Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Pajda
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 22, 2011 15:16
Zařízení: SonyEricsson

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Pajda »

Zdravim vsechny,

HTC Desire Z je pro mne urcite lakava volba. Nicmene cenove vykyvy jsou dost velke - z oficialni ceske distribuce ceny vetsinou nejdou pod 11k, z neoficialni distribude se dostaneme dokonce pod 8k. Je mi jasne, ze muzou nastat problemy pri reklamaci telefonu a jine trable, me spise zajima jina vec:

Baleni HTC Desire Z je stejne pro oba typy distribuce, nebo se muzou lisit?
Koupil jste nekdo Zetko z neoficialniho zdroje (napr. Mobilsok, 1-2umobil, mobilTEL apod.)?
Pokud ano, jake jsou vase zkusenosti s temito prodejci? Dorazil telefon v poradku? Bylo baleni kompletni? Apod.

Ostatne, jaka jina rizika muzou nastat, pokud si vyberu takovyto telefon, z neoficialni distribuce, kdyz je jeho cena radove o ctyri tisice mensi? Polozim-li otazku jinak, jake mam vyhody z toho, ze priplatim ctyri tisice za v podstate stejny pristroj?

Diky vsem za nazory!

Pajda
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Cleric »

Pokud tě zajímají názory uživatelů, tak si pročti toto.
http://obchody.heureka.cz/mobilsok-cz/recenze/
http://obchody.heureka.cz/1-2umobil-cz/recenze/
http://obchody.heureka.cz/mobiltel-cz/recenze/

EDIT:
Pokud zakoupíš ofiko distribuci, máš jistotu, když se ti něco na telefonu zmrší. Dostaneš peníze zpět nebo ti to opraví. U neofiko s tím můžeš mít velké problémy. A na konec nebudeš mít ani prachy ani telefon.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tazz1 »

Mě by spíše zajímalo jaké jsou rozdíly v kvalitě zpracování, zda je jiná klávesnice a případně v čem je jiný systém.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od htcjirka »

Kvalita je stejna a HTC pouziva pro vsechny lokace QWERTY klavesnici.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Thompson »

Radši si kup třeba měsíc starý Z z aukra za 9 z ofiko distribuce.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tazz1 »

@htcjirka : díky, něco takového jsem chtěl slyšet

@Thompson : aukro sleduji, ale bohužel se tam taková nabídka nevyskytuje. A pokud je vše stejné, tak proč kupovat za 9, když můžu mít nový za 7.7
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Thompson »

Proto abys měl jistotu že i za 2roky ten telfon reklamuješ a nebudeš si muset cokoliv koupit sám za ND?1300kč je za klid celkem směšná suma.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tazz1 »

Tak namonec mám "dovoz" za 7,7K, ale přitom mám normální záruku do všech autorizovaných servisů. Prý to HTC takhle má, že je jim úplně jedno, kde se telefon koupil a odkud se dovezl. Na pojem čedý dovoz si prý hraje jen a pouze Nokia.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Tak tomu pravdu nevěř ;-) a za druhé autorizovaný servis HTC je v ČR jen jeden. Ale pokud věříš tomu co ti napovídali, tak ti to vyvracet nemůžu :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od htcjirka »

Tazz1 píše:Tak namonec mám "dovoz" za 7,7K, ale přitom mám normální záruku do všech autorizovaných servisů. Prý to HTC takhle má, že je jim úplně jedno, kde se telefon koupil a odkud se dovezl. Na pojem čedý dovoz si prý hraje jen a pouze Nokia.

Obcas kdysi zezacatku platilo,ale situace se davno zmenila a i htc si na to hraje.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tazz1 »

no je to normální "český" záručák - porovnáno s kamarádem. Tak případně uvidím. I když doufám, že nikdy nebudu muset nic reklamovat.
DuckDaffy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 27, 2011 23:14
Zařízení: HTC Desire Z

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od DuckDaffy »

Taky neoficiální distributor...
http://obchody.heureka.cz/esomobil-cz/recenze/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mimochodem, na webu nyní uvádějí cenu 5949,- Kč.
http://www.esomobil.cz/eshop/cs/mobilni ... c-desire-z" onclick="window.open(this.href);return false;
Po objednání mi volali, že jej nemají skladem, ale že jsou jej schopni zajistit z nějakého jiného zdroje, že to ale bude dražší (+231 Kč) a navíc, že to nelze vyzvednout v Brně, jak jsem původně chtěl, takže ještě poštovné (+145 Kč).
Telefon přišel dnes, ale je z Polska, chybí mu microSD karta, nemá český návod (jen "rychlý průvodce") a byl v něm Android v2.1.
Po dvou updatech se dostal na v2.2.1, ale dál to nejde, i když už má být v ČR dostupná v2.3.3.

Upřímně řečeno jsem zklamám a bojím se domýšlet, jak by probíhala reklamace, když jsem si (až nyní) přečetl reakce na Heuréce...
streki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned říj 16, 2005 16:16
Zařízení: HTC EVO 3D, 2.3.4, 16GB Kingston class 10

Re: Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od streki »

Ale zase si usetril. :)
pandracek
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 12, 2011 9:14
Zařízení: Desire Z

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od pandracek »

ahojky. Ja jsem si objednal tel pres 1-2u mobil a hruza. sice cena s postovnym cca 6200kc!!! perfekt. ale prislo mi desire z BEZ moznosti ceskeho jazyka! coz je pro me na pytel. bohuzel nikde nepisou ze nejsou urceny pro nas trh! pochazeji z Holanska kde je stoji par kacek!! ihned jsem volal do HTC a podle cisel mi rekli ze tam nejde nahrat cestina!!! a legalni cestou to proste nejde. takze kdyz bych to prekopal prez komp je ihned po zaruce. poslali mi mailej protokol pro prodejce aby mi vratil penize ze to neni pro nas trh. jenze hadat se s nima posilat jim zbozi a doufat ze nekdo vrati penize se mi nechce. a kdyz se neco stane s tel? na to HTC odpovedelo ze tady mi to neopravi!! jen v Holansku. takze supr a nevim co delat. doporucuju si overit odkud tel pochazi driv nez se zakoupi.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tazz1 »

Divne, ja tam cestinu normalne mam.
Tx iv
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 19, 2014 17:24
Zařízení: notebook

Oficialni nebo neoficialni distribuce?

Příspěvek od Tx iv »

http://1-2umobil.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

NEJHORŠÍ SERVIS VŠECH DOB! NIC U NICH NEKUPUJTE! Jakmile dojde na reklamaci je problém. Neochotný personál a jen sliby.

1) půl ruku mi slibovali vystavení faktury. Komunikace po emailu byla na hranici vulgárnosti, nebo nekomunikovali vůbec.. fakturu mi nevystavili!!! I když mi ji slibili i telefonicky, a to několikrát! Personál snad nevystudoval ani základní skolu. Hrůůůza!
2) Na reklamaci jsem jim dával telefon i s nabíječkou. Nabíječku mi nevrátili i po o opakované výzvě! ZLODĚJI! Dávejte si pozor, co píšou do reklamačního protokolu!

Pokud mají něco o pár korun levnejsi, není to důvod nicit se nervy hroznym servisem! S horsim obchodem jsem opravdu nemel tu čest!

Mimochodem připravuje se na ně podání hromadné žaloby!
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů