Galaxy Tab vs. Dell Streak

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Zatím spíš theoreticky přemýšlím o Tabu. Jsa rozmlsán Streakem mám poněkud obavy...se Samsungem jsem nikdy neměl moc dobrou zkušenost.

Jak je to s vyladěností systému? Nějaké vážnější bugy?

A co rychlost? Recenze jsou řekněme ne zcela přesvědčivé. Zvláště kritisovaný je prohlížeč, ale i celkově občasné záseky atp..

Root...koukal jsem, že by měl jít pomocí SuperOneClick - je to tak?

Aplikace - nevadí rozlišení displaye?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Volám málo, takže ani ne.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od AtoM. »

Jinak Galaxy tab by sis měl možnost zkusit ve většině lépe vybavených pobočkách vodafonu.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Aha, to jsem nevěděl, super!

Ten konektor, co má...je to ten samý co má Streak?
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od Bobanovicz »

Neni, je jenom podobny.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

No to je v háji. Tak to je další bod proč ne.

Další bod proč ne je defaultní použití v portrait, což u tabletu nechápu.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od aeon101 »

Proc by mel byt default portrait? Mel jsem odlozeneho Streaka 2 mesice v supliku a pouzival Galaxy Tab. Panove musim rict, ze to byl pro me zazitek a prvni 3 tydny jsem byl presvedcen, ze uz zustanu pouze u tabletu...jelikoz je styl meho primarniho pouzivani internet, filmy, navigace (takovou Auru vam doporucuji videt..), mail + dokumenty, hudba, fotky, cteni knih a hry (to uz je nepomeritelny zazitek..), GT mi nabidnul opravdu vse. System dokonale vyladen, zadne chyby, zaseky, problemy. Vse slapalo jako hodinky. Telefonuji hodne malo a priznam se, kdyby mel standardni mikrofon a sluchatko, tak jsem schopen ho dat par krat do mesice k uchu a no problem.
Pokud jsem drepel u notase nekde na hotelu v klidku, dalo se krasne telefonovat pres hlasity odposlech (klodne I 30cm) s dokonalym zvukem I slysitelnosti. Dalsi pro bylo to, ze se mi v aute bez problemu sparoval s vestavenou HF rSap (bravo Samsung...).
Bohuel me ve finale dostalo to vecne tahani, proste horsi pocketabilita. V zime v kabatu jsem byl schopen ho jeste nekam do kabatu strcit (pouzdro Krusell stojankove diarove), nebo pokud jsem mel nejakou tasku. Ale co tak vyjit si ven nalehko jen tak nekde s rukami v kapsach?? Ani nahodou bohuzel. A menit kvuli tomu image a koupit si buzer tasku, to ke me neslo. Takze rikam, pokud se vzdate toho, ze ho pouzijete pouze kdyz budete opravdu potrebovat vy, tak doporucuji. Pokud chcete byt permanentne na prijmu, tak se rozlucte s volnosti. Ja sice volam malo (jakoze vytacim cislo), ale vetsina prijatych hovoru je ze zahranici a nemoznost volat zrovna kdyz musim a volat tak zpatky je divne a drahe...
Jo a posledni vec je ta, ze BT sluchatko si za ucho nedam ani za boha...

Tak jsem zpatky u Streaka, protoze momentalne nic, ale absolutne nic v pomeru cena a vykon na trhu lepsiho neni...a to se podivejte, za kolik ted koupite novy GT...

Pokud mate streakeri nej nejake dalsi dotazy nebo chut prejit na 7icku displej, rad odpovim.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát dub 01, 2011 20:18) --

Zapomel jsem dodat velice podstatnou vec..vestaveny net browser stal opravdu za ho...na druhy den jsem nainstaloval Dolphin browser a zadny problem. Na GT padl jako ulitej a byl jsem hrozne prekvapen kvalitou a funkcnosti.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

No a jde přepnout Tab na landscape only? Já jsem si na to u Streaka naprosto zvykl a portrait už bych nechtěl.

Jinak nenašel jsem Tab ve Vodafonu, ale v T-Mobile, chvíli jsem si s ním hrál...a asi ty problémy byly záležitostí nějakého staré ROM či co, vše běželo dost plynule...konstrukce vypadá hodně bytelně...jenže na mě vyskočil onen problém, který jsi hezky popsal jako pocketabilita...v zimě OK, ale jaro léto problém...vždyť já ani nevím jak to řešit se Streakem, natož s tímto :-(
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od aeon101 »

Uz co jsem mel N900, tak jsem si zvykl pouzivat telefony v landscape modu. Neni tomu jinak na Streaku a nebylo ani na GT. Ano jde udelat pouze landscape. Navic pokud pouzivas Launcher Pro, tak ten byl v portrait modu (po peclivem nastaveni v landscape) naprosto hrozny a nepouzitelny. To byl prvni duvod proc jsem udelal zamek na landscape.
Chechtat jsem se ale musel, kdyz jsem se se slzou v oku zbavil GT- prijel domu, vybalil stareho dobreho streaka a chytil do ruky..:-). Mel jsem pocit ze drzim piditelefon s 2,8 displejem...ted uz problem s pocketabilitou Streaku nemam vuuubec. Neprijde mi vubec velky..
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od nandro »

Galaxy Tab Ti mohu určitě doporučit.Snad jen pokud by jsi měl problém s velikostí a přenositelností.Já ho nosím když už tak v takové ledvince přes rameno,navíc volám minimálně,spíše velmi píši. Když někdo volá jak jsem doma,tak dám hlasitý odposlech a jinak mám připravené bluetoth sluchátko. Hlavně je ale Tab svižný,stabilní....,překvapil mě.Je i rychlejší než iPad,asi jako Nexus S.To i iPad se mi sekne,ale Tab ještě nikdy.Mám uděláný root pomoci Z4root. Některé aplikace nejsou uzpůsobeny pro rozlišení displeje Tabu,ale moc jich není,spíše hry.Používám jinak Launcher Pro Plus,takže menu podle přání. :wink: .....,určitě půjdu do větších dvoujádrových Tabů,co přijdou. Být tedy Tebou,počkám na ně.Tedy,pokud už nejsou až moc velcí pro Tebe.Zase ale ,když si člvěk zvykne na pohodlou práci s velkým zařízením,jako třeba iPad,tak se mu moc nechce do menších zařízení,i třeba do Tabu :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Právě 7' je pro mě vyloženě hranice, zařízení musí být dostatečně mobilní. Na tom to asi ztroskotá. No ale zas nebudu muset doma vysvětlovat nový stroj :)
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od nandro »

To ano,sedm palců je už dost.Mě kdysi Streak moc vyhovoval velikostí a spracování,paráda.Škoda že není nic podobného,ale výkonostně srovnatelného s modely co přijdou.Pokud jsi zvyklý mít mobil po kapsách ,je Dell už na hranici,ale kdyby jsi třeba nosil nějakou tu brašnu,baťůžek,tak proč nemít něco velkého. :wink:
hmyzak
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 10, 2010 20:28
Zařízení: Samsung Galaxy S

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od hmyzak »

Odpovím ještě na některé dotazy ohledně stability. Zatím jsem se zásekem nesetkal, pouze blbnul fotoaparát první den po koupi (neupdatoval se hledáček), po upgradu jinak absolutně vpohodě, bez komplikací :-) opravdu doporučuji. Systém je uzpůsoben na ovládání prsty, můžeš si zamknout displej na landscape. Co se týče aplikací, zatím jsem se jen minimálně setkal s některými, které by měly problém se zobrazením. Když tak přemýšlím, byl to tuším jeden benchmark a jedna hra, které jely patrně na 800 x 480 pix a okolo byl černý rámeček. Na druhou stranu je zde otázka mobility, pokud chci být opravdu mobilní a jdu po lehku, beru s sebou SGS, pokud vím, že jedu dále, mám s sebou tašku a v ní tablet. Nedokážu si představit Tab jako tablet se kterým bych volal (volám poměrně často), tj. Galaxy S mi nenahradí, ale jako druhé zařízení rozhodně má své využití. I když kdo ví, bluetooth slchátko ještě nemám pořízené, možná, že by mi vyhovovalo... Zatím jsou ale role přesně rozděleny mezi smart a tablet.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Kruci kruci, jsem fakt na vážkách...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od aeon101 »

Tak jsi udelej hezke nedelni odpoledne, nekam vyraz a skoc do toho, maji ho vsude a ted jeste zlevnenej..:-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

No jo, ale jak to politicky vysvětlit doma?
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od aeon101 »

Taky jsem tuhle otazku tenkrat resil..rekl jsem, ze Samsung mel specialni akci pres operatora a jako vernemu zakaznikovi nabidl 3/4 slevu..:-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Oho :lol: ...no to by snad i šlo.

Ale strašně mě štve zas jiný konektor. Nějak jsem počítal s tím, že je to ten samý co má Streak. To by znamenalo koupit nejmíň další dva kabely...boha, máme doma kabely a nabíječky SE, mini USB, micro USB, 30 pin pro streak...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od aeon101 »

No..tez jsem se na ten kabel od Streaku spolehal..koupil jsem pak k tomu (a ted opravdu za body pres operatora) car dock kit a nabijeni v aute jsem mel vyreseno. Druhy datovy kabel neni jinak moc drahy a taky ma nabijeci funkci pres PC (to ten v baleni nemel). Jestli do toho pujdes, zustal mi jeste original kabel TV Out a Krussell krasne kozene pouzdro s funkci stojanku se 2 pracovnimi polhohami. Takze v pripade jsem schopen prenechat za babku...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Galaxy Tab vs. Dell Streak

Příspěvek od YAMATO »

Aha, tak s tím dobíjením přes kabel by to bylo super!

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 05, 2011 15:54) --

Tak jsem natolik nahlodaný, že jsem si i z papíru slepil "maketu" a zkouším, do který kapsy se vejde atd. :lol: To znamená, že je to skoro jisté. Jediné, z čeho mám ještě obavy, je volání. Doma asi nebudu mít problém s hlasitým odposlechem (předpokládám, že je dobře použitelný), ale nějak si to neumím představit venku. Používám BT stereo HF Nokia BH-505 a volání s nimi je...no žádná sláva. Ještě že volám strašně málo.
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů