iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Jiří Hrma »

Apple ve středu představil nový iPad 2, přesto na něj v České republice nebudeme muset čekat tak dlouho jako na první generaci; jak jsme vás už informovali v našem preview, iPad 2 k nám dorazí 25. března. Pokud jste sledovali textový přepis z keynote na serveru Engadget, mohla vás (stejně jako mě) zmást tato fotografie, podle které to vypadalo, že do Čech dorazí až ve třetí vlně (v USA se začne prodávat 11. března, do dalších zemí dorazí zmíněného 25. 3.). Pokud jste si však zpětně pouštěli záznam z keynote, který Apple včera zveřejnil na svých stránkách (video najdete také na YouTube), pravděpodobně jste zjistili, že Česká republika bude v druhé vlně, z textového přepisu to nebylo úplně patrné, ale videozáznam vše objasnil.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z_d6_gbb90I[/youtube]

S příchodem iPadu 2 zlevní původní model; nové ceny zveřejnil server SuperApple.cz a například 16GB Wi-Fi iPad první generace pořídíte už za 9 349 Kč, verzi s 64GB pamětí a 3G modulem za 17 235 Kč. Původní iPad se doprodá a další dodávky už nejsou v plánu, nahradí jej nový iPad 2. Jeho cena bude rovněž příznivá, 16GB Wi-Fi verzi koupíte za 11 890 Kč, nejvybavenější model s 64GB paměti a 3G bude stát 18 900 Kč. Kompletní přehled cen najdete na SuperApple.cz.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od YAMATO »

Teda nechci vyvolávat nějaké vášně, ale upřímně - příznivé ceny?
jiproko
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 09, 2010 22:35
Zařízení: Iphone4

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od jiproko »

No nekupto???Takova el.knížka za dvacku.Tomu říkám luxus:-D
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Jiří Hrma »

S tou priznivou cenou jsem to myslel tak, ze bude u "dvojky" stejna jako u prvniho iPadu (ktery se v dusledku toho doproda za nizsi castku). (odeslano z mobilu)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od barberry.pha »

Kdyz vezmu ze pred pul rokem se u nas zakladni model prodaval za cenu kolem 16 tisic a tedka pred uvedenim ipadu 2 jde poridit za 9 tisic. A ze novy model bude stat kolem 12 tisic tak my ty ceny prijdou priznive, oproti konkurenci kde ty predbezne ceny byly vyssi nebo se prodavaji uz uvedene za docela vysoke ceny. Nepocitam do toho ty noname android pady s ciny :p
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od niky79 »

"Kdyz vezmu ze pred pul rokem se u nas zakladni model prodaval za cenu kolem 16 tisic a tedka pred uvedenim ipadu 2 jde poridit za 9 tisic."

Myslis "NEOFICIALNE" PRODAVAL. Ale pokud to nekdo koupil a bylo mi lito zajet par km do nemecka nebo do rakouska a koupil zakladni ipad za 16 tisic, DOBRE MU TAK!
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od tom028 »

Cena iPad2 je stejne prizniva, jak kupovat rohlik za 5 korun... Primarne si nejsem jist potrebou takoveho zarizeni a kdyz uz ano, tak si uz vubec nejsem jist pridanou hodnotou oproti iPad2. Ale verim, ze se najde rada ovci, ktere svuj iPad zahodi a vymeni za iPad2. Pak budu vsude cist, jak je iPad2 dokonaly a jak jej potrebuji... Respekt pred applem, ktery umi vytvorit potrebu. A to myslim zcela vazne.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Daidalos »

Ač moc Apple nemusím, rozhodně se jim Ipad povedl.
Ta cena se mi také dosti líbí, i když já si ho kupovat tak ze zahraničí za těch 500$, tady v Česku se musí platit daň atd.
Navíc proti neskutečně předražené konkurenci (Xoom,Galaxy Tab) aspoň umí dobře na co je stavěný. Konkurence umí všecko ale většinou nepoužitelně.
Škoda že nemá USB host nebo slot na SD karty. Asi bych neváhal a šel do něj.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od uni »

tom028: Ano, Apple ukazuje, jakou "máš" potřebu. Např. Motorola se umí jen navážet do úspěšnějších...

Daidalos: SD slot/USB host do Dock Connektoru je investice 30$ aka 900Kč, opravdu zde nevidím problém.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Daidalos »

Právě že je to další investice. Navíc jak je to se správou třeba externího HDD v Ipadu?
A mít SD kartu externě mi rozhodně jako kvalitní řešení nepříjde.

Btw. u těch adaptéru píšou jen o exportu fotek z foťáku. To mi je opravdu k ničemu.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od uni »

Externí HDD bych až tak neřešil, stejně ho neutáhne napájení.
Neříkám, že je to kvalitní, ale je tu cesta, dokonce oficiální. Navíc, 100% času užívání ocením tenkost zařízení díky tomu, že se okolo neježí konektory a tlačítka, zatímco konkrétní slot použiji v tak 1% času.

Ano, je to na import fotografií, aby se daly prohlížet, nic víc. A defakto je to, co lidi furt brečí, jak si tam dají fotky na dovolené (tuhle mánii nechápu, proč bych si prohlížel fotky z dovolené, když na ní jsem?). Takhle. Na druhou stranu, možná tu jsou další cesty po jailu...

Ad investice: Není to tak dávno (3-5 let), co bylo normální, kdy si člověk k zařízení koupil různé příslušenství, aby za a) zvýšil užitnou hodnotu, za b) zařízení ochránil. Dnes z nějakého mě nepochopitelného důvodu je slovo "příslušenství" prakticky sprosté slovo....
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od niky79 »

tom028 píše:. Ale verim, ze se najde rada ovci, ktere svuj iPad zahodi a vymeni za iPad2. .
No ja nevim, ale co je ti do toho, jako JINI lide zachazejici se SVYMI penezi? Co je ti vubec potom? Ses nejakej Administrator planety, ze je kritizujes?
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Revin »

tom028 píše:Cena iPad2 je stejne prizniva, jak kupovat rohlik za 5 korun... Primarne si nejsem jist potrebou takoveho zarizeni a kdyz uz ano, tak si uz vubec nejsem jist pridanou hodnotou oproti iPad2. Ale verim, ze se najde rada ovci, ktere svuj iPad zahodi a vymeni za iPad2. Pak budu vsude cist, jak je iPad2 dokonaly a jak jej potrebuji... Respekt pred applem, ktery umi vytvorit potrebu. A to myslim zcela vazne.
O jaké potřebě mluvíš? Když bych si koupi iPad 2, tak bych si ho koupil pro zábavu, rozhodně ne kvůli tomu že ho potřebuju. Copak je na tom něco špatného? To si člověk nemůže něco koupit jen tak?
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Tom Vysoudil »

niky79+Revin:To mu nevysvetlite. Apple uzivatele jsou pro nej, ocividne, jedno velke a tupe stado ;-) Nechapu potrebu takovych lidi urazet jine jen proto, ze proste tuhle znacku maji radi a nedela jim problem rok co rok obmenovat stroje... Kdyz to dela nejaky mobilmaniak co meni co 3 mesice telefon, to mu asi divne neprijde :-D (tim narazim na to, ze by mu melo byt sumak, co si kazdy dela se svymi penezi)
Rofi
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 27, 2009 19:47
Zařízení: HTC HD2

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Rofi »

Naprostý souhlas. Nejsem uživatelem Applu, ale výrazně o něm přemýšlím, hlavně o IPAD 2. Naprosto mne udivuje a šokuje jeden výpad za druhým na adresu jablek. Jako uživatel HTC, platforem WM i android naopak musím vzdát hold společnosti Apple, za jejich kvalitu a marketing. Věčné diskuze, co jim v zařízení chybí jsou naprosto nesmyslné, protože každé zařízení si svého uživatele najde a sorry - APPLE, zdá se jich má NEJVÍC. Obávám se, že nakonec se stanu " ovcí " a rád, protože mi připadá, že věčné útoky na Apple jsou vyloženě jenom ZÁVISTÍ. Již jsem si myslel, že v dnešní době dorostla generace, které tyto vlastnosti už nebudou nic říkat. Jaký to omyl. Táhněte někam, všichni nesmyslní a závistivý kritici.
fmedic
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 03, 2011 17:06
Zařízení: Nokia N8, Apple iPad

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od fmedic »

Myslím, že je dobře, že iPad nemá USB konektor, USB host, ani slot na SD karty, mobilní zařízení od Apple nikdy neměly rozšířitelnou paměť a myslím, že to nikomu nevadilo... iPad (a tablet celkově) je určen na konzumaci obsahu a stahování dat z Internetu a potřebuji-li nahrát do iPadu např. na dovolené fotky, použiju redukci, která stojí 600, což mi přijde naprosto směšná cena... Za 19000 dostanu 64 GB paměti, což je víc, než dost a mně se ještě nikdy nepovedlo iPad zcela zaplnit, i když jej vozím jako přehrávač videí a hudby na dovolenou... Čím méně slotů, tím menší váha, a to je podle mého to, oč tu běží...
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od steve »

Daidalos píše:Ač moc Apple nemusím, rozhodně se jim Ipad povedl.

Navíc proti neskutečně předražené konkurenci (Xoom,Galaxy Tab) aspoň umí dobře na co je stavěný. Konkurence umí všecko ale většinou nepoužitelně.
ja nemám pocit, že by som dal za Tab viac ako by som dal za 16gb 3G
iPad, ale asi so hladal zlý obchod
koľko u nás stojí XOOM?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od uni »

"koľko u nás stojí XOOM?"
Tady je trochu problém, zatímco ostatní výrobci představili v Barceloně vzdušné zámky (kolik představených přístrojů si můžeme koupit, kdy budou uvedeny na náš trh, budou vůbec?), tak Apple zcela jasně ukázal, řekl že do týdne bude světová dostupnost, v ČR jasně dané datum. To je přesně to, co dělá Apple Applem, marketing. Ale v jiném podání, než to tady ty zbloudilé duše chápou (jakési vnucování potřeb, vymývání mozků a kdejaké další ptákoviny). Ani bych se nedivil, kdyby byl iPad dostupný dříve, než Android 3.0 zařízení. Pak samozřejmě má Apple ten podíl, jaký má. Prostě maká a chce vydělávat. Ale to už se tu probíralo několikrát i v jiných souvislostech.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od Sir Andrew »

To je zase flame :)
Shrňme to - je pěkné, že stojí stejně jako jednička (což ale stejně není málo) a je to investice do zábavy, takže počítat fce a porovnávat ho s ne tak volnočasově zaměřeným androidem není zrovna na místě. Hotovo :)
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

iPad 2 dorazí na náš trh 25. března, cena bude příznivá

Příspěvek od niky79 »

]
ja nemám pocit, že by som dal za Tab viac ako by som dal za 16gb 3G
Akceptovatelna cena je tak o 30 % nizsi. Je to mensi, horsi displej, plastove telo, nevychytany SW, nedostatek aplikaci... Ale jo, ma to FLASH, yuchuuu (koho zajima, ze ani poradne nefunguje, hlavne, ze tam je!)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů