Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Tonda512 »

7luke_com: A iPad není designově podobný JooJoo?
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

marcelkorv: slepej nejsi? neni to divný, že iP 3G mel zaoblené rohy a zaoblené směrem na záda a SGS to má taky+sjedno tlačítko na středu... a iP 4 má zeoblené rohy, ale strany zkosené kolmo dolu a SGS2 to má taky ... to neni náhoda...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Standa »

milennium: není patent a vývoj jako patent a vývoj. Kdyby Apple přišel s technologií, která při stávajících hw parametrech ušetří třeba 40% baterie, načež by přišel Samsung a tuto novinku zkopíroval, byl bych naprosto na straně Applu. Ale pokud jde o naprosté kraviny jako vzhled tabletu nebo posunování objektů na obrazovce (které jsem si já mimochodem amatérsky a primitivně programoval ještě před prvním iPhonem), tak se můžu jen Applu vysmát, protože to je pod úroveň, a zrovna v těchto "technologiích" ani náhodou nejsou miliardy, ale možná tak slabé tisíce.
Jistě, kdybych byl jablečný akcionář, budu kvičet blahem - reklama zadarmo, prašule, no prostě paráda. Jenže já jsem zákazník, a z tohoto pohledu vidím jen tu prkotinu, kterou si Apple nechal patentovat a jak velký kolem toho dělá humbuk :-)
7luke_com
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 20, 2010 22:36
Zařízení: Samsung Wave Metallic Black 34 GB, iPhone 4 32 GB

Samsung nesmí v Evropě prodávat Mmodely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od 7luke_com »

Tonda512: Myslíš JooJoo, tu megaparodii, ano? :grin: http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... o-zklamani" onclick="window.open(this.href);return false; - který sám již vycházel ze zvětšeného Apple konceptu a absolutně nechápu, kde jsi přišel na to, že ho kopíruje iPad ? Stejně jako ti chytrulíni, co vyrukovali se Slate - Slate byl o pár dní dříve uveden, ale to už měl dávno Apple vše uvařené.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od uni »

Opravdu je jakákoli diskuse o tom, kde Samsung bere inspiraci (od Kies (dřívější verze) přes produkty, GUI a balení po Badu) zcela irelevantní. Je to do očí bijící a Applu prostě došla trpělivost (a jistě se mu to hodí do krámu v konkurenčním boji). Vymyslet se dá plno věcí, tak jako se odlišit (zajímavé, že např. HTC (ačkoli takový Pucciny...) nebo SE jsou toho schopni) mnoha způsoby (Acer měl sympatickou snahu např. u home obrazovky, bohužel ne už um). Tak jako je irelevantní neustálé omílání, že si někdo měl patentovat čtyři kola a volant.

Edit: a to, že Apple jde takhle tvrdě proti dvornímu dodavateli součástek jasně naznačuje, že je si sakra jistý v kramflecích, takže to asi nestaví na "obdélníku na bílém pozadí". Kdo ví, jak dlouho sbíral podklady a důkazní materiál k žalobám.

No, jistě nemá radost z Androidu - Google (akvizice Motoroly), iOS - Apple (patentní spory) ho také jistě nenadchnou, WP7 - MS (rve to do Nokie a přes ni do operátorů), Symbian a WM hodil přes palubu dávno... Asi je čas, aby se Samsung ukázal, jaké má koule, s Badou a s omalovánkami (AMOLED).
7luke_com
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 20, 2010 22:36
Zařízení: Samsung Wave Metallic Black 34 GB, iPhone 4 32 GB

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od 7luke_com »

Příspěvky o volantu, 4 kolech a televizní obrazovce jen odhalují "inteligenci" , případně "zralost" jejich autorů :idea:
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung nesmí v Evropě prodávat Mmodely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mino »

7luke_com píše:Tonda512: Myslíš JooJoo, tu megaparodii, ano? :grin: http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... o-zklamani" onclick="window.open(this.href);return false; - který sám již vycházel ze zvětšeného Apple konceptu a absolutně nechápu, kde jsi přišel na to, že ho kopíruje iPad ? Stejně jako ti chytrulíni, co vyrukovali se Slate - Slate byl o pár dní dříve uveden, ale to už měl dávno Apple vše uvařené.
Z akého zväčšeného Apple konceptu? Daj nejaký dôkaz kde Apple pred januarom 2010 verejne prezentoval nejaký koncept tabletu.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

Právě, že nejsem, samsung měl dolní rohy více zakulacený ,než horní, navíc dole mel vystouplou bradu, hranatý tlačítko je diametràlně odlišný od kulatýho a samsung má ještě dvě tlačítka navíc a sgsII nemá hrany kolmo, ale zakulacený.
tessier-ashpool
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 24, 2011 17:27
Zařízení: Samsung Galaxy S2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od tessier-ashpool »

Ještě, že jsem to stihl koupit si hezčí, tenčí a funkčnější telefon bez loga "jabka".

Tohle nejvíc odse*ou koncoví zákazníci, kteří chtějí něco jiného než iPhone....
umiyaki
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 30, 2011 9:41
Zařízení: Samsung S8500 Wave

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od umiyaki »

Nechápu proč se tady rozčilujeme. Pokud je Apple v právu, tak mu soud(y) dají za pravdu a zatím se tak děje. I kdyby vývoj jednoho konkrétního patentu stál jeden dolar a patent byl jak chceme obecný, má Apple plné právo podat žalobu stejně, jako každý z nás může žalovat souseda, že mu krade přes plot hrušky. S reakcemi typu "naděláte pro pár hrušek" se jděte bodnout.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od -pekr- »

No, OSNews.com o tom reportuje trochu jinak. Z toho co jsem pochopil, tak se to nakonec týká pouze jednoho patentu, a tedy té galerie obrázků. A spíše než Samsungu se to týká Androidu obecně. Tak se divím, že nejdou i po jiných výrobcích droidích zařízení.

Samsung se již údajně nechal slyšet, že tu aplikaci pozmění, a žáden zákaz prodeje se tak konat prý nebude. No uvidíme:

http://www.osnews.com/story/25098/Apple ... st_Samsung" onclick="window.open(this.href);return false;
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

Ano a navíc ve skutečnosti šlo o více patentů a v těchto samsung vyhrál. Galerii prostě nahradí jinou a je po problému.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od htcjirka »

Takhle to dopada, kdyz nekdo jako Apple neunese konkurenci,ze je nekdo uspesny ne-li uspesnejsi.Zacne si patentovat a narokovat postupně vsechny bezne veci.Pan diktát zacne diktovat i ostatnim.Je dulezite, aby nejen Samsung si to nenechal libit.
Djaak
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 24, 2011 17:39
Zařízení: Galaxy SII

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Djaak »

No vzhledem k tomu, že platnost je až o října, tak si myslím, že oba výrobci si akorát dělají reklamu a plní přední stránky zpravodajských webů. Samsung s tím něco do října provede, telefony se budou prodávat dál. V říjnu se budou představovat nové modely a je třeba trochu popohnat prodeje starých modelů. iPhonista si stejně nekoupí Samsunga a já si nikdy nekoupím iPhone, byť jsem už měl 3GS.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od elcrys »

Třeba tato kauza donutí výrobce zase k nějakému posunu v chápání mobilního telefonu. Lesklá umatlaná placka bez tlačítek tu byla už dost dlouho. Tvrdit, že Samsung (a vůbec většina výrobců) neparazituje na slávě Apple produktů a nekopíruje je, by bylo lhaním si do kapsy. Je dost možné, že nebýt iPhone, Samsung stále vyrábí véčka (nic proti nim).
merrsk
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 24, 2011 17:43
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od merrsk »

Ten rozsudek není v němčině ale v holandštině!:)
hellwet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 02, 2010 13:40
Zařízení: Samsung Galaxy S3 + iPad 5 128GB

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od hellwet »

ale k*rva ale ma uz stve ja som si chcel o rok zobrat galaxy s2 na pausal :grin: ale fakt apple to uz troska prehnal a ja viem preco :D. Lebo sa bal ze ho samsung predbehne s tymi predajmy tak si nieco taketo vymislel ale cely tento sud je podla mna jedna velka blbost
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Kasprik »

Jojo né vždy se vyplatí kopírovat a ještě do bakelitové krabičky. Číňani by se měli poučit a přijít s něčím svým a originálním.
ufon_68
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 31, 2011 10:24
Zařízení: tajne

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od ufon_68 »

Budme obektivni, pokud existuji nejake patenty, je zcela v poradku ze jsou vyuzivany spolecnostmi na ochranu svych vynalezu, ci fungujicich konceptu. Na konec, neni to drzitel patentu, ale nezavisly soud, ktery rozhodne o tom, na ci strane je zakon.

Osobne mam spis problem s tim, jak obecne zalezitosti lze patentovat, nez s tim, ze nekdo kdo patent ziska vyzaduje to, aby byl dodrzovan.

Zajimava bude situace ve chvili, kdy se proti apple obrati google, ktery udajne mnoho patentu nyni s nakupem motoroly ziskal. Myslim, ze pokud google neco na apple ma, budou jeho androidi zakaznici ocekavat, ze toho proti apple vyuzije aby jej usmernil a ochranil svoje zajmy jakozto vyrobce systemu android.
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

jenže android je zadarmo...googlu nikdo neplatí nic za to, že ho používá, ale googlu platí ti, kdo si dají do Androidu nějakou reklamu...takže nevím, proč by google měl cokoliv vytahovat na apple, když v podstatě tím, že uživatelé iOS používají jejich aplikace zase dělají reklamu googlu...
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 58 hostů