Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Většina z vás už zřejmě viděla, jakým způsobem je řešen vzhled nového prohlížeče v očekávané aktualizaci systému Windows Phone. Adresní řádek se přesunul ke spodnímu okraji displeje a ze všech tlačítek zbylo jenom jedno, které slouží k obnovení stránky. Všechna ostatní (přidat a zobrazit oblíbené položky, záložky) se schovala do rozbalovací nabídky pod třemi tečkami vpravo dole.

obrázek obrázek

Microsoft včera na svém blogu objasnil, proč se k designovým změnám odhodlal. První důvod je nasnadě - větší důraz na zobrazovanou stránku. Místo, které dříve zabíraly ovládací prvky, se nyní scvrklo na polovinu. Příčinou přesunutí navigačního pole směrem dolů je zase jeho lepší dostupnost pro prsty a větší pohodlí při zadávání adresy. A konečně odstranění většiny tlačítek - to souvisí jednak rovněž s úsporou místa, druhý důvod možná někoho překvapí. Microsoft totiž z anonymních dat, která mu někteří uživatelé dobrovolně odesílají, zjistil, že záložky a oblíbené položky v porovnání s adresním řádkem používá jen mizivé procento majitelů telefonů s Windows Phone 7. Microsoft si ale uvědomuje, že stále existuje mnoho lidí, kteří tyto položky vyžadují. Proto je ve vysouvacím menu umístil na přední pozice, aby k nim měli i nadále snadný přístup.

obrázek

A jak jsou na tom čtenáři SmartManie? Vítáte nový design prohlížeče, nebo je to pro vás nepříjemná změna? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj: Windows Phone Blog
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od kome »

Ze by nekdo opravdu uz naslouchal uzivatele :).
Michal Javůrek

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od Michal Javůrek »

To se mi líbí a musím napsat, že IEčko v Mangu se dost zlepšilo a i zrychlilo díky té HW akceleraci.
platon
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 04, 2009 6:37
Zařízení: HTC HD2, HTC Diamond 1, Omnia 2

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od platon »

Obrázek

Nemam az tak preskumane mango, ale co som sa s nim pohral, tak mi strasne vadilo, ze v lanscape rezime, ostava lista s adresou stale zobrazena a tak okolo 15% obrazovky je zbytocne vyuzitych na toto a nie na surfovanie po nete. Urcite sa mi ovela prehladnejsie a pohodlnejsie surfuje, ked to tam nie je ...
Uživatelský avatar
patnik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:09
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od patnik »

Veškeré změny jsou jen k lepšímu a vítám je..MS se snaží :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od uni »

WP7 tedy osahané nemám, ale jestli MS nějakou jednoduchou bezdrátovou cestou neumožňuje synchronizace záložek s desktopovými prohlížeči, tak se ani nedivím, že nejsou používané. Jinam mě osobně plně vyhovuje zobrazení adresního řádku po dojetí na vrch stránky, tak jak to zavedl...Apple? + jako velice použitelné považuji zobrazení tabů v levém menu po posunutí obrazovky v FF. Nicméně mě mobilně plně dostačuje pro 90% času 3x3 záložky v úvodní obrazovce, informační zdroje mám spíše v podobě RSS.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od jacek »

IE v Mangu je rozhodně změnou k lepšímu.
kome píše:Ze by nekdo opravdu uz naslouchal uzivatele :).
Mě teda nenaslouchá, nechtěj a nechtěj obarvit telefonky ve výpisu volání.....asi jsem plakal na špatném hrobě.
platon
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 04, 2009 6:37
Zařízení: HTC HD2, HTC Diamond 1, Omnia 2

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od platon »

SmartGuru, ale ten adresny riadok tam nie ja napevno?? preto mi to vadi. Displej tak potom zbytocne straca 15% miesta na surfovanie, ak by to tak bolo, ako pises som ticho, mne takisto vyhovuje viac jeho umiestnenie dole ... ale mozem sa mylit a da sa to niekde nastavit ako pises ...
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od niky79 »

Nezlobte se, ale adresni radek dole je blbost!

Proc? Protoze kdyz na nej kliknete, vyjede nahoru, aby se mohla zobrazit klavesnici. Kdyz je nahore, nehybe se a zustava na svem miste. No a pokud je napevno, tak o tom snad nema smysl ani hovorit!
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od chmeldas »

My se nezlobíme. Je to tvůj názor. Podle mě je to řešeno dobře. Ťapneš na adresní řádek, ten vyjede cca. do poloviny displeje a uvolní místo klávesnici. Po odentrování adresy zase sjede dolů. A že je napevno mi nevadí. Jednou ťapnu, zadávám adresu, atd.. z hlediska ergonomie a uživatelského pohodlí paráda.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od uni »

chmeldas: jaká paráda kristova noho? Do webového prohlížeče vlezu buďto z externího přesměrování (RSS, mail, aplikace,..), adresní řádek nepotřebuji. Nebo otevřu prohlížeč, ťapnu na jednu z 9 záložek na titulní stránce, adresní řádek nepotřebuji. Když jinou, tak ze záložek obecně. Dohromady přemýšlím, kdy jsem naposledy vyťukával nějakou adresu??? A ještě ke všemu trvale zobrazovat? No to opravdu nemyslíš vážně!:-)
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od kome »

Podle MS to takhle jako ty moc lidi nedela. Ale ze se neschová ,po načtení stranky je plivaní mistem. Ja zadavam adresu bezne do radku ,tedy prvni pismena ,pak mi vyskace napoveda a potvrdim nejaky uz pouzity link.
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Mě by samotného zajímalo, jak moc jsou ty statistiky MS přesné, tzn. jaké procento majitelů WP7 ty statistiky odesílá. Obávám se, že to má spousta lidí vypnuto ať už kvůli šetření baterky nebo dat a ty výsledky jsou potom docela zkreslené.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od Standa »

Já jsem za řešení adresního řádku v Mangu spokojen, vyhovuje mi daleko víc než to, co je teď v Nodo.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od mino »

Mňa by zaujímalo, čo opera mini, Opera mobile, Firefox a ďalšie prehladače? Budú povolené?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od Vlasta W. »

Tahle změna rozhodně není k lepšímu. Proč bych měl na dotykové klávesnici pracně vyťukávat adresu, když můžu jít přes oblíbené? V Oblíbených mám naprostou většinu stránek, které navštěvuji opakovaně. Prohlížení ve více záložkách využívám taky často. Takže se asi s většinou neshodnu,ale podle mě je skrytí ovládacích prvků krok zpět. Nakonec adresní řádek dole je taky dost diskutabilní. Bojím se, že si do něj budu při skrolování ťapat a navíc bude vteřinu trvat, než se po ťapnutí posune nad klávesnici.
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od onetux »

Řekněme, že tohle mi nevadí...ale PROČ sakra neni možnost, vyhedat na stránce? :-D To už mi přijde trochu moc zjednodušené :-/ Používám ho opravdu často...
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od starik »

Já teda používám taby a záložky celkem často, jsem teda statisticky bezvýznamná menšina :).

Typicky jsem měl v jednom tabu otevřený vyhladávač spojení, ve druhém občas radar a jeden byl hlavní brouzdací. Zvlášť když jsem četl něco delšího a potřeboval něco rychle zjistit, tak to šlo do nového tabu. Záložek mám asi 20 a chodit na ty vzdálenější je celkem pruda, adresáře nejsou.

Mango jsem ještě naživo nezkoušel, takže pro mě je zatím předčasné hodnotit. Ale nemívám problém se přizpůsobit a jestli je tam nějaká welcome screen, tak to bude ok.
JiriMachacek
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 07, 2011 10:33
Zařízení: HTC HD 7

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od JiriMachacek »

MS mi tím udělal velkou radost. Když jsem tam měl ikonky tab a favorite tak jsem to používal. Teď když to mám v menu tak raději napíši adresu ručně :( a taby jsou díky svému umístění v menu nepoužitelné
Mirek Kočí
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon lis 01, 2010 9:07
Zařízení: Lumia 800, Motorola Zoom,iPad, Galaxy Nexus, One X

Webový prohlížeč v Mangu: Proč vypadá zrovna takhle?

Příspěvek od Mirek Kočí »

Divím se, že tu nikdo nezmínil naprosto otřesné přepínání tabů, kdy abych přepnul, nebo zavřel stránku, je třeba tří tapnutí. V tomhle je iOS nebo Android napřed…
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů