Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
pruzkaty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 24, 2009 19:13
Zařízení: HTC

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od pruzkaty »

Kurna, jestli to mango vyjde nekdy ted, tak budu nastvanej :D Nemam tady kabel a jeste tady nejakou hodinu budu :(
thubalek
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:23
Zařízení: Galaxy Nexus, Galaxy S, ADP1, HTC Trophy, ....

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od thubalek »

Vlasta W. píše: Český slovník podle WP blogu ve finálním Mangu být nemá, což je asi taky důvod, proč zmizel z pozdějších betaverzí. Dříve nebo později někdo přijde na to, jak ho do systému dostat.
To přece nemůžou myslet vážně. Je snad Mango telefon zase jen pro hračičky co pořád něco tweakujou, a nebo konečně zamíří do vod consumer electronic, tak jako konkurence.

Jak iPhone, tak Android mají solidní českou klávenici se slovníkem. Učit telefon každé slovo je opravdu opruz :evil:
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Fixie »

Souhlasím, tohle je největší neduha WP7, angličtina mi nevadí ale český slovník je naprostá nezbytnost!!!! Zvláště když mě nechali jedním beta mangem namlsat!!!!
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Martin Suchan »

Ještě je tu pořád možnost, že ten slovník bude dostupný jen u nových WP7 Mango telefonů. Samotné prostředí v češtině je oficiálně také dostupné jen pro nové telefony, do starých jde dodat pomocí záznamu v registrech.
Maddogg
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 05, 2009 10:10
Zařízení: Omnia 7

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Maddogg »

Čeština v systému mě nezajímá, angličtina se mi líbí více. Nicméně nemožnost psát diakritikou mě docela štve...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Martin Suchan »

Diakritikou psát je možné všude, řešíme akorát český slovník pro automatické doplňování slov.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Vlasta W. »

V registru je položka XT9 Input Method... Ale nikde na netu jsem k ní nenašel žádné povídání. Blbé je totiž to, že v tomhle jsme asi na svém písečku, protože naprostá většina ostatních lokalizací T9 má, tudíž nikoho mimo Česko ještě nenapadlo řešit to.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od dwbmb »

Je to tu nějaké zmatečné, takže se raději tupě zeptám:

Mám developer unlock, (nikoli chevron) Mango Beta 2 v češtině (v NoDo jsem měnil registry, nahrával české nastavení fotoaparátu).
Musím nahrát zpátky NoDo (odemčené, připravené na češtinu) nebo ne? Zálohy jsem si naštěstí ukládal bokem :)
pruzkaty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 24, 2009 19:13
Zařízení: HTC

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od pruzkaty »

Bude nějaká možnost po mangu aktivovat češtinu, nebo musím ještě před aktualizací něco upravit? Nemám odemčený telefon a mám poslední vydanou aktualizaci.
Tel. Omnia 7.
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od pejvl »

obávám se, že Mango update češtinu obsahovat nebude. čeština bude pravděpodobně jen v nově zakoupených zařízeních s předinstalovaným Mango. takhle jsem to aspon pochopil z dostupných ifnormací co jsou po blogách a forech
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Vlasta W. »

dwbmb píše:Je to tu nějaké zmatečné, takže se raději tupě zeptám:

Mám developer unlock, (nikoli chevron) Mango Beta 2 v češtině (v NoDo jsem měnil registry, nahrával české nastavení fotoaparátu).
Musím nahrát zpátky NoDo (odemčené, připravené na češtinu) nebo ne? Zálohy jsem si naštěstí ukládal bokem :)
Myslím, že ne. Zune by ti měl nabídnout Friends and Family update a připravit telefon na aktualizaci na finální Mango.

Pruzkaty, Pejvl: http://myego.cz/item/cestinu-je-mozne-i ... -7-telefon" onclick="window.open(this.href);return false;
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od dwbmb »

To si myslím též. Zajímá mě ale (špatně jsem se zeptal, vím to) spíš, jestli to v takovém případě bude update "OK, máš betu, to nevadí, celý to smažem a dáme ti tam finální mango" nebo update "OK, máš betu, to není problém, jenom přehrajem to potřebný z finálního Manga a tvoje upravené registry a vlastní nastavení ti necháme".
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Martin Suchan »

Vlasta W. píše:V registru je položka XT9 Input Method... Ale nikde na netu jsem k ní nenašel žádné povídání. Blbé je totiž to, že v tomhle jsme asi na svém písečku, protože naprostá většina ostatních lokalizací T9 má, tudíž nikoho mimo Česko ještě nenapadlo řešit to.
Co nadnodit dotaz na XDAcku? Tam je hromada lidi, co se bezne stouraji v registrech a systemu a treba by zjistili, jak aktivovat slovnik pro CS... TED je podle me ten nejlepsi cas... hmm? :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Vlasta W. »

Zkusím to ;-)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od dwbmb »

Ještě, že je zejtra volno, tohle bude dlouhá noc :D
pruzkaty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 24, 2009 19:13
Zařízení: HTC

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od pruzkaty »

Tak mám pro Vás nové info.

Čeština v Mangu nebude na 100% stejně tak na 100% tam nebude ani český slovník.
Dále jsem se ptal proč, bylo mi řečeno přímo od pánů z MS, že neví, že si myslí, že to výjde čase, protože chtějí použít slovníky nokie. Nicméně i páni z MS nad tímto spekulují, jak to bude definitivně se ví asi jen v USA.

to Vlasta W. : jak je možné měnit registry?
milanz
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 27, 2011 14:44
Zařízení: Samsung Omnia 7

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od milanz »

Dobrý den, prosím o radu... mam samsung omnia 7, zatím bez jakékoliv aktualizace (7.0.7008.0) 8 GB, a chtěl bych aktualizovat na Mango a přitom mít telefon "odemčený" pro instalovaní aplikací z pc, bez Marketplacu, ale moc se v tom zatím nevyznám,proto bych se chtěl zeptat jak mam postupovat a ještě bych se chtěl zeptat jak je to s tím odemykáním (mám použít chevronwp7?), někde jsem četl že poslední verze ze které jde zařízení odemknout je 7008, tudíž bych měl asi první přístroj odemknout a až potom aktualizovat, že? Děkuji za pomoc
p.s. ještě by mě zajímalo jestli přijdu a všechny kontakty nebo si to zune před instalací zálohuje a pak po dokončení obnoví?
thubalek
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:23
Zařízení: Galaxy Nexus, Galaxy S, ADP1, HTC Trophy, ....

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od thubalek »

Pěkně mě s tím štvou. Microsoft pořád jen dotahuje.

Mě ty jejich kecy "koukejte co jsme udělali za poslední rok" vůbec nezajímají. iOS 5 a Android 4.0 klepou na dveře a Microsoft není schopen dodat věci, které konkurence měla před rokem nebo dvěma.

Jak je chtějí dohnat, to fakt nechápu :-(

Edit: to byla reakce na pruzkaty...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Vlasta W. »

pruzkaty píše:Tak mám pro Vás nové info.

Čeština v Mangu nebude na 100% stejně tak na 100% tam nebude ani český slovník.
Dále jsem se ptal proč, bylo mi řečeno přímo od pánů z MS, že neví, že si myslí, že to výjde čase, protože chtějí použít slovníky nokie. Nicméně i páni z MS nad tímto spekulují, jak to bude definitivně se ví asi jen v USA.

to Vlasta W. : jak je možné měnit registry?
Nemystifikuj tady staré mazáky :-)

Čeština v Mangu je, stačí jí zobrazit zásahem do registru, odkaz na návod jsem dával výše. Registry se upravují editorem registrů http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=144&t=22777" onclick="window.open(this.href);return false; - Musíš mít odemčený telefon.
Kr_58
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 13, 2011 19:57
Zařízení: Dell Venue

Dnes 27.9. vyjde v České republice Mango update

Příspěvek od Kr_58 »

Dá se předem rict, zda pujde po Mangu tel odemknout, kdyz ma verzi 7392, u niz odemykani bez downgradu nefunguje?
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů