Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Diskuze věnovaná referenčním Android smartphonům modelové řady Nexus (6P, 5X, 5…)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od milennium »

Tak tomu se říká, pech... :-)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od Balrog »

No právě.pořád jsem nějak nerozhodnut,ale začíná se mi více líbit Titan (ten aspoň je) když se ani neví dostupnost Nexusu.
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od zipiik »

jerry_stolarik píše:Zatím se pokud vím GSM verze s 32 Gb pamětí neprodává nikde. Ani bych se nedivil kdyby se nakonec neobjevila.
Kdyz jsem se dival po ruznych zdrojich (http://www.google.com/nexus/#/tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false; vs http://www.google.co.uk/nexus/#/tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.google.de/nexus/#/tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false;), tak se zda, ze GSM/HSPA+ verze bude mit 16GB, LTE/CDMA verze bude mit 32GB. Skoda, tech 32GB beru jako dnesni standard, kdyz neni moznost karty.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od biscuit84 »

Balrog: No moc sa tomu nediv :) Je pred Vianocami, takze zohnat ziadane mobily ako iPhone ci Nexus je skoro nemozne :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od YAMATO »

zipiik píše:
jerry_stolarik píše:Zatím se pokud vím GSM verze s 32 Gb pamětí neprodává nikde. Ani bych se nedivil kdyby se nakonec neobjevila.
Kdyz jsem se dival po ruznych zdrojich (http://www.google.com/nexus/#/tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false; vs http://www.google.co.uk/nexus/#/tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.google.de/nexus/#/tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false;), tak se zda, ze GSM/HSPA+ verze bude mit 16GB, LTE/CDMA verze bude mit 32GB. Skoda, tech 32GB beru jako dnesni standard, kdyz neni moznost karty.
Tak tohle mě moc nepotěšilo. Sice se s těmi cca 13 GB žít dá, ještě před rokem jsem měl DHD s 16 GB kartou, ale už budu muset přemýšlet co ano co ne...jo, mít tady tak podmínky na funkční Cloud, ale to je zatím spíš sci-fi :roll:

Hm, koukám, že už jsem prakticky rozhodnutý, že ho chci :lol:
RSV4 Factory
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 20, 2011 14:17
Zařízení: HTC Desire HD

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od RSV4 Factory »

Tak to tady pořád čtu a dnes jsem se rozhodl, že ho objednám.Snad to bude dobrá volba. Pisatelé nejsou k telefonu nějak moc zdílní.To na Note je živější diskuze.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od laco73 »

Ked tomu dobre rozumiem, tak soft.tlacitka uberaju vo vsetkych urovniach displeju urcitu časť. To znamena, ze skutocne sa vyuziva namiesto 4,65" len 4,3" ? Takže stejne, ako moj sucasny Sensation! To bola potom chyba integrovať softwarove tlačítka do displeja.
faldicek
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:12
Zařízení: Galaxy Nexus

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od faldicek »

Zdravím, tak už jsem od soboty hrdým majitelem Galaxy nexus. Je to skvělý telefon, přecházel jsem HTC Desire HD, ale tohle to je jiná liga. Systém perfektní, odezva dobrá a displej jedna báseň. Krásně čistý obraz a ty barvy, no nádhera. Když si zkusíte třeba nějakou krásně animovanou hru jako třeba angry birds, ty barvy to je fakt žrádlo :grin: Většina aplikací na novém systému běhá stejně dobře jako na 2.3. Jediné dvě aplikace mi nešli a to arc media player (myslím že tak se to jmenuje) a adobe reader, ale našel jsem v obou případech funkční alternativu, do budoucna věřím, že přijde aktualizace na ICS. V telefonu mám verzi 4.01 kde byla chyba s hlasitostí již opravena. Už je venku verze 4.03 a telefony postupně dostávají update. Jinak co se paměti týče, co jsem slyšel tak 32 GB má být jen LTE verze, nevím co je na tom pravdy, ale asi je to tak, protože u nás eshopy nabízejí jen 16 GB verzi, tedy krom již zmíněného Datartu, kde i na můj dotaz odpověděli, že to není chyba, že skutečně je velikost paměti 32 GB. Nicméně telefon ještě neměli a i přes jejich ujištění, že tomu tak není, si myslím, že pěkně kecaj... S dostupností je to momentálně špatný, první vlna už dorazila, ale telefony byli hned pryč. U setosu mi psali, že tento týden by měli dostat další várku. Před nákupem v zahraničí bych varoval, samsung žádnou EU záruku neuznává, prostě jak není z CZ trhu do opravy ho vezmou, ale musíte si pěkně zacvakat. No to je zatím asi tak vše... :-)
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od zipiik »

Taky mam objednano - jako sluzebni u Vodafone, takze ackoliv jsem ho mohl koupit primo, uz jsem ho me v ruce, tak musim cekat, jak se pochlapi Vodafone :c( Zatim to dopadlo tak, ze omylem poslali Nexus S, takze se vracelo...doufam ze do patku stihnou dodat spravny Nexus.
Taky mi v Datartu odhodlane tvrdili, ze se jedna o 32GB verzi, pan dokonce zasel do skladu pro baleni, ale na krabicce zadny udaj o pameti neni a rozlepit ji nemohl, ani jsem to po nem nezadal. Zaregistroval jsem, ze se jedna o oficialni ceskou distribuci, takze podle me maji chybu v informacnim systemu. Z toho, ze nikde na baleni neni napsano 16 nebo 32GB a taky podle webu usuzuju, ze specifikace se budou lisit regionalne a na Evropu vysla 16GB 3G verze. Ale je to jen muj dohad.
brutulus
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 21, 2009 9:54
Zařízení: HTC HD2

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od brutulus »

Silně pochybuji, že Galaxy Nexus bude u operátorů do konce roku.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od Jiří Hrma »

faldicek: Ten update na 4.0.3 pro Nexus zatím není, jen pro starší Nexus S, ale během pár dní snad bude (pro LTE verzi už tedy ano, co jsem sledoval diskuze na Xda). Pro Nexus je aktuální verze 4.0.2, i když mě ji telefon zatím nenabízí a pořád jedu na 4.0.1. Myslím si ale, že je to opět záležitostí několika dnů :)
Uživatelský avatar
majkl22
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 09, 2011 15:21
Zařízení: Samsung Omnia 7

Re: Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od majkl22 »

Vodafone má Galaxy Nexus skladem :-)
Dnes mi volali, že si ho můžu vyzvednout na prodejně ... sice ještě trochu váhám, ale asi si pro něj nakonec zítra zajdu :-)
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od malcor »

Sepsal jsem poznatky z týdenního používání Nexe na Google Plus https://plus.google.com/108303571970954 ... qSJvQjFRaU
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od YAMATO »

Tak jedna věc je pro mě docela nepříjemná - že wipe smaže vše, včetně hudby atd - a včetně záloh, takže např. použití CWM se tím stává poněkud problematické :roll:
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od zipiik »

Dnes Nexus dorazil. Pres den nebyl cas na zkouseni, takze jsem se vrhnul na prenos dat ze stareho telefonu az vecer. Prvni dojem po prechodu z Hera (s CM 7.1)...mazec. Vsechno jede, na nic se neceka, ani na Market ne, a to uz je co rict :c) Jeste se ztracim v ICS (tlacitko Menu chybi), ale to je otazkou par dni.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na to tlačítko Menu jsem si rychle zvyknul a teď už mi to docela vyhovuje. Já se nejvíc bál těch virtuálních tlačítek, ale překvapivě se mi líbí a nemám s nimi problém. Jen jsem si ještě všiml, že systém má poměrně velkou prodlevu (občas) při rotaci displeje.
brutulus
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 21, 2009 9:54
Zařízení: HTC HD2

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od brutulus »

Od včerejška jsem nešťastným uživatelem tohoto telefonu. Display je v horní části tmavší a směrem dolů se zesvětluje. Na obrázku můžete vidět docela velký rozdíl na krajních písmenech klávesnice "q" a "p".
https://picasaweb.google.com/1025001604 ... 8086144930" onclick="window.open(this.href);return false;
Jako jediné řešení vidím reklamaci. Jak jste na tom vy ?
plusik
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 07, 2008 17:14

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od plusik »

Ahoj :-)

Me se směrem dolů napoak ztmavuje, ale kdybych se sem nepodíval, ani mi to nepřijde. Podle mě to není až tak velký problém :-)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od aeon101 »

brutulus píše:Od včerejška jsem nešťastným uživatelem tohoto telefonu. Display je v horní části tmavší a směrem dolů se zesvětluje. Na obrázku můžete vidět docela velký rozdíl na krajních písmenech klávesnice "q" a "p".
https://picasaweb.google.com/1025001604 ... 8086144930" onclick="window.open(this.href);return false;
Jako jediné řešení vidím reklamaci. Jak jste na tom vy ?
Tohleto na reklamaci podle mne urcite je!
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Co říkáte na nový Galaxy Nexus a Android 4.0?

Příspěvek od YAMATO »

Tak po prvním dnu musím zatím bohužel napsat, že jsem zatím hodně zklamám :roll:

Prakticky vše je zasekané. Na default launcheru 3 widgety a už se trhá, to samé app draver. LPP na ICS nejde prakticky používat ( :cry: ), ADW EX se seká snad ještě víc než defaultní, navíc trojtečka s ním zůstává i na lockscreenu a jejím stisknutím se odemkne! ... Těšil jsem se na požitek z netu, jenže Dolphin se trhá jak Opera na WM 6.1! ... Ono by ostatně bylo rychlejší napsat co se netrhá. ... A co se týče sjednocení ovládání - ani Google to nemá u svých aplikací sjednoceno! Jednou je trojtečka nahoře, jindy dole...krok s odstraněním tlačítka menu je podle mě krok špatným směrem.

Doufám, že to další aktualisace zlepší, jenže kdy budou? Stále mám 4.0.1, zařízení yakjuxw, takže updaty neposílá Google, ale předpokládám Samsung...kruci, proč?
Odpovědět

Zpět na „Nexus telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů