MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Expozice společnosti RIM na Mobile World Congressu patří k jedněm z největších a k vidění je zde celá řada ostružinových telefonů a nechybí ani nový tablet BlackBerry PlayBook, který jsem měl možnost krátce vyzkoušet. Systém je skutečně svižný a velmi dobře je zde vyřešený multitasking a rychlé přepínání mezi běžícími aplikacemi, o čemž se můžete přesvědčit v přiloženém videu. Další informace o PlayBooku naleznete v našem starším preview.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KGHSdQ25u7c[/youtube]

Tip na článek: BlackBerry PlayBook a jeho operační systém: Jak pracuje technologie QNX?

Hardwarové parametry
Procesor: 1GHz ARM Cortex A9 procesor, dvoujádrový
Displej: 7" LCD, 1024 x 600 px, WSVGA, kapacitní displej s podporou gest a multitouch
Operační systém: BlackBerry Tablet OS s podporou symetrického multiprocesingu
Paměť: 1 GB RAM, 16 GB nebo 32 GB vnitřní paměti (podle typu)
Fotoaparát: dvě HD kamery (přední 3MPx + zadní 5MPx), podporuje nahrávání 1080p HD videa
Přehrávání videa: 1080p HD video, podpora formátů H.264, MPEG, DivX, WMV
Přehrávání audia: MP3, AAC, WMA HDMI video výstup
Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR
Rozměry: 130 x 193 x 10 milimetrů
Hmotnost: 400 gramů včetně baterie
Konektory: microHDMI, microUSB, nabíjecí konektor
Podporované technologie: otevřená, flexibilní platforma s podporou WebKit/HTML5, Adobe Flash Player 10.1, Adobe Mobile AIR, Adobe Reader, POSIX, OpenGL, Java
patrikvogl
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv črc 30, 2009 23:59
Zařízení: HTC Titan, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od patrikvogl »

PlayBook vypadá dobře, pokud na něj bude dostatek aplikací, vidím v něm velký potenciál - hlavně tam, kde iPad jako zařízení ke konzumaci obsahu nestačí, mohl by PlayBook prorazit.

Kdyby se někomu líbila písnička, kterou Jiří ve videu pustil, zde je - http://www.youtube.com/watch?v=nfGsrKb5Ns0
Jacob Bee
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 11, 2009 20:27
Zařízení: Xperia Z3
Bydliště: Brisbane, AUS / Seoul, KR / Plzen, CZE

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od Jacob Bee »

Je tam vidět ta krásná inspirace z webOS - akorát z ukázky se mi zdá, že ty gesta nemají úplně dotažený.
Včera jsme se s Ruslanem shodli na tom, že BB Playbook a HP Touchpad mají určitě světu co říct.
Spíš by mě pak zajímala komunikace mezi komunikátorem a tabletem, zda se dají přijímat hovory, číst přijatý zprávy atd. (Ostatně, jako to již představilo HP, resp. se inspirovalo, což není na škodu.)
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od steve »

vyzerá to pekne

má to nejaký file system, mass storage a USB host? nejaké info o výdrží? pôjdu spúštať tie android aplikácie?
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od Kato »

Pekny, libi :) Rozhodne vic, nez HTC Flyer. Je videt, ze ma trosku problem s gestem pro multitasking (zespodu nahoru) - nevim teda jestli PlayBook nebo Jirka :-D Ale jinak moc povedene zarizeni.
Libi se mi podobne jako HP TouchPad :) Takze paradoxne tady mame spoustu novych tabletu s Androidem a nejvic se mi libi fungl nove systemy pro tablety a to BB a webOS - docela paradox :D A jeste si pockame, co predvede Apple s iPadem 2 za okamzik :)
Ale aktualne se mi nejvic zamlouva komplexnost reseni od HP.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od bkf1 »

steve píše:pôjdu spúštať tie android aplikácie?
Me by take zajimala tato, podle me, ZCELA ZASADNI INFORMACE. Nevim jak vy, ale tohle ja vidim jako NAPROSTO ZASADNI zbran v rukou BB a vsechno ostatni je proti tomu podruzne. Uz jenom kdyz se kdokoliv trosicku zamysli, tak prijde na to, ze pokud ta hromada aplikaci a her, ktere jsou na svete pro android, pujde spustit na tomhle BB (pripadne i na telefonech s BB), tak se DOSTI razantne zvedne zajem ze strany uzivatelu i vyvojaru a ja vubec nechapu, proc je kolem toho tak strasne malo informaci :???: Nebo je to jenom kachna, pripadne realita je takova, ze pujdou spustit jen nektere aplikace Androidu?
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od biscuit84 »

Za mna palec hore :) Vyzera to, ze iPad dostane plnohodnotneho konkurenta. Nemozem si pomoct, ale tie Androidove tablety maju tych much zatial viac nez dost. Aj ked tablety s 3.0 urcite potencial do buducna maju.
papricash
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv pro 23, 2010 11:45
Zařízení: SGSII

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od papricash »

s gestami problém nevidieť na videu, akurát s tým, že ťah z dola nahor "reportér" nevykonáva správna.. už v predchádzajúcich preview videách bolo zdôrazňované, že okraje playbooku budú senzorické a nahradia tak tlačítka.. ten ťah, ktorý popisujete - je vykonaný teda nesprávne.. ak som si dobre všimol, každé gesto, ktoré (pracujúce s okrajom) je realizované správne, šlape perfektne..
Som zvedavý na cenu - inak je to delo..
Uživatelský avatar
julobaco
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 11, 2011 18:37
Zařízení: Blackberry Bold 9700, Blackberry Torch 9800

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od julobaco »

Toto je prvý tablet o ktorom reálne uvažujem, že si ho kúpim... Už aby bol v predaji :)
Uživatelský avatar
zpev
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 04, 2010 18:07
Zařízení: Samsung Note 9
Bydliště: Kroměříž

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od zpev »

No vypadá to velmi zajímavě původně jsem chtěl jit do viliv x70 slate, ale toto je námět na přemýšlení :-D
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 Jacob: PlayBook bude mít propojení s BB smartphony na kalendář, kontakty, sms, maily, hovory, sdílení internetu a další věci. Tohle HP a RIM vychytali naprosto perfektně, zatímco dřív jsem váhal k čemu by mi tablet byl, tak s takovým šikovným propojením + tím zbytkem, co Playbook nabízí, o něm dost vážně uvažuju. Ale nemít BB jako svůj primární komunikátor, tak bych určitě pošilhával i po HP, přijde mi, že tyhle dva tablety mají svojí jiskru a originalitu.

2kf1: PlayBook bude podporovat Android aplikace, je to důležitá informace, a taky jsme o ní informovali už dříve v bleskovce. Zatím se jen neví, jestli se RIM dohodne s Googlem, ale tak jako tak je téměř jisté, že bude krom proprietárních aplikací podporovat i ty z mobilních platforem BlackBerry OS a Android.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od gulii »

trošku bych oponoval na originalitu u HP:) je to iPad s WebOS... Pro mne by přicházel v úvahu PB pouze, pokud by měl větší obrazovku... Ale i tak chválím.
Jacob Bee
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 11, 2009 20:27
Zařízení: Xperia Z3
Bydliště: Brisbane, AUS / Seoul, KR / Plzen, CZE

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od Jacob Bee »

Po strance designu je HP Touchpad opravdu iPad s webOS, ale funkcionalitou ja samozrejme uplne jinde a to nahrava jeho teoreticke uspesnosti. To samy plati u Playbooku.

-- Sent from my Palm Pre
Uživatelský avatar
KO_Godot
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob led 08, 2011 19:58
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od KO_Godot »

PlayBook mě teda hodně zaujal, možná dokonce i víc než Motorola Xoom, ale to nevím úplně jistě. Každopádně na tom videu působí fakt dobře :-)
lubean
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 29, 2010 9:19
Zařízení: Samsung Galaxy S II (i9100) White
Bydliště: Kladno

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od lubean »

Tak teda musím říct že nejsem přímo příznivcem RIM ale musim konstatovat že tohle zařízení se jim určitě povedlo :-)
Ovládání se zdá být hodně intuitivní a stále máte přehled kde co je.. vážně moc pěkné!

P.S. rozesmál mě ten konec toho videa - "ještě se podíváme jak se aplikace ukončují - jednoduše je takhle odstřelíte směrem nahoru" :-D Fakt dobrý!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

MWC 2011: Vyzkoušeli jsme BlackBerry PlayBook (první pohled)

Příspěvek od Jiří Hrma »

lubean: občas se zpětně divím, co ze mě při natáčení těch videí na MWC vypadlo :) ale ono na člověka se tlačí další spousta zájemců, kteří dané zařízení také chtějí vidět, půl metru vedle je situace stejná (další stojany), takže sem tam prostě "není čas" :o)
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů