iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
iPhoneTips.cz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát črc 24, 2009 10:19
Zařízení: Apple iPhone 4

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od iPhoneTips.cz »

Jailbreak zcelajistě znáte. Možnost, se kterou odemknete telefon a zpřístupní se vám aplikace, které by se na App Store jinak nedostaly. Vypadá to ale, že se Apple snaží jailbreak zlikvidovat a nechat tak telefon zamčený „navždy“. A také to vypadá, že se mu to začíná dařit. Je pravda, že jailbreak na iOS 5 beta 1 přišel už necelých 24 hodin po uvedení nové testovací verze iOS. Co už ale zmiňováno tolik nebylo je, že se jednalo o tethered jailbreak, který, pokud jste ho někdy zkoušeli, je krajně nepraktický. Jedná se totiž o jailbreak fungující jenom do doby, kdy jailbreakované zařízení restartujete – v lepším případě vám totiž nastartuje bez jailbreaku a v horším vám nenastartuje vůbec a musíte zařízení připojit k počítači a složitě nastavovat (nebo-li pro lepší vysvětlení, znovu jailbrekovat).

obrázek

Záhadou ale bude, jak si tvůrci jailbreaku poradí s untethered jailbreakem, který funguje i po restartu zařízení. Applu se totiž povedlo opravit tuto bezpečnostní chybu, kterou iPhone Dev-Team zneužíval, a nyní není žádná možnost, jak do untethered jailbreaku s novým iOS 5 zajít. Jistě, je tu stále možnost, že se nějaká nová „bezpečnostní díra“ najde, ale s pochybami o tom na twitteru mluví například i0nic z iPhone Dev-Teamu, který uvedl:
obrázek

Volně se tedy dá říci, že pokud se Apple opravdu povedlo tuto chybu opravit, pak se můžeme s untethered jailbreakem rozloučit. Otázkou ale je, do jaké míry bude v novém iOS 5 potřeba. V iOS 5 přichází totiž mnoho dalších vylepšení a tak už naštěstí nezbývá tolik věcí, proč iPhone či další Apple zařízení s iOS vůbec jailbrekovat. Problém by to mohlo dělat pouze lidem používající pirátské kopie aplikací, čímž budou díky tomuto kroku odstřihnuti (pokud jim tedy nestačí pouhý tethered jailbreak), což je určitě dobrá zpráva pro vývojáře a pro Apple samotný. Jak to ale nakonec dopadne si ještě musíme počkat. A co vy, používáte jailbreak ve vašem iOS zařízení, nebo si myslíte, že to nemá cenu?

Informace: Zpráva původně vyšla na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz
senky
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 28, 2011 14:19
Zařízení: LG GT540 Optimus

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od senky »

super. Všetci zlodeji aplikacii a priaznivci jailbreake-u prejdu na android a aj Google s tým bude musieť niečo robiť. Dakujem Apple
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Velice krátkozraké zhodnocení. "Sice kapku mimo mísu. Také já mám na svém androidu root a nenajdeš v něm jedinou nelegální aplikaci. Za aplikace jsem zaplatil již více jak 3000 Kč. Dávno to už, ale nepočítám." Spíš mám pocit, že vůbec nevíš co ti Jailbreak může přinést. Rozhodně to není pouze nelegální SW. iOS byl pro mě jedinou alternativou k OS Android, ale bez Jailbreaku je to mrtvý systém. Pokud Apple sebere možnost Jailbreaku. Sebere i velký potenciál svého zařízení.
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od martan1981 »

Google s tym nebude robit vobec nic.

A ak si myslis, ze jailbreak ludia robia iba kvoli warezu, tak sa mylis. Ja som mal jailbreak vzdy najma kvoli LockInfo, co mi ani iOS5 nenahradi, aspon som zatial na ziadnych obrazkoch nevidel widget kalendara. O dalsich praktickych aplikaciach zo cydie ani nehovorim.

PavelVlasak: Presne to mam na mysli. iOS+JB je konkurencia pre Android. Bez neho je to neporovnatelne.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přesně tak, já jsem jailbreak na svém iPhonu dělal pouze z toho důvodu, abych mohl používat skvělé aplikace iRealSMS, SBSettings, LockCalendar, Cyntact nebo Folders. Teď sice jedu na iOS 5 beta, který nabízí spoustu vylepšení, ale něco na způsob SBSettings, kde bych si pomocí několika kliknutí vypnul datové přenosy, snížil jas... mi tu pořád chybí. A jen z tohoto důvodu doufám, že někdy jailbreak (untethered) pro iOS 5 bude.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od uni »

Tak ano, to co Vy říkáte, je pravda a OK. Ale ruku na srdce, pro velkou možná drtivou? část uživatelů je JB přeci jen cesta k warezu. Jestli potenciální ztráta uživatelů chtějící vylepšit zařízení vynahradí potlačení warezu? Bez pochyby, kroky činěné Applem dávají plný smysl. Peníze jsou přeci jen až na prvním místě. JB pak mnoha (i Vám) dopomáhá k lepšímu komfortu, o který se tak může přijít a zvyknout si na něco jiného. Není to poprvé (kdykoli při přechodu z platformy na platformu oplakává ztrátu předešlých postupů) a prostě si člověk zvykne. Mě osobně asi nejvíce "mrzí" ztráta možnosti zprovoznění plnohodnotného BT HID profilu na iPadu, což jistě zlepšuje jeho užívání na stole (BT myš).
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od GreenArrow »

Tak jak jsem čekal,že mě Apple něčím překvapí v iOS 5,tak mě spíš nasr*l,možná se mýlím,ale spousta lidí kupovala iPhone právě kvůli JB,ne kvůli kradení,ale kvůli tomu,že si může dělat se zařízením co chce a prakticky jakkoliv si ho přizpůsobit...ach tak diktatura!
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od uni »

GreenArrow: Opět a znovu omyly a omyly:-) Tvůj pohled na věc je dosti pokroucený. Nicméně, než ti to zde vysvětlovat, doporučuji shlédnout konkrétní (bohužel neví kterou) epizodu z Big bang Theory, kde Sheldon toto vysvětluje při příležitosti výměny pevného disku v Xboxu:-)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od Pavel Vlasák »

offtopic: sakra, poslední řadu jsem ještě neviděl.. :)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od GreenArrow »

uni píše:GreenArrow: Opět a znovu omyly a omyly:-) Tvůj pohled na věc je dosti pokroucený. Nicméně, než ti to zde vysvětlovat, doporučuji shlédnout konkrétní (bohužel neví který) epizodu z Big bang Theory, kde Sheldon toto vysvětluje při příležitosti výměny pevného disku v Xboxu:-)
Big bang theory je sice skvělej seriál,ale je hodně nakloněnej k Applu,takže tomu,že něco říká Sheldon bych moc váhu nedával(ačkoliv jsem ten díl neviděl)
Nebo zkrátka jinak-spousta teens si koupila iPhone právě kvůli JB a kvůli kradení...myslím,že ač je iPhone sebevíc cool,žádný z nich nebude chtít platit za aplikace ;-)
benedy
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv bře 10, 2011 21:48
Zařízení: iPhone 4 FW 4.3.3 JB

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od benedy »

Pavel Vlasák píše:Velice krátkozraké zhodnocení. "Sice kapku mimo mísu. Také já mám na svém androidu root a nenajdeš v něm jedinou nelegální aplikaci. Za aplikace jsem zaplatil již více jak 3000 Kč. Dávno to už, ale nepočítám." Spíš mám pocit, že vůbec nevíš co ti Jailbreak může přinést. Rozhodně to není pouze nelegální SW. iOS byl pro mě jedinou alternativou k OS Android, ale bez Jailbreaku je to mrtvý systém. Pokud Apple sebere možnost Jailbreaku. Sebere i velký potenciál svého zařízení.

Souhlasím s tebou a můžu z vlastní zkušenosti říct že bez možnosti JailBreaku iPhone nechci!
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od uni »

GreenArrow: ach bože! Xbox nijak nesouvisí s Apple, jestli vůbec cokoli v seriálu...
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od khooca »

Řešíte to pánové zbytečně. Takových nehacknutelných zařízení a systémů bylo v minulosti celá řada a všichni víme, jak to s nimi dopadá že :)
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od weth »

přesně! není otázka jestli JB bude, ale kdy bude. Myslím, že pro Apple je JB z jedné strany výhodný - právě kvůli tomu, že přiláká i lidi, které by jinak iOS minul.
Uživatelský avatar
Petmedic
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon kvě 09, 2011 11:29
Zařízení: Google Nexus S

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od Petmedic »

Jen tak mimo téma..... V jednom z dílů TBBT Sheldon říká "....Ubuntu, jsi můj nejoblíbenější operační systém...." a v dalším zase ".... nový notebook mi přišel s Windows 7. Jsou uživatelsky mnohem příjemnější než Windows Vista. To se mi nelíbí...." Takže TBBT skutečně není nijak nakloněno Applu, na telefonech postav nebylo snad v žádném dílu poznat o jaký typ jde.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od GreenArrow »

uni píše:GreenArrow: ach bože! Xbox nijak nesouvisí s Apple, jestli vůbec cokoli v seriálu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KiuJGyYgjH8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3elnTOhOjU8[/youtube]

Ne jo? A to jsem ještě nenašel na iMac co má v pokoji.
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od steve »

Jailbreak bude potrebný vždy. Ja neverím, že to nepojde obísť. Viac verím na koniec sveta.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od uni »

GreenArrow: neuvěřitelné, také je tam Palm Treo 650, zmiňují jak již zde bylo řečeno Windows a Ubuntu, používají možná nějaké BB nebo Nokii řady E,... to jako myslíš, že je TBBT "je hodně nakloněnej k xyz", tedy cokoli, co zmíní? Fakt úlet...
fbio
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon zář 15, 2008 7:36
Kontaktovat uživatele:

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od fbio »

No v BBT byly telefony dost často poznat. Vím určitě, že jsem mnohokrát zahlédl Nokii N95...
Ale zpět k tématu. JB jsem zkoušel, přiznám se, že i pár aplikací jsem si ukradl. Asi za měsíc jsem se vrátil do zamčeného stavu a ty z ukradených aplikací, které za to stály jsem si zakoupil. JB mi nechybí a s iPhonem i iPadem jsem spokojený v stavu jakém je, ale co člověk to vkus...

Možná někdo uteče, možná Apple zmírní svoje podmínky na schvalování aplikací, nebo taky ne. Čas ukáže...
Eowen
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 12, 2011 11:21
Zařízení: HTC HD Mini-Samsung Galaxy S I9000-HTC HD 7

iOS 5: Apple zablokoval chybu pro untethered jailbreak

Příspěvek od Eowen »

Nic jiného jsem ani nečekal.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů