[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Vývoj aplikace Meteoservis se pomalu chýlí ke konci. Ještě pár věci zbývá, ale je pomalu čas s nějakým solidním testování aplikace. Proto jsem zvolil cestu Beta Marketplace a hledám pár znalých, kteří by aplikaci chtěli vyzkoušet a eventuálně přinesli nějaké poznatly z prvního používání. Rozhodně nehledám desítky či stovky, ale tak maximálně 10 testerů. Hlavně teda takových, kteří mají již nějaké zkušenosti a jsou alespoň trochu technicky znalí a také ty, kteří jsou schopni eventuální problém s aplikací rozumně a detailně popsat a přispět tak k odhlalení příčiny atd. Uvítám také vaši ochotu o aplikaci a testování napsat i pár slov třeba zde do tohoto fóra.

Kdo by měl tedy zájem, pište zde a uveďte prosím něco osobě. Já se později vybraným ozvu prostřednictvím SZ.
Nutností je vlastnit WP přístroj (což asi nebude problém) a poté mít platné WindowsLive ID. K přístupu k Beta verzi, kterou si poté stáhnete z Marketplace je to potřeba a daný uživatel musí být výslovně uveden v seznamu beta-testerů - což zajistím já.

Detailní popis aplikace je zde: http://magazin.softimage.cz/meteoserviswm/" onclick="window.open(this.href);return false;
Z toho čerpejte jen obecný popis služby, jelikož jde o soft pro WM a Adnroid. Verze pro WP je dost odlišná, ale principy v podstatě souhlasí.

METEOSERVIS pro WP (Beta 1)
(Informace pro všechny - získání Beta verze pro registrované betatestery)
----------------------------------------
http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/ ... 6607fe7c9e" onclick="window.open(this.href);return false;


Vybrané vlastnosti:
• Meteoservis nečerpá ani nepřebírá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale zpracovává a interpretuje výstupy numerických modelů.
• Minimální až zanedbatelná datová náročnost v řádech jednotek kB a tedy i velice levný provoz i v případě připojení přes GPRS/EDGE.
• Detailní zobrazení předpovědi. Předpověď počasí a teplot je k dispozici v tříhodinových intervalech, takže máte vždy dokonalý přehled o tom, jak se zřejmě bude počasí měnit v průběhu celého dne či noci.
• Zobrazuje se množství srážek v daném intervalu a také atmosférický tlak.
• Grafický přehled počasí na následujících 5 dní s průběhem teplot atd.
• Windchill/Heat index. Zobrazena je také tzv. pociťovaná teplota
• Informace o aktuálních srážkách tj. zobrazení radarových dat. Podle rozložení srážkové oblačnosti lze tak odhadnout čas a intenzitu přicházejících srážek.
• Informace o aktuálním rozložení oblačnosti tj. zobrazení satelitních snímků.
• Další informace o aktuálním stavu počasí
• Možnost nastavení kompenzace teploty pro danou lokalitu.
• Velké možnosti dalšího nastavení. Ruční i automatická aktualizace dat.
• LiveTile tj. aktivní dlaždice
• Skvělé pro plánování výletů, beček a jiných venkovních aktivit :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Muthor6
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 09, 2008 12:09
Zařízení: Nexus S
Kontaktovat uživatele:

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Muthor6 »

Vypadá to zajímavě, určitě bych to otestoval :) Chvilku jsem psal jako redaktor pro myNokia.cz, takže bych eventuelně o ní sem i něco napsal, pokud budeš chtít.

EDIT: Mám WP telefon i platné Live ID
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Jen připomínám, jelikož ze statusů to u některých nevidím:
Nutností je fyzicky vlastnit WP přístroj a poté mít platné WindowsLive ID.

Více zítra, dneska končím... 8-)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Paulos »

Zdravím,
takže já bych se rád přihlásil k betatestu Meteoservisu. Chvíli jsem jej (šťastně) používal na WM 6.5, ale budu moci porovnat obě verze, jelikož mám jak přístroj s WP7, tak s WM6.5. Mám zkušenost s vývojem a betatestem dvou aplikací pro WP7 a mám developersky odemčený telefon, takže ani případný XAP soubor (v průběhu testování třeba pro doladění některých věcí) pro mě nebude problém.

Telefon Samsung Omnia 7 - 7720 Mango s češtinou. České Live ID.

BTW, už teď ale vidím jednu věc, co by se eventuálně mohla změnit. Pokud bude aplikace celá pouze v češtině, radím nenechávat názvy dnů v angličtině, je to poněkud matoucí.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Radek Hulán »

Moc rád testnu a těším se na top počasí pro WP7.5 :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Paulos píše: už teď ale vidím jednu věc, co by se eventuálně mohla změnit. Pokud bude aplikace celá pouze v češtině, radím nenechávat názvy dnů v angličtině, je to poněkud matoucí.
Jde o screenshoty z emulatoru, kde default nastavena angl. V praxi je vse samozrejme zobrazeno dle akt. nastaveni telefonu.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Paulos »

Na aktuální nastavení se vykašlat a použít pouze češtinu, pokud bude k dispozici pouze česká verze. Tak jsem to myslel. :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Vlasta W. »

Screeny vypadají luxusně. Také se rád zúčastním betatestu. Aplikací jsem se v životě už něco natestoval (Živě.cz)... no a zbytek vidíš tady na fóru :-)
Uživatelský avatar
drak21
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: stř zář 28, 2005 8:28
Zařízení: iPhone 6 64gb Space Grey
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: [app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od drak21 »

Rád se připojím na testování pokud bude ještě místo:)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Během dneška se všem "šťastným" ozvu přes SZ.
Budu od vás potřebovat WindowsLive e-mail adresu pro vložení do Marketplace, abyste si to mohli poté stáhnout.
Zatím díky...
danik6
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 29, 2011 16:33
Zařízení: HTC 8s
Bydliště: Košice

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od danik6 »

Ak by bol záujem, mohol by som meteoservis otestovať zo slovenskej strany ;) ..
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od JiriE »

Svým příspěvkěm jen podpořím zájem o tuto aplikaci - už se na ni těším. Několik počasí jsem zkusmo vyzkoušel, ale zase po chvíli odinstaloval a nechávám si "místo" na Meteoservis. Několik let jsem jej užíval na WM, tak vím, co asi přijde (a první obrázky to potvrzují) :wink:.
Ale kdyby to bylo z nějakého důvodu přínosné, svůj čas této aplikaci s radostí věnuji.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Beta verze aplikace Meteoservis pro vybrané testery je připravena.
(v prvním kole bylo vybráno 6 beta-testerů)

Informace ke stažení atd. jsem rovněž zaslal na váš e-mail, který jste mi poskytli pro registraci do Beta programu na Marketplace. Stáhnout aplikaci si můžete také pomocí odkazu u prvního příspěvku. Vaše postřehy či připomínky atd. můžete psát do tohoto fóra a nebo přímo napsat "recenzi" formou hodnocení na Marketplace.

Na rozdíl od valné většiny podobných aplikací, Meteoservis nečerpá ani nepřebírá údaje o předpovědi z jiných, často pochybných, meteo-serverů či webů. Meteoservis zpracovává a interpretuje výstupy numerických modelů a pak je zobrazuje formou ikon, grafů a dalších informací uživateli.

Pár informací o dočasných omezeních aplikace v Beta1 verzi:
- ruční/manuální aktualizace ještě není implementována, veškeré aktualizace dat tak probíhají zcela automaticky
- nelze vybrat typy zobrazovaných informací (info-bloky) v zobrazení "Aktuální stav počasí", zobrazují a aktualizují se tak všechny údaje
- kromě změny místa pro předpověď není k dispozici žádné další nastavení
- po kliknutí na snímek v zobrazení "Aktuální stav počasí" jsou zobrazeny detaily a:
--> je možno použít Portrait či Landscape pohled
--> je možno zoomovat snímek (multi-touch)
--> double-tap vrátí snímek do původní velikosti
--> zatím nefungují posuny na předchozí/další snímek ani animace

Díky za Váš čas a přeju příjemné testování...
danik6
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 29, 2011 16:33
Zařízení: HTC 8s
Bydliště: Košice

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od danik6 »

meteoservis som úspešne stiahol, v dospupných funciách som nenašiel chyby. Postrehol som ale, že aktuálnu predpoveď o 10:00 mi ukazuje na 13:00, neviem či to tak má byť, alebo aké sú tam časové intervaly. Další postreh čo sa týka dizajnu tak na vrchnom obrázku nesedia proporcie, sploštená verzia úvodného obrázku, neviem či to je úmysel alebo momentálny stav. Ďalej by som vyfiltroval Radarové snímky, nech sa zobrazuje len aktuálna krajina (ČR/SR). Každopádne palec hore a podľa mňa už táto verzia predčila ostatné dostupné predpovede pre náš región.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

- aplikace zobrazuje aktuální předpověď "s předstihem". Takže od 10:30 už ukazuje na 13:00 a pak od 13:30 bude ukazovat předpověď na 16:00 ...
- obrázek v titulku je "zploštělý" záměrně, jinak by nebyla dostatečně zachována "informační hodnota" obrázku tj. motiv čtyř ročních období ... Berte to prostě jako umělecký záměr a ne realitu.
- výběr zobrazení informací v zobrazení "Aktuální stav počasí" bude možno (jak jsem už psal v předchozím příspěvku) "filtrovat" v další verzi. Pro někoho může být zajímavé zobrazovat např. radarové snímky jak z ČR tak i SR atd. Vše bude záležet na tom, jak si to uživatel nastaví.
kaon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 27, 2011 11:58
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od kaon »

Zo zvedavosti ake informacie budu zobrazene na live tile? tajne dufam :) ze bude aj moznost zobrazovania radarovych snimkov pripadne aj moznost nastavenia zobrazovania len radarovych snimkov alebo radarove s preskakovanim na satelitne snimky, predpoved s preskakovanim na radarove snimky a podobne
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Vlasta W. »

První dojmy po pár minutách: Aplikace se jeví příjemně svižná. Spustil jsem jí a čekal, kdy z místa Praha podle umístění telefonu nastaví Ústí nad Labem a nic :-) Plánuješ implementovat určení pozice podle umístění telefonu? Pokud předpověď funguje jen pro ten předdefinovaný seznam měst v nastavení, nebyl by asi problém k získané pozici najít nejbližší ze seznamu a pro tu pak zobrazovat předpovědi.

Předpověď po třech hodinách je výborný nápad. Jsem zvědav, jak to bude fungovat oproti realitě. Oceňuji taky zobrazení v grafu, kdy nemusím číst jednotlivé dny, abych viděl, jestli se oteplí či ochladí, ale stačí mrknout na graf.

Bude v nastavení možnost vypnutí nepotřebných radarových snímků pro ušetření dat? Např. bych si vypnul radary nad SR. Mohla by aplikace IR satelitní snímek obarvit či v něm zvýšit kontrast, nebo provést něco, co by zlepšilo čitelnost?

Osobně se mi taky příliš nezdá ten zdeformovaný obrázek v hlavičce. Při spouštění aplikace ho každý vidí, takže pochopí, co v hlavičce je, i když bys pro ní například vyřízl (mozek si ten výřez doplní do celku) jen potřebně široký proužek odněkud z prostředka. To rozmáznutí prostě působí jako chyba, nikdo nebude řešit, jestli to byl úmysl, nebo ne.

Proužek pro vysunutí spodního menu mi připadá oproti jiným aplikacím nezvykle úzký. Chápu, že ses asi snažil získat co nejvíc místa pro informace, ale třeba právě teď mám místa na kartě Aktuální předpověď víc než dost, karta Předpovědí tak či tak skroluje, karta Předpovědní graf vychází ťipťop, ale i sem by se pár pixelů navíc vešlo a překrytí spodku tlakového grafu by možná až tak nevadilo a konečně karta Aktuální stav počasí tak či tak skroluje.

V nastavení by bylo vhodné implementovat pro výběr místa klasický Metro seznam přes celou obrazovku. V seznamu s tolika položkami se prstem je třeba soustředit na strefení toho, co člověk chce, za pohybu to je už hodně komplikované. Výběr země může samozřejmě při dvou položkách zůstat klidně tak :-)

Live Tile se mi zatím líbí. Je sice barevná, ale ikonky jsou pohledné a zbarvené celkem příjemně, takže třeba vedle ikony Navigonu či Tile Zune s fotkou nepůsobí nijak nepatřičně ;-)

Ještě to potrápím později ;-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Plánuješ implementovat určení pozice podle umístění telefonu? Pokud předpověď funguje jen pro ten předdefinovaný seznam měst v nastavení, nebyl by asi problém k získané pozici najít nejbližší ze seznamu a pro tu pak zobrazovat předpovědi.
Ano, v plánu je podobná automatická detekce místa jak píšeš (na vyžádání z menu).
Předpověď po třech hodinách je výborný nápad. Jsem zvědav, jak to bude fungovat oproti realitě.
Realita poslední 3 let, což je doba po kterou už Meteoservis na podobných principech funguje na platformě WM a Android, ukázala, že to funguje dobře a je to jedna z věcí, která Meteoservis odlišuje od jiných (kromě té nejpodstatnější a tou je, že na rozdíl od valné většiny podobných aplikací, Meteoservis nečerpá ani nepřebírá údaje o předpovědi z jiných, často pochybných, meteo-serverů či webů, ale zpracovává a interpretuje výstupy numerických modelů) a také proto získala i ocenění Mobilní aplikace roku 2011 (Lifestyle kategorie) ... http://www.aplikaceroku.cz/2011/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bude v nastavení možnost vypnutí nepotřebných radarových snímků pro ušetření dat?
Jak už jsem psal, bude.
Mohla by aplikace IR satelitní snímek obarvit či v něm zvýšit kontrast, nebo provést něco, co by zlepšilo čitelnost?
To není tak jednoduché. Čitelnost resp. odstup jednotlivých úrovni šedi je závislá na gradientu teploty země, jelikož je snímek pořizován v IR spektru. Někdy je kontrastní až moc, jindy odstíny prostě splývají. Bohužel malé rozlišení snímku (pro zachování rozumné velikosti dat) tomu moc nepřidává.
Osobně se mi taky příliš nezdá ten zdeformovaný obrázek v hlavičce.
Vidíš, s tímhle já problém nemám.Možná je to dáno i tím, že jako občasnému fotografovi mi nepřijde divné vidět realitu všedního dne jinýma resp. zkreslenýma očima. Prostě to ber jako art-work. Ne všechno pěkné musí být nutně dokonalé symetrické či zaostřené...
V nastavení by bylo vhodné implementovat pro výběr místa klasický Metro seznam přes celou obrazovku.
O tom jsem uvažoval a původně to tak i bylo. Nakonec vyhrálo řešení více lahodící mému oku. Tím ale nechci říct, že se to nemůže v budoucnu změnit.
Proužek pro vysunutí spodního menu mi připadá oproti jiným aplikacím nezvykle úzký.
Oproti některým možná, ale stejný způsob je např. použitý u klasického People hubu a také v dalších build-in aplikacích. Osobně mi tento minimalistický design připadá hezčí. Samozřejmě, jsou li na panelu nějaké ikony, nepřipada to v úvahu. Navíc, cílem bylo pokud možno zobrazit uživateli všechny důležité údaje ihned, na jedné obrazovce a minimalizovat tak nutno dodatečného scrollování atp.

Díky za tipy a podněty.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Vlasta W. »

Respektuji tvou práci i delší zkušenost s informacemi prezentovanými Meteoservisem, takže třeba chápu, že obarvení IR snímku by mohl být problém. Na druhou stranu nesouhlasím s tvou argumentací ohledně obrázku v hlavičce a menu pro výběr místa. Podle mě tu upřednostňuješ vlastní autorské pojetí před UI/UX té aplikace. Taky jsem "občasný fotograf" a nemám problém s pokroucenou realitou, ostatně občas mám pocit, že v jedné takové žiju :-)

Problém mám s tím, že pokroucená realita se objevuje tam, kde z podstaty věci nemá, co dělat. Windows Phone (Metro) jsou navrženy právě tak, aby byly dokonale symetrické. Vždyť i dlaždice na obrazovce Start jsou umístěny ve zlatém řezu. Prostředí je navrženo jako geometricky čisté. Aplikace, která z toho vybočuje, pak nezbytně působí nepatřičně.

Stejné je to s tím seznamem míst. Primárně bys měl mít na mysli UX. Tyhle malé seznamy mě v aplikacích hrozně vytáčí, protože mi tapnutí trvá o dvě vteřiny déle, než do velkého seznamu, protože se musím trefit na správné místo. Za pohybu je to ještě komplikovanější.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Tvůj problém s malým seznamem umím pochopit, ostatně neřekl jsem ne. I když, jak často budeš nové místo pro předpověď vybírat? Většina uživatelů tak 2x za rok - zkušenost z WM verze. A v případě že bude k dispozici geo-lokace je to mimo mísu ještě víc. Ale o tom diskutovat teď nechci.
Co nechápu je ten výlev uprostřed, něco o pokroucené realitě :) Nějak teď nevím, o co ti jde. Irituje je tě "deformovaný" obrázek v záhlaví? Ale jinak je geometricky naprosto čistý ne? Jde snad o jeho obsah? To je to autorské pojetí ... :wink:
Nějak se mi zdá, že jsi sloučil vlastně jenom dvě banální věci (art v hlavičce a malý seznam pro výběr města - což chápu) dohromady a teď to nějak vyznělo, že je tu jedna velká věc co je špatně. Tak jak to vlastně je?

PS. Vždycky budu upřednostňovat vlastní autorské pojetí, tím se liším od normálních vývojářů, kteří prostě dělají jen co mají nalajnované... :-)

PS2. Vždycky se snažím dodržet navržené standardy, třeba pro GUI. To ale neznamená, že tak budu činit slepě...
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 61 hostů