Oficiální upgrade na Android 2.3

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od htcjirka »

Chybu hledej bud v SW razu(doinstalovana aplikace),nebo diky nenazranemu Senze od HTC,ktere zere hodne systemove prostredky a nebo je to HW zavada.Rozhodne to neni standartni chovani Androidu,ten za to nemuze.
janzal
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 02, 2011 12:30
Zařízení: Desire Z

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od janzal »

Loguje Android udalosti, v kterejch by se dalo zjistit, ktera aplikace byla na pozadi a kousla se? Protoze se mi to kouse i pri pouhem odemceni displeje. Mam nainstalovani pomerne velky mnozstvi aplikaci a je vcelku nemozny jednu po druhy sledovat :) To, ze Apple zakazoval beh aplikaci na pozadi, melo neco do sebe.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od mist »

Telefon by se restarovat ani vypinat nemel - zrouci aplikace nezrouci. V takovem pripade bych telefon reklamoval. Vyuziti pameti aplikaci bezicich na pozadi jinak vidis v Nastaveni/Aplikace/Sluzby.
streki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned říj 16, 2005 16:16
Zařízení: HTC EVO 3D, 2.3.4, 16GB Kingston class 10

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od streki »

Me se take restartuje, vsimnu si toho, ze me vyjede HTC hlaska zda si preji odeslat nestandartni chovani systemu, vcetne logu a mista. Ted po updatu se to deje cca 1 za 5dni. To neni hw problem. Pouze dalsi "novinka" v gingerbreadu. Snad brzy vyjde nejaky update.

Na logy muzes pouzit Log Collector.
Martin Kvaiser
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 03, 2011 14:04
Zařízení: SE W960i, SE E10i, HTC Vision

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Martin Kvaiser »

A stoji to vazeni uzivatele za velike ku.love. na pozadi takrka zadne aplikace. Dokonce i Go klavesnice(skvela i s českým slovníkem boží) sla pryc aby uvolnila RAMku. Sense se restartuje, nebo znovu nacita skoto pokazde. Sense je sice moc pekne, jednoduche na ovladani...ale tohle je maso. Jak ma uzivatel pouzivat zarizeni u ktereho proste na home obrazovku MUSI cekat? Restart celeho smarta od aktualizace nebyl. Rozdil v rychlosti systemu zanedbatelny, tesil jsem se na ekvalizer (zapomeli snad?). Jak efektivne sestrelit Sence aby VUBEC ve founu nebyl? Protoze stara zlata W960i. Den v praci to vydrzela a to jsem mel sluchatka stale. Ted je mam v supliku a su rad kdyz se vecer doziju nabijecky. No trochu off topic.
Takze: jak nyni po aktualizaci mit na pozadi ICQ s portovanym FB, nejake app na opakovane notifikace a pouzivat operu mini a necekat na znovunacitani Sense? Ostatni launchery jsem zkusil=taky se ceka: proste dotknu se home a v tu chvili chci neco dalsiho delat...208MHz v UIQ3 BYLO lepsi.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od mist »

Pro uplne odstraneni sense bys musel flashnout rom bez nej nebo ho nejak vypreparovat. Na oboje potrebujes root. Jinak ale staci nasadit jiny launcher a zvolit, aby byl vychozi. Ja uz dlouhou dobu pouzivam Launcher Pro, protoze neprijdes o nic krom htc widgetu. Neseka se mi ani trochu. Hodne lidi si chvali Go Launcher Pro, tak ho muzes kusit...
Bronajz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 22, 2011 21:01
Zařízení: HTC Desire Z (Android), HTC Touch HD (WM6.1)

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Bronajz »

Mam ten samy problem, ve verzi 2.2 Froyo jsem zadne zaseky se Sense nemel, po aktualizaci na 2.3.3 mam pocit ze si z nas HTC udelalo srandu a vydalo nejaky nedodelek v podobe neotestovane nestabilni bety. Znovunacitani UI mam asi 20x denne i vice, prakticky po opusteni vetsiny aplikaci pres home tlacitko, samovolny softreset asi 3x tydne. Predtim jsem to neznal, vse behalo hladce. Chtel bych zpet na 2.2, ale to asi lehce nepujde, v upgrade nevidim zadnou pozitivni zmenu krome kosmetickych, nativni podpora VoIP funguje jen pres WiFi, stabilita sla dolu, lepsi vydrz se nekona, Sense blbne a jeste odstranili Field Test :-(
Kyong
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob srp 23, 2008 22:23
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Kyong »

Jj, stejný problém jak ostatní, po updatu se Sense často restartuje. Snad to dost lidí hlásí přes to odeslání chyby při spadnutí, ať ví, co mají opravit. Teda snad to opraví, jako vždy, každý den kontroluji, kdy vyjde nějaká aktualizace. Ten restart Sense je hrozný, když to třeba dělá i 3x během dvou minut.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Radek Hübl »

Mě už to vadilo tolik že jsem přešel na MIUI ;-) Čekat několik dní,týdnů a měsíců něž někdo opraví něco co už drříve fungovalo mě vážně nebaví. A výdrž šla nahoru (CPU na 1.05GHz) :-)
streki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned říj 16, 2005 16:16
Zařízení: HTC EVO 3D, 2.3.4, 16GB Kingston class 10

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od streki »

Pouzivam LauncherPro a take se cas od casu restartuje. Hold po updatu je tu desne malo ramky. A bez widgetu to nema smysl.
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od prcko »

V mojom pripade sa sense tiez restartovalo ale robilo mi to iba pri jednej farebnej scheme akonahle som prehodil na inu vsetko slape bez najmensich problemov za dnes ziaden restart prostredia
dusic24
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 26, 2009 6:26
Zařízení: HTC Desire Z

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od dusic24 »

Problém s restarty vyřešen! Odinstaloval jsem všechen nepoužívaný software (googles, earth...), provedl reset do továrního nastavení a- restarty Sense jsou pryč. Telefon má furt přes 130 MB volné RAM (dřív to přes 100 nepřelezlo) a díky tomu se zlepšila i celková rychlost. Tak to zkuste, uvidíte.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od htcjirka »

To je porad bida,Senze zere pekne ramky..
dusic24
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 26, 2009 6:26
Zařízení: HTC Desire Z

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od dusic24 »

Pomůže tvůj příspěvek někomu? Asi těžko. To, že Sense žere RAM ví všichni, já jen našel světlo na konci tunelu neustálého restartování.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od htcjirka »

To je jen docasne svetlo,naistalujes jine aplikace a je to s RAM zase v haji..
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Radek Hübl »

a resit u takoveho zarizeni problem tim ze si necham v telefonu jen par aplikaci je dost slabe svetlo na konci hodne hlouheho tunelu, HTC na to uplne kasle a neresi, nezaplatuje, neopravuje, s HW jsem spokojen za SW dekuji vsem aktivnim lidem z XDA :o)
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od prcko »

Mao: len tak by ma zaujimalo kolko aplikacii skutocne v telefone pouzijes neber to ako nejaku narazku. Htc kasle na zakaznikov to je pravda ale pozri sa napriklad na samsung a lg myslim ze majitelia htc telefonov sa mozu stazovat najmenej
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Radek Hübl »

K aplikacim, kdyz budu zaokrouhlovat tak mam v telefonu cca 100 aplikaci+her, denne pustim tak 20-30, tydne tak 50-80 z nich ostatni jsou podpurne aplikace jako je flash 3d ovladace atd, myslim ze nyni mam v telefonu tak 5 aplikaci ktere nespustim ani jednou tydne. vse ostatni vyuzivam na plno.

K HTC, LG a Samsungu, vsichni by na tom byli hodne spatne bez webu jako je XDA o tom zadna, jedine u koho to funguje je apple ale to sem tahat nebudem. Kazdopadne ja mel vzdy zarizeni od HTC a vzdy jsem presel na neoriginalni ROMky a vzdy se moje problemy vyresili, ja totiz problemy nechci resit, proto mam MIUI kde problemy proste nejsou a proto je resit nemusim :-)
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Re: Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od prcko »

No alternativna rom je riesenim to je pravda este mozno hlupy dotaz ako casto nabijas telefon ked denne pustas tych 20-30 respektive co znamena to pustenie tych 20-30 aplikacii
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Oficiální upgrade na Android 2.3

Příspěvek od Radek Hübl »

Nabijim jednou denne :o) (CPU na 1.05 GHz+3D ovladace Tegra2)
Kdyz neni cas na filmy a hry tak nabijim tak ob 30-35 hodin, dva dny to nevydrzi nikdy ;-)

Cca 10 aplikaci mam na internet (opera,twit,fb,g+,cnn atd)
Dalsich 10 si vezme "system" (sms, prehravani hudby videi,fotoaparat atd)
A zbytek jsou hry :-)

Pokud chce muzu si zitra udelat pokusny den a zapsat co vsechno jsem za 24 hodin spustil.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů