SMS a budík

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Odpovědět
Grubern
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 14, 2010 21:31
Zařízení: Htc TP2

SMS a budík

Příspěvek od Grubern »

Ahoj, mám problém, že mi někdy příjde SMS, nebo zazvoní budík až po rozsvícení displeye tlačítkem.
WhiteFaust
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 12, 2009 21:44
Zařízení: HTC Touch Pro 2

SMS a budík

Příspěvek od WhiteFaust »

Nejlepší čas flashnout novou ROM :-P
Alkeidés
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 28, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire Z

SMS a budík

Příspěvek od Alkeidés »

Grubern píše:Ahoj, mám problém, že mi někdy příjde SMS, nebo zazvoní budík až po rozsvícení displeye tlačítkem.
Používám originální Windows Mobile 6.5, mám nastavený anglický systémový jazyk (zařízení jsem koupil v Česku). Tento problém jsem také řešil. Objevoval se mi myslím i po čerstvém hard resetu, takže chyba podle mě nebyla v žádné aplikaci třetí strany. Moje řešení je trochu krkolomné, není zdarma, ale problém je vyřešen.
Moje kroky byly následující:
1. Nainstaloval jsem SBSH PhoneWeaver (http://www.sbsh.net/products/windows_mo ... honeweaver). Zde jsem vymazal všechny, až na jeden, defaultní profily a u posledního zbývajícího jsem si nastavil neomezené blikání informační diody pro SMS, zmeškané hovory a upomínky. Provedl jsem soft reset, pak jsem jsem tento program odinstaloval běžným způsobem. I po odinstalování mi neomezené blikání zůstalo (to jsem zjistil v nastavení).
Já jsem si program registroval, ale možná stačí pouze trial verze.
2. Nainstaloval jsem phoneAlarm Pro http://www.pocketmax.net/phonealarm.html a pohrál si s nastavením (v případě zájmu mohu poslat zálohu mého nastavení). Používám Screen Lock z tohoto programu.
Ještě se mi stávalo, že občas nezazvonil (až po stisknutí on/off tlačítka). Problém byl v tom, že když mi přišla SMS a já ji pouze otevřel a nevymazal, tak stále zůstala ve složce Inbox (to dělalo neplechu). Proto všechny SMS zprávy mažu. Ty, které potřebuji, pomocí FlexMail http://www.pocketinformant.com/products ... p_id=mail& (placený) přesunu do své složky. Od té doby mi vždy telefon zazvoní (nejdříve se rozsvítí LED a asi za 10 s zazvoní).
Možná, že jde nastavit neomezené blikání diody i nějakým tweakem a možná není PhoneWeaver pro odstranění původního problému potřeba. Nevím, nezkoušel jsem to. Snad jsem to popsal dostatečně srozumitelně. Kdyby ne, ozvěte se.
P.S.: Jedná se o můj první příspěvek, takže jsou snad odkazy správně vložené :wink:
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

SMS a budík

Příspěvek od georgie6 »

tak krkolomné řešení by mě úplně odradilo od používání smartphonu :D to už by mi byla lepší nokie 3310:-P podle mě je nejlepší řešení zůstat u oficiální rom 6.1 a vůbec tam necpat 6.5. pokud ti nevyhovuje tak doporučuji flashnout, protože třeba na xda jsou mnohem rychlejší romky jak oficiální (6.5).
Alkeidés
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 28, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire Z

SMS a budík

Příspěvek od Alkeidés »

Pravda, je to krkolomné řešení. Zařízení jsem koupil už s Windows Mobile 6.5 (bohužel). Trochu mě odrazuje flashnutí, protože nevím, jestli bych uspěl u reklamace v případě bricknutí. Dříve jsem používal telefon Nokia 1600 (co měl umět, uměl), ale to jsem nemohl mít propracované aplikace na PIM (SBSH Calendar Touch a PocketBreeze), email (Qmail), zálohu dat (SPB Backup) a mohl bych pokračovat dále.
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

SMS a budík

Příspěvek od georgie6 »

to je asi hlavni duvod, proc nikdo neche flashovat, pokud ma zarizeni novy. i ja mel ten duvod, ale nakonec jsem se rozhodnul, protoze to jde vratit zpetnym uzamcenim...zalezi na tobe. podle me je TP2 s oficialni rom 6.5 prakticky nepouzitelny (pomaly, seka se, volna RAM, apod.). chci si podridit mobil dle svych pozadavku a ne se mu podrizovat sam:-D
Uživatelský avatar
stehno89
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 10, 2010 18:38
Zařízení: HTC Evo 3D

SMS a budík

Příspěvek od stehno89 »

Můžete mi někdo pořadit jak na flash? :-)
pleswi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv srp 03, 2006 13:40
Zařízení: HTC Sensation XE with Beats audio
Kontaktovat uživatele:

SMS a budík

Příspěvek od pleswi »

Na to tady je samotny topic :)
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

SMS a budík

Příspěvek od -pekr- »

georgie6 píše:to je asi hlavni duvod, proc nikdo neche flashovat, pokud ma zarizeni novy. i ja mel ten duvod, ale nakonec jsem se rozhodnul, protoze to jde vratit zpetnym uzamcenim...zalezi na tobe. podle me je TP2 s oficialni rom 6.5 prakticky nepouzitelny (pomaly, seka se, volna RAM, apod.). chci si podridit mobil dle svych pozadavku a ne se mu podrizovat sam:-D
Tohle tady dám jen pro referenci, protože podobné nesmysly se tady objevují docela častěji. S WinMo 6.1 jsem musel resetovat mobil snad každý týden, s WinMo 6.5 snad jednou za měsíc. WinMo 6.5 je podle mě daleko vyladěnější, než 6.1, řada systémových nabídek, které nebyly wrapnuté přes TouchFlo, jsou alespoň použitelné, a bez stylusu, apod.

Se zapnutým TouchFlo a WinMo 6.5 jsem nemusel vyřadit žádnou aplikaci, ani jsem nepozoroval, že by se zpomalila, kromě sms, kdy HTC totálně zprasili danou aplikaci, a při větším počtu sms jetelefon skoro nepoužitelný. Jejich doporučení je šalamounské - udržovat cca 100 posledních sms :-)
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

SMS a budík

Příspěvek od georgie6 »

tak ja nevim jak ty, ale podle me jsi jediny, kdo s wm 6.5 nema problem, ja kupoval TP2 jeste s wm 6.1 v cestine a vse bylo stabilni, pouzivat styluls mi taky nevadi a o restartu jsem uvazoval tak max 1x za tyden. pote jsem se rozhodnul pro update (kvuli lepsimu touchflo) kdyz ho vydali na wm 6.5. jednim slovem - katastrofa, system nestabilni, sekal se a problem s hovory pri uspanem rezimu. po updatu jsem mel bez cestiny volne ram okolo 40-50MB, takze pokud jsem nainstaloval nejaky programy co pouzivam, tak po 1 dni pouzivani jsem telefon musel restartovat. nemit v mobilu (kapesnim PC) vic jak 100 sms neberu jako argument. jinak jeste vysel 1 oficialni update ROM pro cz zarizeni, ale to je take pro me nepouzitelne (stejne neduhy jako 1.update). pokud ti oficialni wm 6.5 vyhovuje, tak jsi stastny clovek :-)
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

SMS a budík

Příspěvek od -pekr- »

Celkove mi TP2 dnes vyhovuje asi tak, že se dnes jedu podívat do Ostravy k Vodafonu na Sensation :-) Objevily se mi tyto problémy:

- asi nakřápnutý konektor - občas přerušuje hudbu, nebo když zvedám hlasitost, tak spadne zpět na původní hodnotu, když neopatrně pohnu konektorem. Má chyba, telefon mi několikrát upadl.

- zamrzání telefonu, náhodně. Nikdy předtím to nedělalo. 2x hard-reset, jedinou instalovanou aplikací je Total Commander. Pomůže akorát vytažení baterie. Možná už jde HW pod kytičky :-)

S čím jsem nikdy spokojen nebyl:

- občas telefon budil/nebudil přestože bylo buzení zapnuté/vypnuté.
- někdy se notifikace o došlé zprávě rozběhla až když jsem hw tlačítkem rozsvítil displej
- u mailů jako defaultní volba Mark as Unread. Tohle mohl navrhnout jen naprostý idiot - jak často člověk chce, aby si označil zprávy jako unread? :-)

Co mi asi bude chybět:

- na hw klávesnici píšu jak drak :-) Vysouvám ji i ke každé sms, píšu bez překlepů, bez slovníku. Zkusím uvěřit tomu, že většina lidí říká, že je to jen otázkou zvyku, a že na 4.3" bude ta sw klávesnice větší, takže se snad trefím snadněji

- syncování s Exchange v defaultu Sense. Dnes syncuju kontakty, kalendář, maily, tasky (ikdyž tyto Sense nikdy integrované nemělo)

- iGo8, tady jsem si vybral, že si asi koupím Navigon, chvíli jsem jej testoval i na TP2. iGo je prý na Android taky, ale nikde jsem nesehnal relevantní info
Annnys
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 13, 2011 13:18
Zařízení: HTC Touch pro 2

SMS a budík

Příspěvek od Annnys »

Zdravím,
poradí někdo? příjde mi sms, přečtu si ji a ona se mi v doručených zobrazí jako přečtená.Ale na hlavním panelu u sms mi to ukáže zelenou jedničku, jako kdyby tam byla jedna nepřečtená sms. Půl roku jsem to neřešila, nechala jsem to tak, ale teď se mi tam zobrazila zelená dvojka, jako kdyby tam byly 2 nepřečtené sms. Prohlédla jsem všechny doručené sms, a nikde žádná nepřečtená.

Všechny sms v doručených jsem přesunula do nově vytvořené složky takže složku doručené mám úplně prázdnou a stejně mi to ukazuje č. 2 ( že tam stejně jsou 2 nepřečtené sms) i když je složka úplně prázdná.

Ví někdo co s tím?
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů