Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Martin Prokop »

Zatím se na trhu neobjevil ani dvoujádrový procesor Tegra 2 a Nvidia již představila jeho nástupce s označením Tegra 3. Stalo se tak na barcelonském Mobile World Congress. Jedná se o procesor se čtyřmi jádry, kódově označen Kal-El. Nvidia u tohoto procesoru slibuje až 5x vyšší výkon než u aktuální Tegry 2. Jak to bude s výdrží baterie výrobce již neprozradil, přesto se čeká velmi masivní zátěž na jakýkoliv akumulátor. V ukázkové prezentaci Nvidie byl prototyp čtyjádrové Tegry připojen na monitor s rozlišením 1440p a spuštěno video (podle všeho v lepší kvalitě než HD). Nebylo vidět žádné zpomalení a stejně tomu bylo i u dalších ukázek (video níže). Na trh by se tento typ procesorů měl dostat již letos v létě a osadit by měl hlavně tablety s operačním systémem Android.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DPN3hHI9y-E[/youtube]

Zdroj: Pocketnow.com
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od GreenArrow »

Kal-El :-D
To jako,že bude lítat jako superman? :-D
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od laco73 »

zdal sa mi ten názov nejako povedomý. :grin:
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Trexi »

Tak jo, právě jsem se rozhodl počkat do půlky léta na to, s čím přijde Qualcomm a nVidia a hlavně do jakého PDA narvou pořádné procesory, které málo žerou. S Touch HD už to těch pár měsíců vydržím :D
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Kato »

Ale ta 3D hra byla brutalne sekana. To bych si asi zrovna do ukazky nedal..
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Standa »

Tak, onanie nad nutností dvoujádra ustává, nyní je v kurzu množství ještě dvakrát větší! :-)
jura55
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 17, 2008 10:13
Zařízení: Optimus 2x
Bydliště: Brno

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od jura55 »

Trexi píše:Tak jo, právě jsem se rozhodl počkat do půlky léta na to, s čím přijde Qualcomm a nVidia a hlavně do jakého PDA narvou pořádné procesory, které málo žerou. S Touch HD už to těch pár měsíců vydržím :D
Problem bude, ze v lete budes v naprosto stejne situaci co ted.... jen se podivej na roadmapu... takto muzes cekat porad, s cim kdo prijde :)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Kato »

Standa: Tak samozrejme - ja osobne bez 30mpx fotaku nahravajiciho v totallfullHD rozliseni pri 1000fps, 16ti jadro s 256TB RAM a minimalne 16PB diskovym SSD polem bych nechtel..
(a v realu to bude fotit stejne hur, nez poradna 2Mpx zrcadlovka, video bude rozmatlany a aplikace na tom pojedou sekaneji, nez u optimalizovane konkurence :-/ )
Ale tak je to pekny sledovat, jak jde ten vyvoj rychle dopredu :)
Jo a zapomnel jsem - samozrejme displej.. ten je tedka moderni... takze rozliseni minimalne UltraMegaGigaVGA a jelikoz je ted moderni velka uhlopricka, tak bych chtel aspon 70" - to je na noseni idealni. Aspon by to slo pouzit jako surfovaci prkno. Proste konecne zarizeni pro "plnohodnotne surfovani" :-D
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od pfhawk »

Kato píše:Ale ta 3D hra byla brutalne sekana. To bych si asi zrovna do ukazky nedal..
budto se ti seka youtube nebo jsi pri tom videu na chvili nedaval pozor. dalsi moznost je, ze si pri sledovani jedl sekanou a na chvili jsi sklopil zrak a sledoval ukazku te hry na tegra 2 :)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Kato »

hehe :) Kez by. Jako jo - bylo to podstatne lepsi, nez Tegra 2, ale nemuzu si pomoct, zda se mi to "ne plynule". A ze by az YT dodalo trhani na sile.. jedine tak :D
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od pfhawk »

no jasny no, neni to uplne tip top. od dema by se dala cekat lepsi optimalizace. to spichli nejspis narychlo. kazdopadne ten vykon je slusnej a Roadmap Tegry vypada jeste zajimaveji.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Kato »

No prave - u technologickeho dema nepromijim.. met to v cihle, tak samozrejme mluvim jinak.
Kazdopadne ze je to vykonne reseni, tak o tom pochyb neni :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Standa »

U nVidia GoForce 5500 před pár lety to bylo naopak - dema funovaly, v reálu ale všechno horší než samotný cpu :-)
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Cleric »

Popravdě si nějak nedokážu představit, co bych s takovým výkonem vůbec dělal? Osobně jsem mému telefonu ještě výkon sebral podtaktováním a podvoltováním CPU.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Trexi »

jura55 píše:Problem bude, ze v lete budes v naprosto stejne situaci co ted.... jen se podivej na roadmapu... takto muzes cekat porad, s cim kdo prijde :)
To máš pravdu, ale koupím asi první PDA, které bude mít tyhle výkonné procesory, které málo žerou. :) A snad už budou mít 2.4 Android, ne-li novější.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Starbuck »

:twisted: No každopádně to bude chtít vodní chlazení a baterku do kufru :twisted:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od bkf1 »

Trexi píše:Tak jo, právě jsem se rozhodl počkat do půlky léta na to, s čím přijde Qualcomm
Tak to vime snad vsichni tady, kteri o tom trosku premyslime :) Jinak prikladam OpenGL benchmark, at nehazim hnuj na Qualcomm a HTC bez dukazu (mimojine novy OMAP se zda jako velice slusny nakopavac line qualshitacke p*dele):
Obrázek
Cleric píše:Popravdě si nějak nedokážu představit, co bych s takovým výkonem vůbec dělal? Osobně jsem mému telefonu ještě výkon sebral podtaktováním a podvoltováním CPU.
Takhle uvazuji v Qualcommu :) Ja nevim jak ty, ale ja si nemuzu dovolit kazdy ctvrt-rok novy telefon, takze me se ten vykon hodi, kdyz budu mit telefon treba pres rok a zjistim, ze i po roce podava slusny vykon. Samozrejme jsou i taci, kteri vylozene nechteji vykonny telefon za stejnou cenu jako ma konkurence svoje predrazene ubozaky (HTC), ale v dnesni dobe "zmen k lepsimu" se takovemu nazoru vubec nedivim :lol:

PS: Jedine, co mi prijde zvlastni, je v grafu ten vykon iPhonu/iPadu :/ Zrejme to bude tim, ze benchmark neni moc optimalizovan na iOS. A u te N900 by se hodilo vedet, co je na ni za OS, jestli stare Maemo nebo nove MeeGo...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Cleric »

bkf1

Desire vlastním od začátku prodeje a i teď jeho výkon je pro mě dostačující. Taky nemám financ abych si kupoval nový telefon pokaždé když vyjde nějaká novinka. A popravdě jak přemýšlím tak přemýšlím, napadají mě jen dva druhy využití pro takový to výkon. A to HD video a hry. Na hry mám notebook a HD video zvládá i můj stařičký telefon :D , sice jen 720p, ale mě to stačí :D
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od bkf1 »

Jasne ze ti to staci, ale nebyl bys rad, kdyby tvuj Desire byl treba o 50% rychlejsi? Tim padem i odezvy systemu by byly jeste lepsi (nemyslim jen vykon ve hrach) ;o)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od elcrys »

bkf1 píše:Jedine, co mi prijde zvlastni, je v grafu ten vykon iPhonu/iPadu...
Je třeba vzít v úvahu to, že benchmark běží v nativním rozlišení daného zařízení - pak výsledky dokonale odpovídají. Už při představení iPhone 4 jsem se pozastavil nad tím, že používá stejný grafický akcelerátor jako verze 3GS, navíc s vyšším rozlišením displeje. V tomto benchmarku se tato nevýhoda pěkně projevila.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů