Rady pro začátečníka...

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Zdravím,
mohl bych poprosit o rady ? Dříve jsem měl windows mobile a teďka bych potřeboval zjistit pár věcí k tomuto telefonu.

1.V balení jsem neměl instalační CD a já se nemůžu vůbec s PC spojit, abych mohl soubory z PC dát do phounu.Jak na to nebo dá se někde stáhnout nějaký program aby to pak můj telefon v PC našlo ?
Zkoušel jsem internetovou propustnost, dlouho to načítá a nic.
2.Rád bych si aktualizoval počasí na ploše, ale vůbec se mi to nedaří, ani místo ani to počasí.Jak na to ?

Předem děkuji za rady, pak už se snad zorientuju.
risa1978
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned bře 20, 2011 9:10
Zařízení: Galaxy Note
Bydliště: kolem Brna

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od risa1978 »

Kdyz pripojis telefon kabelem k pc, tak by ti na displeji mela vyskocit obrazovka s moznostmi jako : pouze nabit, uloziste, internetova propust..... Tak musis vybrat to uloziste a je dulezite to jeste potvrdit tlacitkem hotovo. Pak uz by se ti mela pametova karta v telefonu objevit v pc jako vymenitelny disk. Pokud tam pametovku nemas tak se ti neobjevi nic, pamet telefonu se neobjevuje. Co se tyce pocasi, prvni predpoklad je ze musis mit pristup z telefonu k internetu, at uz pres wifi, nebo pres operatora. No a pak je taky dulezity mit povoleny prenos dat, v nastaveni synchronizace musis povolit data na pozadi. Mozna ze to mas ale zkousim se nekde chytnout jak ti poradit
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Dik za rady.
Uloziste se mi tam samozrejme objevilo a i v PC se mi pak nabidlo, ale kdyz ho chtel otevrit, tak mi to neslo otevrit.Zkusim to jeste znova, zda se mi to take jako logicka cesta, ale prave proto jsem sem vznesl dotaz kdyz mi to neslo.

Muzu to pocasi aktualizovat i pres internetovou propust kdyz ma v PC wifinu ?


Zatim dik, vse vyzkousim a dam vedet.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Vacclaf »

Ladys80:
Pokud bys chtěl více než jen paměťovou kartu v telfonu používat jako velkokapacitní paměťové médium, tak si ze stránek HTC.com stáhni nejnovější HTCsync. Tento soft nainstaluj (obsahuje veškeré ovladače) a pak připoj DHD USB kabelem.
Počasí na ploše lze aktualizovat dvěma způsoby:
1. přímo na widgetu počasí (pokud máš jako já přes celou plochu) ve spodní části widgetu jsou hodiny kolečko ze šipek. Na to pacni prstem a je to.
2. postupuj takto - Všechny Aplikace -> Nastavení -> Účty a sinchronizace - zde zatrhni Data na pozadí i Auto. Synchro. a dole na kartě Správa účtů vyber "Počasí" no a tady si vyber co ti libo.

Hotovo. Ale k tomu, aby to fungovalo, musíš mít datový tarif, nebo být na WiFi (tzn. přístup k Internetu), ale to je snad jasné :lol:

No a příště, na netu jistě najdeš (HTC.com) k DHD i Návod v češtině. Je sice delší, ale je přehledný :idea:

Doufám, že jsem pomohl...
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Dik za rady, uz jsem to vychytal, holt prvotni seznameni.

Mel bych ale dalsi dotaz.Na kartu jsem si zkopiroval na vyzkouseni jednu hru a nevim jak ji pak v telefonu najit.Musi byt na karte udelana nejaka slozka s danym nazvem nebo to staci najit v telefonu pres nejaky soubor ?
Pripadne v jakem formatu maji byt hry ?

dik
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Vacclaf »

Měl by mít tvar *.apk a pak to stačí najít nějakým explorerem, na marketu jich je hafo. Já použíívám třeba ES File Explorer. Jemu je úplně jedno (každému exploreru), kam si apk dáš. :wink:
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

A nejak se dostat primo v telefonu na SD kartu lze, abych videl co tam vsechno mam a zda primo tam si muzu instalovat pridane aplikace, hry atd ?
Co jsem mel drive Samsung Omnii II, tak tam jsem si dal spravce souboru, nasel dane soubory na karte a dal instalovat.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Iceman111 »

Nainstaluj si z marketu např. Astro file manager (zdarma) a to je spravce souboru. Pres neho se dostanes ke karte i souborum na ni. Ale jsou i jine nemusis zrovna tento. Kazdy poradi asi neco jineho.
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

To neni v telefonu hnedka pri koupi nejakej spravce na soubory a SD kartu ?
Zkousel jsem tu hru co jsem si zkopiroval hledat pres vyhledavac, ale nic nenasel.
JInak samozrejme stahnu ten ktery mi bude vyhovovat, jen mi to je divny.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Vacclaf »

Taky mi dříve bylo divné, že "chytrý telefón" nemá co já chci a má co nikdy neupotřebím. Ale postupem času zjišťuji, že tento "chytrý telefón" skýtá nové možnosti a že co chci si jednoduše doinstaluji a co nechci naopak odinstaluji. :tlem:
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Tak vsechno uz klape jak ma.Stahnul jsem si pres Market ten Astro file manager.
Pocasi taky bezi, jen jsem tam jeste nedal presne misto meho bydliste, nejde mi tam zadat rucne, tak az rozjedu navigaci, tak by se to melo provazat ne ?
JInak bych mel dotaz ohledne vydrze baterie.Vim, ze to neni zadna slava a tedka mam pustenou neustale zivou tapetu, nevite nekdo jak moc to zere oproti beznemu pozadi ?
A dale kde se da podivat na vsechny spustene soubory/aplikace a ty android sam koriguje nebo je lepsi je nejak vypinat rucne atd ?

dik za info.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Pistolník »

Vitej mezi androiďáky. Možná s tebou bude mít někdo trpělivost, ale všechny (zcela základní) problémy na které se ptáš, jsou tu již 1000x zodpovězeny. Pohledej, pročti toto, či jiné forum a uvidíš, že se za chvíli budeš velmi dobře orientovat.
Lestr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: pon úno 22, 2010 10:21
Zařízení: HTC DESIRE HD - od 24.7.2011

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Lestr »

Pistolníku :) :) líp by to nikdo nenapsal :wink: ladys80 : je to přesně tak jak píše Pistolník, já mám Android 3 měsíce a většinu jsem jsem naučil tak, že jsem sledoval pomalu veškerý obsah tohoto fóra, a obsah fór o Android na SmartManii. Díky tomu jsem přišel na věci které jsou pro zkušené androiďáky již nepodstatné.
Jak radí Pistolník projdi diskuze. :wink: a : ať HTC slouží ;)
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Tak jsem si dal praci a prosel veskerou diskuzi ohledne teto masinky.Clovek si duelal prehled, leccos pomohlo, v necem stale visi otazniky:))

Mam ho zatim kratce, ale nemohl jsem si nevsimnout spotreby baterky.Dle rad tady v diskuzich jsem veskere zbytecnosti povypinal a uvidim jak vydrzi.Drive jsem mel Samsung Omnia II a na muj provoz vydrzel 5dni, u tohoto velikana ocekavam tak 2-3dny.Jelikoz si s nim ale porad hraji a nastavuji k obrazu svemu, tak mi vydrzel 1,5dne.

I tak jsem se nedozvedel zde na foru, jak moc zere baterku ta ziva tapeta, mate nekdo zkusenosti ? Preci jen je to pekne pokoukani, ale abych kvuli tomu nabijel kazdy den, tak to radsi necham beznou tapetu.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Vacclaf »

Ladys, řekl bych, že to nebude až tak drastické s tou živou tapetou. Pokud máš zhasnutý display, tak jistě animace neběží (nebo se pletu?), pokud rozsvítíš display, tak ti nejvíce žere baterku podsvícení. Takže bych živou tapeu nijak moc neřešil.
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Nekde jsem se docetl o aplikaci na zvyseni vydrze baterky, jmenuje se "2x Battery".
Nevite nekdo zda takoveto aplikace maji smysl ?

O vikendu hodlam vyzkouset navigaci, mam Sygic a v Omnii mi fungovala skvele.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Iceman111 »

Ja pouzivam Sygic aura a ta mi jede suprove, co se tyče toho 2X battery ,a jinych veci na prodlouzeni baterie mam na to nazor takovy že to nema smysl. Taky jsem jich par vyzkousel a zdalo se ze baterie ubyva pomaleji kdyz se to uspalo ale pri zatezi to padalo jak o zivot. Takze jsem to vsechno prestal pouzivat. Mam na to nazor ten ze baterie ma jistou kapacitu,zarizeni jistou spotrebu pod kterou se nedostanes a tak to proste je. Jinak mam vyple vsechny veci jako GPS,Data,Blutu,Wifi. mam na to na plose witget a zapinam podle potreby. Tapetu normalni a podsviceni na polovinu a vydrzi jsem pri normalnim pouziti 2 dny jak kdy. Maximum mam 80 hodin ale to mi skoro lezelo na stole.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Pistolník »

Zkoušel jsem různé vychytávky na prodloužení výdrže. Včetně různých kill správců úloh apod. Spousta lidí se mnou nebude souhlasit, ale je to na prd. Android si to nejlíp hlídá sám. Nabíjim každou noc. Využívám telefonu naplno, proto ho mám. Včetně animací - však je to hezký, ne?8-)
Lestr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: pon úno 22, 2010 10:21
Zařízení: HTC DESIRE HD - od 24.7.2011

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od Lestr »

Souhlasím s Pistolnikem. Využívám svoje DHD taky jak jen to jde. Taky proto ho mám. Dyl jak den a půl baterka nevydrží, tak proč nevyuzivat animace,WiFi atd atd .... Už jsem si zvyknul že večer dám telefon na nabíječku a pohoda. A jak píše Pistolnik , koukat jestli si nastavím animované pozadí a nebo jen tapetu která "asi" žere míň baterie mi přijde hloupý. Kdybych nad tím takhle přemýšlel tak si DHD nekupuju :)))))
ladys80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 07, 2011 17:04
Zařízení: HTC Desire HD

Rady pro začátečníka...

Příspěvek od ladys80 »

Tak uz to vypada, ze jsme s DHD kamaradi.Veskere aplikace, hry a navigaci jsem zprovoznil.

Jen mam jeste jeden zadrhel, jak dostat mou polohu na plochu pod hodiny ?
V pocasi se mi poloha nacte, ale nevim jak ji tam dostat.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů