stazeni hned za prvni den na MP ;)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Paulos »

Nějak tak, hodně může taky pomoct, když se na aplikaci zaměří nějaký známý server, to máte desítky stažení hned. Ale asi se jim budu muset nějak vnutit, SmartDial ještě nějak neobjevili. :tlem:
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Tigerish »

Osobne jsem vytvoril pouze jednu aplikaci a mam trosku jinou zkusenost. Hra Stargazer byla publikovana na vsech pristupnych marketech. Zaclo to 400 stazenima denne, behem par dni se to dostalo na 200 a po tydnu se to ustalilo na 150. Pak se objevilo par clanku a zas to naskocilo na 200 denne. Samozrejme velky vliv na stahovanost ma dostupnost v marketplace. Na CZ se drzi v prvni petce uz nejaky ten tyden. Napr. v hong kongu se pomalu tlaci nahoru a ted je v prvni 25ce, vyrazny pocet stazeni je prave odtud. Samozrejme hodnoceni maji taky velkej vliv. Po mesici od vydani mam 60 hodnoceni z celeho sveta. Celkem stazeni k 8 tisicum.

Kdyz vezmete Sandakuv React Time, tak tomu se hned prvni den poradilo dostat na web wpcentralu a po 3 dnech ma 40 hodnoceni z celeho sveta. Clanky maji obrovsky vliv, a kdyz se objevi na spravnym miste udela to opravdu hodne. Nekdy si vas vsimnou, nekdy se musite ozvat. Kazdopadne je to nedilna soucast uspechu.

Urcite to chce vyuzit vsech moznosti a napriklad si i zaregistorvat sve aplikace na http://www.katalogaplikaci.cz/
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od matoman »

ano, treba si pripravit recenzie v anglickom i ceskom jazyku, potom kratke tweetlike clanky a reviews a potom rozposlat do redakcii...
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Oslik »

ad tigerish:

Bohužel to není vůbec bezpředmětná podmínka. Aplikací na Windows Phone, co mají < 50 stažení měsíčně, je naneštěstí spousta. Zejména pokud jsou placené (byť s trialem), aplikace zdarma jsou na tom líp.

Letos se to díky Nokii musí změnit, ale v této chvíli pořád platí, že WP je platforma s největším počtem aplikací a vývojářů na jednoho uživatele.

Podotýkám, že můj Accurate Tuner má desetitisíce stažení. Ale když si uvědomíte, že je už řadu měsíců v první tisícovce nejstahovanějších aplikací - z celkového počtu dnes už skoro 70 tisíc, tedy v top 2 % - čekali byste statisíce nebo milióny stažení, ne?
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Oslik »

Můj Accurate Tuner Pro, vydaný 1. 2., je v této chvíli v americkém marketplace (které je u anglojazyčných aplikací nejdůležitější, mně dělá cca polovinu stažení) na 367. místě mezi placenými aplikacemi celkově, a 27. v kategorii Music + Video:

http://www.windowsphone.com/en-US/categ ... o?list=top" onclick="window.open(this.href);return false;

Koukněte tam rychle, protože zítra nebo pozítří už tam nebude, pořadí se aktualizuje tuším obden. Je tak vysoko díky PR článku na wmpoweruser.com, který mi publikovali v pátek:

http://wmpoweruser.com/accurate-tuner-p ... ts-better/" onclick="window.open(this.href);return false;

A teď si tipněte, s kolika staženími za jeden den se ten program dostal na 367. místo v placených aplikacích absolutně. Já to ještě přesně nevím, protože vidím statistiku stažení s týdenním zpožděním. Ale můžu to odhadnout podle impresí reklamy, která je v trial verzi. Odhaduji, že v pátek měla asi 300 stažení.

A 300 stažení denně dnes na WP stačí k tomu, abyste se dostali do nejlepšího procenta placených aplikací! To je opravdu bída, ať se na to podíváte, jak chcete.

Nicméně pozitivní je conversion rate (kolik procent uživatelů si aplikaci koupí). U prvních několika desítek uživatelů za první dny po publikování (pozdější statistiku nevidím) je to krásných 29 %! U aplikace v ceně 2.49 USD to není vůbec špatné - skoro si říkám, jestli placenou verzi nezdražit.

Jinak můj Accurate Tuner Beta, který je zdarma, se v americkém marketplace dlouhodobě drží mezi 40. a 50. místem v kategorii, mezi 440. a 520. místem celkově mezi free aplikacemi. A má teď kolem 2000 stažení týdně. A průměrné hodnocení 4,67 z 300 hodnocení globálně.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od matoman »

Urcite zdraz, kym nenarazis na strop, potom sprav nejaky blackfriday a vrat sa o jeden skok s cenou :)
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Oslik »

Nejvíc mě iritují ty Sexy Babes a Sexy Videa, co jsou furt na prvních místech, i když mají třeba hodnocení 1,5 hvězdičky. :-) A reprezentují týden vývoje.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Robert Varga »

Že je aplikace Sexy Babes před tebou, to je pochopitelný. Baby jsou víc trendy než kytary. A zajímají víc uživatelů. Vždycky to tak bylo a bude :-D
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od Oslik »

Samozřejmě. :-) Na druhé straně, takových aplikací jsou desítky, ne-li stovky. Ladiček je sice taky několik málo desítek, ale jen tak 5 % z nich je použitelných. (To není specifikum WP, na iOS a Androidu je také použitelná jen cca každá 20. ladička, zbytek je sice - jen v případě iOS - krásný, ale prostě neměří akceptovatelně dobře.)

Jinými slovy, můj Accurate Tuner by i na iOS a Androidu byl v 5 % objektivně nejlepších (což neznamená nejprodávanějších) ladiček. Není krásný a nemá ani Metro design (bude mít příští velká verze), ale je prostě nejpřesnější, nejrychlejší a celkově nejpoužitelnější, tj. dělá, co má. Je přesnější, než běžné HW ladičky, co koupíte za 400 Kč, včetně Korgů. (Samozřejmě ale není a nebude vibrační, což je zásadní nevýhoda.) Používá ho řada profesionálních muzikantů a jsou oddanými fanoušky. Žel, na WP je jich prostě pořád moc málo. Škoda, že nemám sílu vytvořit verzi pro ostatní systémy. Ale doufám, že vyrobím verzi pro Windows 8, to by mohl být jackpot.

Je to marginální aplikace na marginální platformě, ale pořád jsem na tom líp, než kdybych napsal dvacetitisící čtečku RSS na iPhone. Moje strategie je jednoduchá - Accurate Tuner je a vždycky bude nejlepší ladička na Windows Phone. Podle objektivních, měřitelných kritérií.

I když pracuji na dalších apikacích, i úplně odlišných, tohle by měla být cash cow, která mě - v nepříliš vzdálené budoucnosti - uživí a poskytne mi klid na práci na odvážnějších projektech. Je to reálné!
kovboj
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát úno 03, 2012 1:00
Zařízení: Nokia Lumia 710

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od kovboj »

Nejsem vývojář,ani uživatel WP telefonu, ale pobývám nějaký čas v Kanadě a dnešní zkušenost s prodejci telefonů vysvětluje, proč je WP tak málo rozšířen.

Nyní můj příspěvek který jsem napsal do jině diskuse:

Dnes jsem zašel do Apple storu a osahal jsem si iPhone, abych pravdu řekl, tak mne moc neoslovil, nevím proč, asi mám proti němu vybudovanou nějakou averzi. poté jsem se rozhodl, že se podívám a otestuji nějaký telefon s WP, ale čekalo mne nemilé překvapení. Obešel jsem 11 stánků mobilních operátorů /operátoři se opakovali/ a ptal se jich na WP. Někteří se na mne dívali jak na blázna, jiní o tom jenom slyšeli. Vrcholem toho byl jen prodávající, který reagoval na moji otázku otázkou ,, to je nový uprgrade pro android?" Už jsem se chystal znechuceně domů, ale po cestě jsem potkal ještě jeden kiosek. Tam jsem narazil na prodejce, který věděl o čem je řeč a hned mi začal o WP mluvit. a předvedl mi nokii 710.
Nakonec jsem se ho zeptal, co si o tom systému myslí on na kterou mi odpověděl ,,I love it" a vytáhl z kapsy svůj soukromý mobil s WP. Tímto faktem mne přesvědčil a počkám na Lumii 800.

Co jsem se dnes dověděl?
Znám důvod proč ma WP pouze 1.5% trhu, když WP neznají prodejci, tak jak ho mohou znát zákazníci?
Exkluzivitu pro L710 má jeden operátor který ji již prodává, exkluzivitu pro L800 má jiný operátor a ještě ji nedodává a zaměstnává lidi kteří neví co je WP.
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Ještě k podmínce 50 stažení aplikace

Příspěvek od Oslik »

Nepodceňujte to - ta podmínka je ve skutečnosti docela tvrdá a mnoho aplikací dokončených v květnu ji do 31. 5. určitě nesplní. Zejména pokud budou placené a jen v češtině.

Navíc nezapomeňte na certifikaci. Ta sice obvykle trvá jen tři dny (přes víkend čtyři dny), ale může se protáhnout a začátečníkům tak ve třetině případů aplikaci zamítnou s tím, že musí něco opravit. Pak vám celá certifikace vezme klidně víc, než týden.

Takže fakticky je deadline pro vývoj polovina dubna!

Plus počítejte od začátku s nějakým marketingem. Nejlepší je recenze, nebo aspoň PR článek, na oblíbeném webu nebo blogu. Uvědomte si, že se o počtu stažení dozvíte s týdenním zpožděním. Tak aby se vám nestalo, že v polovině května zjistíte, že si program stáhlo deset lidí a budete na rychlo vymýšlet marketing. I kdybyste měli za 100 USD koupit 100.000 impresí na http://adduplex.com, za Lumii to asi stojí - jenomže i na to potřebujete měsíc, protože ty imprese se rozloží do měsíce. (A nejde je omezit na jeden region, takže jsou k ničemu pro čistě českou aplikaci.)

Doporučuji:
  • Aplikaci udělat od začátku v češtině a v angličtině.
  • Aplikaci určitě dát ze začátku zdarma - změnit ji na placenou můžete vždycky. Opačně to dříve nešlo, ale možná to změnili.
baxx007
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 01, 2012 16:26
Zařízení: Nokia
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od baxx007 »

Tak sem přes týden trpělivě čekal, a teď po přečtení nové aktualizace nemilé překvapení - mé jméno tam není a ani mi nepřišlo žádné vyjádření nic, tak s mou smůlou jim snad nedošel ten formulář nebo co. Poslal sem ji maila, tak jim dávám ještě 3 dny na odpověď, jinak si můžou Lumii strčit někam, zas tolik po ní netoužím. :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Příspěvek od matoman »

Hmm, pekne, uz sa to tam plni :) len poradie trochu poskakuje :) ale nic si z toho nerob, maju na to asi malo ludi a nestihaju.
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů