Výběr ROM WM 6.5

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Odpovědět
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

No já ho chtěl hlavně zrychlit tak jsem vypnul sense a nahrál spb shel 3.5.3 a je rychlejší ,ale zas mám jen 100mb volné paměti. Nejradši bych ten windows vykopnul a dal tam něco jiného jenže jsem nic nenašel. :???:
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od romčo »

U mňa to bolo presne tak isto, skúšal som stále nové a nové ROM, pretože vždy som našiel niečo, čo nešlo, prípadne bola veľká spotreba batérie, sekalo sa to a podobne. Vždy som skončil pri oficiálnej ROM, ale pri nej mi nevyhovuje tlačítko X umiestnené v hornej časti. Poslednú ROM, čo momentálne aj používam a zatiaľ funguje bez problémov je DeepShining X12.Touchstone WWE, aj keď momentálne HTC Touch Pro2 používam ako second phone.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Já už uvažoval že si půjdu koupit HTC HD2 ,abych si měl s čím hrát protože s TP2 to není moc ono. Jako jinak výhradně používám HTC DHD. Ten mi sedí dokonale jen nějaký přehrávač na AVI nemohu sehnat kvalitní. :-(
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od romčo »

Aj ja som pokukoval po HTC Desire HD, páči sa mi ten super veľký displej,ale ako je na tom baterka? Zvláda to?
terekyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: ned lis 01, 2009 23:20
Zařízení: Google Nexus S

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od terekyn »

Já už taky pokukuju po Androidu ale mám TP teprve rok tak musím ještě vydržet. Už ale asi nepůjdu do tak drahého přístroje. Vystačím si s nějakým základem. Bude mi ale hodně chybět HW klávesnice. Ale jak říkám TP2 mám cca. rok tak musím ještě vydržet. Jsem s TP2 spokojený. Android mě láká hlavně proto že ho neznám.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

No já mám taky TP2 ted 13tý měsíc. Když bych měl porovnat TP2 a DHD tak TP2 padne lépe do ruky. Jinak co je výrazný rozdíl tak to je ta baterie TP2 vydrží v pohodě 2.dny když to DHD musím nabýjet denně celku mi to nevadí protože i TP2 jsem dobýjel denně nemám totiž rád chodit s 40-60% nabytím akumulátorem od rána a strachovat se kdy půjde spát. Já mám taky Android poprvé když neberu ty testy na TP2. Já na Android nespěchal počkal jsem až se pořádně odladí od té první verze a třeba takové video hovory ještě froyo nezvládá je to pro mě aspon nepodstatná věc. Jinak display na DHD je super a konečně více barev než tech 65tis ,ale podstatná je ta čitelnost a to hlavně na slunci. Jinak poprvé po čem jsem hnal je porovnat ho z iPhone a to internet načítal jsem stránku živě.cz a i když iPhone nemá flash tak stránku načetl o 5s později sít bala stejná O2 rychlost kolem 1Mbit/s. Rychlostí bych řekl že ho DHD také překonal a to i s 10ti zapnutými aplikacemi. Co mě na DHD štve je že neumí od základu přehrávat avi video a musíte dávat jiný prohlížeč který jsem ještě nenašel nějaký dobrý. No možná až Nokia udělá to MeeGo pořádně tak se kní asi vrátím ,ale jinak zůstanu na Androidu u HTC. :) Jinak jak operátoři nabízí ten jejich internet kolem 150,-Kč a 150MB FUP tak to není problém na DHD projet za den ,ale mě většinou vydržel sotva dva dny. Stým by měli něco udělat. Já MT měním co rok ,ale ted jak mám ještě to TP2 tak není špatné jen ta rychlost mu trošku chybí. :-(
terekyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: ned lis 01, 2009 23:20
Zařízení: Google Nexus S

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od terekyn »

Internet u O2 má rozdělený data na 4 týdny. Jakmile vyčerpáš data na týden tak se zpomalí. V pondělí už jede zase normálně. Každopádně já na TP2 brouzdám na inetu pouze na mobílních serverech. A data mi vychází. Každopádně za 150Kč je to dobrý. Bez připojení je smartphone úplně mrtvý. Já ještě počkám. WM6 zatím umí vše co potřebuji.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Já vím že to mají rozdělené na týdny ,ale je tam problém aspon co se mi stával že projedu týdenní limit třeba ve středu a ne že by dali další týdenní limit od pondělí ,ale až zase od středy takže 7.dnů jedu rychlostí GPRS a to se mi nelíbí. :evil:
terekyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: ned lis 01, 2009 23:20
Zařízení: Google Nexus S

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od terekyn »

No vidíš. Mě tvrdili že to jede pondělí až pátek.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

no to mě taky ,ale skutečnost je úplně jiná.
R0ck
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 22, 2009 17:21
Zařízení: Nokia E61,Palm Treo 750v,HTC tytn, HTC TP2
Bydliště: Olomouc

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od R0ck »

Tak uběhla už nějaká ta doba od posledního příspěvku, mame tady novější romky. Takže otázka zní, která ze současných ROM vám nejvíce padla "user frendly" ? Nebo používáte stále starší verze, popř které ? Nějak jsem se ted dlouho v teto oblasti neorientoval a potřeboval bych si upřesnit do čeho jít :-) . Jinak tema jsem relativně pročetl, ale zajímalo by mě jestli se za tu dobu neurodilo neco použitelnějšího, praktičtějšího atd :-).
terekyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: ned lis 01, 2009 23:20
Zařízení: Google Nexus S

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od terekyn »

Já jsem zrovna včera nainstaloval SPB Mobile Shell a musím říct že je to skvělý software. Už jsem ho kdysi používal ale nějak nevím proč jsem se vrátil k SENSE.
R0ck
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 22, 2009 17:21
Zařízení: Nokia E61,Palm Treo 750v,HTC tytn, HTC TP2
Bydliště: Olomouc

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od R0ck »

SPB je skvělé, používal jsem jej do nedávna, ale nyní bych potřeboval nějakou tu novou ROM :-).
terekyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: ned lis 01, 2009 23:20
Zařízení: Google Nexus S

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od terekyn »

A proč potřebuješ novou ROM. Jedu na original ROM. Ono pro SPB je potom jedno co je to za ROM. Každopádně original mi přijde po zkušenost dost v pohodě.
R0ck
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 22, 2009 17:21
Zařízení: Nokia E61,Palm Treo 750v,HTC tytn, HTC TP2
Bydliště: Olomouc

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od R0ck »

Protože původní orig. nejsou pro mě dostatečně svižné, navíc jsem zvyklí si se zařízením vyhrát aby odpovídalo požadavkům.
terekyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: ned lis 01, 2009 23:20
Zařízení: Google Nexus S

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od terekyn »

Nastavit zařízení aby odpovídalo požadavkům můžeš přeci i s original ROM. Já nemám s neofiko ROM moc kladné zkušenosti. Co jsem je používal tak jsem dokola jen instaloval. Pořád nová a nová verze. Přestalo mi to bavit.
Uživatelský avatar
herman17
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 22, 2012 11:48
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od herman17 »

Zdravím, koupil jsem HTC Touch pro 2 a zjistil jsem, ze oficialni ROM je hrozne pomala, kolikrat mi prijde sms a nez se na ni dostanu, tak ubehnou 2 minuty, nemluvim o tom, kdyz chci odepsat pomoci hardw. klavesnice, no to je hruza. Tak sem se rozhodl, ze bych si tam hodil nakou neof. ROM, jenze nevim jakou. na XDA se skrz anglictinu moc neorientuju a nerad bych neco prehlid. A jinde nachazim navody z roku 2009. Takze bych radeji neco aktualniho. Jedine co vim je, ze HardSPL unlock uz byl nejspis proveden, protoze v bootloaderu je vidět verze SPL 0.85.OliNex. (jinak nevim jestli je to dulezite, ale v bootloaderu je videt, ze mam verzi "rhod100")

A tak bych vas zkusenejsi chtel pozadat o nejakou tu radu, ktery ROM vybrat a jak je do zarizeni nainstalovat.
Potreboval bych ROM, ktera by byla svizna a mela v zakladu nejaky uzitecny programy, potrebuju pracovat s Word a Excel a nejaky Touch Fo 3D vubec nepotrebuju, doposud sem stejne pouzival SPB pocket plus.

Budu vdecny za kazdou radu, predem dekuji :wink:

Aktualizováno:
Tak změna, postup uz vim, ale jeste bych chtel pomoc s hledanim nejakeho aktualniho RADIA :) a nevim jestli ta verze SPL 0.85.OliNex bude stacit...
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Výběr ROM WM 6.5

Příspěvek od Bartyx »

Udělej nejdřív upgrade oficiální rom na nejnovější, kterou stáhneš z webu HTC a která obsahuje nejnovější a nejlepší radio. Pak si vyber něco na XDA. Osobně používám Energy ROM, která je perfektní, obsahuje spoustu užitečných aplikací a tweaků a můžeš si vybrat z mnoha verzí, včetně verze bez Sense (Touch Flo).
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů