Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ačkoliv název dnešní bleskovky může znít trochu kuriozně, pravdou je, že má Microsoft uzavřenou s HTC velice výhodnou smlouvu, díky které plynou do Redmondu pravidelné poplatky za každé prodané zařízení. A pozor, nejen za takzvané Windows Phone telefony, ale i za komunikátory s operačním systémem Android.

obrázek

Pokud bychom chtěli mluvit v číslech, HTC odvádí Microsoftu "pouhých" 5 amerických dolarů za každé prodané zařízení s Androidem; cena jedné prodané licence na Windows Phone 7 je ale 15 dolarů. Jednorázový poplatek za Androidí telefony je tedy 3x menší,vezmeme-li však v úvahu počet prodaných zařízení s jedním a s druhým operačním systémem, situace se náhle obrací. Microsoft oznámil, že dosud prodal 2 milióny licencí na Windows Phone 7 (toto číslo nemusí nutně znamenat počet prodaných komunikátorů). Chytrých telefonů s Androidem ale HTC prodalo neuvěřitelných 30 miliónů, vynásobíme-li tento počet symbolickou pětidolarovkou za jeden prodaný kus, získáváme celkovou sumu 150 miliónů amerických dolarů, které poputovaly na účet Microsoftu. Společnost prý vede soudní spory o patenty i s dalšími výrobci Android komunikátorů a údajně vyžaduje jako odškodnění podíl 7,5 - 12,5 dolarů za každé prodané zařízení. Paradoxně se tak operační systém, který vyvinul Google, stává větším zdrojem příjmu Microsoftu, než prodeje licencí na vlastní mobilní OS.

Zdroje: PhoneArena, Business Insider
Muthor6
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 09, 2008 12:09
Zařízení: Nexus S
Kontaktovat uživatele:

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Muthor6 »

Není důvod proč vinit Microsoft, HTC využívá jejich patentů, takže je jasné, že musí platit. Nic nového, o tomhle se vědělo už dlouho, jen až teď vyšlo najevo jak velká je to suma.
YGHY
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 23, 2010 0:10
Zařízení: Sony Ericsson
Bydliště: Zvolen (Slovensko)

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od YGHY »

Krajsiu ironiu som hadam ani nezazil.....moment zazil ,celosvetovy vypadok Skype.. :tlem: :tlem: :tlem: :tlem:
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Paulos »

Microsoft ještě na Skype ani nešáhnul, kromě toho, že už tu firmu vlastní, takže je to ironie, ale kritika by pořád měla směřovat na Skype :-D :-D
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od biscuit84 »

Beztak by má zaujímalo,ktoreze to patenty HTC okopirovalo od MS
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Cleric »

Jeden žaluje toho a druhý zas onoho. Tohle je začarovaný kruh, který nikdy neskončí. Doplácíme na to jen mi, koncoví zákaznici. Tohle jejich handrkování jako vždy zaplatíme i když o tom ani nevíme.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Já být na HTC tak zruším dodávky WP7 vůbec bych ty telefony na této platformě nedělal. Ale nechápu proč platí HTC 5USD za android zařízení MS to by měl spíš dávat Googlu. :)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od jerry_stolarik »

HTC platí Microsoftu protože používají jejich patenty. Třeba to nemá vůbec nic společného s Androidem. Může jít o patentované technologie. Těch 5 USD je výsledek sporu který u soudu HTC prohrálo. Microsoft už prý připravuje podobné žaloby na ostatní Android výrobce. Pokud vyhrajou i tyto spory tak se na Androidu obohatí ještě více.

Jinak souhlasím s Clericem. Každá firma drží pár patentů. Všichni si sedí na svojich patentech a nenechají je ostatní používat. Navzájem se pak všichni žalují a nakonec na to doplatíme právě mi. Nejenom že se kvůli tomu zdraží telefony. Navíc to také brání rozvoji celého trhu. Podle mě by se některé základní věci neměli dát patentovat. Jako třeba multi touch. Apple si to patentoval a trvalo strašně dlouho než se ostatní výrobci odvážili tuhle technologii použít.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Standa »

Já to Microsoftu přeju. Jako jediný se dokázal vzepřít uniformnímu módnímu diktátu GUI. Proto ať rýžuje co to jde, aby byl ve svém osamoceném boji silnější :-).
Stopa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 22, 2009 15:05
Zařízení: Apple iPhone

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Stopa »

Apple nema patentovany multitouch per se, to by im nepreslo. Patentovane maju multitouch gesta a tam nevidim ziaden problem. Pred tym ako ich Fingerworks zacali pouzivat ich nemal nik, potom sa vyrojili vsade, patent im nalezite patri. Objavili koniec-koncov hotovy fenomen.
A pokial viem, patent je platny doteraz. Google a spolu s vyrobcami Android telefonov proste na to kaslu a dane gesta pouzivaju bez licencovania. Uz si to mozu dovolit ked Schmidta nespaja s Apple absolutne nic.

Ale inak suhlasim, mierne by to chcelo zmenit system patentov, pripadne ich pridelovat trochu prisnejsie. Ale multitouch si vybral ako skutocne zly priklad.
Mickguellito
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 29, 2011 14:20
Zařízení: Mickguellito

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Mickguellito »

Tohle je směšné, pokud HTC platí za tkzv. "patenty"......... Microsoftu, (ti si patentují i vlastní zadek) nevidělává na Androidu ani teoreticky. Že HTC dělá telefony s androidem nebo bez něj nemá dopad na tyto placené "patenty". Název článku je tedy zavádějící a dělá s informací BULVÁR!!!
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Paulos »

HTC platí Microsoftu za patenty, jejichž části jsou použité v OS Android. Nebo aspoň tak jsem to já pochopil. To možná v článku nezaznělo, ale jako bulvár mi to nepřijde.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od jerry_stolarik »

Stopa píše:Pred tym ako ich Fingerworks zacali pouzivat ich nemal nik, potom sa vyrojili vsade, patent im nalezite patri.
To neříkám že jim nepatří. Samozřejmě že jim patří. Tak je systém nastavený, mají to patentované tak je to jejich a ostatní to musí dodržovat. Ať se jim to líbí nebo ne.

Apple má stále patent na ty gesta. A jak píšeš ostatní na to jen kašlou a používají to stejně. Zisky s prodaných telefonů jsou vyšší než částky co budou mustet zaplatit potom u soudu.

Jen říkám že některé věci by se prostě neměli dát patentovat. Že to spomaluje vývoj a doplácíme na to mi.

Přikládám grafické zobrazerní všech žalob kolem Android OS. Je toho teda kupa. :)
Přílohy
android-lawsuits.jpg
(143.41 KiB) Staženo 2 x
Stopa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 22, 2009 15:05
Zařízení: Apple iPhone

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Stopa »

Ale napriklad veci ako tieto multitouch patenty ten vyvoj nespomaluju, skor naopak. Vyvoj by spomalovali 2 veci:
1) prilis vseobecne patenty - co napriek velmi popularnemu nazoru je len minimum pripadov, vacsinou sa tyka starsich patentov
2) neexistencia patentov - takze druhy extrem, spolocnosti by nemali motivaciu investovat do R&D, zavladla by mensia anarchia a nakoniec by skrachoval kazdy, okrem tych japonskych/cinskych/korejskych spolocnosti co vyrabaju telefony za par centov a skopiruju uplne vsetko... az na kvalitu

Proste ak si nieco patentuje jedna spolocnost tak nevadi, mame motivaciu vyvynut nieco lepsie, ak to nedokazeme, tak musime platit. Zivot je svina, ale R&D proste nie je zadarmo.

A to ze ten multitouch pouzivaju vsetci hovori len o idiocii vyrobcov a nezaujmu Googlu. Ak totiz niekto zazaluje tvorcu Android telefonu ohladom patentov, ktore porusuje hoci aj vanilla Android, tak Google nie je povinny robit nic, co uz mimochodom veselo praktizuje, zatial co jeho partnerov zaluju. Najhorsie na tom je, ze im napriek tomu vyrobcovia platia za pouzivanie ich OS... Google musi byt snad najhorsi business partner pod slnkom. Taky Microsoft to ma zabezpecene, ak pouzivas WP7 a niekto ta zazaluje, tak sa o to stara MS. Ty s tym nemas nic, vsak to nie je tvoj OS.
Na toto opatrenie bol aj nejaky pravnicky terminus technicus, ale nespomeniem si, budem vdacny ak mi ho niekto pripomenie.
Mickguellito
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 29, 2011 14:20
Zařízení: Mickguellito

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Mickguellito »

Paulos píše:HTC platí Microsoftu za patenty, jejichž části jsou použité v OS Android. Nebo aspoň tak jsem to já pochopil. To možná v článku nezaznělo, ale jako bulvár mi to nepřijde.
Pravda, podle budoucích žalob Microsoftu z toho vyplívá že se jedná o údajně ukradený patnet v os android a ne v telefonu samotném jak sem pochopil já.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od uni »

Pokud se nepletu, MS by se mělo platit např. za užití Exchange protokolu.

Standa: opět mimo. Naopak, MS diktuje uniformní GUI ze všech výrobců OS nejvíce, čímž samozřejmě nasírá HTC a spol, kteří by radši používali svou unifortmitu.
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od pavel1tu »

Nechápu, že to někoho udivuje - M$ byl vždy o marketingu a ne o OS které funguje :-D
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od steve »

Stopa píše:
A to ze ten multitouch pouzivaju vsetci hovori len o idiocii vyrobcov a nezaujmu Googlu. Ak totiz niekto zazaluje tvorcu Android telefonu ohladom patentov, ktore porusuje hoci aj vanilla Android, tak Google nie je povinny robit nic, co uz mimochodom veselo praktizuje, zatial co jeho partnerov zaluju. Najhorsie na tom je, ze im napriek tomu vyrobcovia platia za pouzivanie ich OS... Google musi byt snad najhorsi business partner pod slnkom. Taky Microsoft to ma zabezpecene, ak pouzivas WP7 a niekto ta zazaluje, tak sa o to stara MS. Ty s tym nemas nic, vsak to nie je tvoj OS.
Na toto opatrenie bol aj nejaky pravnicky terminus technicus, ale nespomeniem si, budem vdacny ak mi ho niekto pripomenie.
Vyrobcovia za Android OS nič neplatia, ten je zdarma, licencujú sa iba google aplikácie. Multitouch mal WebOS o rok skôr ako android, s tým sa Apple natahoval, ale prehral(asi). Čistý Android Os dodržoval cez rok ten patent Applu, ale po tom čo Apple začal napadať Android, tak sa už na ohľady vykašlal a multitouch povolil aj on.
Stopa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 22, 2009 15:05
Zařízení: Apple iPhone

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od Stopa »

Ano, cisty Android je zdarma. Ale kto uz len chce cisty Android? Uz len strata marketu z neho robi podradny OS v dnesnej dobe.
Proste za Android taky aky maju platia, to ze teoreticky mozu mat nieco podobne zdarma je irrelevantne.

A ten zvysok splietas hovadiny, Apple nakoniec Palm nezazaloval. Mozeme len polemizovat preco, ale v handheldoch sa Palm pohybuje velmi dlho, takze by to bol velmi zdlhavy proces.
A cim zacal Apple napadat Android? Prve zaloby prisli pokial viem az po zavedeni multitouchu, za co by som veru aj ja zaloval.

Nehovoriac o tom, ze ak by bolo to, co si napisal pravda, tak Google reaguje ako male dieta, ktoremu urobili "bebe" :lol: Ale dobre, modelova situacia:
Vytvaram Android telefony, zrazu ma zalazuje Apple. Co urobim?
a) zacnem zistovat, ci aj Apple neporusuje moje patenty
b) prichystam peniaze na mimosudne vyrovnanie
c) zacnem pouzivat dalsiu technologiu ktoru maju patentovanu (!)
Sorry, ale ak by nejaka spolocnost zvolila moznost c) tak ide o tazku idiociu, alebo prehnanu odvahu.
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Microsoft vydělal na Androidu 5x více než na Windows Phone 7

Příspěvek od steve »

Neviem či sa priamo platí za google aplikácie, ak hej tak symbolická suma.
Apple začal napadať Android v mediách, to bolo na začiatku roka 2010, keď sa začali lepšie predávať android mobily. Vtedy hlavne Steve Jobs proti androidu začal vystupovať na keynote, odmietol nejakeé tie google aplikácie pre iPhone a Eric Schmidt sa s nim rozkmotril. Ale multitouch začali použivať pre androidom už aj iní vyrobci, keď nepochodil Apple s nimi tak s Googlom by už nepochodil vôbec. Google snaď najdlhšie čakal s multitouch so všetkých(HTC si ho do telefonov davalo samo - Hero, HD2 myslím). On aj Apple porušuje hromadnu iných patentov spoločnosti, veľa veci tiež okopiroval (Google ale asi žalovať nikoho nemôže, keď dáva android ako open source), tie firmy si často začnu navzajom vyhrožovať a potom to nejak urovnajú.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů