Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od uni »

awacs: něco jako evoluce ti nic neříká (postupný vývoj OS). Tak jako všemi zúčastněnými jistě pozitivně vnímána akce (představení nových produktů). To není výmysl Applu, to dělají i jiné společnosti, ale některým se to tak holta tak nedaří )viz. např. slibotechna nVidia) nebo na to prostě nemají dostatečně atraktivní novinky (Samsung hromada navzájem sotva odlišujících se zařízení).
awacs
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 20, 2009 23:01
Zařízení: Sony Ericsson X1i

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od awacs »

Ale u Applu to není evoluce, ale dohánění něčeho, co konkurence dávno má.
Navíc Samsung se několika modely snaží pokrýt větší spektrum uživatelů - Hi-end, levné modely, modely s klávesnicí apod.
Navíc nevím, proč se nadává na Samsung. Co vím, tak všechny telefony Samsung byly vždy kvalitně vyrobené a fungovaly. Displaye vynikající, nikde nic nevrzalo, atd..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od uni »

Zase měl OS od počátku věci, které neměl jiný OS (např. Appstore, kvalitní audiovideo přehrávač, napojení na iTunes...), nemůžeš vše vidět černobíle.
Tak jako černobíle vidíš zařízení Samsung-. Když zmiňuješ kvalitu zpracování (mno, častá výtka "plasťáci" čemuž SGSII a zvláště jako vlajková loď dává snad i nový rozměr), měl by jsi také jedním dechem dodat vypalování obrazu, problémy s GPS, komplikování vývoje (Samsung a standardy?ha ha ha) 3rd vývojářům, velké prodlevy v uvádění aktualizací....
awacs
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 20, 2009 23:01
Zařízení: Sony Ericsson X1i

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od awacs »

Osobně občas pracuji s iPodem touch. Nevím, ale mě připadá, že iTunes nejsou žádná výhoda. Audiovideo přehrávač beru, protože je to prakticky iPod, ale proč si kupovat iPhone za nehorázné peníze, když si mohu koupit iPod za polovinu a mít k tomu telefon za čtvrtinu?

Neříkám, že je Samsung bezchybný, ale SGSII nedostal všechna ta ocenění za nic (např evropský mobil roku). Ono je to na obě strany, také se může zmínit slavná antena-gate u iPhonu. Neskrývám to, že telefony Apple nemám rád, protože mi připadá, že mánie kolem nich je naprosto neopodstatněná. Jak jsem říkal už dříve, iOS mi připadá neotevřený jako JAVA na starých telefonech. Přímo nesnáším, když mi nějaký systém něco vnucuje a dělá sám od sebe (to platí i pro Android, ale tam je to v menší míře).Už jsem to jednou psal a napíši to znovu, zlaté WM6.1 :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od uni »

Tak iTunes je obrovská výhoda, je to neskutečný zdroj audiovizuálního obsahu (ne pro čecháčka), ke kterému iPhone od počátku unikátně otevřel cestu. Pokud máš na mysli iTunes app, jde o preference, ale ostatní synch. aplikace na tom rozhodně nejsou lépe (ehm., taková WMP, Kies....). Takže je to vcelku jedno.
Já tedy s iPodem nepracuji, přijdu domu, někdy ho připojím ke kompu, ono to přes iTunes app sesynchronizuje auditéku, zaktualizuje aplikace (příp. přenese podle toho, kde jsem jsem ji nainstaloval jako první) a pak někdy odpojím a iPod odnesu. Nevím, kde mi v celém procesu iTunes app překáží?

Tak porovnávat iOS (prakticky z nejmodernějších mobilní OS vycházející ze stolní verze) s Javou (na kterou hromadu let nikdo nešáh a je totálně mimo aktuální dění) je neskutečný úlet:-) A pokud myslíš uzavřenost OS vůči uživatelům, tak měřítko "má to widgety, je to otevřené, nemá to widgety, je to uzavřené" je také pěkně padlé na hlavu.
AlienMatej
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 25, 2011 0:53
Zařízení: Galaxy S2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od AlienMatej »

Mňa zabilo keď som bol s nejakými ľuďmi, vytiahol Samsunga Galaxy S jednotku a hneď sa pýtali že či to je iPhone 3GS :tlem:
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

To by mně taky zabilo, už jen proto, že je tam nápis samsung velkej jak kráva.
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a

Příspěvek od skejpa »

To se mi stava casto... a taky mam nad displejem LG :-) Ja na to odpovidam "ne, tohle je novejsi. Dvoujadrovej procesor a os android." Oni tomu nerozumi ale usadi je to :-D
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Cleric »

Tady něco nového o zákazu. Nakonec to pro Samsung nebude až tak horké jak to vypadalo na začátku.
VIZ zde http://www.androidmarket.cz/ruzne/samsu ... -9-zamitl/
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od YAMATO »

V čem se sakra liší galerie fotek v Samsungu od standardní Androidí?
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

Vůbec v ničem , je to jedna a ta samá, akorát apple za to žaloval pouze samsung.
awacs
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 20, 2009 23:01
Zařízení: Sony Ericsson X1i

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od awacs »

Protože Samsung je jediný, který Apple předbíhá v prodejích, tak se jej snaží zastavit. Pokud má identickou galerii, tak by dávala rozum žaloba na Google, ale ono je to na Samsung, tak to je o prodeji. Kdyby mělo prodeje LG, tak to bude LG, apod...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Jiří Hrma »

Cleric: To už tu je o 4 strany zpět :)
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 05#p220428" onclick="window.open(this.href);return false;

awacs: :like: s tím názorem naprosto souhlasím a také si myslím, že to tak je.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Cleric »

@Jiří Hrma: Já to vložil hlavně pro ty co neumí anglicky.

Taky mi to tak přijde, že se Apple snaží omezovat úspěšnost Samsungu.
libich
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 07, 2007 8:35
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od libich »

Teď jen čekám, až někdo patentuje princip dýchání člověka a kdo bude chtít dýchat mu bude muset platit nebo se muset udusit.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od NeoPlex »

ta galerie me taky prave zaskocila... To je naitivni vec cisteho androidu...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od uni »

awacs: no s tím předbíháním opatrně:-) Samsung počítá prodané tablety na desítky až stovky tisíc (Galaxy Tab-totální propadák až Samsung radši uváděl vyexpedované jednotky, nikoli prodané), Apple na miliony. SGSII má za sebou tak 3miliony (zdaleka nejúspěšnější model v řadě Galaxy na trhu), vrchol za sebou. Apple objednává 45milionů iPhone 5:-) Tady jde spíše o to, že Samsung se prostě nejvíce okatě opičí po Apple, tak je logicky první na ráně.
AlienMatej
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 25, 2011 0:53
Zařízení: Galaxy S2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od AlienMatej »

libich píše:Teď jen čekám, až někdo patentuje princip dýchání člověka a kdo bude chtít dýchat mu bude muset platit nebo se muset udusit.
Ver tomu že to tak raz bude. Dôvod je ekologický problém... vyrúbajú všetky stromy a my zachviľu nebudeme mať čo dýchať a tak sa budú sadiť geneticky modifikované stromy aby nám rýchlo vyrástli inak by sme sa dovtedy udusili. Zachvíľu ale nebudú financie tak si to nechá niekto patentovať a z toho zarábať strašné prachy z ktorých aj tak len štvrťku použije k zasadeniu nových stromov alebo planín ktoré nám najviac produkujú kyslík. Stačí si pozrieť film Home a hneď budeš vedieť o čo ide ;)
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

uni: Napsal jsi pěknou hloupost až už je to trapné , samsung se v ničem neopičí a bylo to prokázáno, jeho design plně vychází z nedotykových telefonů, který dávno vyráběl před iphonem. Ano iphone je jen jeden model, proto se toho modelu prodá nejvíc, samsung to dělí mezi spoustu modelů ,celkem je však samsung větším výrobcem telefonů. Galaxy tab nebyl žádný propadák , když to byl druhý nejprodávanější tablet, on to byl spíš zvětšený telefon. Ale zase musím uznat, že když jsem ho měl pujčený tak jsem byl překvapen o kolik toho umí víc , než můj ipad, ale částečně je to způsobeno propracovanějším systémem android, se kterým jde na rozdíl od ios dělat téměř vše. Tak že taky jde o to, co za své peníze dostanu a faktem je , že za míň peněz se dá poridit lepší telefon od samsungu , než iphone.
Grom51
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 30, 2011 20:54
Zařízení: ME75

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Grom51 »

Vyjeba*ost applu nemá obdoby a těch soudů taky. Za chvilí si budu muset z baráku vyndat elektriku bo ČEZ porušuje patent :D
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů