Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paulos »

Ja si na ni porad jeste zvykam, ale pravdou je, ze jakmile zjistim, jak se na te klavesnici spravne pise, tak jsem vysmatej, protoze je opravdu rychla. Ale ty preklepy mi taky trochu vadi a je to umocnene tim, ze zatim neni pro cestinu prediktivni slovnik. Ted treba pisu z WP7 zarizeni, ktere ma ctyri palce, na mensim fakt nevim.

Mnoho recenzentu nicmene rika, ze ta klavesnice je jedna z nejlepsich dotykovych vubec. Uz asi maji zkusenosti s iPhonem. Ten cvik je dulezitej.
Switch007
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 31, 2011 21:06
Zařízení: _LG_

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Switch007 »

No právě, bez prediktivního slovníku je to špatný, člověk si všimne překlepu třeba až po dalším slově, musí se zpátky vracet, opravovat, atd... :roll:
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paulos »

Nicméně mám dobrou zprávu, slovník se určitě chystá; dokonce byl i v první betě Manga, ale v současné době v MS prý implementují ten od Nokie, který je údajně lepší, ale musíme čekat...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Na klávesnici jsem zvyklý z iPhone, a protože nejsem nějak velký "psáč", vyhovuje mi (HTC Radar).
Switch007
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 31, 2011 21:06
Zařízení: _LG_

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Switch007 »

Uvidím, ještě mám v hledáčku Nokii E6 (počkám, co provede update na Symbian Belle) nebo některý z Blackberry (např. Curve 9360 nevypadá zle), i když tam se mi moc nechce platit navíc BIS za tři stovky měsíčně jen kvůli integraci emailu a pár drobnostem..
bart_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon kvě 09, 2011 21:13
Zařízení: LG Optimus 7

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bart_cz »

psaní je hodně o cviku - aspoň u mě bylo. ze začátku jsem taky nenapsal pomalu ani slovo bez překlepu (přecházel jsem z Touch Pro2, takže jsem byl zvyklý na velký komfort) a teď na šířku problém nemám žádný, na výšku to chce ten slovník, ale taky to jde
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Jj, jinak v poslední Engadget Show klávesnice WP7 vyhrála oproti konkurenčním iOS/droid dost výrazně. SMS byla napsána o polovinu rychlejc. Ale samo se testovalo s predikcí.

... CZ predikce stojí a padá na Nokii :-)
gabik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 14, 2011 15:40
Zařízení: HTC Titan

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od gabik »

Ja jsem cerstve presel z Nokie E71, ktera ma hardwarovou qwerty klavesnici na dotykac (display 4.7 palce) a vse ma svy vyhody a nevyhody. Na HW klavesnici se da psat za chuze, kdyz to trochu drnca v tramaji nebo ve vlaku, tak neni tolik preklepu. Kdyz udelam preklep, muzu se vratit presne do mista kam potrebuju diky ctryrsmernymu tlacitku. Jako dalsi minus povazuju to, ze na Nokii E71 (myslim, ze cela E trida Nokii) nema prednastaveny smajliky. Je to blbost, ale aspon 4 smajlici by tam mohly byt. Taky klavesove zkratky nejsou k zahozeni - podrzeni hvezdicky zapne/vypne bluetooth, podrzeni mrizky zapne/vypne tichy profil (zrovna tohle jsem dost pouzival).

Dotykova klavesnice je lepsi v tom, ze se lehce prizpusobi - kdyz je potreba zadat email, tak ve WP7 nabidne zavinace, koncovky .com, apod (neni to 100%, ne pri kazdym zadavani emailu to takhle funguje), WP7 klavesnice ma dve rady smajliku. Smajlici se opet zobrazuji kontextove, tedy pri psani txt zprav, emailu, apod., pri zadavani webove adresy symbol pro zadavani smajliku neni, misto nej je neco vhodnejsiho pro dane pouziti, atd. Rychlejsi je i copy/paste, staci tapnout na slovo, to se samo vybere a objevi se symbol pro copy, kdyz zase zacnu psat (i v jiny aplikaci), objevi se symbol pro vlozeni. Kdyz chci vyber pro kopirovani rozsirit, tak to pak zalezi na sikovnosti, musi se popotahnout krajni body vyberu, obcas s tim bojuju. Jenoznacne je horsi oprava preklepu. Z 80% se radsi na misto preklepu vratim mazanim a slovo prepisu. Trefovat se prstem presne pred misto (pismeno) preklepu je sice zajiamava hra, ale trefit se je teda opruz. Nejsou samozrejme klavesove zkratky. Mnou hodne vyuzivane vypinani/zapinani ticheho profilu - na Titanu kdyz zmacknu bocni tlacitka pro pregulaci hlasitosti, tak se na horni casti displaye notifikacni lista a na ni lze fikane prepinat zovneni + vibrace nebo jenom vibrace. Jinak dotykova klavesnice je o zvyku, neni to tak hrozny a casem se zvyknout da, i kdyz je potreba prizpusobit navyky. Urcite je lepsi v tom, ze je kontextove citliva. WP7 je skvelej system. To, co funguje, funguje bezchybne, jednoduse a intuitivne. Uplne super je skydrive + office v telefonu a integrace Facebooku a LinkedInu, tim chci rict, ze po zkusenosti s WP7 (a Titanem) bych do symbianu bych uz nesel.
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jira80 »

Zkus podrzet prst dele na obrazovce, zmeni se kurzor. Dostat se na to spravne misto jde pak vyrazne lepe.
gabik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 14, 2011 15:40
Zařízení: HTC Titan

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od gabik »

jira80
Diky moc za radu, funguje to :) Nenapadlo me to. Takze jedno minus dotykovy klavesnice skrtam, takhle je to i rychlejsi nez klikat ctyrsmernym tlacitkem/joystikem.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

gabik: Já myslel, že to víš, že to tak je. U iPhone naskočí při podržení maličká lupa a tu nasměruješ na překlep. Je to podobné, jako u WP.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

Osobně radši tapnu a přepíšu celé slovo, než se trefovat kurzorem, kam potřebuju, když klávesnice nemá směrové šipky.
shicola
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: pát zář 30, 2011 7:54
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od shicola »

Kdyz uz jsme u toho oznacovani textu - jak se da oznacit vice slov najednou (celou vetu)? Napriklad v IE v nejake strance ? Obcas se mi to nejak povede, ale nevim jak :)
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VNavrátil »

Když klikneš na nějaký slovo, tak se ti zabarví a na krajích máš takový šipky nebo co, čárky. Tak chytneš tu, kterým směrem chceš označovat a jedeš si prstem tam co chceš mít označený:)
gabik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 14, 2011 15:40
Zařízení: HTC Titan

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od gabik »

Flynn - ja ten telefon mam od minulyho tejdne a je to muj prvni dotykac. Proste me to nenapadlo :).
schicola - presne jak pise VNavrátil. Kdyz mas v IE otevrenou stranku, tapnes na slovo. Zelene se ti vybere, po stranach jsou takovy sipky/vlajecky. Levou nebo pravou popotahnes dle potreby kam potrebujes, tim se rozsiri vyber. Skace to po celych slovech nebo po radcich, kdyz jedes prstem dolu/nahoru.
shicola
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: pát zář 30, 2011 7:54
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od shicola »

diky, to me vubec nenapadlo, jak jednoduchy :)
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VNavrátil »

Celkem mě vadí, že když chci poslat mailem soubor z office, není možný jít do mailu, tam si dát nový a přiložit to jako přílohu. Tam mám na výběr jen obrázky, pro office soubory musím jít do office hubu a posílat soubory po jednom. Což musím uznat, že je vážně opruz. Tohle by se mělo přidat do další aktualizace, schopnost mít po hromadě všechny soubory všech formátů a možnost odeslat přímo z mailu soubory officu, obrázky a pdf. Občas mi tohle nepříjde jako chytrej telefon díky těmhle vychytávkám.
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VNavrátil »

Chci se ještě zeptat, máte nějaký zkušenosti se stahováním hudby z internetu? Když si chci stáhnout hudbu ze stránek s mp3 zdarma tak se mi otevře jen "online zune" a to je vše. To samý u ulozto.cz. A jeste, stahovat si torrenty do mobilu, to uz je asi az prilis velka utopie ze?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

Torrent klient je v Marketplace.
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VNavrátil »

Jenže je to jen dálkový ovládání počítače. Já myslel stahování věcí přes torrenty do mobilu
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů