HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od Jiří Hrma »

Společnost HTC potvrdila, že v průběhu druhého čtvrtletí nabídne aktualizaci na operační systém Android 2.3 "Gingerbread" pro chytré telefony HTC Desire (recenze), HTC Desire HD (recenze) a HTC Desire Z (recenze). Přesněji se hovoří až o konci června, takže si současní majitelé těchto telefonů ještě nějaký čas budou muset počkat. Na druhou stranu je dobře, že HTC ze seznamu aktualizovaných zařízení nevyřadilo původní model Desire, který už je v prodeji od dubna loňského roku. Nestává se totiž tak často, aby HTC vydávalo aktualizace pro zařízení, která jsou na trhu tak dlouhou dobu.

obrázek

Zdroj: AndroidCentral
piszkot
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob kvě 30, 2009 12:04
Zařízení: Samsung Galaxy S i9000
Bydliště: Trinec
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od piszkot »

Hm. Tak to se kluci v htc pochlapili... Ja uz jen cekam kdy Samsung ze sebe vypoti neco podobneho a oznami 2.3ku taky pro Galaxy S.
Za tohle HTC chvalim,klobouk dolu.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od Cleric »

Je dobře, že HTC myslí i na tak starší stroj jako je Desire. Osobně jsem už nedoufal, že ho vydají.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 28, 2011 8:01) --

TO piszkot
Podle tohoto odkazu http://www.androidmarket.cz/novinky/bud ... ngerbread/ by měl být možná už v březnu
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od bkf1 »

TO Cleric:
Taky me HTC prekvapilo, ze mysli i na stary Desire, to jsem opravdu necekal i kdyz takhle by to melo byt se vsemi vlajkovymi lodemi u vsech firem ;o)
Co se tyce Samsungu, tak tam je situace opravdu zvlastni :/ Pomineme nasi CEZkou republiku, kde to jeste navic hodne zbytecne komplikuje nase zastoupeni a spise se zamerme na zdroj tzn. vyvojarsky tym Samsungu, z jehoz rukou prave vychazeji aktualizovane ROM. Jde mi o to, ze tento tym vypousti do sveta resp. do Evropy (= s ceskou lokalizaci) i nekolik aktualizaci za mesic, ale k uzivateli se nedostanou (pokud nema operatora Orange nebo si nezajde do servisniho strediska) a to je velka skoda :/ Chapu, ze nechteji vypoustet aktualizace, ktere mozna nemaji na 100% ozkousene, ale i tak by je mohli nabizet ke stazeni treba s nejakou varovnou hlaskou :/ Urcite by si ziskali mnohem vice prizne, kdyz by vydavali i "beta" verze (neberte doslovne, protoze pokud vim, tak tyto jejich neoficialne-oficialni ROM jsou casto kvalitnejsi nez skutecne oficialne vydane), tak ale co s tim nadelame... aspon, ze je samfirmware.com :)
Uživatelský avatar
eLPeCKo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát led 07, 2011 23:33
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od eLPeCKo »

Tak počáteční euforie, že bude 2.3 opadla když jsem si přečetl že údajně na konci června.
To si snad dělají srandu.......
A pokud opravdu Samsung vydá aktualizaci dříve, tak začína být s HTC něco špatně :-(
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od bkf1 »

TO Diabolo:
Mno to bylo JEN prohlaseni, takze ja bych u Samsungu taky cekal to leto nebo zacatek leta... a u nas tradicne hodne opozdene, takze pocitam nejdrive o Vanocich (at se na me nikdo nezlobi, ale za tohle ZBYTECNE a BEZDUVODNE zdrzovani by nekdo/nekteri ze Samsungu zaslouzili nakopat) :???:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od uni »

piszkot: no klobouk dolu, dnes by to měl být standard (do nějaké rozumné úrovně), u jiné společnosti tomu tak je. Původní Desire cca nemá nijak zastaralý HW, tedy portace 2.3 je jen a pouze na (zlo)vůli výrobce.
bkf1: no vzhledem k tomu, že České zastoupení asi komplet zrušili "hurá:-/", třeba bude toto jedno z pozitivních dopadů, bude-li vůbec nějaký.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od bkf1 »

uni píše:bkf1: no vzhledem k tomu, že České zastoupení asi komplet zrušili "hurá:-/", třeba bude toto jedno z pozitivních dopadů, bude-li vůbec nějaký.
A odkud mas tuhle informaci o zruseni? Kazdopadne ale by to zruseni zastoupeni bylo urcite ku prospechu, aspon co se tyce aktualizaci (stejne nechapu, k cemu takove zastoupeni tady vubec existuje) ;o)
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od Cleric »

Alespoň vím, že se na HTC můžu spolehnout a oni mají tímto tahem jistý své zákazníky. Je to moc dobrý marketingový tah. Né jako SE, který své starší zařízení hodilo do koše a tím i potenciální zákazníky.
Teď už jen chybí DELL a ten věřím že taky nezklame.
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od Lupik »

To jsem rád že pro vás je 2.3 ale ja asi na sveho legenda nic nedostanu ze? Nonic dík za info:)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od bkf1 »

TO Lupik:
S takovym dotazem si delas srandu, ze jo :) Ja byt tebou, tak jsem rad, ze HTC pro Legenda vubec vydalo 2.2ku :wink: A ze jim to trvalo...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od uni »

bkf1: změny v showroomech, rušení Samsung Mobile klubu, přesměrovávané emaily na nové osoby... zkrátka vyklízení pozic.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Dne 22.3.2011 bude ukončen provoz Samsung mobile klubu a bude převeden pod firemní portál Samsung.
senky
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 28, 2011 14:19
Zařízení: LG GT540 Optimus

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od senky »

tak to budu tri elitne telefony ktore dostali 2 aktualizacie. Nexus One Galaxy S a Desire. Už len sledovať preteky Samsung vs HTC. No uvidime ale dufam že to vyhra Samsung.
ahito-mike
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 28, 2011 15:34
Zařízení: lg optimus one P500

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od ahito-mike »

Mimochodem lg vyhlásilo také aktualizaci na 2.3 pro celou rodinu optimus a to dřív než htc
davidmach14
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 09, 2009 12:25
Zařízení: Sony Ericsson T610

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od davidmach14 »

Cleric píše:Je dobře, že HTC myslí i na tak starší stroj jako je Desire. Osobně jsem už nedoufal, že ho vydají.
Starší stroj? Rok mi nepřipadá jako dost dlouhá doba na to, aby (jakýkoli) výrobce odříznul uživatele svých telefonů od aktualizací! Vždyť samotný ten telefon má u nás zákonnou záruční dobu dva roky, ale takhle se může stát, že kupříkladu kvůli nějaké chybě ve starší verzi Androidu bude zákazník poškozen, neboť neměl možnost si operační systém aktualizovat. Srovnejme to třeba s aktualizací jiného operačního systému - Windows! To bychom se náramně divili, kdyby Microsoft dodával aktuální Windows 7 SP1 pouze s novými počítači a ty staré nechal neaktualizované!

Doufám, že tento negativní postoj ze strany výrobců ustane v momentě, kdy již bude vysoká penetrace smartphone a naplno vypukne konkurenční boj. A Androidu určitě prospěje, pokud umožní aktualizace přímo v jádru bez ohledu na výrobce hardware. Samotný uživatel by pak měl při výběru smartphone hledět nejen na OS a hardwarové parametry, ale v souvislosti s aktualizacemi také na bezpečnou návratnost své investice...
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od dark_hood »

to davidmach14: presne to urobil sony ericsson. se by si mal brať z HTC príklad :-(
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od Cleric »

TO davidmach14
Starší zařízení mám na mysli z hlediska HW. Co na trh přišly telefony s označením Desire Z a Desire HD s novým tipem CPU a větší uživatelskou pamětí. Tak původní Desire je prakticky dědečkem ve své třídě. A co se týče updatu tak mi řekni co udělal SE se svými telefony cca stejně starými jako je Desire.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od bkf1 »

TO davidmach14:
Mno v zasade mas pravdu, ale vyrobci si delaji, co chteji ZVLASTE HTC!!! A bohuzel ostatni se po HTC v hodne vecech opici, proste bud se napodobuje Apple nebo HTC a to i ohledne hardware :( Samozrejme update bez ohledu na vyrobce uz i z Googlu zaznel, ale kdy se toho dockame? Kazdopadne doufam, ze tento "nezavisly" update jistym zpusobem omezi i svobodu uprav vyrobcu resp. uprav, ktere nejak zasadne omezuji vykon zarizeni (tohle byl i jeden ze zasadnich problemu Windows Mobile a to nebyl open-source).
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

HTC Desire HD, Desire Z a Desire dostanou Android 2.3

Příspěvek od zipiik »

Ikdyz upravy a rozsireni vyrobcu zpusobuji nekompatibility, v dobe Androidu 1.x urcite pomahaly z Androidu udelat aspon trochu system prodatelny beznym uzivatelum. Kdyz si vezmu, Sense v mem Heru pridal moznost napojeni kontaktu na Facebook (pro mnohe, kdo maji FB uzitecna zalezitost), OTA synchronizaci s Exchange (bez te uz se neobejdu a od te doby, co mi po update firemni Exchange na verzi 2010SP1 nejde synchronizace, zvazuju novy telefon, produkty 3.stran, ktere se do telefonu 100% neintegruji mi moc nevyhovuji), vyhledavani v kontaktech v aplikaci Phone (minimalne v tech s diakritikou), tusim ze i zobrazeni vice barevne odlisenych kalendaru z ruznych zdroju neni nativni funkci Androidu.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů