Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
longlife
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 29, 2011 16:08
Zařízení: Samsung Omnia 7

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od longlife »

Po měsících depresí z nemožnosti nakupovat Windows Phone aplikace se mi malým trikem povedlo přiřadit ke svému účtu českou platební kartu (VISA vydaná ČSOB) a koupit s ní placenou aplikaci (hru Harbor Master). Tak jsem si říkal, že se podělím s ostatními, snad to bude fungovat i vám.

Mám Live ID s lokací nastavenou na US. Z telefonu jsem se přihlásil do Marketplace a u hry zvolil "buy now". Bylo mi řečeno, že nemám nastavenu žádnou metodu platby a že musím přidat platební kartu, klikl jsem tedy na odkaz "add a credit card", což mě hodilo do IE, kde jsem se přihlásil svými Live ID údaji. Do formuláře jsem vyplnil pravdivé údaje o platební kartě a své jméno, ulici jsem uvedl také dle reality, ale jako ZIP jsem vložil 90210, jako město Los Angeles, stát CA, telefonní číslo to, které bylo uvedeno jako example (mám pocit, že 800-1234 nebo tak něco). Po potvrzení proběhla nějaká kontrola, která byla očividně úspěšná, neboť jsem byl vrácen do Marketplace a bylo mi umožněno hru zakoupit, funguje i XBOX Live.

Jsem zvědav, zda s touto metodou bude mít úspěch i někdo další, bylo by skvělé konečně moci využívat naše zařízení naplno, k čemuž nákup placených aplikací určitě přispěje!
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od dwbmb »

gratulu a přeju ti to. tohle jsem samozřejmětaké zkoušel, ale kartu mi to nevzalo (KB, embosovaná).
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od morro »

Už to nepotrvá dlouho a budeme tu mít Marketplace taky :).
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od Vlasta W. »

Stejnou metodu jsem tu popisoval už před třemi dny... :roll: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 48#p208548" onclick="window.open(this.href);return false; Jsem rád, že to maká i někomu dalšímu.
longlife
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 29, 2011 16:08
Zařízení: Samsung Omnia 7

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od longlife »

Aha aha, a já žil v domnění, že použít českou kartu nejde, takže jakmile to zafungovalo, chtěl jsem se podělit :) Tudíž se omlouvám za duplicitní thread!
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od kalmia »

Udělal jsem to přesně jako longlife, LIVE ID mám USA, Post Code města Miami na Floridě. Mám Master Card u ČS. Když jsem vyplňoval platební údaje v mobilu, vyplnil jsem jméno a ulici podle pravdy, ale pak Miami a jeho Post Code. Nevzalo mi to a pak jsem si všiml, že mi to nabízí pouze UK a ne USA, jak jsem předpokládal. Miami jsem tam sice nechal, ale napsal jsem telefon podle vzoru na formuláři, jen jsem změnil jedno číslo a pak Post Code také podle vzoru na formuláři a zase jsem změnil jedno písmeno. A ejhle, kartu mi to vzalo. Ale vůbec tu logiku MS nechápu :grin:
hafan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob srp 28, 2010 15:43
Zařízení: Dell Streak/iPhone

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od hafan »

taky mi to najednou proslo a uz muzu s uctem z USA a CZ debetni kartou nakupovat.A pred cca 14dny nic.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od spellshaper »

Máte pravdu, už to funguje! Díky za tip, dříve to vážně nešlo (také mám uk učet).
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od Fixie »

také mě funguje!
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od prcko »

snad to pojde aj na slovensku hned vecer to budem musiet vyskusat
BooT
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 10, 2011 22:04
Zařízení: Lenovo Phab Plus

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od BooT »

Včera jsem ke svému ID přidal embossovanou kartu Ceske Sporitelny. Zablokovalo mi to na ucte 1kč na zkoušku, jestli karta funguje. OK.
Tak jsem si teda koupil goDefense, ale cena tech 2,49liber se v bankingu ani dnes neobjevila a blokovana na ucte neni. Pokuze na billing.microsoft.com mam jakoze balance 2,49liberm ale zauctovane to na kartu nebylo.
Jake mate zkusenosti se strzenim penez vy?

Vim, ze nekdy to trva treba 10dni, nez si penize vemou, ale po tu dobu to byva blokle jako nezauctovane.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od dwbmb »

Většinou i den nebo dva trvá, než ti to microsoft (potažmo Apple, funguje to stejně) naúčtuje. Důvodem je možná agregace plateb. Když si kupuješ víc aplikací v krátkém okamžiku, strhne ti je pak zároveň, místo toho, aby tě spamovali s každou platbou zvlášť. Pokud se nic dalšího nekupuješ, naúčtujou ti tu jednu, ale ne hned po její koupi. Teprve pak začíná bankovní mašinerie.

Opravte mě, jestli se mýlím, takto jsem to odpozoroval.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od htcjirka »

Ja jsem ted nakupoval naraz za jeden den 10 aplikaci na Android pres platebni kartu a druhy den bylo vse jiz odectene,takze asi jak u ktere banky.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od Vlasta W. »

Microsoft nákupy sdružuje a platby strhává hromadně. Když jsem koupil jen jednu aplikaci za pár dní, odečetli mi ji dokonce až po šesti dnech. Když jsem koupil tři hned po sobě, odečetlo se to hned po té třetí.
BooT
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 10, 2011 22:04
Zařízení: Lenovo Phab Plus

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od BooT »

Jo tak dneska si to strhli, takze ok, jdu nakupovat dal. Jediny co me mrzi, ze vzhledem k xbox360 na ktery mam CZ live ucet odehranych spoustu her apod. to asi nepude migrovat, jakmile se povoli market i pro cz ucty....ted mam v wp7 ucet UK jenom kvuli marketu a prevest nakoupeny hry na jinej ucet urcite asi nejde co ? :/
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od pinhead »

Super.Vyzkoušeno a funguje.Zakoupena moje první aplikace. Picasa Metro :-)
Uživatelský avatar
Hejlic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát kvě 27, 2011 19:25
Zařízení: HTC 7 Mozart, Kindle Fire (JB)
Bydliště: Praha

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od Hejlic »

Chtel jsem se zeptat, jestli jde mit dva Live ucty a jednu platebni kartu? :)

-- doplnění předchozího příspěvku (stř čer 15, 2011 16:33) --

Chtel bych se podelit se svou zkusenosti. Mel jsem Live ucet nastaveny na UK a pridanou kartu primo z mobilu. Vse paradne fungovalo, az do te doby, nez jsem nedopatrenim zmenil zemi na Czech Republic. Samozrejme me Marketplace nesel ani spustit, tak jsem udelal restart telefonu a vytvoril si novy ucet, tentokrat US. Karta nesla vubec pridat, tak jsem zkousel kazdy den pridavat a dneska lusk a bylo to. Vubec nechapu system pridavani karet u MS, ale proste to funguje. :)
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Moc díky za tip. Visa Electron od Axa Bank prošla v pohodě a NFS už se stahuje.
A navíc jsem rozjel i Zune Pass - BOMBA!!!

EDIT: Škoda, že jsem si to nepřečetl už před týdnem. Na Games for Windows byl Max Payne 1 a 2 dohromady za nějakých 6 dolarů.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od premikkoci »

Mám takovej dotaz.. K francouzskému účtu jsem si přidal kreditku a šlo, potom nakoupil pár her a aplikací. Pak jsem si, ale uvědomil, že bych raději americký live účet, a proto se ptám, zda je možné nějakým způsobem nějak převéct nakoupené věci na ten americký úče? Samozřejmě za předpokladu, že se mi podaří přidat kreditku na americký live účet.
Nalar
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte kvě 25, 2010 10:15
Zařízení: iPhone 5

Funkční nákup aplikací s českou platební kartou

Příspěvek od Nalar »

Mala nekromancia topicu, ale chcem sa spytat ci to rovnako funguje aj so Slovenskou kartou. Konkretne mam ebossovanu kartu od Slovenskej sporitelne. S prichodom manga uvazujem nad prechodom z iOS na WP, alebo ked uz nie prechodom tak minimalne skuskou.
Dakujem
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů