Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od preclik »

Ahoj,

stala se mi nepříjemná věc, někdo mi ukradl mojí Omnii 7 a hned na to jí vypnul.
Zloděj tedy nemohl zneužít mojí simkartu, protože nezná můj pin.
Windows Phone 7 mají celkem hezky integrovaný systém vyhledání, zablokování a vymazání telefonu na dálku. Jak jsem se ale dočetl, používá tenhle systém speciálních SMS, což znamená, že "příkazy" jsou vázané na konkrétní číslo a simkartu (která přestala být aktivní hned po krádeži).

Chci se tedy zeptat, jestli vše funguje opravdu jen na bázi SMS a pokud si dá zloděj do telefonu svojí simkartu, může s přehledem nejen používat telefon, ale zároveň se dostane ke všem službám, které jsem měl v telefonu nastavené, aniž bych s tím mohl cokoliv dělat?

Pokud ano, tak ať se na mě MS nezlobí, tohle je služba absolutně k ničemu.

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od sssugi »

a skusil si vyhladat jej polohu cez web? http://devices.live.com" onclick="window.open(this.href);return false;
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od preclik »

Ano,

kdyz dam aktualizovat polohu, prijde mi SMS s nesrozumitelnym kodem. Na moji starou Nokii, kam jsem si dal novou simkartu od Vodafone.
Cili otazka zustava, neni mozne cokoliv udelat a system Microsoftu je nepouzitelny od okamziku, kdy si zlodej da do telefonu svoji simkartu?
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od milennium »

Ano, máš naprostou pravdu... Pokud vyměníš SIM, tak je ti služba téměř k ničemu.
Doporučuji zajít na Policii a nahlásit krádež...

P.S. Samozřejmě jsou určité páky jak dostat svůj mobil zpět. Ale to se vyplatí u drahých přístrojů a nebo u přístroje ve kterém jsou třeba citlivá data... Dál nebudu rozebírat, neb je to záležitost poměrně drahá a je na hraně zákona...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak aspon nahlasit na policii vcetne emei at aspon dojde k zablokovani ze strany operatora..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od Radek Hulán »

preclik píše: nepouzitelny od okamziku, kdy si zlodej da do telefonu svoji simkartu?

Pokud ano, tak ať se na mě MS nezlobí, tohle je služba absolutně k ničemu.
To platí pro každý mobil s libovolným OS, SMS se posílá na číslo mobilu, ne IMEI telefonu. Stačí použít mozek.

Zajdi na služebnu PČR, s dokladem o koupi a záručním listem s IMEI kódem, a jsou jej schopni velice snadno a efektivně lokalizovat - zrovna v této oblasti mají slušnou úspěšnost.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od sssugi »

mozno je problem ze tam nie je ziadna simkarta alebo je vypnuty...ze nemoze najst signal ani z gps ani z bts. Mozno to pojde ked ho zapne...ja som dufal ze si to pamata aj nejake posledne polohy. Inak skusil som vymenit karty ale ziadna sms mi neprisla :/
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od preclik »

Radek Hulán píše: To platí pro každý mobil s libovolným OS, SMS se posílá na číslo mobilu, ne IMEI telefonu. Stačí použít mozek.
Mozek vetšinou použije zloděj, telefon vypne a vyndá původní simkartu.

Mozek také mohl použít designer integrace bezpečnostních prvků do WP7 a fixovat zablokování i na připojení ukradeného telefonu k internetu v případě, že je na něm stále aktivní původní LiveID.

Každopádně díky všem za rady.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od Radek Hulán »

Telefon by mohl svoji pozici odeslat Microsoftímu serveru přes 3G, a také to určitě dělá pokud to jde, tedy pokud má zlodějíček na své SIM kartě aktivní datové přenosy a pokud telefon prostě neresetoval - výmaz dat a konfigurace (a pokud není absolutní d*b*l, tak to je první věc, co udělá..). Pak nemůže nijak s MS komunikovat, ani MS s tím telefonem.

Každý telefon má ale své interní, výrobní číslo, IMEI. Policie ČR může operátory požádat o lokalizaci takového telefonu (s přesností na cca stovky metrů, záleží na počtu okolních BTS) a pokud jej najde, někoho tam většinou i pošle. Podmínkou je výše škody vyšší než 5.000 Kč, což by snad Omnia7 splňovala.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od Vlasta W. »

Osobně bych průměrného snědého zlodějíčka mobilů řadil do kategorie absolutní d***l. SIMku vyndat zvládne, ale reset bývá přes jeho možnosti. Měl jsem v ruce už víc kradených mobilů koupených přímo od zlodějů, tzn. před resetem v bazaru / zastavárně a resetovaný nebyl žádný.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od mike-biker »

Blokací telefonu se dosáhne alespoň toho, že ho zloděj prodá nějakému hajzlovi do zastavárny či bazaru a ten ho použije na náhradní díly. Dostane za něj 300 a za to už je slušná opice. Bohužel 3x a dost zde narozdíl od Aukra neplatí. Stát si zloděje hýčká a chrání. Na druhou stranu, kdyby tyto zlodějské podniky byly neustále kontrolovány nezkorumpovanými policisty a hrozily za to miliónové pokuty a těžké tresty, tak by se to asi moc nevyplácelo a zloději by tolik nekradli, ptz. bez překupníka je to slepá ulička. ;-)
A teď ještě na dobrou noc tu o Červené Karkulce :tlem: :tlem:
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od David Barborka »

Radku, lokalizaci tel. dělá policie pouze u zvlášť závažných trestných činů, nebo při pátrání po pohřešovaném. U krádeží se toto neděje (stojí to prachy). Lokalizace se provádí na základě tel. čísla. V současné době je ostatní zjišťování (imei, jaké sim byly vloženy do odcizeného tel. apod.) na dlouhé lokte, jelukož někteří poslanci se postarali o to, aby náš ÚS změnil pravidla o poskytování telekomunikačních údajů orgánům činným v trestním řízení. Vše musí povolit soudce a u prostých krádeží to neprojde ani přes vedení policie (zase ty prachy). Kdyby to policie zjišťovala, tak jak píšeš, tak bycelý rozpočet ČR šel operátorům, jelikož už nyní je plno vychcánků, kteři ztratí mobil a jdou na pčr nahlásit krádež. Dnešní doba je rájem pro zloděje, jedině těm naše zákony vyhovují.
PS: měl jsem kdysi samsung omnia 2 a ten uměl poslat sms na zvolené číslo v případě, že do tel. byla vložena jiná sim. Toto nastavení se nezrušilo ani po obnově továrního nastavení, nebo po přehrání ROM.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od TomasSX1 »

lokalizaci tel. dělá policie pouze u zvlášť závažných trestných činů, nebo při pátrání po pohřešovaném.
Neviem ako v CZ ale na slovensku po nahlaseni kradeze (podmienka dostatocne vysoka hodnota tel.) ho policia vyhlada a tel. vrati. Osobna skusenost uz 2x. Naposledy na zaciatku roku ked priatelke ukradli HD2...po cca 4-5 mesiacoch sme mali tel. naspat. Je pravda ze trebalo do policiajtov vrtat kazdy tyzden aby sa pohly ale islo to :D
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Re: Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od milennium »

Bohužel je to přesně tak. Tento stav platí snad už rok a Policie je v tomto případě krátká.
Sám jsem byl svědkem této situace, kdy jeden známý šel nahlásit na Policii odcizení HTC Desire S (v létě) a na Policii ho slušně vyfakovali. Prý jsou na to krátcí a Operátor už v tomto směru nespolupracuje...
Stav který popisoval Radek je stav před víc jak rokem. Tehdy byla lokalizace a vyhledání ztraceného mobilu pro Policii poměrně snadná věc. A Policie byla v tomto velice úspěšná. Operátor "musel" poskytovat údaje. Dnes už nemusí.
Takže tak...
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

No, švagr koupil (tuším) začátkem roku nějaké htc z druhé ruky za 4, či 5 tisíc, a do týdne mu volali z policie, že se má dostavit i s telefonem na služebnu podat výpověď, a vrátit mobil původnímu majiteli (ne tomu, co jej od něj koupil). Takže snad budeš mít podobné štěstí.
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od David Barborka »

Začátkem roku to ještě šlo zjišťovat, ale kolem května už nikoliv, to už ÚS rozhodl.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od nofu »

M$ upozorňuje, že může být SMS zpoplatněna. Jak je tomu v praxi? Co to stojí?
dejvi_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2010 17:35
Zařízení: Samsung Galaxy S, Dell Venue Pro, QTek 9100
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od dejvi_cz »

p.a.Ť.o píše:No, švagr koupil (tuším) začátkem roku nějaké htc z druhé ruky za 4, či 5 tisíc, a do týdne mu volali z policie, že se má dostavit i s telefonem na služebnu podat výpověď, a vrátit mobil původnímu majiteli (ne tomu, co jej od něj koupil). Takže snad budeš mít podobné štěstí.
Mno, podobnou zkušenost mám i já, jen mi telefon vydržel tři týdny a je to cca půl roku..
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od preclik »

Ještě jednou díky za všechny informace. Všechno jsem nahlásil na policii, ta zablokuje IMEI a dál se zřejmě nic moc dít nebude.

Měl bych k tématu ještě další dotaz, máte někdo zkušenosti s pojištěním telefonu? Jak je to s podmínkami a jak reálné je vymáhání plnění?
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Ukradená Omnia 7, zloděj vyměnil simkartu, co teď?

Příspěvek od milennium »

Pojištění nevím. Nikdy jsem to zaplať pánbůh nemusel řešit... Jinak přeju šťastné pořízení a dej vědět jak jsi dopadl. Respektivě, jestli se třeba ozve Policie...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů