Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od Radek Hübl »

Asi takhle...

Odkaz na obrázek ;-)
Bronajz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 22, 2011 21:01
Zařízení: HTC Desire Z (Android), HTC Touch HD (WM6.1)

Re: Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od Bronajz »

Jinak v marketu je aplikace Z Arrow, ktera umi namapovat na hw tlacitka smerove sipky. Prepnuti na tento zpusob zrusi moznost pouziti sw klavesnice (Touch Input) vcetne prediktivniho zadavani textu. Mezi obema systemy vsak lze lehce prepinat. Je to prvni verze, tak uvidime.
Bronajz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 22, 2011 21:01
Zařízení: HTC Desire Z (Android), HTC Touch HD (WM6.1)

Re: Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od Bronajz »

Trochu jsem si pohrál s Z Arrow a zdá se že to jde použít jako první způsob zadávání veškerých znaků včetně češtiny bez kontaktu s displejem nebo touchpadem. Po pouhé instalaci aplikace a přepnutí na ni mi přestalo jít zobrazování pruhu alternativních znaků na displeji po podržení příslušného hw tlačítka. Po sw resetu to však jede, takže pokud chci "š", podržím "s", pomocí Menu+K (což je šipka doprava namapovaná pomocí Z Arrow) 3x kliknu na š a vložím Enterem. Analogicky funguje výběr znaků z tabulky dostupné pod tlačítkem SYM.
Perlička na závěr - tato metoda zpřístupní i přepínání + potvrzování znaků s diakritikou pomocí touchpadu, což může být pro někoho rychlejší nebo pohodlnější, používat lze oboje zároveň.
Nevýhodou je samozřejmě to, že sw klávesnice je defaultně vypnuta, lze ji však zapnout na troje kliknutí v každém textovém poli.

Odesláno z HTC Desire Z přes Tapatalk
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od uni »

Aha, to zní docela zajímavě (nejradši bych měl L/P na těch dvou hotkeys na spodku klávesnice, nevíte někdo?). Vyzkouším. To, že vypne SW klávesnici beru jako kladnou vedlejší přidanou hodnotu, málo co mě vytáčí, když někam vlezu, fokusne se nějaké pole se zadáním textu a SW klávesnice mi překryje info dané obrazovky níže. Přitom se chci třeba jen na něco podívat, nic editovat a furt musím schovávat klávesnici je opruz.
Alkeidés
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 28, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire Z

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od Alkeidés »

S problémem ohledně české diakritiky jsem se také potýkal. Nakonec jsem použil Smart Keyboard PRO (cca 48 Kč). Ten mi umožňuje psát s českým slovníkem, který lze naučit nová slova. Moje nastavení mi umožňuje krátkým přidržením (zlomek sekundy) psát znaky s diakritikou (č, š, é apod.). V případě é/ě, ú/ů jsem to vyřešil tak, že jsem v nastavení SmartKeyboard Pro - Text prediction - Custom punctuation zadal ěščřžýáíéúůňť. Díky tomu mohu diakritiku změnit během psaní. Mně toto řešení vyhovuje. Mám Desire Z s originálním Gingerbread 2.3.3.
MarekF
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2011 19:02
Zařízení: HTC Desire Z

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od MarekF »

Tak jsem si nainstaloval Z arrow (Díky Bronajz :wink: ), večer to otestuju na skype, je pecka, že je konečně něco na jednudušší zadávání českých znaků.. Nicméně nejergonomičtější by bylo: krátce podržet (1s je moc dlouho) a pomocí vámi napamovaných kláves (u mě by to byly právě ty určené na namapování) vybrat daný znak a po půl vteřině se zavře nabídka a píše se dál. No možná, že se to objeví v pozdějích verzích, bylo by to dotažené do detailu. Ale konečně někdo něco vytvořil
Mikema
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 25, 2009 11:56
Zařízení: SG Note 3

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od Mikema »

Můžu vás někoho poprosit o radu jak Z arrow zprovoznit ?
nainstaloval jsem z arrow
v nastaveni/jazyk a klavesnice - jsem aktivoval z arrow

Bohuzel musim nekde zmenit metodu zadavani dat na Z Arrow , ale kde ?
MarekF
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2011 19:02
Zařízení: HTC Desire Z

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od MarekF »

Otevři si nějaké textové pole, třeba sms a podrž na něm prst.. vyjede ti maličká tabulka metoda zadávání dat. Hledal jsem to asi 15 minut, než mě to napadlo..

No když už píšu, tak sem připojím dotaz: SW klávesnici používám na vyhledávání třeba jednoho slova (např. market) a příjde mi zbytečné kvůli jednoho slova otevírat HW klávesnici. Podle toho, co jsem se dočetl, by se měla SW aktivovat při třetím poklepání na textové pole - u mě se ale nic neděje. Poradí někdo?
Mikema
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 25, 2009 11:56
Zařízení: SG Note 3

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od Mikema »

Děkuji za radu ohledně klavesnice a metody zadávání dat - pomohlo.
Nicméně se připojuji také k dotazu jak spustit softwarovou klávesnici ??? Tříkrát poklepání nefunguje ... díky
MarekF
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2011 19:02
Zařízení: HTC Desire Z

Přepínání alternativních znaků na HW klávesnici

Příspěvek od MarekF »

Nikdo? :-(
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů