3 měsíce s WP a telefony Omnia 7 a HTC Mozart (zkušenosti)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

3 měsíce s WP a telefony Omnia 7 a HTC Mozart (zkušenosti)

Příspěvek od jk001 »

Rozhodol som sa, že podelím o trojmesačné skúsenosti s touto platformou
a na záver krátko porovnám dve zariadenia Omniu 7 a HTC mozart
K WP7 som sa dostal viacmenej náhodou moja nokia so symbianom sa pokazila a musela v záruke do servisu opravená bola za 7 dní ale už sa k nej nevrátim .Voľba padla na náhradný telefón HTC mozart kupovaný na inzerát za 130€ mal cca 3 mesiace.( neskôr firemná omnia 7 tiež nahradila nokiu a symbian)
Tak začnem najskôr čo my chýba u WP7
Veľmi som si zvykol u nokie na ohlásenie volajúceho ,
chýbajú mi aj údaje o hovoroch doba trvania , rozdelenie zvlášť prichádzajúce , odchádzajúce a zmeškané hovory
avšak pozitíva WP7 veľmi rýchlo prevážili

Stabilita a bezpečnosť je to čo oceňujem najviac nie je nič horšie ako keď telefón prestane reagovať a treba vybrať batériu u nokie bežná vec . (kolegovia s androidom to tiež poznajú a šachujú s batériou )za tri mesiace nebol potrebný ani jeden reštart alebo vypnutie telefónu a to som sa fakt snažil aspoň raz to zažiť a nič .
Jednoduchosť a prehľadnosť , hrať sa s nastaveniami vzhľadu je síce pekné a spočiatku som bol sklamaný že sa nemôžem pohrať so vzhľadom ( nacápať na displej čo chcem ako kolegovia a potom nadávať ako mi to laguje) ale to trvalo tak dva týždne potom som ocenil a ďakoval že to nie je možné meniť respektíve len v malej miere proste ergonomickejší telefón na ovládanie som nevidel , obzvlášť pri požívaní v aute
Rýchlosť neviem či môže byť niektorý systém ešte rýchlejší reakcie sú proste okamžite ( aj po troch mesiacoch stále rovnako žiadne spomalenie)
Integrácia sociálnych sietí len tak nikto neprekoná
Kancelárske aplikácie lepšie riešenie nemá nikto a po nainštalovaní adobe readeru jeho integrácia do office ,len jedna perlička moje faktúry od operátora v pdf mobil otvára rýchlejšie ako laptop s XP.
25 GB piestor zdarma skydrive a prepojenie s MSoffice 2010 a aj onenote
práca s e-mailami jednoduchosť intuitívnosť
veľmi rýchly internetový prehliadač
wifi synchronizácia so zune veľmi návykové a super
integrácia hier do systému čo oceňuje moja dcéra
mala prvý telefón s WP7 v triede do vtedy nikto nič o ňom nevedel frčali ako hovorí na androide a iphone potom ako videli hry a najme spôsob integrácie faceboku sánka dole šéfe ako sa vyjadrila
v WP7 su aj veci ktoré nechápem ako je to možné? Najvypuklejší je mesačný pohľad na kalendár ostatné časti kalendára sú spracované prehľadne ,ale tie malé písmenká ma vždy dostanú čo to bolo za hlupáka čo to takto navrhol( displej má veľkosť akú má a dní je 31 nikdy to nepôjde ako na PC s monitorom ) a stačí tak málo deň v ktorom je niečo zaznamená v kalendári farebne odlíšiť a po dotyku otvoriť okno s textom alebo bublinku možno aj zoom ako pri prehliadaní foto možností je veľa .
najväčšie mínus je však senzorové tlačidlo hľadať prečo nejde v nastaveniach vypnúť nechápem

Celkovo však je dojem výborný a súžitie s WP7 vynikajúce možno niekto očakáva od mobilu niečo iné ,ale to je jeho vec každý nech si kúpi čo mu vyhovuje ja už mám jasno a aj moja dcéra

HTC Mozart
+ spracovanie
+ dioda nabíjanie a indikácia zmeškaných udalostí (toto mi najviac chýba u omnie)
+ blesk
- výdrž menšia ako omnia (slabšia baterka)
- displej nebudem písať, prečo vie to každý
- reproduktor menšia hlasitosť ako omnia dôležité najmä v aute
- menej citlivý mikrofón dôležité v aute
celkovo však je to výborný telefón ( široká dostupnosť custom ROM a veľmi ľahký spôsob nahrávania)

Omnia7
+spracovanie
+ displej
+hlasitosť reproduktora (nie je potrebné hands free )
- dióda zmeškaných udalostí ( prečo ju nemá tak málo stačí k dokonalosti)
- micro usb na hornej strane nepraktické v aute
celkovo výborný telefón
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

3 mesiace Ja a WP7

Příspěvek od kalmia »

Souhlasím s názorem, že kalendář ve WP stojí za starou bačkoru (hůře vidím). Pro uživatele, kteří nemají zrovna orlí zrak, je to velmi nepříjemné. Dále mi vadí, že si nemohu zvolit velikost písma v SMS jak příchozích tak odchozích. Jinak jsem s WP velmi spokojen.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

3 měsíce s WP a telefony Omnia 7 a HTC Mozart (zkušenosti)

Příspěvek od jacek »

chýbajú mi aj údaje o hovoroch doba trvania , rozdelenie zvlášť prichádzajúce , odchádzajúce a zmeškané hovory
Na to, že to jsou telefony, tak takováto chybějící fce. je drsným momentem

Dioda u SO7 - taky mně chybí, kdyby šlo alespoň suplovat pomocí app.....Android má NoLed
Velikost písma v SMS - nedávno jsem si stáhl app. Task+něco a tam se pohybem prstu po obrazovce zvětšovalo písmo poznámky(jednoduché,luxusní)
Měsíční kalendář - k tomu snad není co dodat :roll:
Takže v této chvíli vnímám WP7 jako lehce přenosné zařízení sloužící k okamžité e-dostupnosti, které umí i telefonovat s tragickým informačním výstupem pro uživatele.
Jinak nezbývá než souhlasit.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 28 hostů