iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Dnešní (ne)představení telefonu iPhone 5 nepřineslo prakticky nic moc nového.
WP7 Mango je teď podle mě jednoznačně nejlepší mobilní OS.
Doufám, že to nastartuje vlnu prodejů WP zařízení.

http://mobil.idnes.cz/apple-predstavil- ... _iphone_jm
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

Já iPhone charakterizoval jako "gadget minulého roku". Samozřejmě bude nadále ohromná spousta lidí, co si na základě marketingu koupí "gadget minulého roku", ale hlavní věc, která mohla ohrozit Nokii - super produkt(y) od Apple, se nedostavil, takže to bude mít Nokia o dost lehčí.

Opravená anténa, integrace Twitteru a trochu rychlejší procesor? Eh...

I iCloud je zklamání. Microsoft zde má 500x 25GB email na vlastní doméně zdarma, kalendář, kontakty, 5GB Live Mesh, 25GB SkyDrive, webový Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) + návaznost na telefon i desktop Office 2010. Apple má cosi směšného, co nesnese srovnání ani s Live, ani s Google Apps.

PS: tak nějak se to naplnilo: http://myego.cz/item/iphone-5-zaostaly-uz-pred-uvedenim" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od YAMATO »

Blbost! iP4S není prostě revoluce, ale evoluce. Přesto jde o velmi kvalitní přístroj. Co mu chybí do naprosté špičky? Ano, mohli změnit design, tím to dost pokazili, ale co jinak postrádáš, že píšeš o propadáku? V čem je WP7,5 lepší než iOS5? Notabene proč "propadák" nového hw má znamenat lepší kvalitu sw?

Mně osobně je to jedno, neb používám Android a zatím nevidím důvod pro přechod, WP se mi líbí vzhledově, ale funkčně je pro mě nepřijatelný, stejně jako iOS. Takže jsem docela objektivní :wink:

R. H.: rozhodne trh. Až se prodejnost WP dostane na nějaká čísla srovnatelné s iOS a Androidem, pak to teprve bude úspěch. Trh rozhodne, ne výskání fanoušků toho či jiného OS.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

Do špičky mu chybí zejména modernější OS (iOS je přece jen koncept z roku 2008 a příliš se od té doby nezměnil), lepší integrace sociálních sítí, lepší práce s kontakty, kancelářské aplikace, větší displej (v jiném modelu - otázkou jde, zda by pro Apple milovníky nebyl výběr ze 2 přístrojů příliš intelektuálně namáhavý), lepší cloud a integrace aplikací s ním, a lépe napsané iTunes pro Windows.

Prostě solidní gadget minulého roku...

Ale samozřejmě prodeje záleží na něčem zcela jiném - smlouvy s operátory, pozice na prodejnách, cena při úvazku (v USA velice nízká), investice do reklam. Samotný produkt je vlastně až druhotný.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mike-biker »

WP určitě bude časem zdravá konkurence pro IOS, jen si teď trochu rýpnu - měl by hochům z Microsoftu někdo poradit, že 16GB není nejvyšší možná kapacita. Prostě pro mě je to málo, mohli by už taky proboha přejít na vyšší hodnoty.
Jinak propadákem bych to rozhodně nenazýval, jen poněkud nesplněná a možná přemrštěná očekávání nabuzených fandů.
Mě ke spokojenosti chybí jen notifikační LEDka a 4" display. Baterii řeším Power skinem, takže tam problém nevidím. ;-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od YAMATO »

R.H.: A že tedy neumí MS prorazit s lepším WP? No třeba teď Mangem (a Nokií) předvede víc...

S displayem souhlas, ale kolik lidí by skutečně chtělo větší je otázka.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od milennium »

Je to bohužel tak a musím zde souhlasit s Radkem H... V Apple prostě zaspali a to co představili není žádnou konkurencí... Je to taková slabota, že se sám divím. Jak to, proboha ??? Tolik času a tolik peněz a oni nedokážou prostě udělat opravdový konkurenceschopný produkt ! To je opravdu k pláči.
Špatný, špatný...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od YAMATO »

Aha, a WP přístroje s dva roky starým hw jsou pak co? Ano, pár dobrých vychytávek WP má, ale oslavné ody na něj pět může jen málokdo - komu se trefil do noty. Při vší úctě, čísla hovoří jasně, zatím je to král propadáků. iPhone pravý opak. A to to jde - ne o názory nadšenců, fanoušků, ale o názor pravého krále - TRHU.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

WP7.5 jsou tu týden. WP7.0 byl hrozný systém, WP7.5 + Live služby jsou o generaci až dvě před iOS5 a Androidem 2.3. Rok staré WP7 telefony s WP7.5 jsou rychlejší a mají více funkcí než "nabušené" Android telefony s výdrží baterie pár hodin. WP7.5 je funkční, ergonomická i designová výhra.

Budou se skvěle prodávat? Nevím. To záleží na marketingu partnerů, ne Microsoftu.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od IkE Blaster »

Radek Hulán: Tak schválně - jakými fakty mi vymluvíte, že Windows 7 je koncept z roku dejme tomu 1995? Alespoň co se základního uživatelského rozhraní týče. Příliš se od té doby nezměnil.

Jinak ale souhlasím, Apple začíná ztrácet, poměrně výrazně. Vylepšil něco, s čím neměl dosud problémy. Narozdíl od konkurence. Čím se chce chlubit? Rychlý systém bude stále stejně rychlý? Wow...
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Radek33 »

No abychom se nedivili.
Osobně na Windows nedám dopustit. WP 7.5 je supr, ale sakra ty mašiny, kdo ten design vymýšlí, to je fakt kopyto (kdo by čekal design od Korejců, stačí se podívat na auta). Kdybych nakupoval podle vzhledu přístroje, tak jdu do mizernýho Androidu a koupím si SE ARC a nebo jdu do iOS a koupím si iPhone 4.
Co se týče iPhone. Spousta puberťáků pije Colu, jen proto, že je na ni v televizi supr reklama. Voněj se AXE, protože ty šikovný andílci jsou fakt nádherný a Zinedin je ikona fotbalu. Reklama je prostě reklama. Na produkt Microsoftu jsem nikde nenarazil. Obchody iStore jsou v každým druhým obchoďáku.
Jirkus
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned čer 12, 2011 6:35
Zařízení: iPhone

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Jirkus »

Bohužel musím souhlasit s názvem topiku. I samotné představování nových produktů (keynote) bylo podle mého názoru ˇtakové průměrné".

Minimální inovace a pár zbytečných a nepraktických efektů, jako je např. možnost diktování esemesek hlasem v angličtině. Alespoň, že opravíi tu vadnou anténu z minulého modelu, wow! :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mike-biker »

Ano, představení bylo nic moc. Čekal jsem větší "SHOW!". Nicméně IOS 5 je promakaný systém, sice má pořád pro někoho neskousnutelná omezení, ale zase výrazně pokročil. Mango jsem bohužel neměl možnost otestovat, tak nemohu porovnávat. Ale konkurence bude jen ku prospěchu obou systémů. Co se týká HW, zde je opravdu výhoda různorodosti a většího výběru u WP7, i když spousta výrobků je "na jedno brdo". Iphonu by opravdu slušely dvě verze - levnější s původní koncepcí a dražší - "Vlajková loď", kde by opravdu byla nějaká technologická novinka. Uvidíme, co z toho do budoucna vyvodí? :!:
Není potřeba za rok vydat 8 telefonů, jako HTC, stačí 2 pořádné!
geronimo_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte lis 03, 2009 2:39
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Liberec

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od geronimo_cz »

Osobne si myslim ,ze iP4 ma hodne povedenej design.. tudiz s tim nemam problem, ze zustal.. zklamani to prineslo jen tem, ktery cekali uplne novej model.. ale precijen sme todle uz jednou zazili.. 3G a rok potom 3Gs .. uplne stejny, jen zmena hw.. takze to zase takovy prekvapeni neni.. kazdopadne dyby nekdo udelal stejne povedenej telefon pro WP, mam tuseni, ze by to hodne lidem nevadilo ;oP
jirxu
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte zář 20, 2011 9:58
Zařízení: Lumia 925, Dell Venue 8 pro

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od jirxu »

myslím, ze nejvetsi sanci microsoft (potazmo vyrobci s wp7) stale nevyuzivaji – nakou poradnou reklamu.....v tom je apple stale o nekolik kategorii jide....
Pritom wp 7 mi prijdou jako system pro uzivatele – hezky ne moc slozity....idealni narvat to do naky Nokie aby i zensky mohli mit smartfouny....:D
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mike-biker »

A už se chystá nějaký Phone pro WP 7.5, co má mít alespoň 32GB? Mě pořád přijde, že na to nějak kašlou!
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od jacek »

jirxu píše:Pritom wp 7 mi prijdou jako system pro uzivatele – hezky ne moc slozity....idealni narvat to do naky Nokie aby i zensky mohli mit smartfouny....:D
To by ovšem musel MS zamakat na telefonní aplikaci. Té současné k dokonalosti chybí spousta věcí, např.historie hovorů je jedním slovem tragédie...nelze na první pohled poznat směr hovorů, řazení komunikace pod sebe :roll: místo rolování. Chybí týdenní náhled kalendáře a na poznámku v měsíčním?...na to je potřeba mít u sebe lupu.
Má drahá choť mi tfl. vrátila za dva dny s tím, že tak stupidní systém nechce.
MS skvěle zamakal na všem možném, co se netu týká, bohužel pozapomněl na ty co telefonují.
jirxu
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte zář 20, 2011 9:58
Zařízení: Lumia 925, Dell Venue 8 pro

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od jirxu »

tak jasně má to svy mouchy...co taky ne...navic je to ne uplne zabehnuty system....snad se bude vyvijet. Ale stacila by nak aporadna reklama....pulka pubertaku taky chlasta colu i kdyz je to hnusny a dvakrat drazsi nez kofola:)
cyberReal
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 03, 2009 13:09
Zařízení: HTC Touch HD, Samsung omnia 7

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od cyberReal »

Nechapu opevne ody na WP7 ani oznacovani noveho iphonu za propadak. Neni to buhvijake vylepseni, nicmene v porovnani s wp7 (vlastnim omnii 7) je to aspon pouzitelny system. wp7 je v aktualni verzi dobry tak na telefonovani. Vim ze za par dnu ma byt update, zatim neni. Nefunguje obchod, nema multitasking, wifi tetering, ukoly, ALE velmi povedeny design (coz je pr me osobne hlavni a jediny trumf pred konkurenci. Jako o hlavni novince WP7,5 se mluvi predevsim o lepsi integraci soc siti, coz osobne povazuji za zbytecnost a ne jako ukazatel vyspelosti OS.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mino »

moc vtipné...Apple síce nič nové nepredstavil, ale WP7 telefony sú hardwarovo ešte za rok a pol starým iP4 (nehovoriac o HD novinkách) a WP7.5 je funkčne na urovni iOs 3.0
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů