Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Albedo »

Ahoj, rozhoduji se zda pořídit Nexus nebo Note. Nexus má dle mě pěkný design, čtyřkový android... ale nevím jak je to s podporou her a aplikací (jako problémy jiného rozlišení...). Na Note se mi líbí přítomnost mikroSD, ale zajímalo by mě jak je to s USB hostingem, zda fungují USB FLASH, klávesnice... A poslední dotaz na hry je výkonnější NEXUS nebo NOTE?
Už asi týden to různě zkoumám na netu, ale už z toho mám guláš, a pořád jsem se pořádně nerozhodnul. Navíc mě docela odradilo pár posledních článků o zastaralém GPU na NEXUSu a nefunkčních hrách jako GTA3 a DEAD SPACE.
Díky za názory a rady.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Jettero »

Než jsem si pořídil note měl sem na týden pučenej nexus.
Note je jakoby vyšší verze Nexusu, jediné co zatím stojí za zmínku že note nemá je ICS.
Já bych šel do notu, pokud ti nevadí trošku vetší rozměry.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od YAMATO »

Nevím jak GTA III, ale Dead Space mám koupený a jede na Nexusu parfaktně.
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Albedo »

Jettero píše:Než jsem si pořídil note měl sem na týden pučenej nexus.
Note je jakoby vyšší verze Nexusu, jediné co zatím stojí za zmínku že note nemá je ICS.
Já bych šel do notu, pokud ti nevadí trošku vetší rozměry.
Jo, tak bez ICS se myslím obejdu ;) a časem stejně na NOTE přijde. Do teď jsem byl uživatelem WM zařízení, a u těchto HD screen zařízení se obávám (ale asi neoprávněně) problému, který vznikal třeba použitím QVGA aplikace na WVGA rozlišení...tzn. jako že by aplikace neběžela přes celou obrazovku.

A chápu správně že NOTE má normálně HW tlačítka pod displayem?
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Jettero »

Ano dvě začleněné v displeji a jedno středové které není. Odhaduju že až vyjde ics na note že se budou stále používat tyto hardwarové tlačítka a ne ty které ma ics
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Albedo »

Jettero:
A nějaké zkušenosti s USB hostingem? Docela by mě zajímalo zda to bezproblémově funguje. Nemusel bych s sebou tahat notebook, píchnu něčí flashku, nahrkám data z karty ve stroji.... A jak to máš s akumulátorem, výdrž v pohodě? Jak dlouho a při jakém (zhruba) vytížení zařízení?

No ještě by mě zajímalo, jak je to s nejnovějšími hrami na NOTE.... synátor je z toho unešený, tak by mě zajímaly zkušenosti mobilních hráčů.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Jettero »

S USB hostingem nemám ještě zkušenosti. Mno s vydrží je na tom velice dobře: já pošlu asi 60-80 sms, pul hodiny volání, od rana až do večera zapnutý WiFi, displej na maximalní jas, a tak hodina na internetu plus hodina hraní před spaním. Tohle proběhne od 8 do 23 hodin a ještě zbyte tak 20-30 % baterie.
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Albedo »

Tak to zní velice dobře. Zajímalo by mě jak je to u NEXUSu. A jaký je tam foťák? Né že by na tom nějak extra záleželo, ale některé recenze udávají 5MPX a jiné 8.
No včera jsem byl na 99% rozhodnut pro NEXUSe, ale po dněšním celodenním hloubání a zkoumání se mi opravdu více líbí NOTE. Velikostně zase není o moc větší jak NEXUS, ale výkonnější GPU, Gorilla Glass (recenze na NNEXUS zase říkají každá něco jiného), přítomnost slotu na karty a stylusu dávají plus body pro NOTE.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Jettero »

Nexus ma 5mpx
Note ma 8 mpx
Stylus je dobra vecicka. A gorilla je opravdu skvělá.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od mike-biker »

Galaxy Nexus má 5Mpix foťák, takový průměr. Výdrž je prý tragická! :-(
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od YAMATO »

Nesouhlasím - výdrž je u mě zatím velmi nadprůměrná. Porovnávám se SGS2, kde jsem měl Cyanogen se skvělou výdrží (na Android) - a na Nexusu bych řekl je minimálně srovnatelná, spíše mírně lepší. Ono je to poznatelné už podle zahřívání procesoru - SGS2 někdy topil (náročnější hry atp.) opravdu šíleně, že bylo až nepříjemné se dotýkat displaye v horní části, u Nexusu jsem nic takového nezažil, samozřejmě občas mírně hřeje, ale jen vzadu a nepoměrně méně.

foťák - ano, 5 MPx, kvalita průměrná. Obrovská výhoda neustále ostření, fotí velmi rychle. A velmi dobře fotí s bleskem. Celkově nejsem zklamán.

Stylus je u Note opravdu velký plus pro toho, kdo ho umí využít. Moc mi chybí :-(
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Albedo »

No právě ten stylus je docela velké plus, alespoň tedy myslím, neboť u WM zařízení jsem ho hojně využíval ať už na jemné retuše fotografií (přeci jen čmárat tužkou v ruce je přirozenější než třeba myší), nebo rukou psané poznámky.

U NEXUSe mám ještě navíc trošku obavy z těch virtuálních tlačítek...nevím proč, ale nějak tomu nevěřím..třeba vytuhne aplikace a musím vyndat baterku, nebo tak něco. Mé zkušenosti s Androidem jsou na tomto poli velmi chudé. Prozatím ho používám na HTC Touch Pro 2, a k plnohodnotnému systému to má přeci jen daleko.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od YAMATO »

Virtuální tlačítka jsou kupodivu naprosto v pohodě, sám jsem z nich měl obavy, ale je to OK. Vytuhnutí aplikace na ně nemá vliv, nejsou její součástí, leda by se sekl celý systém, ale pak je jedno jaká jsou tlačítka. Mimochodem, žádné zatuhnutí ani aplikace ani systému jsem zatím neměl, v tomto ohledu velmi dobré.
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Albedo »

Tak díky za názory a informace. Již mám vybráno, vítězem je NOTE. Už jen čekám až mi dorazí peníze na účet, a hurá pro něj....jak já jsem natěšenej ;)
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od Jettero »

Dobrý vyber. Hodně zábavy sním:)
hellwet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 02, 2010 13:40
Zařízení: Samsung Galaxy S3 + iPad 5 128GB

Na Hry NEXUS nebo NOTE?

Příspěvek od hellwet »

ja by som siel skor do toho note lebo ked tam chces hrat hry tak jeho displej je lepsie nez nexusov ale na telefonovanie skor ten nexus. Ale pokial si kupis bluethoot sluchatko tak nevidim problem preco note. Moja volba je ber samsung note
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů