LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na oficiální Facebook stránce společnosti LG se objevila informace o chystané aktualizaci pro dvoujádrový telefon Optimus 2X (recenze), která by měla být uvolněna v nejbližších dnech (nejpozději do konce května). Nepůjde o aktualizaci na novější verzi Androidu 2.3 (do prodeje šel telefon s verzí 2.2.2), ta se objeví až později (červen?). Tento update bude řešit různé softwarové chyby, které uživatelé reportovali. Vylepšení se dočká například multimediální přehrávač, který nabídne širší podporu audio a video formátů a konečně bude opravena chyba, která u některých uživatelů způsobovala samovolné restarty telefonu.

Obrázek Obrázek Obrázek

20. května: Aktualizováno o vyjádření společnosti LG
Na českém trhu se u mobilních telefonů LG P990 Optimus 2X vyskytuje verze V10b a V10c. Softwarové verze telefonů se v jednotlivých zemích liší a diskutovaná verze byla určena pro jinou část. V České republice se tak z oficiální distribuce nikdy nevyskytovala. Navíc v každé zemi probíhá několikaměsíční testování telefonu se SIM kartami reálných operátorů, právě z důvodu, aby se odstranily problémy s kompatibilitou mezi telefonem a sítí operátora. Čeští zákazníci se tak nemají čeho obávat. V případě zjištění problémů LG okamžitě pracuje na aktualizaci, která se do telefonu nahrává automaticky, případně je možné nahrát aktualizaci ručně přímo z telefonu – volbou Nastavení | Info o telefonu | Aktualizace software.
Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG.

V zahraničí se k problému se stabilitou přihlásilo přes 600 uživatelů, kteří podepsali „petici“ za opravu. Ta však nebyla vůbec potřeba, protože LG okamžitě po zjištění problému vydalo aktualizaci V10c, která stabilitu telefonu opravila.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od bkf1 »

TO Jirka:
Nechces treba, az aktualizace vyjde, udelat nejakou velmi drobnou vyrovnavaci recenzi o tom, co tahle aktualizace opravuje a vubec jak se zlepsi chovani telefonu popr. jake chyby zustaly (nebo pribyly - to doufam ne :) )?
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Kvetakomil »

LG neverim ani prd. Po poslednim updatu (200MB dat) na O2X musim restartovat kazdy den telefon, kdyz se chci pripojit vecer na WIFI. Predtim jsem restartoval kvuli WIFI jen obcas. Pokus o zapnuti WIFI totiz konci chybou (stezuje si na to vice lidi na netu). Po vikendovem updatu HDD recorderu od LG mi ted obcas nezesynchronizuje EPG s TV stanici, takze mi obcas ukazuje program jine stanice, nez na kterou koukam. Pred updatem to nedelalo. LG zjevne zamestnava bandu idiotu, co neumi napsat funkcni soft, nebo jim plati tak malo, ze jim to nestoji za to odladit (proto ty nizke ceny). Bude skvele, kdyz nam prehravac ktery stejne nepouzivam, protoze jsou lepsi nahrady na marketu, prehraje o neco vice a jinak, kdyz v i tak nestabilnim systemu (diky zprzneni od LG) pribude jistojiste dalsi kopec chyb. LG jiz nikdy vice!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Jiří Hrma »

bkf1: Rád bych, ale 2Xko už nemám k dispozici a bohužel teď těch zařízení čekám na recenzi tolik, že budu rád, když je všechny stihnu, takže ne. Ale určitě se někdo s novinkami téhle aktualizace ve fóru podělí, toho bych se nebál :)
pacous
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 08, 2011 9:04
Zařízení: LG Optimus 2X

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od pacous »

Musím říct, že poslední update telefonu na v10c nic moc nevyřešil. Nebo jsem si toho aspoň nevšiml. Výše popisovaná chyba s WiFi trvá dál. Dokonce se telefon dostal na chvíli do stavu, že mi lidi volali, jim se zdálo, že telefon normálně zvoní, ale O2X nic. Jako by mi nikdo nevolal. Pomohl až restart. Hmm... když telefon netelefonuje, tak to asi není úplně ok. :-/
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Krayzie »

pacous píše:...Dokonce se telefon dostal na chvíli do stavu, že mi lidi volali, jim se zdálo, že telefon normálně zvoní, ale O2X nic.
Toto sa mi obcas stavalo na HTC Touch Cruise II (WM 6.1), raz ma takto minul dost dolezity telefonat a tak som telefon "otestoval" na keramickej dlazbe. Sice som zostal prekvapeny, ze "smart" zariadenie, co nevie ani zakladnu funkciu, fachalo v pohode dalej, ale SIM kartu som radsej presunul do "hlupeho" telefonu (ten vedel aspon telefonovat).
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Kvetakomil »

Problem s WIFI neni vse, uplne skvele je SIM Toolkit. Prijde bankovni zprava a od te doby telefon tak prudi (prepina naprosto nesmyslne v nejakych intervalech do bankovni aplikace a pritom spatne reaguje, nebo nereaguje vubec na tlacitko Back), az je potreba ho restartnout. Takze restartovani O2X je moje asi nejcastejsi cinnost. Mozna by se restartoval i sam, jak nekteri popisuji, ale to nema sanci zjistit, kdyz me nuti restartovat rucne kazdy den (ted uz bez vyjimky s v10c verzi FW).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od bkf1 »

Mno u LG me to moc neprekvapuje :???: LG by melo poradne zamakat a nespolehat na komunitu. Kazdopadne ta komunita kolem Optimusu 2x nabyva hodne na sile a verim, ze nebude trvat dlouho a vyjde nejaka ROM navic v ciste=nejrychlejsi podobe :wink: uvidime...
Krayzie píše:Toto sa mi obcas stavalo na HTC Touch Cruise II (WM 6.1)
Mno ja mel HTC Touch Cruise 1 a to bylo naprosto perfektni rychle zarizeni (musim se priznat teda, ze jsem tam mel custom ROM WM6.5.3 - prvni kterou jsem nasel, ze jsou s ni lidi spokojeni) :wink: Z nasledneho Touch HD jsem zas uplne tak nadsen nebyl... HLAVNE kvuli chybejicimu D-Padu, ktery mel Cruise 1 vymakan k DOKONALOSTI a diky kteremu se dal ovladat jednoduse temer bez dotyku.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Krayzie »

Ja by som bol s HTC Touch Cruise II celkom spokojny (keby som si nepripadal, ze mam v ruke PC), lenze "smartphone" musi zvladat zakladnu funkciu, t.j. telefonovanie, preto, ak by sa mi dnes dostal do ruky "smartphone", kde by zlyhavalo telefonovanie, alebo by som musel zariadenie restartovat kvoli hocicomu inemu ako je update ROM, tak by som ho siel predajcovi aj vyrobcovi otrepat o hlavu (HTC Trophy som este nemusel restartovat z ineho dovodu ako je update).

Inak HTC Touch Cruise II bolo so stock ROM WM 6.1 a TouchFlow 2D podstatne rychlejsie (max. spokojnost s odozvou systemu) ako s WM 6.5, preto som sa po tyzdni aj vratil k stock ROM.
Uživatelský avatar
Robot_Honza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob pro 04, 2010 16:37
Zařízení: LG P500 a LG P990 / Samsung Galaxy S 2
Bydliště: Praha

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Robot_Honza »

Ještě že tak. Tel jsem poslal s dvoustránkovým soupisem chyb do opravy. Vrátí se mi asi stejně jen s přehraným SW, takže hned pak preinstaluji build a bude. :)
Konečně se mi nebude samovolně restartovat. Alespoň jedna chyba bude odstraněna.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od bkf1 »

Ja jsem rad, ze se svym novym SGS nemam jediny problem (zaklepu :) ). Taky jsem si vybiral, kdyz uz nemuzu vybirat cisty Android (resp. Nexus S se mi designove nelibil jeste vic, nez SGS), tak aspon jsem sel po verzi bez customizaci od operatoru, protoze ty delaji taky pekna svinstva viz sefuv SGS od VF :???: Co rici na zaver...? Proste ty zasahy vyrobcu (i operatoru) do OS jsou zlo...
Krayzie píše:Ja by som bol s HTC Touch Cruise II celkom spokojny (keby som si nepripadal, ze mam v ruke PC)
Mno to kapesni PC ja prave chci, kdybych chtel "jen telefon", tak nevaham a sahnu po cemkoliv s WP7 nebo po nejakem telefonu uplne bez OS.
Krayzie píše:"smartphone" musi zvladat zakladnu funkciu, t.j. telefonovanie
Pravda zakladni funkce musi umet jakekoliv zarizeni (tiskarna take musi umet tisknout :) ).
Krayzie píše:Inak HTC Touch Cruise II bolo so stock ROM WM 6.1 a TouchFlow 2D podstatne rychlejsie (max. spokojnost s odozvou systemu) ako s WM 6.5, preto som sa po tyzdni aj vratil k stock ROM.
Samozrejme URCITE nechci tvrdit, ze vsechny custom ROM jsou lepsi nez oficialni, jen ta, co jsem vybral slapala proste uzasne a byla bez ruznych tragickych grafickych uprav (tim jsou povestne Energy ROMky) a balastu, ktery nesnasim i v oficialnich ROM.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Thompson »

Cyanogen mod 7 je skvělá Rom až bude Final, bude z LG nejlepší telefon na scéně.Navíc Ramhack hodně pomůže 64mb ram navíc je znát.
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od rulezzzor »

vysledky s CM7 jsou BRUTAlni 70+ FPS v nenamarku jsou sileny :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od bkf1 »

TO Thomson:
Tedka jsem se mrkl na web CyanogenModu a mam z toho takovy pocit, ze final bude co nevidet :smt103 teda ale takhle rychle :smt103 Je videt, ze se potvrdily moje drivejsi "obavy", ze Optimus 2x bude u vyvojarske komunity NADPRUMERNE oblibeny telefon (tomu nasvedcoval i fakt, ze bootloader je z vyroby odemceny) :wink: To s mym SGS se budou tahat snad jeste rok, nez bude final :lol:

TO Rulezzzor:
NenaMark u me porad zustava ve skupine benchmarku HODNE teoretickych :o) Proste stale SmartBench 2011 :o)
pacous
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 08, 2011 9:04
Zařízení: LG Optimus 2X

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od pacous »

Tedka jsem se mrkl na web CyanogenModu a mam z toho takovy pocit, ze final bude co nevidet teda ale takhle rychle Je videt, ze se potvrdily moje drivejsi "obavy", ze Optimus 2x bude u vyvojarske komunity NADPRUMERNE oblibeny telefon (tomu nasvedcoval i fakt, ze bootloader je z vyroby odemceny)
Už aby to bylo... Dnešní ranní restart telefonu mě už pěkně naštval. Zatímco s V10b jsem měl 5 restartů za celý měsíc, tak s V10c jsem už na 3 za jediný týden.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od bkf1 »

TO pacous:
Mno kdovi, kdy to bude, to preci jen s jistotou nikdo nevi tak se jeste radsi vrat na starsi ROM, kdyz mas ty restarty tak casto ;o)
petosak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 19, 2011 9:14
Zařízení: LG P990 - Podruhé v servisu

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od petosak »

Mam podruhe O2X v servisu. Samovolne se restartuje i nekolikrat za sebou kdyz to nej prijde a vytuhava. Tudiz se na nej neni mozne dovolat. To je zakladni funkce telefonu! Naposledy mi v servisu prehrali fw na 10c (z 10b) a vymenili nabijecku.
Byl bych opatrny s tvrzenim, ze LG uvolni zaplatu. Sleduji forum na xda-developers denne nekolikrat a musim rict, ze se sw uvolnuje postupne. Zatimco jinde uz maji pres tyden verzi 10d, tak k nam teprve dorazila 10c !!
Uživatelský avatar
Robot_Honza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob pro 04, 2010 16:37
Zařízení: LG P500 a LG P990 / Samsung Galaxy S 2
Bydliště: Praha

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od Robot_Honza »

Nestraš. Já mám LGO2X už druhý týden v opravně. Jestli se mi vrátí bude mít stejné chyby jako jsem popsal, tak ho vyhodím z okna. Neustále se mi cyklí (samovolně zpouští) aplikace Navigace, restartuje se sám, zatuhuje, každé páte zvonění se nedá vypnout jinak než vytažením baterky, když jsem používal widget od LG na poštu, tak jsem po čase nemohl vůbec otevřít poštu.
Hrozně mě štve, jak si všichni užívají telefonu a já měl 10x za den sto chutí s ním mrsknout o zem. A teď se dozvím, že ani oprava neudělá posun. :(
pacous
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 08, 2011 9:04
Zařízení: LG Optimus 2X

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od pacous »

To je důvod, proč jsem ho do opravy zatím neposlal. Vzhledem k tomu, že žádný z problémů, co má, nelze snadno a opakovaně vyvolat, tak je mi jasné, jak to dopadne. Udělají factory reset, přehrají software stejnou verzí v10c, řeknou, že závada se neprojevila a hotovo. Proto zatím trpím a telefon nikam neposílám...
spree
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 04, 2008 12:31
Zařízení: HTC 7 Trophy

LG ještě tento měsíc uvolní aktualizaci pro Optimus 2X

Příspěvek od spree »

Chcel by som sa trochu OT spytat majitelov Optimus 2X, ci im nevadi 512MB RAM? Ci to neni prilis malo?
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů