Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Richard Streit
redaktor
redaktor
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 03, 2011 18:50
Zařízení: Samsung Galaxy S4, iPad mini

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od Richard Streit »

Korejský Samsung nám v nejbližší době naservíruje další špičkově vybavený smartphone, který ponese název Hercules a s největší pravděpodobností se stane nástupcem oblíbeného modelu Samsung Galaxy S II. Podle dostupných informací se můžeme těšit na 4,5" Super AMOLED Plus displej s WVGA nebo HD rozlišením. O bezproblémový chod aplikací se postará dvoujádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz (zřejmě Qualcomm Snapdragon APQ8060). K dispozici bude 1 GB operační paměti RAM, na zádech telefonu nalezneme fotoaparát s rozlišením 8 MPx schopný též pořizovat videa ve fullHD rozlišení (1080p). K ukládání dat bude sloužit interní paměť s kapacitou 16 GB a kdo bude chtít pro svá data více prostoru, využije slot na microSD karty.

obrázek

Konektivitu budou zajišťovat moduly Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth 3.0, GPS a jistě každého potěší i přítomnost čipu NFC. Pro prohlížení multimédií na televizoru využijete MHL konektoru, který kombinuje microUSB a HDMI do jediného portu. Rozměry telefonu budou podobné jako u Galaxy S II. Samsung Hercules bude používat operační systém Android ve verzi 2.3 Gingerbread obohacený o grafickou nadstavbu výrobce TouchWiz 4.0. Přesný termín vydání zatím Samsung neuvedl, ale zřejmě se dočkáme v druhé polovině října. Co na něj říkáte? Nám se nový Hercules velice líbí!

Zdroj: AndroidAuthority
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od Kot3l »

Od Exynosu ke Snapdragonu? A tomu říkají nástupce?? To se do mojí noty teda netrefili ;) Nicméně telefony s HD rozlišením vítám s otevřenou náručí, WVGA sice bohatě stačí, ale když je teď všechno HD... Pořád ale čekám až se nějaký výrobce utrhne a investuje do baterií, abychom o našich zařízení opět mohli tvrdit že jsou mobilní. A ICS by mu slušel víc.
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od prcko »

Neviem si pomôcť ale strašne mi to pripomína nexus s
VladimirSE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 21, 2008 22:30
Zařízení: HTC Desire 8GB

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od VladimirSE »

Tak ja si tiez neviem pomoct a pripomina mi to klon iPhonu s Nexus S. Oproti tomuto je Galaxy S II uplne ze Boh.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od marcelkorv »

Já si teda nemyslím, že se jedná o nástupce galaxy sII, ale je to jen další varianta nejspíš pro nějakého operátora v usa. Jinak to vypadá dobře, ale určitě je to širší, než sII, aspoň na fotce. A s těma baterkama je to pravda, mně vydrží přez den v pohodě a na noc automaticky do zásuvky i když tam mám ještě třicet procent. Asi ještě nejsou technologie tak daleko, aby se výdrž podstatně zvýšila, mně by pro začátek stačilo, kdyby nabíjení trvalo do půl hodiny.
kultus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob čer 25, 2005 11:12
Kontaktovat uživatele:

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od kultus »

rozhodne bych si pockal na oficialni predstaveni a zdrzel se vyhlaseni o nastupci samsungu GS2 vzdyt je na trhu jen 4 mesice a navic herkules nema krome displeje nic navic tohle neni nastupce SGS2!!! pouze dalsi model do portfolia pro lidi kterym nestaci 4,3" displej...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od NeoPlex »

tohle se mi tez jevi jako novy Nexus v podani Samsungu. Qualcomm mi prijde pri nejmensim jako nesmysl. Tohle Samsung do high end zarizeni nedava. A uz vubec si nemyslim, ze se jedna o nastupce SGII, na trhu je teprve par mesicu, nedavno teprve predstavili bilou verzi a ted by to zabili nastupcem? Zvlast kdyz SGII dobre vydelava.. no proste se mi to nezda.
ZD3ND4
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 09, 2011 21:23
Zařízení: Vše co je

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od ZD3ND4 »

Nechápu co je v dnešní době za modu mít čím dál tím rychlejší procesor mám SGS2 a ten je dostatečně rychlej spíš by měli zapracovat na baterce na co mi bude 1,5Ghz když mi vydrží telefon 5 hodin provozu? už ted mi vydrží 8 hoodin.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od uni »

Tak s SGS II se dá pořídit rozšiřující baterie, takový "jacket", který by měl zdvojnásobit výdrž a zařízení je s ním vcelku kompaktní. Stojí 2litry, kdyby chtěl někdo pindat, že příslušenství k Applu je drahé....;-)
hellwet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 02, 2010 13:40
Zařízení: Samsung Galaxy S3 + iPad 5 128GB

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od hellwet »

tak to je uz ina supa ale zase sa samsung opici po htc konkretne desire s neviem co s tym chce dokazat
Mr Justice
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 25, 2011 10:34
Zařízení: Nokia C7

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od Mr Justice »

Hm, radši bych viděl něco podobného s tak 3.7" displejem, aby se to dalo třeba pohodlně držet a ovládat jednou rukou + výdrž lepší jak netbook. Jádro sem, GHz tam, RAMka tamtudy a baterka jak z roku 123 :roll:
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od marcelkorv »

Podoba s HTC desire? Ani jeden prvek se mu v ničem nepodobá. Někteří lidé jsou schopni vidět i v praseti koně.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od bkf1 »

Podle specifikaci bych rekl, ze to nebude nastupce, ale jen jakasi alternativa (stejne jak treba bylo Galaxy SL).
Jinak DESIGN ani nema smysl komentovat :???:

TO marcelkorv:
Pravda pravdouci :)

PS: Kdyz se tak jeste divam na specifikaci, tak mi pripada ze spise patri k Celoxu a ne k Herkulesovi...
Pepe86cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 08, 2011 18:17
Zařízení: Samsung Galaxy S2, Nokia N900

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od Pepe86cz »

ZD3ND4 píše:Nechápu co je v dnešní době za modu mít čím dál tím rychlejší procesor mám SGS2 a ten je dostatečně rychlej spíš by měli zapracovat na baterce na co mi bude 1,5Ghz když mi vydrží telefon 5 hodin provozu? už ted mi vydrží 8 hoodin.
Tak, tak souhlasim. Mam taky sg2 a baterka pri provozu vydrzi tech 7-8 hodin.

Nicméně mně telefon hercules prijde jako fejk. Proc by se vraceli ke ctyrem tlacitkum?

Jinak Android docela zklamani. Uzivatelsky mene nastavitelný nez na maemu pet ac je na nej asi 250x vic aplikaci. Na maemo5 bylo tisic aplikaci a bohate to stacilo.

Dale mi telefon zacal pripominat stary spatny windows mobile 5-6, nekolik restartu za den, vcetne neprobuzeni rano kvuli zadrhnuti systemu, pady netu ci aplikaci atd. treba vcera mi z niceho nic vyndal vsechny aplikace ze slozek.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od marcelkorv »

Jak jsem již napsal, bude to nejspíš jen další varianta pro nějakého amerického operátora a pro ně samsung dělal vždy čtyři dotyková tlačítka. Už to tak bylo v případě galaxy s.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od carnero »

Zcela jistě se jedná o nástupce či doplněk multimediálních přehrávačů Samsung Galaxy S WiFi. Totiž APQ8060 je variantou MSM8x60 bez WCDMA/UMTS modulu.

MSM = Mobile Station Modem
APQ = Application Processor Qualcomm
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od bkf1 »

To ja si nemyslim, ze to bude ciste do multimedialnich prehravacu kdyz APQ8060 podporuje minimalne GSM...
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od carnero »

APQ podporuje totéž co MSM, ale problém je v tom že neobsahuje vůbec nic, co by tu podporu využilo. Takže buďto to bude multimediální přehrávač, nebo v tom bude nestandardní bezdrát. A nebo informace je chybná a nebude v tom APQ. Osobně se spíš přikláním k tomu, že to bude "Galaxy S II 4G" - multimediální přehrávač bez telefonu ale s WiFi a LTE nebo WiMAXem pro data (takže první dvě možnosti).
tomulinek
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř srp 19, 2009 15:23
Zařízení: Galaxy S3, Transformer, Xoom 3G

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od tomulinek »

@uni: Proč kupovat drahou baterii zvětšující Galaxy S2, když je možné zakoupit úplně obyčejnou, náhradní (na eBay ad. hodně levně) – na vícedenní cesty se do tašky vleze, v kapse pak nabobtnalý S2 netlačí. Když už je tak lehký a tenký, proč to kazit. PS: Stejně jsem to dělal s HTC HD2, který nevydržel ani intenzivní den na cestách.
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Samsung Hercules: Nástupce Galaxy S II na prvních snímcích

Příspěvek od anawarr »

to je fejk.... bez komentáře
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů