Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od pinhead »

Blábol....
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od Vlasta W. »

Ukvapená spekulace, vyvrácená.
luckyfer
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 31, 2011 8:56
Zařízení: LG E900 Optimus 7

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od luckyfer »

este taka otazocka: mango update je aktualny uz aj pre slovensko (pytam sa len preto, ze nas nejak kazdy obchadza, tak preto)?

UPD.: tak som reinstaloval Zune a tiez uz isiel update.... a musim povedat (nakolko som doteraz Mango este neskusal), ze je to krasne rychly system, cumim 8-)
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od tom028 »

Tak právě aktualizuji :D
Pomohlo nainstalování nové verze ZUNE! Přitom při update samotného porgramu psal, že je aktuální.... Komu nejde update, doporučuji odinstalovat ZUNE a stáhnout nové...
MarioSimuk
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 27, 2011 20:33
Zařízení: Samsung Omnia 7

PROBLEM update Mango

Příspěvek od MarioSimuk »

Mám problém update Mango! Před týdnem jsem dostal aktualizovat po Mango... Pak jsem litoval Mango, jsem zkusil obnovit zpět NoDo... Pak jsem nic nedostal update Mango, vůbec nechápu? Myslím, že Zune už mě blokoval update ne? Pořád mám tam zůstat aktuální verze 7392. Přečetl jsem návodu jak jde odpojit z netu, jsem opakovali tolik... nic nepřijde update Mango 7.5 :-( Poraďte mi díky
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od marttpet »

Ahoj.
A já jsem si vždycky myslel, že tohle fórum je kvalitou příspěvků někde jinde... zvlášťe, pokud ho navštěvují ba dokonce přispívají i takové osobnosti českého internetu jako je třeba p. Radek Hulán. Po přečtení tohoto vlákna musím reagovat.
Takový blábol jako je tento postup mě opravdu zvedl ze židle... po přečtení celého vlákna nemá návod ani hlavu ani patu, uživatel nakonec ani neví jestli má mít zapnuté a povolené datové přenosy v telefonu či nikoliv. Jinak tento návod nemůže nikdy fungovat z jednoho prostého důvodu. Pokud zapnete datový přenost v telefonu tak se vždy musí ukázat, že je telofon aktuální (pokud nebude chtít microsoft update povolit)a pokud data vypneme tak se musí zobrazit po odpojení internetu chyba o připojení a ne nějaká aktualizace. Ach jo... a lidi tomu věří a ještě přikyvují jak to funguje a nikomu se to nepodařilo! :-D
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od premikkoci »

Jde vidět, že vůbec nic nevíš!
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od marttpet »

Aha, taky jeden z těch co mu to funguje :-D Mám fakt dost.. A když vypnu během tohoto procesu ještě proud, tak se mi odemkne 4 jádrový procesor ?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od spellshaper »

Naopak, ač se to zdá neuvěřitelné tento návod funguje.
Dokonce i někdo z MS se vyjádřil v tom smyslu, že je těší takový zájem o update.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od Vlasta W. »

Ty jsi komik :roll:
Nikdo moc neví, proč tenhle postup aktualizaci vyvolá, ale fungoval už při minulé velké aktualizaci a funguje zase. Osobně jsem ho už použil čtyřikrát a jen jednou jsem to musel zopakovat, protože jsem zakázal připojení moc rychle.

Tady to máš shrnuté ještě jednou: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 58#p226158" onclick="window.open(this.href);return false;
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od marttpet »

Vlasta W. píše:Nikdo moc neví, proč tenhle postup aktualizaci vyvolá...
Hezky napsáno :-) Jen doplním, že ani nemůže! Zamysli se. Vše co jsem od tebe četl zde na fóru naznačuje, že jsi chytrý chlap! Dej si ruku na srdce a přiznej, že to je blábol všech blábolů ;) A jestli na tom trváš, tak mi pošli link na video a já si budu sypat popel na hlavu, ale to se nikdy nestane jelikož to není možné :-)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od Vlasta W. »

Když to dělat nechceš, tak to nedělej. Statisíce lidí takhle aktualizovaly na NoDo i Mango. Ale nutit ti to nebudu. Jenom tu ze sebe děláš blbce.

Ten mechanismus podle mě funguje tak, že připojený telefon nemá vlastní připojení k internetu (Wi-Fi se doporučuje vypnout a datové přenosy při připojení k počítači nefungují, takže telefon sdílí připojení jenom přes počítač). Zune ověří dostupnost aktualizace a zjistí, že je dostupná. Jako druhé v pořadí imho zjišťuje, jestli je oficiálně vydaná pro připojený telefon - nebyla by to jediná situace, kdy Zune volá domů. Když ho neodpojíš, tak zjistí, že ne a aktualizaci nenabídne. Když ho odpojíš, tak defaultní akce je aktualizaci nabídnout. Ale to jenom spekuluju.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od jk001 »

Nerád používam tento spôsob komunikácie marttpet si obmedzený a netreba nič viac čo dodať
Tento spôsob funguje sám so ho skúsil 4 krát a popisujú ho aj renomované zahraničné fóra ,
len toľko sa zhodli že Microsoft nejako selektuje tele´fony ktoré majú prístupnú aktualizáciu to ako to vyberá ktoré spustí vie len on sám , názory sú však také že sa najprv porovná verzia os s dostupnými aktualizáciami a vyhodnotí sa že pre daný tele´fon je aktualizácia k dispozícii a v poslednej fáze overovania ho akýsi príkaz alebo inštrukcia nespustí ,pri odpojení od netu tento posledný príkaz (nazveme to tak) nedorazí alebo je neúplný to nevie nikto iba MS a spustí sa aktualizácia na základe vyhodnotenia s prvej fázy , to je asi všetko


http://www.youtube.com/watch?v=bO0ZnoKXyqY" onclick="window.open(this.href);return false;

užaj si chod pre ten popol nech ti ho nasypem na ....
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od marttpet »

Vlasta W. píše:Jenom tu ze sebe děláš blbce.
Tím, že poukazuju na to, že to není možné? A s tím, že nefunguji v telefonu data po připojení k PC se pleteš :wink: ;)

-- doplnění předchozího příspěvku (stř říj 05, 2011 20:05) --
jk001 píše:http://www.youtube.com/watch?v=bO0ZnoKXyqY
užaj si chod pre ten popol nech ti ho nasypem na ....
Takový návod ti udělám taky, třeba i na ten upgrade toho CPU a budeš tomu taky věřit? :-(
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od Vlasta W. »

Oukej, jak chceš. Dva nezávisle na sobě jsme ti popsali stejný mechanizmus fungování toho triku, dostal jsi video, které jsi chtěl... Tak si to buď zkus a uvidíš, že to funguje, nebo se na to vykašli, je to zcela tvoje věc. Tuhle diskuzi ovšem končím.

BTW: Tady máš tentýž návod na WPCentralu: http://www.wpcentral.com/force-mango-up ... e-software" onclick="window.open(this.href);return false;
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od chmeldas »

marttpet poukazuj si nač chceš, ale to je tak všechno... Aktualizaci jsem vynutil podle návodu. Data v telefonu včetně wifi off. Zune napsalo, že mám v telefonu aktuální SW (NoDo), znovu pokus o update přes Zune s následným vytažením kabelu ze síťové karty... asi 30 vteřinách Zune s odpojeným síťovým kabelem hlásí update na Mango je k dispozici, připojení PC opět k internetu a aktualizace. Nevíme proč, ale funguje to...
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od jk001 »

No čo aj taký ako ty musia byť ach jo, napísal som že si obmedzený trochu so si vyčítal či to nebolo až príliš ale ako vidím nebolo tak never že to funguje najťažšie je si priznať vlastný omyl a práve to je chvíľa keď sa oddeľuje zrno od pliev
viac tomu nebudem nič písať škoda písmenok HOWG
MarioSimuk
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 27, 2011 20:33
Zařízení: Samsung Omnia 7

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od MarioSimuk »

Nevím, proč jsem nic nedostal update Mango? Zopakoval jsem tlačítko, odpojil z netu... Nejde mi nic, podívej si fotky
Přílohy
1.jpg
Před jsem zkoušel kontrola 7392
(32.38 KiB) Staženo 1 x
2.jpg
Odpojil jsem po
(52.21 KiB) Staženo 1 x
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od marttpet »

Jelikož jiná možnost ani není.. Tvé obrázky to dokazují ;) a tak je to správné.. Bez připojení k internetu ti nepříjdou žádná data jako si zde někteří myslí ;)
jirka_c
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 27, 2011 7:07
Zařízení: L1520

Jak vynutit finální Mango update, pokud ho Zune nenabízí

Příspěvek od jirka_c »

MarioSimuk píše:Nevím, proč jsem nic nedostal update Mango? Zopakoval jsem tlačítko, odpojil z netu... Nejde mi nic, podívej si fotky
Vyzkoušej to víckrát, patrně jsi odpojil net moc brzo.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google a 25 hostů