Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Jiří Hrma »

Internetem kolují další spekulace ohledně nového iPhone (4S/5), podle kterých by se měl na pultech amerických obchodů objevit už 5. září. O měsíc později se počítá se zahájením prodeje v dalších zemích. Pokud by tato informace byla pravdivá, mohli bychom se nového telefonu s jablkem ve znaku v České republice dočkat už 5. října. Zvěsti o datu uvedení dalšího iPhone na trh jako první publikoval server iPhoneItalia, který prý informaci získal od dobře informovaného zdroje u operátora Swisscom.

obrázek
Ilustrační obrázek
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od GreenArrow »

Ten ilustrační obrázek je pěknej,tak by se mi novy iPhone libil
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj mně také, větší displej by se hodil.
Johnny
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 17:41
Zařízení: HTC TyTN (cihla)

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Johnny »

Já si myslím, že displej zůstane 3,5...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Standa »

Vzhled se mi taky líbí. Počínaje čtvrtou verzí jabko konečně nevypadá jako za $20 + free shipping :-)
No a větší displej bych chtěl taky. Tyhle maličké jsou pro mě jeden z hlavních důvodů, proč Apple nekoupit.
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Kot3l »

No tohle je mnohem lepší než ten render kde to ani nemělo okraj po bocích... to byla hrůza. Řekl bych 3,8", víc už by museli hodně zvětši rozlišení aby zachovali velké PPI.
Mimochodem od kdy je ze smartmánie drbárna? :D
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od anawarr »

GreenArrow píše:Ten ilustrační obrázek je pěknej,tak by se mi novy iPhone libil

jj, celý samsung galaxy s2 :tlem:
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od premikkoci »

ano umí.. Ten tvůj soused je slepý? Už jenom rozlišení je daleko jinde než u SAmoledu, který má maximálně lepší černou..
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od GreenArrow »

Apple nikdy nechtěl dát amoled do iphonu,Apple si mysli že IPS je lepší jako amoled
Edit: já mám teda opačnej názor,moje Nokia e7 s amoledem ma ten displej proste lepší a nezáleží na rozlišení
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od premikkoci »

tak pak máš asi nějaký jiný amoled :D...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od htcjirka »

Barvy jsou u Amoledu moc prebarvene,prepalene a kdyz to porovnate s realitou, na kterou koukate svyma ocima, tak svet tak barevny neni ani nahodou..Takze jedina verna oproti realnemu svetu je jen ta cerna..
Muthor6
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 09, 2008 12:09
Zařízení: Nexus S
Kontaktovat uživatele:

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Muthor6 »

Na ThisIsMyNext (stará Engadget banda) psali, že design bude úplně odlišný, jelikož se vedení Applu už nelíbí. Nejspíš kvůli spojení s Antennagate. Takže myslím, že bude vypadat jinak než na ilustraci, ačkoliv mě by se tak taky líbil :-D
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Thompson »

Až budete znát rozdíl mezi IPS displejem a TN Amoledem, pak říkejte co je lepší...
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od L4RRY »

2 Focusx: barvy na samoledu jsou opravdu prepalene myslim, ze ubrat trochu na sytosti by jim urcite pomohlo a rozliseni IPHONE 4 vs. Omnia 7 je opravdu znat, ve prospech IPS ,kdyz se poradne podivas...
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od javak810i »

Hmm, na další iPhone se celkem těším. Snad bude zas kvalitní konstrukce a odstraní se problém se signálem. Nejsem si ale jistý, jestli na záda dávat opět sklo, to není moc šikovné. Kažopádně i přes velký krok iOS5 kupředu (tedy spíš braní toho lepšího z jiných OS, např Android) si ho stejně asi kvůli tomu os nekoupím. Měnit za to můj SGS2 asi nebude mít smysl.

htcjirka: Ono dohady o AMOLED/(S)LCD/IPS jsou furt o tom samým... Normálně s tebou témeř ve všem souhlasím, ale teď nikoliv. Ano, dřívější verze Amoledu měly problém s vypalováním, hrubým rastrem díky subpixelům a celkem nepřirozenými barvami. Sám si říkal, že si na čas Galaxy S2 měl, tak nechápu, jak dokážeš tvrdit, že je display u Arcu lepší. Já samozřejmě používám nejnižší barevné nastavení "Videoclip", kde se barvy dosti blíží realitě a rozhodně nejsou přepálené. Kdybych to měl srovnat, tak jsou asi tak přesaturované, jako jsou barvy na LCD "vyblité". Takže to je tak 50/50, ale SuperAMOLED Plus má výhodu v tom, že černá je skutečně černá (a spotřebovává při tom minimum energie), má lepší odezvu a čitelnost na slunci. U mě zatím vede a díky vývoji Samsungu se už teším na další generaci. Co se týče rozlišení, tak to je opravdu jediný argument, čím se každý majitel iPhonu 4 (nebo nově HTC Sensation) ohání. Pokaždé vidím nápis: "hmm, to je sice pěkný, ale má 326ppi?". Ono to zas taková nevýhoda není. Apple neberu, je to 4x vyšší a aplikace s tím nemají problém. Ale třeba v komentářích k hrám a aplikacím občas narazím na post majitele Sensationu, že mu to běží v okně, nebo neběží vůbec, atd. TUTO generaci mobilů mi ještě WVGA stačí. Na interent je to v pohodě (narozdíl od takového 640x360 u Nokií, kde se musí horizontálně scroolovat). S příchodem Ice Cream Sandwich to už asi bude lepší, takže pak vyšší rozlišení ano. Navíc Samsung možná ani vyšší rozlišení díky použití nové Real stripe matici nemohl, protože to v tu dobu třeba nešlo, to nevím.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od mike-biker »

Obrázek vypadá pěkně, jen aby to zase nebylo na úkor baterie? Já jsem si koupil v USA akukryt Mophie s kapacitou 2.000mAh, takže mám sice větší zařízení, ale s výdrží ca 2-3 dny. 8-) . Dvoujádro je mi celkem u zádi, snad IOS 5 přinese větší uvolnění systému. Jinak jsem celkem až na pár much spokojen. 8-)
Chytrolín
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát led 30, 2009 16:40
Zařízení: Qtek 8310, HTC Diamond 2, ZTE Blade

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Chytrolín »

kdo má Samsung Galaxy S II se super amoled plus displejem má smůlu, hrozně se mu totiž omezí výběr dalších telefonů, páč nic horšího už prostě nikdy neveme :P Prostě Super Amoled Plus je the best :twisted:
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od javak810i »

Tak ono pokud člověk nemá přímý srovnání, tak ti to tak nepříjde ;). Zvyknout se ná na cokoliv. Do doby Samsungu i8910HD jsem měl taky jen LCD TFT a žil jsem. Ale je pravda, že teď už si koupím buď jen nástupce SGS2 s nějakým SuperAMOLED 2, nebo pokud jiný telefon, tak jedině s nějakým pokročilým IPS panelem. SuperLCD je shit.


Edit: tady celkem fajn porovnání, i s Arcem. http://www.youtube.com/watch?v=ziMl6zrv0RI" onclick="window.open(this.href);return false; Ale už dost OT
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od Standa »

Co se displejové války týče, tak dle mého pozorování má amoled i dost nevýhod. Jeho kontrast a sytost je perfektní a nepřekonatelná pro zobrazení systémové grafiky a textu, naopak pro zobrazení fotek je horší - jako kdyby někdo neuměl upravit kontrast a přepálil to. Já ale na fotkách moc nelpím, vypalování pixelů se mi taky ani po roce neděje, takže tady jsem pro amoled.
Rozlišení iPhone 4 má smysl. Má sice titěrný displej, ale díky rozlišení jsem byl schopen přečíst i písmenka na nezvětšené www stránce, což je dobré pro rychlé zorientování se v hodně textu. To samé se mi na větší amoledové Omnii nepovedlo - viděl jsem cosi jako zhluk teček, ne písmena, a musel jsem neustále zvětšovat/zmenšovat.
Každá z technologií displejů přináší jiné vyhody a nevýhody, a záleží na osobních preferencích.
miaslaip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 16, 2011 22:09
Zařízení: HTC

Šeptanda: Nový iPhone by se měl v USA začít prodávat 5. září

Příspěvek od miaslaip »

ten ilustracny obrazok je len iphone 4 ktoremu zmensili šírku na polovicu, a zvacsili o nieco dosplay

myslim si ze nova verzia iphonu bude mat rovnake rozlisenie displeju ale o nieco vacsiu uhlopriecku, no stale v hraniciach definicie Retina (ppi)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů