HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Diskuze o komunikátoru HTC 7 Mozart
Odpovědět
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrestik »

Ahoj, zajímal by mě váš názor na tento telefon z pohledu majitelů, jak jste s telefonem spokojeni, spokojenost co se fotografií a natáčeného videa týče.

Za sebe musím říct, že jsem se svojí 16GB verzí (oficialní edice z německa od T-Mobile)maximálně spokojen až teda zatím na nemožnost instalací aplikací z marketu z českého regionu. Oproti HTC Desire které jsem měl, tak co se třeba rychlosti týče mi to přijde stejně rychlé jako když je třeba HTC Sense vypnuté. Fotoaparát fotí hezky alespoň v šeru/tmě, za bílého dne to zkusím zítra a uvidím. Jinak se s telefonem seznamuji tak poznatky snad déle
Augustus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 13, 2011 20:09
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Augustus »

Také jsem se stal čerstvým majitelem tohohle telefonu a zatím jsem s ním opravdu spokojený. Sice měl být u nás v prodeji už koncem listopadu a první kousky se sem dostaly až začátkem ledna, ale to čekání se podle mě vyplatilo. Zpracování telefonu je opravdu ukázkové a navíc je příjemně kompaktní a lehký, pro mě je velikost úhlopříčky 3,7" tak akorát a nic většího mě už neláká.

Co se systému Windows Phone 7 týče, měl jsem předtím několik telefonů s Windows Mobile a proti nim je vše nádherně rychlé, plynulé a intuitivní. Sice zatím některé věci ještě chybí, ale co již telefon umí, je zpracováno ukázkově. A nemožnost platit v Čechách na Marketplace mě netrápí, protože mám americkou kreditní kartu. Co mi naopak opravdu chybí, je klient pro instant messaging (IM+ by mělo být, co nevidět) a plnohodnotná navigace (nechápu, proč už s něčím nepřišel Navigon, když už vyvinul verzi pro Deutsche Telekom), ale ani na jedno snad nebudeme muset čekat dlouho.
Uživatelský avatar
LuboCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon led 24, 2011 12:22
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od LuboCZ »

Ahoj, mám takovou otázku, je to jen hloupost ale nikde sem to nenašel, ta notifikační dioda pod mřížkou indikuje jen stav baterie, nebo i třeba doručenou zprávu, zmeškaný hovor apod.? Díky za odpověď.
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrestik »

indikuje i volání (SMS nikoliv) ale pouze krátkodobě nikoliv po celou dobu než si toho všimneš a odklikneš, což je tak trochu škoda...
Bliká to přesně 5minut
Uživatelský avatar
LuboCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon led 24, 2011 12:22
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od LuboCZ »

No, to to skoro postrádá smysl, ale asi lepší než nic.
Každopádně díky za info.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Můžu se zeptat na dojem z pevnosti konstrukce? O Mozartu uvažuji a celkem by mě to zajímalo.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dzordanobruno »

Kus hliník a plast. Plast prostě začne vrzat. Můj názor. Plast nevrže, pak začne :D
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrestik »

Zatím se toho moc říct nedá nemám ho ani měsíc, ale zasetím se neozvalo nic, konstrukce mi ale přijde nejlépe řešená. To i ten Desire mi vrzal dřív jak toto :) Tady sem musel použít i návod abych zjistil jak sundat zadní kryt resp. napadlo mě jak ale sundat ten zadní kryt byl porod jak byl napevno tak nevím :) Ale zatím je to v pohodě a nic nevrže
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Díky za info. V Brně mají jeden Mozart k vyzvednutí, ale bohužel jen 8GB verzi :???:
hrtak
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 15, 2010 14:00
Zařízení: Palm Pré, HTC7 Mozart, LG 4xHD

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hrtak »

Taky mi dneska dorazil, kryt je jeden kus, akorat se odsune spodni hrana a baterka se zasouva do takoveho tunelu. Vypada to hoooodne pevne
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Včera jsem si Mozarta vyzvedal s trochu smíšeným pocitem... Říkal jsem si, že si staré HD nechám a v nejhorším případě Mozarta do 14 dní vrátím. Po jednom dni je mi jasné, že jde HD z domu. Rozměrově jsou ty telefony skoro totožné, ale Mozart daleko líp padne (neškodila by ovšem nějaká soft touch úprava na zádech telefonu jako má HD) do ruky, zpracování je na špičkové úrovni a WP7 jsou parádní. Rychlost, ergonomie, stabilita, logika systému a GUI je parádní.
Uživatelský avatar
LuboCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon led 24, 2011 12:22
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od LuboCZ »

Zdravím, chci se zeptat jak jste spokojení s kvalitou fotoaparátu.
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrestik »

Pokud mohu mluvit za sebe tak já jsem maximálně spokojen. Víc od telefonu ani neočekávám a kvalita xenonového blesku je taktéž suprová...
Uživatelský avatar
drak21
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: stř zář 28, 2005 8:28
Zařízení: iPhone 6 64gb Space Grey
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drak21 »

Ahoj Martine,
mohl bys hodit par postrehu z Mozarta?
kvalita hudebniho vystupu (pokud mas moznost srovnani s nejakym zarizenim co jsi mel)

kvalita jiz zminovanych fotek (pokud mas moznost srovnani s nejakym zarizenim co jsi mel)
atd.
Prece jen se me zda ze Mozart je na tom lepe nez vlajkova lod HD7.

Dik predem
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrestik »

Tak po měsíci zkušenostech jsem s telefonem co se funkčnosti týče velmi spokojen. Telefon mohu srovnávat např. s HTC Touch Pro 2, Nokia N97 nebo poslední HTC Desire na který se spíše zaměřím...Oproti vypsaným telefonům je zde zvuk naprosto luxusní i když by se dalo říct srovnatelné s Nokii N97 ta měla taky suprový zvuk, Desire mě zvukem absolutně zklamal kde nedokázal při maximální hlasitosti zahrát tak čistý zvuk.

Fotky bych kvalitou taky asi přirovnal k Nokii N97 která měla optiku Carl Zeiss oba telefony fotí na můj vkus dost kvalitně i za šera. HTC Desire fotil taky dobře ale tady mi přijdou asi i lepší barvy ale to záleží jak si to kdo nastaví, na HTC 7 Mozart tu možnost štelování jasu/konstrastu atp. nemáš...

Co se třeba výdrže týče, tak záleží na každým jak moc je s telefonem aktivní a co s ním dělá.Telefon pokud spíše přijímám hovory než je uskutečňuji a dávám přednost SMS zprávám občas wifině tak vydrží klidně tři dny bez nabití (víkendy) v pracovních dnech dávám přednost nabíjení každý den protože nechci aby se mi stalo, že bych byl někdy nedostupný z důvodu vybití baterie...Beztak pokud instaluji z PC aplikace tak stejně telefon mám napíchnut na USB takže tak jako tak se nabíjí i když nepotřebuji, ale to už je tak no.
Augustus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 13, 2011 20:09
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Augustus »

Zvukový výstup mi též přijde dostatečně kvalitní, v kombinaci s BOSE In-Ear hraje opravdu dobře a ovládání přes Zune player je také na dobré úrovni. Jenom škoda omezení paměti na 8GB, jinak mi jako MP3 přehrávač maximálně vyhovuje.

Kvalita fotek mi taky přijde na mobil hodně dobrá, sice se o kompaktu stále nevyrovná, ale minimálně na poměry HTC je to nevídaný pokrok a konečně se dá fotit i za horších světelných podmínek, u předešlého HTC Touch Pro2 byl foťák naopak téměř nepoužitelný.

Jinak po měsíci používání jsem s telefonem spokojený, asi nejvíc mi vadí senzorová tlačítka, o která občas zavadím, aniž bych chtěl a obzvlášť při hraní je to dost nepříjemné. Ale to je bohužel problém většiny nových telefonů, takže s tím se nezbývá než smířit. Výdrž by taky mohla být o něco lepší, ale při normálním používání to zase tak špatné není a na dva dny se dá dostat bez větších problémů.
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrestik »

Tak dneska jsem otestoval konečně navigaci Navigon a musím říct, že do cíle dovedla naprosto v pohodě a jsem s ní maximálně spokojen. Měl jsem ovšem vypnutý zvuk aby mi tam nešprechtila nějaká slečna takže jsem pravidelně sledoval dění na displeji a paráda je tam zaznamenaných hodně POI takže to je super. Teď už jen aby byla podpora pro Czech language a je to, přitom ale v telefonu když si prolezu složky tak tam ovšem je vidět nějaký zvukový ogg soubor český, ale ještě jsem nezkoumal co hovoří :)
Voonia
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:43
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Voonia »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak jste na tom s GPS u tohoto kousku. Když zapnu například Mapy a dam najít moji pozici, telefon mi ji někdy ani po 8 minutách neukáže. Zjišťování lokace mam zapnuté. Máte někdo podobný problém?
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od starik »

Já osobně žádný problém nepozoruju. Oproti mé autonavigaci je GPS v telefonu o kousek přesnější a o kus rychlejší, co se získání polohy týká. Vestavěné mapy jsou v pohodě, ani při používání oficiální trial verze aplikace pro geocaching nebyl problém.

Co má někdy zpoždění, zvlášť mimo 3G pokrytí jsou mapové podklady samotné, tj. pozice už je známa, ale mapa není stažená. Zkus si přepnout druh map, natahování satelitních je u mě osobně pomalejší.
kopcakk
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 08, 2009 22:42
Zařízení: Sony Xperia T

HTC 7 Mozart: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kopcakk »

Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte zdali se i u nás prodává 16Gb verze. Já jen ať to nesháním zbytečně :) už jsem prošel mnoho shopů všady jen 8Gb :-/ v podstatě je to taky dost ale mám v N97 16Gb a je to vyhovující.
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Mozart“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů