Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Groundspeak včera vydal oficiální geocaching aplikaci pro Windows Phone 7, kterou si uživatelé ve "vyvolených" zemích mohou zakoupit na Marketplace. Klient nabízí stejné funkce jako verze pro iPhone či Android (zde však existuje mnohem lepší c:geo od carnera :-) ). V současné době je klient dostupný v anglickém jazyce a kromě online navigace ke cache podporuje i možnost stažení dat pro offline lovení.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jiří Tománek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 18, 2011 13:10
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Jiří Tománek »

Aplikaci jsem si zakoupil na marketu, ale je problém s navigováním podle kompasu. Kompas jenom poskakuje, tuhne a není možné se podle něj navigovat. Nevíte někdo jestli se pracuje na opravě, nebo co je to za chybu. Jinak aplikace samotná je dobrá, ale toto je fakt problém. Díky za odpovědi.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

Najdi si na fóru Groundspeaku vlákna věnovaná této aplikaci a pochopíš... Jejich přístup k téhle extrémně drahé aplikaci je až zarážející.
Uživatelský avatar
Jiří Tománek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 18, 2011 13:10
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Jiří Tománek »

Na fórum se mrknu. Je tedy nějaká alternativa? Aplikace na geocaching, která se dá opravdu používat a funguje i s kompasem? Díky.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od starik »

Podle mě je to tím, že zatím žádná aplikace nemá ke kompasu přímý přístup. To bude možné až v Mangu. Mě se tak chovají všechny aplikace, kromě aplikace přímo od výrobce (HTC), která jako jediná přímý přístup ke kompasu má.

Všechny ostatní palikace používají pro "kompas" změnu polohy GPS. Tj. celkem to funguje, když se pohybuješ, ale když se zastavíš, tak je to v háji.

Jinak oficiální aplikace není sice nejlevnější, ale pro mě to byl naprostý převrat, co se komfortu týká. Předtím jsem používal autonavigaci a ruční zadávání POI. Teď už domácí příprava v podstatě odpadla, logovat se dá v terénu, pohoda. Jediné, co nefunguje dobře je ukládání offline keší, to je vždycky o nervy. Dost často se kešky stáhnou, ale objeví se starý smazaný seznam apod.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

Myslím, že ten problém jde trochu dál. Nevím, jak v současné verzi, s tou jsem ještě nelovil, ale v předchozí mi aplikace vždycky po opuštění kompasu ztratila fix a už ho nebyla schopná znovu získat, dokud jsem nerestartoval celý tlf. Pokud jde o komfort, logování v terénu ve skutečnosti není online, pokud to v poslední aktualizaci nezměnili (v changelogu to ale nebylo). Log se uloží a pak je potřeba logy ještě odeslat na server.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od starik »

No, to záleží, jestli dáš save, nebo send a ještě pozor na checkbox Fieldnote. Párkrát jsem se divil, že logy na webu nejsou, ale rozhodně se dá plnohodnotně zalogovat, včetně odhození trackables.

Problémy s fixem a kompasem jsem osobně neměl.

Co se poslední verze týká, tak žádná větší změna. Slibovali zlepšení offline ukládání, ale já měl problémy pořád. Překopali vyhledávání, možnost si pojmenovat hledání, ale ještě jsem to moc nepochopil. A pak zobrazení a přidání do oblíbených. Moc jsem si tu novou verzi neužil, utopil jsem při GC telefon :(.
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Re: Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Kositch »

Takže ta geocahing aplikace nepoužívá k navigovani přímo mag. kompas, který je v každém telefonu?
Uživatelský avatar
Jiří Tománek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 18, 2011 13:10
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Jiří Tománek »

Tak s ukládáním offline keší problém nemám. Kompas od HTC jako jediný funguje opravdu dobře, ale v ostatních aplikacích se nedá používat.
Navigování za chůze sice podle GPS funguje, ale právě při lovu keší se několikrát zastavuješ a potřebuješ ten kompas a správný směr.
Na svém HTC HD2 mám poslední 7720.68 Mango 7.5 CZ, ale kompas má problém pořád. Jestli bude tedy ještě ve finálním Mangu toto opraveno resp. umožněn přístup k internímu kompasu, tak to bude dobré, pokud ne, tak postrádá kompas a navigování podle něj smysl.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon zář 19, 2011 15:13) --
Kositch píše:Takže ta geocahing aplikace nepoužívá k navigovani přímo mag. kompas, který je v každém telefonu?
Ta aplikace by asi chtěla, ale není to (doufejme že zatím) zřejmě umožněno ze strany Microsoftu. Kompas v aplikaci máš, ale nefunguje, takže aplikace jako taková zatím postrádá smysl. Za ty prachy je to celkem podle mě průšvih. Koupíš to, ale nemůžeš to plnohodnotně používat...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

Já si zase nedovedu moc představit, na co je u GC fyzikální kompas. Šipka v aplikaci mě přeci vede ke keši podle GPS, na co potřebuju vědět, kde je sever? Dovedu si představit kombinaci informací z GPS a kompasu třeba pro přesnější zaměření a ukázání ke keši, ale i tak by na to přístup ke GPS byl potřeba.
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Kositch »

Např. u Androida to tak je u oficální aplikace pro GC. GPS je nutné, to tě naviguje a říká jak daleko jsi od cíle a zároven říká kompasu, kde je finální cache. Výsledek je takový, že ten kompas je krásně plynulý a nijak neskáče a navíc ukazuje směr cachingu i v případě, že stojíš na místě a nepohybuješ se. Což tedy ta aplikace pro WP7 neumí, a proto ten kompas skáče jak šílenej :)

Jinak chápu-li to správně, tak v Mangu již mohou aplikace kompas používat?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

Jo, tak tak nějak bych si to představoval :-) Groundspeak sliboval nové fičury pro Mango. Ale při jejich rychlosti vývoje si myslím, že s novým kompasem nenajdeme ani dárky pod vánočním stromečkem :-)
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Robert Varga »

Tak jsem právě zjistil, že ta app je za 3 stovky? :-D Neznáte někdo alternativu?
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

Je to za 245 ne za 300 (ještě ti zbyde na dvě piva). Teď se aplikace nedá používat - je strašně zabugovaná pod mangem. Čekám na update.

Alternativa je: geocaching.com - najdi cache - CTRL+C - CTRL+V do bing map, binglu, gmaps atd... (bing navigace te tam i odnaviguje) :) ja to takhle teď dělám :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

Je za 185 - aspoň pro ty z nás, kdo kupují v dolarech :-)
W_A_V
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 20, 2011 14:50
Zařízení: Omnia 7

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od W_A_V »

Jak zabugovaná? Mě funguje pod mangem bez problému.
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od StepanP »

Naprosto souhlasím. Oficiální aplikace pro Geocashing není vůbec dobrá a nevyhovuje mně. Navíc je i dosti drahá. Ocenil bych aplikaci tipu GCzII - NICQUE, která je legenou na Windows Mobile. Snad se brzy dočkáme i na WP7
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od mimonaut »

V krátké době proběhly dvě nové aktualizace (momentálně verze 2.5.0.0) a konečně je používání bez zásadnějších chyb.. Zakoupeno a spokojenost..
Nechápu (tedy pokud člověk GC dělá), že přijde někomu těch pár stovek moc.. Vždyť je to jedna dvě útraty v hospodě.. Osobně tedy za používanou aplikaci neváhám zaplatit (ale čekal jsem taky, až odstraněj všechny ty otravný bugy..
Jinak GCzII byla super, no nevidim moc velkej rozdíl v použitelnosti oproti téhle oficiální (navíc jsou tady mapy, dokonce i s navigací)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Vlasta W. »

Tato verze jen opravuje bugy, na které naráželi především uživatelé v Německu. Pořád to ještě není verze s podporou pro Mango, takže žádný důvod k radosti. :roll:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od mimonaut »

mě to opravilo chyby s načítáním keší.. vždycky když jsem chtěl načíst seznam, hodilo to černou obrazovku s nějakou chybou.. navíc se keše načítali opravdu dlouho.. obojí už běží dobře a to je dobře.. :) Navíc se viditelně zrychlilo posouvání mezi horizontálními menu..
A v settings je položka Run under lock screen - což jsem považoval za mango featuru, nebo jsem se mílil?
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů