Zaměřování mobilu a GPS

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Foryy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 22, 2011 21:17
Zařízení: HTC Desire Z

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od Foryy »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, když budu mít v nastavení zaškrtnuto ZAMĚŘENÍ PŘES BEZDRÁTOVÉ SÍTĚ a POUŽÍT SATELITY GPS budu to mít spoplatněné ? Nerad bych to měl zaplé furt aby mi to ''žralo peníze''. Chtěl bych mobil využívat naplno, ale nechci platit za zaměřování a za používání satelitu. Snad někdo pochopí mou otázku :))
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od niky79 »

GPS je zdarma :-)
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od AtoM. »

Za GPS fakt neplatíš :)
Ale platíš za přenesený data přes operátora. Jestli máš data aktivovaný a nemáš žádný tarif, tak ti to "žrát peníze" bude.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Za gps nezaplatis ani pid. Vyjimkou je snad AGPS, kde se z internetu stahuje poloha druzic a fix gps je tim padem znatelne rychlejsi. Pokud mas vypnuta data, protoze nemas datovy tarif, jsi odkazan pouze na gps. To k urceni lokace staci, ale nebude to tak rychle zamerene.

Zamereni pomoci bezdratovych siti funguje tak, ze kdyz potrebujes vedet svou polohu, telefon si zapne wifi, oskenuje bezdratove site v okoli a zepta se Googlu, na kterem miste se tyto site nachazi. Google se podiva do sveho seznamu siti a da odpoved. K tomuto potrebujes datove spojeni, takze pokud ho nemas deaktivovane, budes platit. Vyhodou tohoto zamereni je obrovska rychlost, nevyhodou je pomerne velka nepresnost.

Zpravidla se kombinuji obe metody - nez se fixne GPS, pouziva se odhad pomoci bezdratovych siti.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Bezdrátové sítě pro zaměření pozice je ale především myšleno pomocí BTS, což je zdarma, je to všude, ale je to nepřesné. Nicméně pro to, aby jsi zapnul mapu, ta se ti automaticky hodila na cca tvou polohu a začít prohlížet okolí to stačí. Např u SmartMaps je toto i indikováno, zda je pozice na základě BTS nebo GPS. Zaměření podle WiFi je také možné, s tím nemám moc zkušeností, nicméně např. u iPoda se mi zaměření někde udělá prakticky na barák, zřejmě tak asi záleží na tom, jestli byla daná WiFi lokalizována Google autem s přiřazením souřadnice, tedy dost přesně, ale obecně to nepovažuji za použitelnou funkci. Tedy BTS a GPS je ta obvyklá kombinace.
Pro kontrolu, aby ti GPS nevyžívala asistenci, tedy přenosy dat si nastav na plochu přepínač dat, jestli nemáš datový tarif a chceš to mít pod kontrolou.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Zamereni pres bezdratove site skutecne funguje tak, jak popisuji a prispevek vyse. Nejde o bts, ale skutecne se kontroluje bssid wifi siti v okoli. V androidu je to na stejne urovni jako pres gps a bts. Programator ma pak moznost si vybrat jakou variantu uprednostnuje, popr zda vyuzije vsechny.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

To je možné, ale v terénu se s WiFi příliš (vůbec) nepotkám, čili je pro mě dopad na úrovni BTS. Jak ale píši, pokud jsem se setkal s WiFi centrováním (iOS) byla jeho přesnost velice vysoká, tedy zde mám jiné zkušenosti než píšeš ty (nepřesné). Ale celkově mě je to asi jedno, jak píši, pro mě osobně je zásadnější BTS a GPS.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Ze je to pro tebe osobne pises az ted. Chtel jsem pripadne ctenare vyvest z omylu. Lokalizace pres wifi je nepresna. Zalezi cemu rikas presnost... jestli chces vedet v kterem meste se nachazis, tak ti staci bts. Pokud chces delat geocaching nebo pouzivat silnicni navigaci, tak potrebujes presnost na metry a to ti lokalizace pres wifi site neposkytne. Samozrejme zalezi, kde se vyskytujes - ve meste je wifi siti vic a tim padem je tam tento zpusob lokalizace ucinnejsi, naopak v horach se tohle nepouziva. Ale tebe to jako uzivatele vubec nemusi trapit, protoze o to se stara system a aplikace zpracovava informaci o presnosti pozice a podle toho se zaridi.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Tak mě přijde lokalizace pomocí WiFi jako téma stejně poměrně úchylné. Faktem je to, že pokud má v nastavení zapnuté lokalizování pomocí bezdrátových sítí, s největší pravděpodobností to bude v praxi znamenat, že podle BTS. Aby byla lokalizace pomocí WiFi, musí mít nejen nějaké sítě v dosahu, ale navíc i zapnutou komunikaci přes toto komunikační rozhraní, což většina lidí kvůli baterii nemá. Takže mi přijde celé téma ve spojení s WiFi hodně okrajové a jako praktický dopad této volby bych prezentoval na BTS, s kterýmžto použitím se setká prakticky každý.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Lokalizace pomoci bezdratovych siti NENI pomoci BTS. Vubec. Bezdratovymi sitemi je mysleno wifi a nic jineho. Pres bts se telefon lokalizuje bez explicitniho povoleni. Duvod, proc lokalizaci pres bezdratove site explicitne musis povolit je ten, ze si telefon pri zaple wifi ocuchava bezdratove site v okoli a urci tvou polohu pres GPS a pak tyto informace odesila Googlu, ktery je posleze vyuziva pri lokalizaci ostatnich zarizeni pres wifi site. K tomuto musis dat povoleni, jinak bys o tom ani nevedel - viz kauza s Apple, ktery to delal za zady uzivatele a dalo se z telefonu zpetne vytahnout, kde se dotycny uzivatel pohyboval.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Ach jo:-( Zase má někdo potřebu se se mnou hádat...
Tak pro zabedněné:
1) Nastavení - Location determined by Wi-Fi nad/or mobile networks. Do lidštiny - Lokalizování určeno pomocí Wi-Fi a/nebo mobilní síti (BTS).
2) V aplikaci - pokud nepovolím lokalizaci pomocí bezdrátu, v SmartMaps je určena pozice až po dostatečném fixu satelitů. Pokud povolím bezdráty a Wi-Fi je VYPNUTÉ, je okamžitě určena přibližná pozice (jak jsem psal, plně dostačuje k rychlému nalezení se na mapě), po chycení fixu z GPS je pozice zpřesněna příp. se mi zapne navigace. Pokud mám v tomto případě zapnuté i Wi-Fi dojde příp. k lepší přesnosti určení pozice před fixem, ale min. u svého telefonu jsem to nepozoroval nebo nevšiml. U iPodu je přes Wi-Fi určena pozice na barák.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Dival jsem se do oficialnich zdroju a je to jak rikas. Bezdratove site sdruzuji lokalizaci pomoci wifi siti i lokalizaci podle bts. Beru tedy zpet to co jsem psal. Vyvojar ma pak moznost specifikovat bud lokalizaci podle gps nebo podle bezdratovych siti. Duvod, proc je to v jenom, je ten, ze telefon odesila informace i o BTS stanicich stejne jako o wifi sitich. Jedna se systematicky o to same.

PS: to "pro zabednene" sis mohl snad odpustit, ne? Pokud chces ostatni urazet, tak bys mel jit diskutovat jinam. Kdyz s nekym nesouhlasis, uved radeji zdroj tvych informaci, protoze tvuj nazor je stejne hodnotny a verohodny jako muj nebo kohokoliv jineho. Je dobre si uvedomit, ze tve chovani, tvuj boj.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Za zabedněností si v tomto případě stojím:-) Nemusím ani studovat SDK, stačí mi položka v nastavení a jak se chová aplikace;-) Na obojí jsi měl v předešlé diskusi vodítka, jak položku v nastavení, tak aplikaci, která to umí odlišit. Proto mě udivilo tvé trvání na jiném, než co se fakticky děje na displeji...
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

To jsi uvedl az v prispevku pred tim nez jsem uznal omyl. Kdybych se mel pokazde znovu divat na kazdou vec se kterou radim, tak bych moc lidem nakonec neporadil. Ale jak uz jsem psal - tohle je spis tvuj boj nez muj. Doufam, ze si uvedomujes, ze se tu hadame v podstate o slovickareni a na samotny zpusob lokalizace to ma pramaly vliv.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Hned ve svém prvním postu jsem zmiňoval, že je v SmartMaps vidět, čím se určuje pozice, konkrétní volbu v nastavení pak v úplně prvním tazatel. To je vše, co bylo třeba k odhalení funkčnosti.
A poznámka o slovíčkaření mě upřímně pobavení, protože jsem opět hned v prvním postu napsal, že diskuse o lokalizaci pomocí Wi-Fi je bezpředmětná, podstatná je kombinace BTS a GPS. Tedy ty sám jsi zde vytvořil diskusní atmosféru:-).
Následujících 10 postů vzniklo tvým popíráním informací z mého prvního, no tak hlavně, že je tu živo, ne?
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Smartmap nepouzivam a kvuli tomuto si je instalovat nebudu. Jde o to, ze kdyz jsi o necem presvedcen, tak to nezkousis a nehledas pokazdy. Cili nekdy v minulosti jsem si zapamatoval, ze bezdratovymi sitemi se mysli wifi a bts nikoliv. Spojil jsem si to logicky, protoze o wifi je znamo, ze je google scanuje a tudiz s tim musis souhlasit. Kdyz ma clovek takto zafixovano, tak preji nebude informaci znovu hledat. Az kdyz jsi se odkazal na popisek v nastaveni, tak jsem se sel podivat. Ten popisek mi precuhoval mimo obrazovku, takze jsem si ho pravdepodobne nikdy ani nevsiml. Proto si stojim za tim, ze to neni zabednenost, ale prachprosty omyl.

Mimochodem wifi ve meste funguje velmi dobre, mluvim za Prahu tedy. Google udaje sbiral pri porizovani fotografii pro StreetView.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Tak nejde jen o SmartMaps, ty zmiňuji, protože je používám, jistě i jiný SW umí lokalizovat pomocí BTS (mimo jiné Google Maps). SM jsem jen zmiňoval, že to pěkně indikují a člověk ví, na čem je.
Ano, psal jsem, že WiFi lokalizuje pěkně, ale v terénu je to na nic. Nicméně, min. mnou doma vysílané WiFi změnilo již 2x pozici a jistě i SSID, takže nikomu moc v lokalizaci nepomůže:-)
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od mist »

Lokalizuje se i podle bssid. A tyto udaje aktualizuji prave telefony se zaplou wifi a urcenou pozici k čemuž dava uživatel souhlas. Sítě se měni, ale ne zas tak rapidně a v takovém množství.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Zaměřování mobilu a GPS

Příspěvek od uni »

Jj, pravda. No stejně, teď 7. patro....:-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů