100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Ještě ohledně vymýšlení názvu... Jsou dvě možné cesty :) Dát název co nejobecnější - podle klíčových slov, co obvykle uživatelé hledají v marketplace. Nebo naopak dát název co nejunikátnější, aby v případě, když se zadá do Google, vyjel jako první :) Přičemž druhá varianta je asi lepší pro hry...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

uvazujete nekdo o tom bonusu za Azure aplikaci? otazkou take je, zda staci jedna Azure aplikace, nebo 3?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od matoman »

tak mi prisiel mail, ze ma mi pride o dva dni dalsi, s potvrdenim aplikacii :0
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od matoman »

Tak schvalili mi vsetky 4 moje aplikacie, s tym ze sa budu dat napady pridavat (sparuju to s menom)... Tak teraz uz iba cely vikend makat makat makat, nech na dalsi tyzden-dva moze byt Lumia doma :) ak teda este nejaka ostane
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od BEZY »

mně zatim schválili 2, k dalším 2 chtěli další upřesnění :) Ale věřim, že mi vezmou i ty

Takže už to jen nakódit a protlačit uživatelům :)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak mi uznali 3 aplikace (to zadávání textu, hru arkanoid a autíčka)... U ostatních mi napsali, že taková hra již existuje (není unikátní) + poslední nápad si už někdo zvládl do soutěže zaregistrovat rychleji :D
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Robert Varga »

Tak nakonec jsem se taky zaregistroval...

Pozor pozor: Nevyplnujte delsi popis apps nez 3 vety. Odeslani formulare se nepovede a z hlasky nejde poznat ze je to kvuli poctu znaku.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Ja napsal celkem dlouhe popisy a nic to za chybu nehodilo. Dnes mi prisel i potvrzovaci email, ze mi do dvou dnu poslou result.
baxx007
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 01, 2012 16:26
Zařízení: Nokia
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od baxx007 »

Zdravím, docela mě ta soutěž zaujala, že už sem si stáhl WP7 SDK, regnul na AppHub a skoro pročetl Xna seriál od T.Slávíčka. Ovšem má cenu se vůbec pokoušet seriozní vývoj, když nemám mobil s WP7 a ani si ho neplánuji koupit (ten bych chtěl právě získat že:D). Moc sem ten emulátor nezkoumal, ale jde tam třeba testovat nahrávání zvuku?
Další věk je ohledně originality aplikací, ať mě napadne cokoliv už to vesměs na Marketplace je v nekolika varitantách, ono 60tisíc aplikací není málo. Takže asi jde hlavně aby to bylo aspoň jedinečné v rámci soutěže, resp. v rámci českých aplikací.
A další věc co mě zajímá, kolik tak řádově lidí u nás na WP7 vyvíjí?
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Ahoj, většina jednoduchých aplikací se dá dělat v pohodě i v emulátoru (i já jsem napsal půlku 3D engine bez reálného telefonu). Jde tam nasimulovat změna orientace displeje, vstup z GPS, z foťáku... Jak je to s mikrofonem nevím, ale možná to také půjde. Jediná nepříjemná drobnost je, pokud bys chtěl vytvářet nějakou multi-touch aplikaci (ale prý se dají dokonce nějakým způsobem k počítači připojit i dvě myši). Takže bez problémů :)

Ohledně originality, myslím, že se předpokládá především originalita v rámci českých aplikací. Určitě by se ale dalo ještě něco vymyslet. A pokud náhodou budeš dělat nějakou hru, tak téměř každá hra může být originální, když ji lehce upravíš :)

Kolik lidí u nás vyvíjí... Tak aktivních vývojářů, zapojujících se do diskuze např. tady na fóru, bude tak 10-15, možná míň (snad jsem někoho neurazil)... Předpokládám, že do první fáze soutěže se přihlásí ještě tak o dalších 10-15 lidí víc. Docela dlouhou dobu bude trvat, než ty tři svoje aplikace naprogramují. Myslím, že než se najde všech 100 lidí, tak uběhne docela dost času. Ale rád se nechám překvapit. Uvidíme, jak bude Microsoft hodně propagovat tuhle soutěž na středních školách atd.

Ohledně materiálů k vývoji ještě všeobecně, na Windows Phone se dá vyvíjet dvěma způsoby - pro hry je XNA, pro aplikace Silverlight. Obecně asi udělat aplikaci v Silverlightu bude jednodušší a rychlejší. Kompletní návod v češtině zatím asi není, kde by byly úplné základy, teď vychází články od Roberta Vargy. V něčem může pomoci video, které měl Štěpán Bechynský na Developer Days. Zkusím připomenout Tomášovi Hercegovi, aby nahrál na web tu jeho přednášku o základech Silverlightu, kterou měl na MS Festu. Výborným českým zdrojem jsou také články o základech vývoje na webu wp7.garvis.cz.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od matoman »

No ako vidim tie zaciatocnicke programatorske dotazy, a to ci clovek moze vyvijat bez telefonu... no.. konkurencia bude tazka, treba zamakat :)
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tigerish »

baxx007 píše:... má cenu se vůbec pokoušet seriozní vývoj, když nemám mobil s WP7 ...
Tohle zalezi na typu aplikace. Osobne jsem se pustil do hry s akcelerometrickym ovladanim jen na emulatoru, takovou hru rozhodne nedoporucuju bez telefonu delat, po tydnu prace jsem si ten telefon radej koupil. Samozrejme testovat se to nejak da, ale kdyz to pak vidis na telefonu je to uplne o necem jinem.
Tzn pokud nechces kupovat telefon, navrhni si aplikaci takovou, aby jsi byl schopen to vse odladit na emulatoru. Kdyz se poustis do her, tak neco klikaciho, vyvaroval bych se i multigestum. Zbytecne nevyuzivat akcelerometru pro hlavni ovladani. Kazda hra potrebuje nejaky balanc, a ten je idelani delat primo na samotnem zarizeni.
petrmasek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:39
Zařízení: Nokia Lumia 925, Microsoft Surface RT
Kontaktovat uživatele:

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od petrmasek »

Schválili mi všech 5 navržených aplikací. Teď už je jenom naprogramovat :-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Priznejte se, kdo si registroval piskvorky prede mnou? :)
Vladimír Maška
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 22, 2011 5:40
Zařízení: Nokia Lumia 925

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Vladimír Maška »

Tak před chvílí mi přišel mail, že moje navržené aplikace byly schváleny. Jen co se vrátím z dovolené, tak se musím pustit do programování.
Sandak
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 31, 2010 19:12
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800 Black
Kontaktovat uživatele:

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Sandak »

Tak mě schválili jen 2 ze 3. Prý už někdo zaregistroval můj nápad předemnou. Takže teď jsem jim tam posílal návrh mé nové třetí aplikace/hry a zase musím 2 dny čekat na vyřízení zda je unikátní.
Vladimír Maška
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 22, 2011 5:40
Zařízení: Nokia Lumia 925

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Vladimír Maška »

Všimli jste si, že v podmínkách soutěže není uvedeno, o jaký telefon Nokia Lumia se jedná? Nebo jsem to někde přehlédl?
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

V podmínkách soutěže to původně bylo... Co jsem slyšel, Nokia má prý přichystaných 70 Lumií 800, zbylých 30 mobilů dodá Microsoft. Ale uvidíme, je možné, že nám nakonec dají vybrat. Soutěž končí až někdy koncem května, to už budou určitě na trhu i nové modely uvedené na MWC ;) (pokud tam nějaké nové budou)
monitor007
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 14:06
Zařízení: Omnia 7

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od monitor007 »

Přihlášené aplikace musí být v rámci českých aplikací (rozuměj lokalizovaných do češtiny) jedinečné.
To znamená, že když je podobná aplikace pouze v angličtině že můžu vytvořit podobnou v češtině?
Petrroll
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: sob bře 06, 2010 15:24
Zařízení: Samsung galaxy S

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Petrroll »

Ano, více - méně.
BTW: Zpomalte trochu, jako začátečníkovy a vytíženému studentovy mi ty 3 budou chvilku trvat a Lumii by se hodila. Debugování v emulátoru je jakože fakt opruz ;)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů