BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
Kyticka_kytickovata
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 22, 2011 20:16
Zařízení: BlackBerry Torch 9800

BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Příspěvek od Kyticka_kytickovata »

Zdravím,

jsem čerstvým majitelem a novým uživatelem Ostružiny a to konkrétněji 9800.

Mám pár otázek a problémů:

Jaký je rozdíl, mezi "lake" verzí a "officiální?
Menu se mi při projíždění nabídkami, jakoby seká a celkem ten systém na mě působí dýchavičným dojmem. Nějaké návrhy, nápady, co s tím?
Když mi přijde Facebook (2.0) notifikace, telefon mi zamrzne asi tak na 5 vteřin. Jde to nějak obejít? Zkoušel jsem tam dát nějakou verzi 1.9 a ta mi zase místo jmen, ukazovala jen "facebook user"..

Jinak telefon chválím. Pěkný displej, super výdrž (měl jsem dříve HTC ChaCha) a celkově mi to přijde jako dobrý a doladěný systém. Teprve teď zjišťuji, že vše je krásně provázané a jsou tam maličkosti, co potěší a usnadňují práci. Co se nepovedlo, tak je zadní kryt, který vrže a viklá se. Musel jsem ho vypodložit papírkem, což jsem naposledy dělal u Nokie 32xx :-) Jinak konstrukce se neviklá a působí na mě bytelným dojmem.

Takže díky za odpovědi ;-)

Update: je zajímavé, že ta dýchavičnost se objevuje pouze při procházení nabídkami u dotyku, když používám trackpad, tak se tak neděje
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

1) Mezi "leak" a "Official" verzí systému není prakticky žádný rozdíl. Funguje to tak, že se nejprvé objeví na netu leak verze(v překladu doslova uniklá) a třeba po týdnu tu samou verzi vydá operátor pod svým štítkem a je to official, ale samotný systém už se nemění, někdo to i schválně ověřoval podle velikosti aa počtu souborů. Takže nemá cenu čekat na official a můžeš bez obav instalovat leak verzi jakmile se objeví ;

2) Menu by se rozhodně nemělo sekat, zvlášť ne na Torchi, který má relativně výkonný hardware oproti jiným ostružinám. Zkontroluj jestli nemáš na pozadí spuštěno příliš aplikací (správce úloh vyvoláš podržením tlačítka s logem BlackBerry), případně pokud jsi pořizoval Torche z druhé ruky, tak může být systém zasekaný od předchozího uživatele, v takovém případě bych doporučil udělat wipe, nebo nainstalovat rovnou novější verzi OS ;

3) Opět to vidím na stejný problém, to by se nemělo stávat, řešní viz bod 2) ;
Kyticka_kytickovata
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 22, 2011 20:16
Zařízení: BlackBerry Torch 9800

BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Příspěvek od Kyticka_kytickovata »

Já jsem ho kupoval u T-Mobilu nový. Nepřijde mi, že tam mám nějak extra moc aplikací. Některé jsem i odinstaloval..... Systém jsem tam házel ten poslední 6.0.0.600.... a pořád se to škubne a o aplikaci Facebook raději nemluvit :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

To rozhodně není normální. Pokud bude problém přetrvávat i po reinstalaci OS, doporučoval bych reklamovat.
Uživatelský avatar
Kozlik86
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned zář 16, 2007 12:16

BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Příspěvek od Kozlik86 »

Zdravím, mám problém s BB 9800 Torch.Po stáhnutí a instalaci balíčku BB identity se na app world sice dostanu ale nefunguje mi korektne adresar kde po kliknuti na kontakt se nic nedeje.Po vymazani balicku BB Identity je vse v poradku adresar funguje po kliknuti na jmeno se zobrazi podrobnosti ale zase se nedostanu na app world mate nejake reseni?? diky
Uživatelský avatar
ziza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 10, 2007 8:36
Zařízení: iPhone SE, iPad2 3G 32GB
Bydliště: Valtířov
Kontaktovat uživatele:

BlackBerry 9800 dotaz a problémy ;-)

Příspěvek od ziza »

Já mám verzi 6.0.0.668 a vse jede bez problému. Zkus ho připojit k PC a aktualizovat ...
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů