Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Blesk90
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 05, 2011 21:13
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Blesk90 »

Ani jedno :-) jedna se o systémovou paměť, která se zobrazí např. ve správci úloh. Její kapacita u Note je 2 GB. A promazat jde, např. Mazanim mezipaměti App a samotnou odinstalaci aplikací.
smolpachol
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: sob led 14, 2012 21:01
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Tachov

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od smolpachol »

Tak už je to tady -)
Někde jsem něco zmáčkl a NOTEs mi hlásí, že jsem odpojen od mobilní sítě. Nejde volat a když si zavolám z jiného, tak do hlasové schránky. Vím, triviální něco, ale je to můj první Android
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od neilz »

Solverino píše:
neilz píše:Ja zitra budu porovnavat zvuk Nota kterej doufam nesklame s iPhonem 4 (nejkvalitnejsi zvukovej vystup z telefonu) sluchatka Sennheiser IE8 (kossy mam nekde zahazeny v krabici jako nouzovku) tak ti pak dam vedet
Tak jsem napnutej jak kšandy, jak to dopadlo? :?:
rozdil v kvalite je opravdu minymalni, iphone ma lehce lepsi zvuk ale je to jen nepatrnej rozdil, note ma zas proti iphonu silnejsi bassy (musel jsem u senn trochu ubrat bassy), ja jsem po strance zvuku spokojenej

po strance SW jsem cekal lehce vic, iphone 4 i s 800mhz cpu je nekolikrat rychlejsi, plynulejsi a 100x stabilnejsi coz je docela komicke s tim HW co ma note ale zas je to proti iOS uplne jinej system, doufam ze ICS note trosku rozbehne, multitasking mel iphone take daleko lip resenej, na to ze ma note 2x vic ram tak zvladne na pozadi udrzet proti iphonu tak 1/3 aplikaci ale za to muze ta vyfajlena nadstavba od samsungu
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od neilz »

smolpachol píše:Tak už je to tady -)
Někde jsem něco zmáčkl a NOTEs mi hlásí, že jsem odpojen od mobilní sítě. Nejde volat a když si zavolám z jiného, tak do hlasové schránky. Vím, triviální něco, ale je to můj první Android
nastaveni, bezdratove site, rezim letadlo ?
smolpachol
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: sob led 14, 2012 21:01
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Tachov

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od smolpachol »

Bohužel ne
Nastavení - O telefonu - Stav - Stav mobilní sítě Odpojeno
Uživatelský avatar
Solverino
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 19, 2012 9:57
Zařízení: Dell Streak

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Solverino »

Blesk90 píše:Ani jedno :-) jedna se o systémovou paměť, která se zobrazí např. ve správci úloh. Její kapacita u Note je 2 GB. A promazat jde, např. Mazanim mezipaměti App a samotnou odinstalaci aplikací.
Tak paměť, které je 2 GB (mimochodem u Dell Streaku je jí také 2 GB) není paměť systémová (na které je op.systém), ale paměť INTERNÍ, na kterou lze instalovat programy (aplikace), na tu samozřejmě není problém přistupovat (instalace/odinstalace apod.) i bez zvýšení oprávnění uživatele (rootu).

Ale nepředpokládám, že by se někdo dotazoval na takovou trivialitu, jestli odinstalováním aplikací z interní paměti nebo z karty urychlí telefon - což asi těžko. Důležité je kolik těch programů běží najednou, ne jak mám velkou kartu/interní paměť telefonu a kolik tam mám programů/mp3 apod.
Uživatelský avatar
Solverino
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 19, 2012 9:57
Zařízení: Dell Streak

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Solverino »

neilz píše:rozdil v kvalite je opravdu minymalni, iphone ma lehce lepsi zvuk ale je to jen nepatrnej rozdil, note ma zas proti iphonu silnejsi bassy (musel jsem u senn trochu ubrat bassy), ja jsem po strance zvuku spokojenej

po strance SW jsem cekal lehce vic, iphone 4 i s 800mhz cpu je nekolikrat rychlejsi, plynulejsi a 100x stabilnejsi coz je docela komicke s tim HW co ma note ale zas je to proti iOS uplne jinej system, doufam ze ICS note trosku rozbehne, multitasking mel iphone take daleko lip resenej, na to ze ma note 2x vic ram tak zvladne na pozadi udrzet proti iphonu tak 1/3 aplikaci ale za to muze ta vyfajlena nadstavba od samsungu
Tak to je pozitivní zpráva! Dell Streak mi totiž přišel po stránce zvukového výstupu poměrně slabej...

ad. stabilita iOS - že je ip4 mnohem stabilnější je zcela pochopitelný, když je to OS, kterej je testovanej a laděnej pro jeden jedinej telefon, kdežto android je OS kterej běží na spoustě rozdílnejch strojích (telefonech, tabletech, TV apod.) a měl by si výrobce ladit tenhle OS pro každej svůj jeden strojek sám (a že každej výrobce vyrábí spousty různě výkonejch přístrojů - např. Samsung jich má opravdu hodně) - je vidět že na to celkem házej bobek :)
smolpachol
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: sob led 14, 2012 21:01
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Tachov

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od smolpachol »

Nechápu, už jede normálně, aniž bych se nějak přičinil. Jestli výpadek T-Mobile?
papricash
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv pro 23, 2010 11:45
Zařízení: SGSII

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od papricash »

nechcem sa púšťať do žabomyších vojen iphone/sg note, ale nedalo mi to neozvať sa.. úprimne, tá veta o tom ako je ios perfektne optimalizovaný, je už obohraná platňa.. mal som možnosť otestovať iphone 4 a v žiadnom prípade môj vyladený note nezaostáva.. práve naopak.. používam stock rom a totálna spokojnosť, bez zásekov, všetko plynulé a rýchle.. samozrejme nečudujem sa, keď má 16 ročné decko "vianočný" note zakakaný 3mi task killermi, dvadsiatkou widgetov pre tie najhlúpejšie funkcie aktualizovaných každých 5 minút, 2 antivírmi.. atď. a pod. vzdávam to.. je to zbytočné opakovať..
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od jacek »

papricash píše:nechcem sa púšťať do žabomyších vojen iphone/sg note, ale nedalo mi to neozvať sa.. úprimne, tá veta o tom ako je ios perfektne optimalizovaný, je už obohraná platňa.. mal som možnosť otestovať iphone 4 a v žiadnom prípade môj vyladený note nezaostáva.. práve naopak.. používam stock rom a totálna spokojnosť, bez zásekov, všetko plynulé a rýchle.. samozrejme nečudujem sa, keď má 16 ročné decko "vianočný" note zakakaný 3mi task killermi, dvadsiatkou widgetov pre tie najhlúpejšie funkcie aktualizovaných každých 5 minút, 2 antivírmi.. atď. a pod. vzdávam to.. je to zbytočné opakovať..
tak,tak, pravdu díš Vincku.
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od neilz »

papricash píše:nechcem sa púšťať do žabomyších vojen iphone/sg note, ale nedalo mi to neozvať sa.. úprimne, tá veta o tom ako je ios perfektne optimalizovaný, je už obohraná platňa.. mal som možnosť otestovať iphone 4 a v žiadnom prípade môj vyladený note nezaostáva.. práve naopak.. používam stock rom a totálna spokojnosť, bez zásekov, všetko plynulé a rýchle.. samozrejme nečudujem sa, keď má 16 ročné decko "vianočný" note zakakaný 3mi task killermi, dvadsiatkou widgetov pre tie najhlúpejšie funkcie aktualizovaných každých 5 minút, 2 antivírmi.. atď. a pod. vzdávam to.. je to zbytočné opakovať..
jasne s neofic rom muze bejt rychmej ale ted proste nejni, ze je pomalejsi bylo znat hned po vybaleni, samsung se na ladeni proste vykaslal a pro info widgety nepouziva a mam nainstalovanejch asi 10app :-P
Uživatelský avatar
Solverino
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 19, 2012 9:57
Zařízení: Dell Streak

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Solverino »

papricash píše:nechcem sa púšťať do žabomyších vojen iphone/sg note, ale nedalo mi to neozvať sa.. úprimne, tá veta o tom ako je ios perfektne optimalizovaný, je už obohraná platňa.. mal som možnosť otestovať iphone 4 a v žiadnom prípade môj vyladený note nezaostáva.. práve naopak.. používam stock rom a totálna spokojnosť, bez zásekov, všetko plynulé a rýchle.. samozrejme nečudujem sa, keď má 16 ročné decko "vianočný" note zakakaný 3mi task killermi, dvadsiatkou widgetov pre tie najhlúpejšie funkcie aktualizovaných každých 5 minút, 2 antivírmi.. atď. a pod. vzdávam to.. je to zbytočné opakovať..
No to je jasný, spíš jsem komentoval to, že někomu přišel iPhone s iOS svižnější na slabším hardware než má Note. Je jasný, že pokud si tam někdo napere tisíce blbostí, aktivních tapet a dalších hovadin dobrých akorát na zpomalení, tak se nemá šanci výkonej HW moc projevit. Obecně si ale myslím, i když iPhona nemám, že je jednodušší odladit jeden OS na jeden telefon kterej si sám i navrhnu, než udělat univerzální OS pro všechno možný od toasteru po ledničku, tablet i telefon. Pak si k tomu každej výrobce přibastlí nějakej přílepek (sense apod-) a divíme se že je to pomalé nebo trhané. Např. u svého Streaku jsem takhle "optimalizoval" svoje staré originální Froyo 2.2.2 a vyoperoval z origo ROM z 270MB cca 70,5 MB jeno v blbinách, který nepoužívám (Fuckbook, Twitter atd.), systém i s jiným launcherem jede mnohem svižněji a není problém se s baterkou 1500 mAh dostat při nižší zátěži i na 3 dny. Samozřejmě pokud někdo používá telefon jako Playstation Portable, chápu pak ty stížnosti, že mu ani Note s 2500mAh baterií nevydrží ani den :(

Ohledně custom ROM mi spíš přijde jako problém ne vždy funkční "ovladače" pro danej HW (např. u některých ROM u Streaku se objevovali problémy s některými částmi HW, myslím to bylo GPS a wifi modul, kdy je sice dostupnější novější verze androidu, ale výrobce již nevyvíjí "ovladače" pro své starší telefony a pro novější android se to pak musí různě bastlit apod. nebo něco nefunguje)
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od matko882 »

Note ma na instalovanie app 2GB? Preco sa potom predava ako 16GB?
Blesk90
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 05, 2011 21:13
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Blesk90 »

Víš kolik má taková APP? Třeba modern combat 3 si stáhne cca 750MB - Ty jdou do té 16GB paměti (nebo na kartu) ale samotná APP má jen třeba 15 MB a ta se uloží do daných 2 DB.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Pipa »

nebo se taky da presoupnout na kartu - pokud to app umoznuje
Petre
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 25, 2012 12:40
Zařízení: Nokia N97

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Petre »

Uvažujem nad kúpou Galaxy Note, lákadlom je pre mňa predovšetkým možnosť zaznamenávania poznámok (napr. náčrtky pôdorysov, okótovanie vyfotených predmetov, atď.) pomocou stylusu. Zaujímalo by ma, či má užívateľ pri kreslení stylusom v aplikácii S Memo k dispozícii nekonečnú plochu (tj. keď nákresmi zaplním plochu displeja, môžem si tú pokreslenú plochu posunúť kúsok do strany a naviazať na ten posunutý nákres) alebo len plochu danú počtom pixelov displeja? Viete prípadne niekto odporučiť lepšiu aplikáciu ako je Samsungom dodávané S Memo?
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od kome »

Plocha je omezena, je to 1:1 takze to vychazi asi 800x1280px. Jsou i jine aplikace ,ale ne kazda umoznuje vlozit screen ,klipart apod.
hipisko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 07, 2010 16:38
Zařízení: samsung note, iphone4

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od hipisko »

tak ja sa musim iphone zastat, iphone nepozna aby sa 2-3sekundy prebudzal na unlock obrazovku, to iste preklikavanie medzi obrazovkami, ci hocikde.... Vela veci ma iphone vyriesene lepsie ako android.

Co je ale neoddiskutovatelne je to, ze note je vyuzitelnejsi telefon, aj napriek nejakym negativam(napr fotak za tmy, absencia HDR)
Pamatam si, ze ked som mal kedysi HTC HD, tak ten sa sekal, padal, napriek tomu bol vyuzitelny, lebo bol jediny telefon, s ktorym sa dalo browsovat bez nutnosti zvacsovania obsahu webu.

Hlavne porovnavat iphone a note nema moc zmysel, kedze su to telefony kazdy inej kategorie.
Blesk90
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 05, 2011 21:13
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Blesk90 »

Na úkor toho probuzení vydrží Note 2x déle jak Iphone.
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od neilz »

Petre píše:Uvažujem nad kúpou Galaxy Note, lákadlom je pre mňa predovšetkým možnosť zaznamenávania poznámok (napr. náčrtky pôdorysov, okótovanie vyfotených predmetov, atď.) pomocou stylusu. Zaujímalo by ma, či má užívateľ pri kreslení stylusom v aplikácii S Memo k dispozícii nekonečnú plochu (tj. keď nákresmi zaplním plochu displeja, môžem si tú pokreslenú plochu posunúť kúsok do strany a naviazať na ten posunutý nákres) alebo len plochu danú počtom pixelov displeja? Viete prípadne niekto odporučiť lepšiu aplikáciu ako je Samsungom dodávané S Memo?
Ko kresleni atd si nejdriv poradne vyzkousej, displey je strasne citlivej na uhel pera, bod kde se dotykas displeye perem a kde displey kresli muze bejt taky klidne o 3mm jinde ale kdyz se to naucis drzet tak uz to docela jde
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů