Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Jiří Hrma »

Dlouhé čekání na první významnější aktualizaci operačního systému Windows Phone 7 je zřejmě u konce, od dnešního dne by měl totiž Microsoft začít uvolňovat update pro jednotlivá zařízení a nejpozději do sedmi dnů by NoDo ve svém zařízení měli mít všichni uživatelé. NoDo aktualizace s sebou přináší tři hlavní vylepšení - podporu pro kopírování a vkládání textu, rychlejší probouzení aplikací a lepší vyhledávání v Marketplace. Po instalaci aktualizace je konečně možné v nastavení systému (About) zjistit MAC adresu zařízení.

Novinky aktualizace NoDo na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4kiZphJloRo[/youtube]

Jakmile vás telefon upozorní na dostupnost aktualizace, připojte jej k PC a skrze aplikaci Zune Software proveďte update. Před aktualizací dojde k záloze vašich uživatelských dat. Aktualizaci můžete zkusit vyvolat také ručně, kdy v aplikaci Zune Software stačí kliknout na tlačítko "Check for update". Aktualizovat můžete i na Mac OS X, kde stačí z App Store stáhnout programu Windows Phone 7 Connector.

Aktualizováno v 19:00: Tak to vypadá, že NoDo aktualizace dorazila do České republiky a první uživatelé již updatují. Finální NoDo build má číslo 7.0.7390.0 a zde naleznete kompletní seznam změn v češtině.
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od onetux »

Ahoj Jirko, kde jsi takovou informaci našel? Já nic podobného na pocketnow, winrumors, engadget nebo Windows Phone Blogu přímo od MS nenašel..:-/ Jinak samozřejmě supr zpráva...jestli bude pravdivá..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Jiří Hrma »

onetux: Tu informaci mám od velmi dobrého zdroje, nemohu jej však uvést.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od dzordanobruno »

Uvidíme :wink:
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Faramir »

Výborně, jen doufám, že se rychle vyřeší odemknutí zařízení, mám celkem dost homebrew aplikací a hlavně českou klávesnici, se kterou se nechci rozloučit.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Paulos »

Budu sledovat zprávy, snad se to potvrdí :)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od morro »

Super, potěšující zpráva. Teď jen číhat ...
Windows Phone 7 rozhodně propadákem nejsou, protože za úspěchem nestojí jenom prodejní čísla samotných devices, ale i vývojáři, kteří jsou schopný systém obohatit o appy (a myslím, že si Windows Phone své vývojáře našly). Každý začátek takové platformy se neobešel bez těch pomyslných "ale". Ani Android ani iOS ve svých začátcích nebyly nejrůžovějšími systémy :P.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od premikkoci »

Jirka má asi kamarády v microsoftu, protože nikde se o tom nepíše. Ono je to stejně jedno, když má update vyjít nejpozději do konce března.
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od roxtedy »

Nemůžu si pomoct, ale WP7 jsou pro smích... tomu říkáte větší aktualizace??? Po půl roce oni příjdou s aktualizací, která obsahuje jednu drobnost a dvě optimalizace??? Takhle vypadá jedna cca půl roční aktualizace u androida:

Možnost instalovat aplikace na paměťovou kartu.
Adobe vydalo plugin Adobe Flash 10.1. Není integrován do systému, distribuce je řešena přes Android Market nebo přes stránky Adobe.
Díky JIT (Just-in-time) kompilátoru se podařilo zvýšit rychlost sytému na různých benchmarcích 2x až 5x. Dále je vylepšena správa paměti RAM.
Možnost vytvořit z telefonu WiFi hotspot, nebo sdílet internetové připojení přes USB kabel.
Dva nové režimy telefonu – „car mode“ a „night mode“ (režim v autě a noční režim).
Více nastavení fotoaparátu a kamery.
Přidána podpora pro OpenGL ES 2.0, vícebarevný trackball, vylepšena podpora pro Exchange, Bluetooth a přidána další vrstva vývojářského API.

S tímto tempem dřív WP7 skončí jak začne :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Jiří Hrma »

-Pavel-: Já jsem dělal update na NoDo u HTC 7 Pro "ručně" skrze tu uniklou ROM a build systému mám 7.0.7389.0.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od chmeldas »

To roxtedy: když to sem nedáš ty tak to sem dám já... ony ty zásadní změny přišli až u 2.x verze. No co si budeme povídat ty dvě první verze nic moc a to ještě jenluvím o způsobu distribuce aktualizací :-D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Android_%2 ... %C3%A9m%29" onclick="window.open(this.href);return false;
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od roxtedy »

Jo máš pravdu, ale to bude pravděpodobně tím, že android byl pro Googl novým produktem a chvilku trvalo, než se rozjeli. Ale stejně i když neměli zkušenosti, tak jejich aktalizace nepřinesla jednu drobnost a dvě optimalizace. MS má mnohaleté zkušenosti s WM a potvrzuje jen to co platilo od dob WM 6.5 a to že prostě nestačí na konkurenci. Jestli tě trápí aktualizace u androida, kup si nexus a budeš mít aktualizace garantovány googlem a budeš mít vždy nejnovější android...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Krayzie »

roxtedy: A dostanu tie tebou spominane aktualizacie automaticky vsetky zariadenia s Androidom naraz v priebehu 1-2 tyzdnov?
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Balrog »

Bude aktualizace k dispozici pro brandované telefony ve stejnou dobu?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Jiří Hrma »

Balrog: Podle informací, které mám, bude aktualizace dostupná pro všechny telefony, tedy i ty brandované operátory... jen se to bude uvolňovat ve vlnách tak, aby to do týdne všichni měli. Tak doufám, že to v praxi proběhne stejně hladce, jako se to teď píše.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od Balrog »

No já také doufám,snad to bude brzy?I když nevím na co se těším těch změn moc není,ale aspoň nějaké.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od chmeldas »

roxtedy: tomu co ty říkáš neschopnost se říká vývoj platformy. Prošel si tím Android, WM, iOS, webOS i všechny další OS. Nevím jaké máš zkušenosti s vývojem OS, ale jednoduché to opravdu není a proto ten postupný vývoj. Ani Řím nepostavili za den. Ano skok Androida z verze 1.5 na 1.6 byl větší než první první aktualizace u WP7, ale ono to bude spíš tím, že první Android na tom byl hůř než WP. Aktualizace Androida mě opravdu netrápí... je mi tak nějak volný... Ale i tak mi přijde způsob aktualizací jako průser a i ty sám musíš uznat, že v tomhle ohledu jsou ta "směšná" WP daleko dál.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od premikkoci »

Kde je ta aktualizace? :D Už jsem natěšenej jak malý dítě :D :D :D
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od roxtedy »

Ano, aktualizace u androidu nejsou řešeny správně, tímto je ale android omezen výrobci telefonu, každý si ho optimalizuje a googl pak není schopný posílat aktualizace. Nechce omezovat výrobce stejným prostředím. Možná to tak má i schválně, aby si lidé kupovali nexuse, který má vždy nejnovější android. Ty zas musíš uznat, že to MS s vývojem WM pěkně projel. A že tak obrovská firma jako MS, která má xx let zkušeností s programováním operačních systémů je touhle aktualzací pro WP7 spíše k smíchu.
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Microsoft od dnešního dne začne nabízet NoDo aktualizaci

Příspěvek od onetux »

Hezky Jirko...už se to začíná pomalu objevovat i na zahraničních serverech!

http://www.winrumors.com/windows-phone- ... available/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů