[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud vlastníte telefon se systémem Windows Phone 7 a máte jej odemčený, určitě vás potěší informace o nové aplikaci Jízdní řady. Program umožňuje vyhledávat vlaková, autobusová a letadlová spojení, nechybí ani vyhledávání v městské hromadné dopravě vybraných měst. Data aplikace čerpá z databáze idos.cz. Program nabízí velmi pěkné prostředí a přehledné rozmístění prvků. Jedinou nevýhodou je aktuálně nemožnost nahrát jej do telefonu oficiální cestou skrze Marketplace, do kterého zatím ještě nebyla otevřena registrace pro české vývojáře (mělo by se to změnit v průběhu léta). Do té doby si Jízdní řády do telefonu mohou nahrát pouze uživatelé, jež mají telefon odemčený (návod). Odkaz pro stažení naleznete v tomto článku.

obrázek
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od Revin »

Hezky zpracovaná aplikace :-)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od morro »

Moc pěkné snad se této aplikace dočkáme i v Marketplacu. Co mě však trhá oči je ten design. První obrázek je ještě dobrý ale ty ostatní... Možná by si vývojáři měli najít někoho k sobě kdo ví něco jak a co s Windows Phone po stránce designu, aby ty aplikace nebyli jak u kolotočů.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od IkE Blaster »

Samostný design mi nepřijde tak hrozný, jen není nativní (není stejný jako zbytek OS). Mám pocit, že v možnostech stylování UI aplikací Microsoft opět ořezal možnosti na minimum a proto budou vznikat podobně nestejnorodé "nadstavby".
lofwyr
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát čer 03, 2011 12:21
Zařízení: HTC 8S + Palm Pre 2
Kontaktovat uživatele:

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od lofwyr »

No, tak mě se to třeba líbí :-)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od Krayzie »

Suhlas s Morro, aj na mna je ten design akysi "precackany", resp. nesurody so zbytkom systemu.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

To je zvláštní, zajímalo by mě, jak by měla podle Vás ta aplikace vypadat, kdyby měla být více ve stylu WP7. Naším záměrem právě bylo co nejvíce se designu WP7 přiblížit. Většina prvků, které jsou použity jsou přímo nativní nebo alespoň po vzoru vytvořené z WP7. Pokud padnou nějaké zajímavé navrhy, rádi je implementujeme.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od dwbmb »

Mně by seděly klasické hranaté bíle lemy kolem prvků, hlavně ne barevné (nechť jsou zakulacený, ale přijde mi to zbytečný). Nebo to ty barvy načítá ze systému? Jinak apriori souhlasím se zachováním co nejjednotnější podoby aplikací, jelikož také nejsem fanouškem kolotočů. WP7 jako nová platforma má ještě šanci si to udržet a nedopadnout jako android. Každopádně každá snaha se chválí a toto navíc vypadá hodně nadějně :)

Btw co dělají ta tlačítka Odkud a Kam? Z jejich grafiky to patrné není ani náhodou.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Potíž je vtom, že ve WP7 jsou hranaté prvky jen na uvodní obrazovce, většina prvků systému je zaoblena vč. systémového fontu. Jinak aplikace má černé pozadí, bílý text a ta barva u zvýrazněných věcí (v mém případě modrá) je načítána ze systému (dle barvy tématu).

Co se týče zmiňovaných dvou tlačítek. Jedno slouží pro rychlé prohození výchozí a cílové stanice a druhe pro smazaní obsahu obou polí

EDIT: Ještě jsem zapomněl u výsledků jsou pro přehlednost barevně odlišeny jednotlivé linky metra, dle jejich skutečných barev.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od morro »

Ano přesně tak druhý obrázek oblá tlačítka s modrými okraji, třetí obrázek je asi na tom nejhůře barevné přechody známé především z Androidu. Tlačítko vyhledat na druhém obrázku které má tu šipku je jako pěst na oko.

Ono teď si trochu jako fanoušek Windows Phone pod sebou naříznu větev. Ano Marketplace pro aplikace Windows Phone má cca 20 k aplikací, ale kolik z nich je dobrých ? … Spoustu programátorů napíše aplikaci takovým stylem že až děs. Microsoft se chlubí svými live titles a kolik těchto dlaždic aplikací třetích stran se umím měnit nebo aspoň podřizovat se barvě systému (pakliže je to třeba dělaný na defaultní modré?), moc jich není. Doufám, že až Microsoftu bude stačit číslo aplikací v Marketplacu zaměří se na kvalitu aplikací a začne je vyhazovat, protože v opačném případě je kolotoč ještě slabé slovo.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od Krayzie »

Nepaci sa mi zaobleny okraj tlacidiel (konkr. 2. screen, tlacidla "vyhladat" a "o aplikaci", dokonca mne by sa tie tlacidla pacili uplne bez farebneho oramovania, alebo len s jemnym bielym hranatym ramikom, tlacidlo "predchozi spojeni" na 3. screene deto)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od kalmia »

Nainstaloval jsem a těšil jsem se, ale bohužel při stisku tlačítka VYHLEDAT aplikace na mé Omnii 7 se vždy ukončí.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od Stanley »

Mě se to líbí. Každopádně vzhled není až tak zásadní dokud není na překážku užívání.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

RE: Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od kalmia »

Uz jsem na to prisel, spadne to, kdyz neni pripojena WIFI. Myslel jsem, ze je to offline.

Sent from my OMNIA7 using Board Express
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

RE: Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od kalmia »

Jinak vzhled aplikace je podle meho nazoru dobry.

Sent from my OMNIA7 using Board Express
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od dwbmb »

kesu píše:Potíž je vtom, že ve WP7 jsou hranaté prvky jen na uvodní obrazovce, většina prvků systému je zaoblena vč. systémového fontu. Jinak aplikace má černé pozadí, bílý text a ta barva u zvýrazněných věcí (v mém případě modrá) je načítána ze systému (dle barvy tématu).
To je zajímavé, v mém telefonu (stejně tak v SDK) byla buďto kulatá tlačítka (kruh) nebo hranatá (obdélník). Na zaoblené tlačítko jsem ještě nenarazil.
Co se týče těch barev, tak pokud jsou načítány ze systému, pak je vše v pořádku.

kesu píše:Co se týče zmiňovaných dvou tlačítek. Jedno slouží pro rychlé prohození výchozí a cílové stanice a druhe pro smazaní obsahu obou polí
Pak by možná bylo vhodné je posunout dolů, kde je volné místo. Když je to namáčklý hned vedle textového pole, tak sem čekal, že to třeba načte lokaci z GPS nebo něco takového (ty symboly mi opravdu nic neřekly).
kesu píše:EDIT: Ještě jsem zapomněl u výsledků jsou pro přehlednost barevně odlišeny jednotlivé linky metra, dle jejich skutečných barev.
Chválím :)

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 09, 2011 18:14) --
kalmia píše:Uz jsem na to prisel, spadne to, kdyz neni pripojena WIFI. Myslel jsem, ze je to offline.

Sent from my OMNIA7 using Board Express

Počkej počkej, to jako nefunguje s 3G? To není moc dobrá zpráva, v ČR moc zastávek s Wi-Fi není :D
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

RE: Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od kalmia »

To nevim, zkousel jsem to napred bez pripojeni a to spadlo. Pak jsem zapnul WIFI, jine pripojeni nemam, takze si to vyzkousej. Myslim, ze to bude fungovat s jakymkoliv pripojenim, ale ne offline.

Sent from my OMNIA7 using Board Express
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od dwbmb »

Nemám odemčený telefon, nevyzkouším.
tommmm
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 29, 2011 2:47
Zařízení: C900, N900, HD2

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od tommmm »

Vyzkoušeno přes EDGE a funguje bez problémů. Super aplikace, tohle mi na WP7 chybělo.
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Jízdní řády pro WP7, ale pouze pro odemčená zařízení

Příspěvek od tom028 »

Pridavam se k tem, kteri by uvitali defailtni WP7 API. Na druhou stranu nemam odemceny telefon, takze porad je cas s tm neco udelat, nez se spusi marketplace
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů