DHD spadl do vody

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Odpovědět
mac16
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 26, 2008 8:16
Zařízení: HTC DESIRE HD

DHD spadl do vody

Příspěvek od mac16 »

Chci se tady podělit o zkušenost s DHD. Spadl do vody, než se mi ho podařilo vylovit, trvalo to cca 20 vteřin. V té době byl v režimu letadlo a běžela na něm hra Angry birds - cca v 8 hodin ráno. Tímto jsem se s ním v duchu rozloučil.
1. Když jsem ho vylovil, akorát se vypínal
2. Vyndal jsem baterii a sim a SDHC
3. Několikrát vyfenoval s cca 1 hodinovými přestávkami - asi 4x
4. Celém odpoledne sušil na radiátoru
5. Cca v 17h jsem tam dal jinou baterii - měl jsem záložní
6. Zkušebně jsem zapnul, všechno naběhlo ok, všechno fungovalo. Pod displayem byl mokrý flek cca přes 1/3 celkové plochy - v horní části pod reproduktorem - tamtudy asi natekla voda
7. Znovu jsem vypnul a všechno vyndal
8. Do rána ležel na topení a flek pod displayem zmizel.
9.Teď čekám, kdy umře. Někde jsem se už dříve dočetl, že nemusí umřít hned - ale až součástky zoxidují apod.
10. Dám vědět jak dlouho vydrží....
Pokud má někdo podobné zkušenosti, sem s nimi
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

RE: DHD spadl do vody

Příspěvek od L4RRY »

Asi bych ho nechal vysusit dele nez jeden den a vubec bych ho nezapinal... No a hlavne bych ho poslal do servisu s popisem co se stalo a zdali by ho vycistily, mela by to byt otazka par stovek...

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

DHD spadl do vody

Příspěvek od Iceman111 »

Kazdopadne je otazka casu nez ti zoxiduje mozna by opravdu nebylo od veci ho nechat vycistit, ale bylo by dobre vedet kolik po koupeli zbyde casu nez se odebere do vecnych lovišť.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

DHD spadl do vody

Příspěvek od Vacclaf »

Někde jsem viděl video, kde strčili nějaký phoun do vody na 5s. Pak vypnuli, rozebrali a ponořili do sklenice plné rýže na několik dní (už si nevzpomínám na jak dlouho). Že prý to zamezí zabarvení senzorů navlhnutí.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Re: DHD spadl do vody

Příspěvek od Pistolník »

Nic se neboj. Mě DHD před 3/4 rokem spadl do hrnku s horkým čajem, oslazeným medem :). Vytaženo do 5 sekund. Sám se vypnul. Okamžitě jsem vyndal baterku. Telefon mokrým hadrem omyl od medu. Nechal schnout asi 24hodin. Dodnes funguje naprosto bez problémů.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

DHD spadl do vody

Příspěvek od htcjirka »

Jak je jednou ve vodě a nerozebere se + nevyčistí roztokem ,tak je to jen otázka času nez umře..
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

DHD spadl do vody

Příspěvek od mike-biker »

Přesně tak. Oxidace je jako rakovina. Vždy je nutné stejně jako při infarktu co nejdříve do nemocnice - servisu, kde se musí odborně rozebrat, vyčistit, případně impregnovat Aquastopem.
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

DHD spadl do vody

Příspěvek od martasx »

Mám jiný recept pro někoho směšný zachránil jsem tak par mobilu a do dnes fungují jen jsem to dělal hned po padu do vody vyndám baterku a telefon hodím do trouby a vždy to roschodil .Pozor neeee do mikrovlnky :)
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

DHD spadl do vody

Příspěvek od niky79 »

A na jakou teplotu a čas?
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

DHD spadl do vody

Příspěvek od martasx »

Neco kolem 50 stupnu cas jsem kontroloval rucne jak se mi to zdalo horke tak jsem otevrel aby to pomalu ochladlo myslim ze jsem ho trapil aspon hodinu v kazdem pripade jsem tak zachranil tri telefony posledni kousek spadl instalaterovi do zachodu zapomel ze ho ma v naprsni kapse
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Re: DHD spadl do vody

Příspěvek od Pistolník »

Utopil jsem v podstatě všechny telefony co jsem měl. Všechny jsem pečlivě vysušil. Nikdy mi žádný nepřestal fungovat. A většina funguje dodnes. Zbytek je rozbitej mechanicky.
mac16
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 26, 2008 8:16
Zařízení: HTC DESIRE HD

DHD spadl do vody

Příspěvek od mac16 »

Tak hlásím, že zatím žije a vše funguje. Přesto si myslím, že nemám ještě vyhráno, značka HTC však u mě stoupá na hodnotě.
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

RE: DHD spadl do vody

Příspěvek od L4RRY »

Opravdu se Ti nevyplati dat tech par stovek za servis at telefon vycisti? Jasne ze bude fungovat jeste peknej par dni, oxidovat to bude nejaky ten mesic a pak ho muzes vyhodit...

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

DHD spadl do vody

Příspěvek od mike-biker »

Někdo taky infarkt přechodí. :tlem:
risa1978
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned bře 20, 2011 9:10
Zařízení: Galaxy Note
Bydliště: kolem Brna

DHD spadl do vody

Příspěvek od risa1978 »

Taky se přidám se svou zkušeností. Měl sem Incredible S třetí den když se mě synátor přišel do koupelny pochlubit že vyhrál závod v Asphalt. No dopadlo to jak si myslíte, cca 10 sekund ve vaně plné pěny, šamponu a pod. Následovalo sušení, fénování, den na radiátoru, vše bez baterky. poté zkušební zapnutí, vše ok až na to že nešeli zapnout bluetooth a wifi. Zapřel sem v sobě slušný vychování a šel ho reklamovat. Byl v servisu 30 dní, poslední den mi volali že si mám přijít převzít reklamaci. Výsledek: neodstranitelná závada z důvodů nedodání náhradních dílů dodavatelem. Druhej zrovna neměli, tak sem si za vrácené peníze vzal Desire HD. Vím že je to trochu OT, ale během půl roku čtři závady a minulý týden opět vrácené peníze.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů